Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!!

Να σας ξεκινησω το προβλημα μου απο την αρχη,ειχα το S2 και του ειχα αλλαξει ρομ,ολα τελεια μεχρι που καποια στιγμη αρχισα να μην δεχομαι μηνυματα απο εναν συγκεκριμενο αριθμο και ακομα ποιο συγκεκριμενα την γυναικα μ!!!ολοι οι υπολοιποι μου εστελναν κανονικοτατα μηνυματα!!!εκανα διαγραφη μηνυματων(ολων) μηπως και τυχων ''μπουχτηζε'' το κινητο,εκανα διαγραφη ολων των εφαρμογων μηπως καποια το κολλαγε,εκανα ελεγχο μηπως ειχε παει καταλαθος στο αρχειο ''ανεπιθυμητα μηνυματα''...τιποτα απο ολα αυτα,το μονο που το εκανε να επανελθει και να ξαναδεχτω μηνυματα ήταν να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων και μετα δεχομουν κανονικα μηνυματα και μαλιστα μου ερχοντουσαν και οσα μηνυματα ηταν σε εκρεμμοτητα και δεν μου ειχαν ερθει...

επιδη λοιπον αυτο ηταν πολυ κουραστικο γιατι επρεπε να ξανακατεβασω εφαρμογες και να ξανα''στησω'' στο κινητο στα μετρα μου,αποφασισα και πηρα το S3 με την προοπτικη να του αφησω την εργοστασιακη rom για να μην ξαναπαθω τα ιδια,και ετσι εγινε,εδω και ενα χρονο κατοχος του s3 δεν ειχα κανενα προβλημα,μεχρι προχτες που μου ξαναεκανε τα ιδια και φυσικα με την εργοστασιακη rom!!!

εχω αγανακτηση με αυτο και λυση δεν μπορω να βρω...μηπως ξερει καποιος το γιατι?εχει τυχει σε κανεναν αλλον??τι μπορω να κανω εαν το ξαναπαθει?

 

Για να μας λες πως το ιδιο συμβαινει σε "δυο διαφορετικες συσκευες", τοτε υποθετω πως σου το προκαλει καποια συγκεκριμενη εφαρμογη που εγκατεστησες και στο s2 αλλα και στο s3 σου. Τωρα ποια εφαρμογη το προκαλει αυτο? Αναγκαστικα θα πρεπει να το ανακαλυψεις μονος σου!

Αλλιως μου φαινεται πολυ περιεργο να φταινε οι συσκευες σου, να εχουν και οι δυο το ιδιο προβλημα και να μην μπορεις να δεχτεις μηνυματα μονο απο ενα συγκεκριμενο τηλεφωνο στην περιπτωση αυτη, της γυναικας σου.

 

Σε αυτο που αναφερεις παντως στο οτι εσβησες τις εφαρμογες και το προβλημα παρεμενε δηλαδη, χωρις να ειμαι ειδικος και οποιος ξερει ας με διορθωσει, υπαρχει ισως η πιθανοτητα αν προκαλειται απο καποια εφαρμογη το θεματακι ακομα και αν την εσβησες, με καποιο τροπο οι ρυθμισεις της εφαρμογης αυτης να επηρρεαζουν την συσκευη ακομα και μετα την απεγκατασταση της.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η ανοιχτή ακρόαση, ειναι τραγωδία... ΠΟΛΥ χαμηλός ήχος, ούτε που ακούγεται. Any tip????

 

Ψάξε λίγο τις επιλογές που έχει όταν είσαι σε ανοιχτεί ακρόαση.

Ανάλογα σε πια έκδοση του αντροιτ είσαι ... κάποιο κουμπί ανεβάζει την ένταση.

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

η ανοιχτή ακρόαση, ειναι τραγωδία... ΠΟΛΥ χαμηλός ήχος, ούτε που ακούγεται. Any tip????

 

Απορίας άξιο , γιατί στο δικό μου με 4.1.2 (μαμίσια) , ακούγεται πολύ δυνατά για τα γούστα μου , παρ' όλο που το ηχείο είναι στην πίσω

πλευρά του κινητού . Ρυθμίσεις\Ηχος\Ενταση , είναι όλα στο μάξιμουμ ?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποίηθηκε το πρόγραμμα για data (internet) στο κινητό.

Επειδή έχω πολλά ταξίδια εξωτερικό , και επειδή είναι η 1η φορά που χρησιμοποιώ data στο κινητό, οποιος μπορεί να με βοηθήσει, στις εξής ερωτήσεις (λαμβάνοντας υπόψιν ότι πληρώνω για 10 giga):

1) Αν το έχω μόνιμα ανοιχτό, όπως και το wi-fi, το κινητό καταλαβαίνει ότι πρέπει να δώσει προτεραιότητα στο wi-fi όταν αυτό υπάρχει?

2) ποιο application μπορώ να συμβουλεύομαι, για τη διαχείρηση του τι καταναλώνω από άποψη data?

3) το GPS, που έχει ενσωματωμένο, παίζει καλά? (Ελαφρώς άσχετη ερώτηση σε σχέση με τα προηγούμενα, αλλά ΄λογω data, μπορεί και να το χρειαστώ από εδώ και στο εξής)

4) Υπάρχει κάπου στο μενού, διαχείρηση εντολών για το internet γενικά? (πχ, όταν είμαι στο εξωτερικό, κόβε μου το data)?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποίηθηκε το πρόγραμμα για data (internet) στο κινητό.

Επειδή έχω πολλά ταξίδια εξωτερικό , και επειδή είναι η 1η φορά που χρησιμοποιώ data στο κινητό, οποιος μπορεί να με βοηθήσει, στις εξής ερωτήσεις (λαμβάνοντας υπόψιν ότι πληρώνω για 10 giga):

1) Αν το έχω μόνιμα ανοιχτό, όπως και το wi-fi, το κινητό καταλαβαίνει ότι πρέπει να δώσει προτεραιότητα στο wi-fi όταν αυτό υπάρχει?

2) ποιο application μπορώ να συμβουλεύομαι, για τη διαχείρηση του τι καταναλώνω από άποψη data?

3) το GPS, που έχει ενσωματωμένο, παίζει καλά? (Ελαφρώς άσχετη ερώτηση σε σχέση με τα προηγούμενα, αλλά ΄λογω data, μπορεί και να το χρειαστώ από εδώ και στο εξής)

4) Υπάρχει κάπου στο μενού, διαχείρηση εντολών για το internet γενικά? (πχ, όταν είμαι στο εξωτερικό, κόβε μου το data)?

 

1. Ναι.

2. 3g watchdog

3. Ναι.

4. Υπάρχει στις ρυθμίσεις στα δίκτυα κινητής-περιαγωγή δεδομένων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Εμεις που την βαλαμε την 4.3 χωρις να εχουμε πρωτιστος διαβασει κριτικες και την φαγαμε, τι κανουμε? :p

 

Το προφανες που εχω εντοπισει ειναι με το κλειδωμα. Τις περισσοτερες φορες (οχι παντα) απο κλειδωμα για να το ανοιξω με swipe πρεπει να πατησω το lock key και να παω να φτιαξω κανα καφε για να ανοιξει η οθονη..

On the bright side, εχω την εντυπωση οτι στις επαφες και στο ιστορικο κλησεων μπαινει λιγο γρηγοροτερα απο πριν.

Ενταση μου φαινεται ιδια, καμερα δεν ξερω αν εκαναν κατι αλλα δε παρατηρησα κατι κιολας.

Ενα αλλο downside, την μπαταρια πλεον την ΠΙΝΕΙ. Πριν με wifi ανοιχτο 24/7 το εβγαζα απο φορτιση το πρωι και το βραδυ που το ξαναεβαζα ειχα ~30% ακομα ηδη. Ολα με πολυ μετρια εως και καθολου χρηση ιντερνετ, απλα ανοιχτο το wifi ολη μερα. Χθες, πρωτη μερα με την 4.3 ανοιχτο wifi ολη μερα, ΚΑΘΟΛΟΥ χρηση ιντερνετ απο μερους μου, εφτασα σπιτι με 2% μπαταρια.. Τωρα απο το πρωι 11 η ωρα) που ξυπνησα και το εβγαλα απο φορτιση με κλειστο wifi πλεον, 2-3 κλησεις των 3 λεπτων και κανα δυο sms, η μπαταρια στο 89%. Δραματικα τα πραγματα με την μπαταρια μου φαινονται πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Εμεις που την βαλαμε την 4.3 χωρις να εχουμε πρωτιστος διαβασει κριτικες και την φαγαμε, τι κανουμε? :p

Το καλο είναι οτι αν θελεις μπορείς να κάνεις downgrade http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι.

2. 3g watchdog

3. Ναι.

4. Υπάρχει στις ρυθμίσεις στα δίκτυα κινητής-περιαγωγή δεδομένων

 

Ωραιος, thank u!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Θα το παλεψω λιγο ακομα καμια βδομαδα και αμα δω οτι η κατασταση δε παλευεται θα το κανω. Το κυριως θεμα μου ειναι με την μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα. Επιασα και γω το S3 και η ερωτηση μου ειναι για τα ram που δεν πεφτουν κατω απο 700 mb. Τι να κανω?
From N9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα. Επιασα και γω το S3 και η ερωτηση μου ειναι για τα ram που δεν πεφτουν κατω απο 700 mb. Τι να κανω?

 

Με κλείσιμο όλων των εφαρμογών, εμένα πάει στα 400+ αλλά γενικά το S3 έχει θέμα με την ram του. Μόνο με custom rom θα την παλέψει σε αυτόν τον τομέα.

Link to comment
Share on other sites

Αρα φιλε κατι δεν παει καλα τοτε? Εμενα με καθαρισμω ειναι στα 620+ . Custom rom? Εχει κανενα οδηγο ?
From N9
Link to comment
Share on other sites

Για να μας λες πως το ιδιο συμβαινει σε "δυο διαφορετικες συσκευες", τοτε υποθετω πως σου το προκαλει καποια συγκεκριμενη εφαρμογη που εγκατεστησες και στο s2 αλλα και στο s3 σου. Τωρα ποια εφαρμογη το προκαλει αυτο? Αναγκαστικα θα πρεπει να το ανακαλυψεις μονος σου!

Αλλιως μου φαινεται πολυ περιεργο να φταινε οι συσκευες σου, να εχουν και οι δυο το ιδιο προβλημα και να μην μπορεις να δεχτεις μηνυματα μονο απο ενα συγκεκριμενο τηλεφωνο στην περιπτωση αυτη, της γυναικας σου.

 

Σε αυτο που αναφερεις παντως στο οτι εσβησες τις εφαρμογες και το προβλημα παρεμενε δηλαδη, χωρις να ειμαι ειδικος και οποιος ξερει ας με διορθωσει, υπαρχει ισως η πιθανοτητα αν προκαλειται απο καποια εφαρμογη το θεματακι ακομα και αν την εσβησες, με καποιο τροπο οι ρυθμισεις της εφαρμογης αυτης να επηρρεαζουν την συσκευη ακομα και μετα την απεγκατασταση της.

 

 

Στο S2 μου το εκανε και χωρις να βαλω καποιο προγραμμα μεσα(ειχα βαρεθει να βαζω προγραμματα μετα απο καποιο σημειο αφου ηξερα οτι σε 15 μερες θα ξανακολαγε)!!Στο S3 η αναβαθμηση που ειχε κανει τελευταια και μετα κολλησε ηταν το google+!!!

το περιεργο ειναι οτι εχω ποσταρει και σε αλλα φορουμ το προβλημα και δεν το εχει παθει κανενας,γιατι αραγε να γινεται μονο σε εμενα??

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν προβλημα με την μπαταρια,πηγαιντε στις ρυθμισεις του wifi και ξετικαρετε αυτο που λεει,να επιτρεπετε παντα η σαρωση.ειναι μια καινουρια σουπερ ιδεα της google για να τρωει ολη τη μπαταρια χωρις λογο.τουλαχιστον στο θεμα της μπαταριας δεν φταίει η samsung.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Όταν περνάω τα βιντεάκια(με αντιγραφή -επικόλληση) απο το κινητό στον υπολογιστή αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Δεν είναι συγχρονισμένος ο ήχος με την εικόνα....:mad: Οταν τα βλέπω στο κινητό μου όλα καλά! Υπάρχει κάποια λύση σ'αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Όταν περνάω τα βιντεάκια(με αντιγραφή -επικόλληση) απο το κινητό στον υπολογιστή αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Δεν είναι συγχρονισμένος ο ήχος με την εικόνα....:mad: Οταν τα βλέπω στο κινητό μου όλα καλά! Υπάρχει κάποια λύση σ'αυτό?

Είναι μάλλον πρόβλημα του PC και όχι του κινητού (κάποιος codec). Δοκίμασε σε άλλον υπολογιστή να δείς αν γίνεται το ίδιο.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν προβλημα με την μπαταρια,πηγαιντε στις ρυθμισεις του wifi και ξετικαρετε αυτο που λεει,να επιτρεπετε παντα η σαρωση.ειναι μια καινουρια σουπερ ιδεα της google για να τρωει ολη τη μπαταρια χωρις λογο.τουλαχιστον στο θεμα της μπαταριας δεν φταίει η samsung.

 

Που είναι αυτή η επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Οταν ανοιγω το κινητο ή μετα απο restart,η γλωσσα της συσκευης γυρναει στα αγγλικα, χωρις ποτε να τα ειχα επιλεξει. Εχω omega 4.1.2 αλλα την εχω μηνες στημενη και ηταν αψογη , γι αυτο δεν ειχα ασχοληθει παλι με φλασαρισματα και δοκιμες. Μονο ενημερωση καποιων εφαρμογων απο play εκανα, αλλα ολες γνωστες ειναι, μαζι και δυο της Google ,την αναζητηση που εκανε ενημερωση και το κειμενο σε ομιλια οπου και τα δυο τα εκανα καταργηση αλλα παραμενει το προβλημα. Μηπως εχει τυχει και σε κανεναν αλλο,και ειχε βρει τι εφταιγε?
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Οταν ανοιγω το κινητο ή μετα απο restart,η γλωσσα της συσκευης γυρναει στα αγγλικα, χωρις ποτε να τα ειχα επιλεξει. Εχω omega 4.1.2 αλλα την εχω μηνες στημενη και ηταν αψογη , γι αυτο δεν ειχα ασχοληθει παλι με φλασαρισματα και δοκιμες. Μονο ενημερωση καποιων εφαρμογων απο play εκανα, αλλα ολες γνωστες ειναι, μαζι και δυο της Google ,την αναζητηση που εκανε ενημερωση και το κειμενο σε ομιλια οπου και τα δυο τα εκανα καταργηση αλλα παραμενει το προβλημα. Μηπως εχει τυχει και σε κανεναν αλλο,και ειχε βρει τι εφταιγε?

 

Φίλε ακριβώς το ίδιο μου έκανε σήμερα!! Έχω την τελευταία official Ολλανδική 4.1.2 και μόλις άνοιξα το κινητό το πρωί ήταν στα Ολλανδικά! Το έβαλα στα Ελληνικά, δοκιμάζω κάνω restart πάλι Ολλανδικά!! Μετά έβαλα πρώτα Αγγλικά ΗΠΑ, μετά Ελληνικά και δοκίμασα restart. Μετά το restart έμειναν τα Ελληνικά και δεν ξαναάλλαξε. Δεν ξέρω βέβαια αν ξανατύχει στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Σε μας που δεν εχει ερθει ακομη η 4.3 αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ, να περιμενουμε καλυτερα η να φλασαρουμε μεσω odin μια εκδοση αλλης χωρας?? Επισης στην 4.3 ισχυει οτι μπορεις να στελνεις εφαρμογες στην εξωτερικη?
Link to comment
Share on other sites

Σε μας που δεν εχει ερθει ακομη η 4.3 αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ, να περιμενουμε καλυτερα η να φλασαρουμε μεσω odin μια εκδοση αλλης χωρας?? Επισης στην 4.3 ισχυει οτι μπορεις να στελνεις εφαρμογες στην εξωτερικη?

 

Δεν ξερω αν το πηρες χαμπαρι, αλλα η 4.3 αποσυρθηκε λογω πολλων προβληματων.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...