Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Επίσης υπάρχει κάποιο handsfree υποστηριζόμενο που να αλλάζει σταθμούς (ραδιοφώνου) ή μουσικά κομμάτια στο επόμενο ή προηγούμενο (δεν έχω βρει κάτι σχετικό) και ακόμα αν υπάρχει κάποιος τρόπος ή έστω άλλος player ή πρόσθετο πρόγραμμα ώστε να μπορείς να χειριστείς τον player με την οθόνη απενεργοποιημένη (χρησιμοποιώντας πιθανώς κάποια πλήκτρα).

 

Ευχαριστώ πολύ.

Headset Button ControllerTrial. Ευχαριστώ τους επαΐοντες του my phone! :O

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όπως σου είπε ο Μιχάλης, διάβασε λίγο καλύτερα για να καταλάβεις τι είναι τι... Χωρίς παρεξήγηση, προφανώς έχεις μια παράλογη φοβία με το root, κάπου θα άκουσες ότι είναι κακό πράγμα... Δεν είναι, αντιθέτως. Από την άλλη μιλάς για custom roms, κάτι το οποίο εμπεριέχει πολύ μεγαλύτερο κίνδυνο από το να κάνεις ένα απλό ρουτ.

 

Φιλε Tyxerakia δεν παρεξηγουμε.. εξαλλου εδω ο ενας βοηθαει τον αλλο. Απλα ρωταω πως και τι γιατι πρωτη φορα ασχολουμε με Android.

Οσο για το ροοτ δεν εχω φοβια στο ροοτ.. εχω φοβια στο μηπως δεν το κανω σωστα το ροοτ και κλαιω το S3...

 

Αν ειναι κανεις απο Θεσ/νικη και μπορει να βοηθησει ευχαριστώ.. να τον ρωτησω και 10 πραγματα απο κοντα... :X

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Tyxerakia δεν παρεξηγουμε.. εξαλλου εδω ο ενας βοηθαει τον αλλο. Απλα ρωταω πως και τι γιατι πρωτη φορα ασχολουμε με Android.

Οσο για το ροοτ δεν εχω φοβια στο ροοτ.. εχω φοβια στο μηπως δεν το κανω σωστα το ροοτ και κλαιω το S3...

 

Αν ειναι κανεις απο Θεσ/νικη και μπορει να βοηθησει ευχαριστώ.. να τον ρωτησω και 10 πραγματα απο κοντα... :X

 

Αν θες να βρεθούμε και να σου λύσω τις απορίες στειλε π.μ.. Σύντομα ομως γιατι μετα θα πρεπει να έρθεις στον Καναδά... :p

Link to comment
Share on other sites

Όταν η οθόνη είναι σβηστή και πατάω το κεντρικό πλήκτρο ή το power για να ανάψει αυτό δεν γίνεται ακαριαία αλλά έχει μία μικρή καθυστέρηση σαφώς όμως μεγαλύτερη από την αντίστοιχη στο galaxy s2 που είχα. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό?

Ευχαριστώ.

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι αναβαθμιση ηταν αυτη των 53mb?? Edited by babinoc
Μια του κλεφτη δυο του κλεφτη τρεις και εγινε ΥΠΟΥΡΓΟΣ:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ...θα ηθελα να ξερω μηπως υπαρχει κανενα παιδι απο πατρα..που ναασχολειται με root για να με βοηθησει ?
Link to comment
Share on other sites

Όταν η οθόνη είναι σβηστή και πατάω το κεντρικό πλήκτρο ή το power για να ανάψει αυτό δεν γίνεται ακαριαία αλλά έχει μία μικρή καθυστέρηση σαφώς όμως μεγαλύτερη από την αντίστοιχη στο galaxy s2 που είχα. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό?

Ευχαριστώ.

 

Ρε παιδιά...

Νομίζω πως δεν είναι τόσο δύσκολο να πει κάποιος αν ανάβει ακαριαία η οθόνη του ή έχει κάποια καθυστέρηση όπως η δικιά μου συσκευή...

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά...

Νομίζω πως δεν είναι τόσο δύσκολο να πει κάποιος αν ανάβει ακαριαία η οθόνη του ή έχει κάποια καθυστέρηση όπως η δικιά μου συσκευή...

 

μια μικρη καθυστερηση την εχει. ειχα και εγω το s2 δεν θυμαμαι ποση ηταν η καθυστερηση σε εκεινο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά...

Νομίζω πως δεν είναι τόσο δύσκολο να πει κάποιος αν ανάβει ακαριαία η οθόνη του ή έχει κάποια καθυστέρηση όπως η δικιά μου συσκευή...

 

 

 

 

 

μια μικρη καθυστερηση την εχει. ειχα και εγω το s2 δεν θυμαμαι ποση ηταν η καθυστερηση σε εκεινο.

 

 

Ναι και εμενα καθυστερει....

Αυτο απο οτι εχω καταλαβει εχει να κανει με το deep sleep της συσκευης....

Που σημαινει οτι οταν δεν πειραζεις για λιγη ωρα το τηλεφωνο ο επεξεργαστης πεφτει στο minimum...και βαζει το τηλεφωνο σε deep sleep.... το οποιο ειναι οτι καλυτερο για την μπαταρια..Αλλα μεχρι να το ξυπνησει και να ανεβασει την ταχυτητα του επεξεργαστη σου κοστιζει σε χρονο....(αυτα τα 1-2 δευτερολεπτα)

Λογικα διορθωνεται με custom κερνελ και αυξηση της minimum συχνοτητας....

Αλλα επιβαρυνεται λιγο η μπαταρια.

Παρακαλω οποιος ξερει περισσοτερα απο εμενα τον ασχετο ...;) να διαψευσει ή να επιβεβαιωσει......

Link to comment
Share on other sites

Η φωνητική κλήση λειτουργεί σωστά;

 

Σε μένα δεν λειτουργεί (σε ελληνική λίστα επαφών). Πρέπει να κάνω κάτι;

 

Ευχαριστώ

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Η φωνητική κλήση λειτουργεί σωστά;

 

Σε μένα δεν λειτουργεί (σε ελληνική λίστα επαφών). Πρέπει να κάνω κάτι;

 

Ευχαριστώ

Για να λειτουργει σωστα πρεπει τα ονοματα να ειναι γραμμενα με λατινικους χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

Η φωνητική κλήση λειτουργεί σωστά;

 

Σε μένα δεν λειτουργεί (σε ελληνική λίστα επαφών). Πρέπει να κάνω κάτι;

 

Ευχαριστώ

 

Για να λειτουργει σωστα πρεπει τα ονοματα να ειναι γραμμενα με λατινικους χαρακτηρες.

CYBERON VOICE SPEED DIAL --> Απλά τέλειο! Χωρίς να χρειάζεται αλλαγή λατινικών χαρακτήρων, δημιουργείς εύκολα τους φωνητικούς τίτλους επαφών και λειτουργιών. Χρήσιμο εκ των ουκ άνευ!!! :)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες εχω το κινητο αλλα επειδη δεν εχω προλαβει να διαβασω ολες τις σελιδες για να βρω απαντηση μπορει καποιος να μου πει πως θα περασω τις σημειωσεις που εχω αποθηκευμενες στο google drive (απο το sg2) στο sg3 παρολο που κανω συγχρονισμο...δεν περνιουνται στο νεο μου κινητο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους . Εχω μια απορία όσων αφορά την κάμερα .οταν ειμαι έτοιμος να βγαλω μια φωτογραφία εχει στο πορτρετο 2 οριζοντιες και 2 καθετες γραμμες ξερει καποιος πως της απενεργοποιουμε ; ωστε να μου βγαζει το μερος που θελω να φοτογραφησω χωρις να βλεπω αυτες της γραμμες ;
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους . Εχω μια απορία όσων αφορά την κάμερα .οταν ειμαι έτοιμος να βγαλω μια φωτογραφία εχει στο πορτρετο 2 οριζοντιες και 2 καθετες γραμμες ξερει καποιος πως της απενεργοποιουμε ; ωστε να μου βγαζει το μερος που θελω να φοτογραφησω χωρις να βλεπω αυτες της γραμμες ;

 

Ρυθμίσεις, οδηγίες, ανενεργό.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες εχω το κινητο αλλα επειδη δεν εχω προλαβει να διαβασω ολες τις σελιδες για να βρω απαντηση μπορει καποιος να μου πει πως θα περασω τις σημειωσεις που εχω αποθηκευμενες στο google drive (απο το sg2) στο sg3 παρολο που κανω συγχρονισμο...δεν περνιουνται στο νεο μου κινητο

 

Πηγαινε "ο δισκος μου", πηγαινε σε αυτα που θες να περασεις και πατα αποστολη συνδεσμου.. στειλ'τα στο dropbox... μετα πηγαινε στο gs3, πατα ρυθμισεις-μεταφορτωση, επελεξε το dropbox και παρ'τα απο κει

Link to comment
Share on other sites

πλεον κανα μηνα με το s3 παρατηρησα κατι χτες που μου εκανε εντυπωση και δε ξερω αν πρεπει να το παω πισω με την εγγυηση να το κοιταξουνε.

το κινητο σε μαυρο χρωμα οθονης φαινονται ολα καλα.οταν ομως το παρατηρω σε καπως γκρι οθονη απο αναμονη ταινιας ας πουμε η απο καποιο βιντεο στο youtube σε απολυτο σκοταδι φαινεται μια υπογραφη μεσα στην οθονη και κατι τελειες σαν να εχει γραψει καποιος κατι. εχει τυχει σε κανεναν αλλον?

Link to comment
Share on other sites

πλεον κανα μηνα με το s3 παρατηρησα κατι χτες που μου εκανε εντυπωση και δε ξερω αν πρεπει να το παω πισω με την εγγυηση να το κοιταξουνε.

το κινητο σε μαυρο χρωμα οθονης φαινονται ολα καλα.οταν ομως το παρατηρω σε καπως γκρι οθονη απο αναμονη ταινιας ας πουμε η απο καποιο βιντεο στο youtube σε απολυτο σκοταδι φαινεται μια υπογραφη μεσα στην οθονη και κατι τελειες σαν να εχει γραψει καποιος κατι. εχει τυχει σε κανεναν αλλον?

 

Ναι φιλε μου, σ εμενα έτυχε αυτο που λες οταν ειχα το s3,οταν έβλεπα ενα σκούρο γκρι background φαινόταν λες και επάνω στο γκρι καποιος ζωγράφισε με μαυρο (μια γραμμή και δυο βούλες) .. Αυτο το εβλεπα μονο σε σημείο που δεν υπήρχε καθολου φως... Το πηγα στο service και μου άλλαξαν οθονη στην εγγύηση..

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου, σ εμενα έτυχε αυτο που λες οταν ειχα το s3,οταν έβλεπα ενα σκούρο γκρι background φαινόταν λες και επάνω στο γκρι καποιος ζωγράφισε με μαυρο (μια γραμμή και δυο βούλες) .. Αυτο το εβλεπα μονο σε σημείο που δεν υπήρχε καθολου φως... Το πηγα στο service και μου άλλαξαν οθονη στην εγγύηση..

 

μπορεις σε παρακαλω να μου πεις που ειναι το service εδω στην αθηνα?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις σε παρακαλω να μου πεις που ειναι το service εδω στην αθηνα?

 

Απο Θεσσαλονίκη ειμαι φιλε μου, να σου πει καποιος αλλος που γνωρίζει..

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε "ο δισκος μου", πηγαινε σε αυτα που θες να περασεις και πατα αποστολη συνδεσμου.. στειλ'τα στο dropbox... μετα πηγαινε στο gs3, πατα ρυθμισεις-μεταφορτωση, επελεξε το dropbox και παρ'τα απο κει

 

η αποστολη συνδεσμου που ειναι κ δεν την βρισκω?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις σε παρακαλω να μου πεις που ειναι το service εδω στην αθηνα?

 

Ψάξε smartec στο Χαϊδάρι.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μπορεί να μου κάποιος γιατί στην μπαταρία, η οθόνη μου τρώει το 67% ενώ έχω βγάλει από την αρχική μου σχεδόν τις περισσότερες εφαρμογές; Είναι υπερβολικό αυτό το 67% ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μπορεί να μου κάποιος γιατί στην μπαταρία, η οθόνη μου τρώει το 67% ενώ έχω βγάλει από την αρχική μου σχεδόν τις περισσότερες εφαρμογές; Είναι υπερβολικό αυτό το 67% ;

 

Το λες και μονος σου... Η οθωνη.. οι εφαρμογες δεν εχουν σχεση.. και εμενα στην αρχη το φορτιζα και μετα απο λιγη ωρα χωρις να το δουλεψω ελεγε 95% και τρομαξα.. πηγα στο καταστημα που το πηρα και μου ειπε με τετοια οθωνη 4,8 ιντσες φουλ HD τι θες να κανει.. :P

 

Δεν ξερω αν τα λεω σωστα ας με διορθωση καποιος ποιο γνωστης αλλα πιστευω αυτο ειναι..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...