Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Έχω πρόβλημα με τον stock browser του κινητού. Καθώς σερφαρω στο ίντερνετ στα καλά καθούμενα κλείνει ο browser. Αυτό συμβαίνει αρκετά συχνά.

Τι μπορεί να φταίει;

 

Να πω επίσης ότι έχω πολύ λίγες εφαρμογές και ότι δεν τρέχω κάτι παράλληλα για να πει κανείς ότι είναι θέμα ram. Δηλαδή τον κλείνει για να ελευθερώσει μνήμη ram.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα, πηρα σημερα ενα s3 και εχω το εξης προβλημα. δεν μπορω να βρω τι παταμε για να μπουμε στις ανοιχτες εφαρμογες απο την αρχικη οθονη για multitask. δηλαδη στο xperia z που εχω γινεται με το δεξι on screen button. βασικα εχει αυτη τη δυνατοτητα με καποιο τροπο;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω μπερδευτεί η 4.3 beta που βγήκε σήμερα πότε θα έρθει official για όλα τα international S3 μοντέλα? Επίσης αληθεύει η είδηση ότι με την 4.3 μπορείς να στέλνεις τις εφαρμογές σου στην εξωτερική χωρίς να είσαι ρουτ??

 

Καλησπερα! Που ειναι αυτη η βετα που λες να την κατεβασουμε?

Μηπως ειναι αυτη ?

https://mega.co.nz/#!2JlV1JBL!WuqDpEo3lC6llD5vpLygrGCErdMaIL4Jh66U_tAYqMs

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, πηρα σημερα ενα s3 και εχω το εξης προβλημα. δεν μπορω να βρω τι παταμε για να μπουμε στις ανοιχτες εφαρμογες απο την αρχικη οθονη για multitask. δηλαδη στο xperia z που εχω γινεται με το δεξι on screen button. βασικα εχει αυτη τη δυνατοτητα με καποιο τροπο;

 

Κρατάς πατημένο το κεντρικό κουμπί

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Που ειναι αυτη η βετα που λες να την κατεβασουμε?

Μηπως ειναι αυτη ?

https://mega.co.nz/#!2JlV1JBL!WuqDpEo3lC6llD5vpLygrGCErdMaIL4Jh66U_tAYqMs

 

αν τη βρηκες απο κει που εδειξα αυτη ειναι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

είμαι κάτοχος ελληνικού SIII (EUR) και αντιμετωπίζω ένα μικρό "πρόβλημα" με τους χαρακτήρες του μηνύματος.

Συμβουλεύτηκα αυτό το ποστ αλλά δεν κατάφερα κάτι.

Πιο συγκεκριμένα επιλέγω στη "εισαγωγή λειτουργίας"-> "αλφάβητο GSM" και όταν πάω να στείλω μήνυμα μου πετάει την εξής ειδοποίηση:

"Το μήνυμα μπορεί να είναι κατεστραμμένο στην συσκευή του παραλήπτη. αλλάξετε την λειτουργιά εισαγωγής σε αυτόματη."

 

Υπάρχει όντως η περίπτωση το μήνυμα να μην φθάσει σωστά στον παραλήπτη; έκανα κάποιες δοκιμές αλλά ήταν οκ.

 

Μπορώ να παρακάμψω αυτή την ειδοποίηση; γιατί το εμφανίζει κάθε φορά που στέλνω μήνυμα και είναι κουραστικό.

-Samsung Galaxy SIII

-Samsung Galaxy SII PLus

-Nokia 701

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

είμαι κάτοχος ελληνικού SIII (EUR) και αντιμετωπίζω ένα μικρό "πρόβλημα" με τους χαρακτήρες του μηνύματος.

Συμβουλεύτηκα αυτό το ποστ αλλά δεν κατάφερα κάτι.

Πιο συγκεκριμένα επιλέγω στη "εισαγωγή λειτουργίας"-> "αλφάβητο GSM" και όταν πάω να στείλω μήνυμα μου πετάει την εξής ειδοποίηση:

"Το μήνυμα μπορεί να είναι κατεστραμμένο στην συσκευή του παραλήπτη. αλλάξετε την λειτουργιά εισαγωγής σε αυτόματη."

 

Υπάρχει όντως η περίπτωση το μήνυμα να μην φθάσει σωστά στον παραλήπτη; έκανα κάποιες δοκιμές αλλά ήταν οκ.

 

Μπορώ να παρακάμψω αυτή την ειδοποίηση; γιατί το εμφανίζει κάθε φορά που στέλνω μήνυμα και είναι κουραστικό.

 

Ειναι πολλοι οι λογοι που μπορει να συμβαινει αυτο. Εγω παρατηρησα για παραδειγμα πως οι προτεινομενες λεξεις που μου εβγαζε το swiftkey αν ειχαν τονους και τις χρησιμοποιουσα, τοτε μου πετουσε αυτη την ειδοποιηση. Οταν εγραφα απο μονος μου τις ιδιες λεξεις χωρις να βαλω τονους, τοτε δεν ειχα κανενα προβλημα και τα μηνυματα πηγαινανε κανονικα στον παραληπτη τους.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

είμαι κάτοχος ελληνικού SIII (EUR) και αντιμετωπίζω ένα μικρό "πρόβλημα" με τους χαρακτήρες του μηνύματος.

Συμβουλεύτηκα αυτό το ποστ αλλά δεν κατάφερα κάτι.

Πιο συγκεκριμένα επιλέγω στη "εισαγωγή λειτουργίας"-> "αλφάβητο GSM" και όταν πάω να στείλω μήνυμα μου πετάει την εξής ειδοποίηση:

"Το μήνυμα μπορεί να είναι κατεστραμμένο στην συσκευή του παραλήπτη. αλλάξετε την λειτουργιά εισαγωγής σε αυτόματη."

 

Υπάρχει όντως η περίπτωση το μήνυμα να μην φθάσει σωστά στον παραλήπτη; έκανα κάποιες δοκιμές αλλά ήταν οκ.

 

Μπορώ να παρακάμψω αυτή την ειδοποίηση; γιατί το εμφανίζει κάθε φορά που στέλνω μήνυμα και είναι κουραστικό.

 

ή θα γράφεις με κεφαλαία (στο gsm) ή θα γυρίσεις την ''λειτουργιά εισαγωγής'' σε ''αυτόματη''. το μόνο θέμα είναι οτι με το δεύτερο, οι χαρακτήρες από 160 ανα σμσ , μειώνονται στους 70.

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

ή θα γράφεις με κεφαλαία (στο gsm) ή θα γυρίσεις την ''λειτουργιά εισαγωγής'' σε ''αυτόματη''. το μόνο θέμα είναι οτι με το δεύτερο, οι χαρακτήρες από 160 ανα σμσ , μειώνονται στους 70.

 

όταν γράφω στο gsm μου βγάζει κάθε φορά αυτή την ειδοποίηση: "Το μήνυμα μπορεί να είναι κατεστραμμένο στην συσκευή του παραλήπτη. αλλάξετε την λειτουργιά εισαγωγής σε αυτόματη."

 

στο αυτόματο μειώνονται οι χαρακτήρες όπως είπες.

-Samsung Galaxy SIII

-Samsung Galaxy SII PLus

-Nokia 701

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω πρόβλημα με τον stock browser του κινητού. Καθώς σερφαρω στο ίντερνετ στα καλά καθούμενα κλείνει ο browser. Αυτό συμβαίνει αρκετά συχνά.

Τι μπορεί να φταίει;

 

Να πω επίσης ότι έχω πολύ λίγες εφαρμογές και ότι δεν τρέχω κάτι παράλληλα για να πει κανείς ότι είναι θέμα ram. Δηλαδή τον κλείνει για να ελευθερώσει μνήμη ram.

 

Το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα και με τον dolphin το ίδιο. Που να δεις και στην ταμπλέτα Ρ 5110 της samsung.Δεν μου έχει δώσει λύση κανένας ούτε το SERVISE

Link to comment
Share on other sites

ξεκινησε επισημα η 4.3 για το s3 για ιρλανδια. στη σειρα και οι αλλοι.

 

http://www.gsmarena.com/android_43_for_samsung_galaxy_s_iii_rolling_out_now-news-7121.php

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα και με τον dolphin το ίδιο. Που να δεις και στην ταμπλέτα Ρ 5110 της samsung.Δεν μου έχει δώσει λύση κανένας ούτε το SERVISE

 

Έχεις εγκαταστήσει flash player; Εγώ είχα ,τον έκανα απεγκατάσταση και έβαλλα εκ νέου παλιότερή έκδοση flash player, την έκδοση 11.1.115.27 και από εχτές το απόγευμα μέχρι τώρα που γράφω όλα κυλούν ομαλά.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

ξεκινησε επισημα η 4.3 για το s3 για ιρλανδια. στη σειρα και οι αλλοι.

 

http://www.gsmarena.com/android_43_for_samsung_galaxy_s_iii_rolling_out_now-news-7121.php

 

αντε καιρος ηταν. δεν βλεπω knox και χαιρομαι... και ελεγα να το rootαρω καλυτερα μιας και ειναι η τελευταια μου ευκαιρια, αλλα απ' οτι φαινεται δεν θα χρειαστει!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκαταστήσει flash player; Εγώ είχα ,τον έκανα απεγκατάσταση και έβαλλα εκ νέου παλιότερή έκδοση flash player, την έκδοση 11.1.115.27 και από εχτές το απόγευμα μέχρι τώρα που γράφω όλα κυλούν ομαλά.

 

Σε ευχαριστώ τον αντικατέστησα αλλά πιστεύω ότι έχει πρόβλημα η διαχείριση μνήμης της Samsung γιατί κυριως στο tablet κολλάει και το πληκτρολόγιο.Σίγουρα με ΠΕΤΑΕΙ στις σελίδες με flash player μετά από ζορισμα και αυτό που είπες μπορεί να είναι και λύση.

Link to comment
Share on other sites

Για Ελλαδα ποτε προβλεπεται η 4.3 παιδια ;

 

θελω να πιστευω το μεγιστο 2-3 εβδομαδες. δεν αποκλειω και αυριο-μεθαυριο ομως! (ειμαι πολυ αισιοδοξος, ε?)

δεν υπαρχει τιποτα επισημο, αλλα αφου αρχισε η αναβαθμιση δεν βρίσκω λογο να αργησει εδω.

Link to comment
Share on other sites

θελω να πιστευω το μεγιστο 2-3 εβδομαδες. δεν αποκλειω και αυριο-μεθαυριο ομως! (ειμαι πολυ αισιοδοξος, ε?)

δεν υπαρχει τιποτα επισημο, αλλα αφου αρχισε η αναβαθμιση δεν βρίσκω λογο να αργησει εδω.

 

Τοσο γρηγορα ;;;; Εγω λεω μετα τις γιορτες .

Μακαρι να βγω ψευτης !!

Link to comment
Share on other sites

παίζει ρόλο αν είναι i9300 ή i9305?

 

Δεν ξερω αν παιζει ρολο, αλλα εγω που εχω το δευτερο και προσφατα εβγαλα μια 4g micro sim ολα δουλευουν ρολοι.

Φυσικα το απλο s3 δεν υποστηριζει 4g δικτυα, αλλα αυτο δεν παιζει κανενα ρολο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά

 

Έχω περάσεις μερικές custom rom στους 6 μήνες που έχω το κινητό μου,Αλλά αν βγεί original 4.3 θα καταργήσω την custom rom που τρέχω τώρα (revoloution s4).

 

Μου είπαν υπάρχει ένας μετρητής που μετράει τις custom rom και γενικά τα πειράγματα ,δηλαδή αν πάθει χτύπα ξύλο κάτι και πρέπει να πάει εγγύηση στο βγάζουν εκτός.Μου είπαν υπάρχει τρόπος να το μηδενίσεις αυτο..

 

Πώς γίνεται;

 

Είναι εύκολο;

Link to comment
Share on other sites

Εχχω το exdialer and contacts Pro ...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer&hl=el

 

 

Για το ιδιο λεμε ? Αν ναι εμενα κανω οτι λες αλλα απο τον κανονικο dialer δεν διαγραφει ολες τις κλισης στο ατομο

 

Θα δοκιμασω και με το προσθετο που λες...εχ για τις χαμένες κλήσεις

 

Τι ονομα εχει ?

 

Δεν ειμαι root αν εχει σημασια

 

Ευχαριστω.

Για τον μαμά dialer

1. Κλήσεις

2. Αρχεία καταγραφής

3. Πατάμε μια μόνο φορά πάνω στην επαφή

4. Στο παράθυρο που μας έρχεται στο παρασκήνιο πατάμε το κουμπί "μενού"

5. Στην επιλογή "διαγραφή" έχεις την δυνατότητα να τα σβησεις όλα η επιλεκτικά.

 

Αυτά.....

 

P.S. παράτα την γκομενα αφού σε παιδεύει τόσο καιρό το θέμα με τις κλήσεις.

Πλακα κάνω

Edited by tini78vj
Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Τοσο γρηγορα ;;;; Εγω λεω μετα τις γιορτες .

Μακαρι να βγω ψευτης !!

 

Μεχρι σημερα εχει κυκλοφορησει για Ιρλανδια και Ελβετια. Μεσα στην εβδομαδα θα βγει και για τις υπολοιπες χωρες λογικα.

Link to comment
Share on other sites

Για 4.3 wanamlite. Μαμά στήσιμο χωρίς τα σπαστικά της σαμη. Σταθερότατη πάει σφαίρα άλλο τηλέφωνο... Από μπαταρία δεν έχω προλάβει να δοκιμάσω, αλλά η πρώτη επαφή μου χτες ήταν αρκετά καλή.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...