Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Πριν από λίγο άρχισε την αναβάθμιση σε 4.3 επίσημα. Έχω ένα 32 της vodafone το είχα αγοράσει από το πλαίσιο. Καλά Χριστούγεννα.

 

Σε παρακαλούμε πες μας τις εντυπώσεις σου, αν εχεις προβλήματα η αν έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα,εχω ενα προβληματακι που δεν μπορω να λυσω,πρόσφατα αλλαξα αριθμο χωρις να αλλαξω καρτα σιμ,με αποτελεσμα στο κινητο στην αρχικη οθονη και στις πληροφοριες συσκευης να δειχνει το παλιο μου νουμερο..Επισης οσοι ειχαν σκαιπ και ειχαν το παλιο μου νουμερο μπορουν και μου στελνουν κανονικα,μπορειτε να μου βρειτε καποιες λυσεις? :rolleyes:

Βγάλε μια καινούργια sim ,5 ευρώ κοστίζει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση. Χρησιμοποιώ το gmai για επαγγελματικούς σκοπούς στο s3 και στις επαφές έχω αποθηκευμένα αρκετά emails συνεργατών μου. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να διαλέξω μια ευχετήρια εικόνα με το κινητό μου και να την αποστείλω σε όλα τα emails των επαφών μου.

 

Ευχαριστώ πολύ και καλές γιορτές.

 

Ναι γίνεται. Και αυτό είναι ένα από τα βασικότερα μειονεκτήματα της εφαρμογής του gmail γιατί δεν το κάνει. Για να το πετύχεις αυτό που θες δεν θα χρησιμοποιείστε την εφαρμογή του gmai αλλά την εφαρμογή για τα email της Samsung όπου μπορείς να κάνεις πολλά περισσότερα με την μαζική αποστολή που θες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται. Και αυτό είναι ένα από τα βασικότερα μειονεκτήματα της εφαρμογής του gmail γιατί δεν το κάνει. Για να το πετύχεις αυτό που θες δεν θα χρησιμοποιείστε την εφαρμογή του gmai αλλά την εφαρμογή για τα email της Samsung όπου μπορείς να κάνεις πολλά περισσότερα με την μαζική αποστολή που θες.

 

Μόλις το έκανα..Ευχαριστώ πολύ.. Βλακεία πουδεν γίνεται με το gmail..

Link to comment
Share on other sites

μπορει καπιος να μου απαντησει στο ποστ που εκανα στην προηγουμενη σελιδα!!

 

Πήγαινε άφοβα.

 

Πάντως αν θες να "παίξεις" κάνε ρουτ και πέρνα custom να δεις και την αλλη όμορφη πλευρά...

生活是好的 [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

Η οικογενεια διαθετει S3 απο vodafon, με κωδικο χωρας VGR.

οι υψηλοι λογαριασμοι μας αναγκασαν να παμε σε watchup.

Απο την πρωτη μερα, ενω η χρηση σε cosmote ηταν οκ, εξακολουθουσε να γραφει vodavone στον φορεα.

 

Την τριτη μερα το πρωι το κινητο οταν ξυπνησαμε, ηταν σε διαδικασια μπουταρισματος χωρις να προχωρα.

Hard reset και ολα καλα, ο φορεας αλλαξε σε cosmote και κατα καιρους εβγαζε καποια μηνυματα για ρυθμισεις της voadafon.

Μετα απο τρεις ημερες, ξανα κολλημενο στην οθονη μπουταρισματος, ξανα φορματ και εδω ειμαστε.

 

Τι με συμβουλευετε ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιαα!!!Ελαβα σημερα την 4.3 στο σ3 μ..Πρωτες εντυπωσεις καλες..δεν κολλαει καθολου..το θεμα με την ραμ παραμενειι..ελαχιστα βελτιωθηκε..ειναιι ελαχιστα πιοο γρηγοροο..αυτα ως τωρα..να ρωτησω κατιι..περασα την 4.3 μεσω του κινητου..ρυθμησεις και ενημερωση λογισμικου..πως θα μπορουσα να τα σβησω ολαα και να την περασω κανονικα και οχι απο πανω απο τις προηγουμενες εκδοσεις!!Αξιζει να το κανω??Ευχαριστωω!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιαα!!!Ελαβα σημερα την 4.3 στο σ3 μ..Πρωτες εντυπωσεις καλες..δεν κολλαει καθολου..το θεμα με την ραμ παραμενειι..ελαχιστα βελτιωθηκε..ειναιι ελαχιστα πιοο γρηγοροο..αυτα ως τωρα..να ρωτησω κατιι..περασα την 4.3 μεσω του κινητου..ρυθμησεις και ενημερωση λογισμικου..πως θα μπορουσα να τα σβησω ολαα και να την περασω κανονικα και οχι απο πανω απο τις προηγουμενες εκδοσεις!!Αξιζει να το κανω??Ευχαριστωω!!!

 

εφ οσον δεν εχεις θεμα μην το κανεις...αν ομως θελησεις κανε μια επαναφορα εργοστασιακων κ βαλε μεσω kies η μεσω odin(το κατεβαζειις απο sammobile) το νεο firmware

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε άφοβα.

 

Πάντως αν θες να "παίξεις" κάνε ρουτ και πέρνα custom να δεις και την αλλη όμορφη πλευρά...

 

βγηκε ροοτ για την 4.3;;; αλλιως να παραμεινω ακομα και το κανω μετα!! δεν θελω να μπλεξω παλι με αυτα ειχα κανει το χ8 αεροπλανο αλλα δεν εχω ορεξη να ξανα ασχοληθω ετσι μπορει το καλοκαιρι τωρα εχω την σχολη.... ο.0

Link to comment
Share on other sites

βγηκε ροοτ για την 4.3;;; αλλιως να παραμεινω ακομα και το κανω μετα!! δεν θελω να μπλεξω παλι με αυτα ειχα κανει το χ8 αεροπλανο αλλα δεν εχω ορεξη να ξανα ασχοληθω ετσι μπορει το καλοκαιρι τωρα εχω την σχολη.... ο.0

 

Εγώ έκανα κανονικά root μέσα από το recovery του Philz στην 4.3. Κατέβασα και το super su απο το play store και το update και παίζει μια χαρά.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε η αναβάθμιση στην 4.3.Περισσότερες αντυπώσεις σε λίγες μέρες.Ποιες είναι ο μεγαλύτερες διαφορές που είδατε εσείς?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε η αναβάθμιση στην 4.3.Περισσότερες αντυπώσεις σε λίγες μέρες.Ποιες είναι ο μεγαλύτερες διαφορές που είδατε εσείς?

 

αλλαξε ο αριθμος στην «εκδοση android» :p

Link to comment
Share on other sites

Διαφορες δεν υπαρχουν αλλα υπαρχει το θετικο οτι δεν κολλαει οπως η πρωτη 4.3 που ειχαν δωσει.

Πλεον ολα ειναι καλα. Με την μπαταρια παιδια ειδατε διαφορα ; Το δικο μου φοραει της Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

βγηκε ροοτ για την 4.3;;; αλλιως να παραμεινω ακομα και το κανω μετα!! δεν θελω να μπλεξω παλι με αυτα ειχα κανει το χ8 αεροπλανο αλλα δεν εχω ορεξη να ξανα ασχοληθω ετσι μπορει το καλοκαιρι τωρα εχω την σχολη.... ο.0

 

Εγώ έχω rooted 4.4.2 με cm 11 nightly.

生活是好的 [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρα το s3 της γυναίκας μου και μου έβγαλε ότι έχει νέα αναβάθμιση. Οκ λέω ας το κάνω ένα wipe data πρώτα όπως έκανα το Note 2 μου τις προάλλες. Το κάνω και τώρα δεν βρίσκει αναβάθμιση! Έχει μείνει στην official 4.1.2 που φορούσε. Wtf? Που εξαφανίστηκε;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω rooted 4.4.2 με cm 11 nightly.

 

εγω λεω παντα με oficial δεν θελω να μπλεξω ακομα με αυτα!! μου ηταν αρκετα στο χ8! τωρα μαθαινω c++ που κανω στην σχολη και δεν εχω χρονο θελω να κινηθω οσο το δυνατων ανωδυνα και γρηγορα γινετε προς το παρον :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά και καλά σε όλους!!

Είναι προτιμότερο να κάνω ένα factory reset και μετά να περάσω την 4.3; (είδα ότι είναι διαθέσιμη σε μένα. Κάπου 420 mb νομιζω) κι αν ναι είναι καλύτερα μέσω kies η δίκτυο από τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλη την παρέα. έκανα την αναβάθμιση στο sIII μου και όλα πολύ καλά. το μόνο που με απασχολεί είναι πως εξαφάνισε τα Ελληνικά από τα μηνύματα. πως τα επιλέγω; ευχαριστώ πολύ για την όποια βοήθεια. συγγνώμη εάν έχει ρωτηθεί ξανά απλώς δεν το έψαξα γιατί είμαι στη δουλειά και δεν έχω πολύ χρόνο. συγγνώμη και πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά και καλά σε όλους!!

Είναι προτιμότερο να κάνω ένα factory reset και μετά να περάσω την 4.3; (είδα ότι είναι διαθέσιμη σε μένα. Κάπου 420 mb νομιζω) κι αν ναι είναι καλύτερα μέσω kies η δίκτυο από τηλέφωνο;

 

παντα ειναι καλυτερα με fact reset..ειτε kies ειτε wifi τλφ το ιδιο ειναι...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλη την παρέα. έκανα την αναβάθμιση στο sIII μου και όλα πολύ καλά. το μόνο που με απασχολεί είναι πως εξαφάνισε τα Ελληνικά από τα μηνύματα. πως τα επιλέγω; ευχαριστώ πολύ για την όποια βοήθεια. συγγνώμη εάν έχει ρωτηθεί ξανά απλώς δεν το έψαξα γιατί είμαι στη δουλειά και δεν έχω πολύ χρόνο. συγγνώμη και πάλι.

 

Πάτα το γρανάζι στο πληκτρολόγιο -> Επιλογή γλωσσών εισαγωγής και τικάρεις τα ελληνικά ή τα κατεβάζεις από εκεί αν δεν στα έχει.

Link to comment
Share on other sites

ευχάριστες αλλαγές γραφικών στην 4.3,μόλις την έκανα οτα απο τη συσκευή.τα υπόλοιπα αργότερα.στο άγχος η σαμυ βιάστηκε να δόση το 4.3 πρώτη και τώρα τοκανε μαζι με τους άλλους 2 Edited by votis
Link to comment
Share on other sites

σαν να μην μπορω να γραψω μικρα ελληνηκα γραμματα στο sms. οπως επισης δεν βρισκο πληκτρολογιο 4χ3... αν εχετε την καλοσυνη, οσοι περασατε την 4.3 ψαξτε και εσεις αυτα τα 2 θεματα...
Link to comment
Share on other sites

ευχάριστες αλλαγές γραφικών στην 4.3,μόλις την έκανα οτα απο τη συσκευή.τα υπόλοιπα αργότερα.στο άγχος η σαμυ βιάστηκε να δόση το 4.3 πρώτη και τώρα τοκανε μαζι με τους άλλους 2

 

οταν λες αλλαγες γραφικων φιλε ; Γιατι και εγω την εβαλα αλλα διαφορες ακομα δεν βρηκα .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...