Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι αναφορές παράδοσης μηνυμάτων αποθηκεύονται κάπου ή είναι εφικτό να δούμε εκ των υστέρων ποιά στάλθηκαν ποια όχι, ευχαριστώ.
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest maklovinsam
καλησπερα παιδες,επειδη βλεπω διαφορους τροπους στο ιντερνετ για να κανουμε φορματ,ποιος ειναι ο πιο ολοκληροτικος για να γινει το κινητο οπως το πηραμε την πρωτη μερα?το κινητο ειναι με μαμα ρομ.δεν το εχω πειραξει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,επειδη βλεπω διαφορους τροπους στο ιντερνετ για να κανουμε φορματ,ποιος ειναι ο πιο ολοκληροτικος για να γινει το κινητο οπως το πηραμε την πρωτη μερα?το κινητο ειναι με μαμα ρομ.δεν το εχω πειραξει.

 

Ρυθμίσεις >δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας > επαναφορά εργοστασιακών .

Θα χαθούν όλα στην internal sd .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Ρυθμίσεις >δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας > επαναφορά εργοστασιακών .

Θα χαθούν όλα στην internal sd .

τι διαφορα εχει φιλε μου με την αλλη μεθοδο που με κλειστο το τηλ πατας τα button?

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορα εχει φιλε μου με την αλλη μεθοδο που με κλειστο το τηλ πατας τα button?

 

Ουσιαστικά καμία ,απλά κάποια παιδιά έχουν αναφέρει οτι δεν τους "καθαρίζει" τελείως το τηλέφωνο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορα εχει φιλε μου με την αλλη μεθοδο που με κλειστο το τηλ πατας τα button?

 

Ουσιαστικά καμία ,απλά κάποια παιδιά έχουν αναφέρει οτι δεν τους "καθαρίζει" τελείως το τηλέφωνο .

 

Απλά το wipe από το recovery menu δεν σβήνει την sdcard, μόνο τα δεδομένα των εφαρμογών. Αν θες ολοκληρωτικό καθάρισμα κάνεις επαναφορά όπως είπε ο Μιχάλης.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τροπο προτινεται να παρουμε Backup τα αρχεια απο το S3 και να κανω ενα "restore" γιατι ωρες ωρες τρωει φρικες το κινητο και κολλαει..
Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τροπο προτινεται να παρουμε Backup τα αρχεια απο το S3 και να κανω ενα "restore" γιατι ωρες ωρες τρωει φρικες το κινητο και κολλαει..

 

Αν είσαι root το titanium ,αν δεν , τότε carbon backup

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root το titanium ,αν δεν , τότε carbon backup

 

Το κινητο ειναι μαμα.. δεν το εχω πειραξει.. με το carbon περνει τα παντα απο την εσωτερικη μνημη?? αρχεια , προγραμματα, επαφες κτλ??

 

Δεν το εχω κανει ποτε σε android... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Οι αναφορές παράδοσης μηνυμάτων αποθηκεύονται κάπου ή είναι εφικτό να δούμε εκ των υστέρων ποιά στάλθηκαν ποια όχι, ευχαριστώ.

 

Πατα πανω στο κείμενο που εγραψες και μετα μενου και προβολή στοιχείων..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα εδώ και αρκετα χρονια είμαι φαν του iPhone όμως λόγω του οτι εχει μείνει στάσιμη η apple αποφάσισα να πάρω ένα Samsung Λέω να πάρω η το s3 η το s4 που θα βγη τέλος του μήνα όμως θέλω να ρωτήσω για μερικές απορίες που έχω και εάν ξέρετε μου απαντάτε. Το κατάστημα με της εφαρμογές είναι ίδιο με της apple ; Θα μπορω να βάζω προπλυρωμενη κάρτα για να αγοράσω εφαρμογές ; Έχει της ίδιες εφαρμογές που εχει το App Store ; Της επαφές απο το iPhone θα μπορέσω να της μεταφέρω στο Samsung ; Θα μπορω να κρατάω μπακ απ σε περίπτωση που γίνει κάτι στραβό ; Αν δεν το σπασω και το αφήσω όπως είναι θα έχω πρόβλημα με κοληματα ; Στο πληκτρολόγιο εχει ορθογραφικο έλεγχο όπως το πληκτρολόγιο του iPhone ; Αξίζει αυτή η αλλαγή απο το iPhone 5 στο Samsung 4 Ευχαριστω και πιστεύω να μην σας κουρασα ...

 

1. Δεν ειναι ιδιο το καταστημα των εφαρμογων, καμια σχεση.. παρ'ολα αυτα, καποιες εφαρμογες τις φτιαχνουν οι ιδιοι developers και για τις δυο εταιριες...

2. Το μονο που χρειαζεται για αρχη για να μπορεσεις να δουλεψεις το store, ειναι να εχεις ενα gmail account.. οχι ντε κ καλα να εχεις πιστωτικη οπως το iphone... απο κει κ περα, μπορεις μεσω προπληρωμενης καρτας απο τραπεζα, να εισαγεις το account σου κ να αγοραζεις εφαρμογες... εχεις επισης την δυνατοτητα να κατεβασεις και cracked εφαρμογες χωρις την αναγκη να εισαι root, το αντιστοιχο του jb στο ios δηλαδη... αυτο βεβαια ειναι δικος σου λογαριασμος αν θες να το κανεις...

3. Πλεον το playstore εχει πολλες εφαρμογες που υπαρχουν αντιστοιχα κ στο appstore, δεν θα αντιμετωπισεις καποιο προβλημα..

4.με το που παρεις το κινητο και το συνδεσεις στον υπολογιστη μεσω της εφαρμογης kies, σε ρωταει αν θελεις να σου περασει backup οποιασδηποτε αλλης συσκευης που εχεις κρατημενο στο pc σου... με λιγα λογια, αν εχεις κρατημενο backup απο το iphone, θα μπορεσεις να παρεις επαφες, φωτογραφιες, ημερολογια κλπ..

5. Στα android πιστεψε με, υπαρχουν δεκαδες τροποι για να κρατας backup, η διαδικασια ειναι πολυ παρα πολυ απλη και δεν θα δυσκολευτεις καθολου...

6. Με το root μπορεις να αυξησεις κατα πολυ τις επιδοσεις του κινητου σου, αποκτας εσυ τον ελεγχο της συσκευης σου, και αν εισαι προσεκτικος δεν θα αντιμετωπισεις το παραμικρο, σε αντιθεση με το jailbreak που δημιουργει προβληματα, και αρκετη καθυστερηση στο κινητο... θα κινεισαι στον αντιποδα απο αποψη επιδοσεων, με λιγα λογια, μπορεις να τις αυξησεις κατα πολυ... και σε αυτη την περιπτωση, αλλα κ στην περιπτωση που αποφασισεις να το εχεις μαμα το κινητο, πρεπει να εισαι προσεκτικος ομως, να ξερεις τι περνας μεσα, να εχεις μια εφαρμογη που να σου κανει clean cache, γιατι το android ειναι ενα open source λογισμικο, με ο,τι αυτο συνεπαγεται... συμπεριφερεται οπως ενας υπολογιστης, θελει και λιγη προσοχη απο μερους μας για να ειναι παντα συντηρημενο και να αποδιδει καλα...

7. Εννοειται ρε φιλαρακι, δεν τα ρωταν αυτα..

8. Εγω ως πρωην χρηστης iphone για 4 χρονια, θα σου ελεγα οτι αξιζει να πας απο iphone5 σε s3... για το s4 δεν το συζηταω καν, ειναι σε αλλο επιπεδο σε σχεση με τα iphone πλεον... βεβαια ο καθενας επιλεγει κ συμφωνα με τις απαιτησεις κ τις αναγκες του ως χρηστης, αν θελεις να κανεις την αλλαγη απλα δισταζεις για την εμπειρια χρησης, μην το σκεφτεσαι καν...

Ελπιζω να σε καλυψα, sorry για το τεραστιο post:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα εδώ και αρκετα χρονια είμαι φαν του iPhone όμως λόγω του οτι εχει μείνει στάσιμη η apple αποφάσισα να πάρω ένα Samsung Λέω να πάρω η το s3 η το s4 που θα βγη τέλος του μήνα όμως θέλω να ρωτήσω για μερικές απορίες που έχω και εάν ξέρετε μου απαντάτε. Το κατάστημα με της εφαρμογές είναι ίδιο με της apple ; Θα μπορω να βάζω προπλυρωμενη κάρτα για να αγοράσω εφαρμογές ; Έχει της ίδιες εφαρμογές που εχει το App Store ; Της επαφές απο το iPhone θα μπορέσω να της μεταφέρω στο Samsung ; Θα μπορω να κρατάω μπακ απ σε περίπτωση που γίνει κάτι στραβό ; Αν δεν το σπασω και το αφήσω όπως είναι θα έχω πρόβλημα με κοληματα ; Στο πληκτρολόγιο εχει ορθογραφικο έλεγχο όπως το πληκτρολόγιο του iPhone ; Αξίζει αυτή η αλλαγή απο το iPhone 5 στο Samsung 4 Ευχαριστω και πιστεύω να μην σας κουρασα ...

 

δεν θα εχεις κανενα προβλημα πουθενα ...εκανα και εγω αυτην την αλλαγη απο iphone5 σε s3 πρωτου 2 μηνες+ και ειμαι πολυ ευχαριστημενος σε ολα !

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

μια micro sd πάρε όποια νάνε απλά να είναι class 10.... ε και να είναι λίγο γνωστή και η μάρκα

 

εγώ πάντως verbatim πήρα class 10 και τα έπαιξε σε ένα μήνα!!!δεν ανοίγει..δεν την διαβάζει το κινητό... απλά ενημερώνω!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια. Να ρωτήσω είχε κανείς μεγαλες χρεώσεις δεδομένων χωρις να είναι ανοιχτα ? Εμενα με πάντα κλειστά τα δεδομένα μου ήρθε 81 ευρώ λογαριασμός. Στον μετρητή εχω απο την αρχή 54kb. Απο την πρώτη ενεργοποίηση του κινητού και μονο. Πώς σκ@τ@ με χρέωσαν 81 ευρώ? ??

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω κάτι παραπάνω? Ευχαριστώ

 

Τελικα ειναι χρέωση απο gint.b-online.gr ...... εγω όμως δεν ανοιξα ποτε το 3g ... πως μπηκε ρε παιδια.....

Edited by dskopa

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν ειναι ιδιο το καταστημα των εφαρμογων, καμια σχεση.. παρ'ολα αυτα, καποιες εφαρμογες τις φτιαχνουν οι ιδιοι developers και για τις δυο εταιριες...

2. Το μονο που χρειαζεται για αρχη για να μπορεσεις να δουλεψεις το store, ειναι να εχεις ενα gmail account.. οχι ντε κ καλα να εχεις πιστωτικη οπως το iphone... απο κει κ περα, μπορεις μεσω προπληρωμενης καρτας απο τραπεζα, να εισαγεις το account σου κ να αγοραζεις εφαρμογες... εχεις επισης την δυνατοτητα να κατεβασεις και cracked εφαρμογες χωρις την αναγκη να εισαι root, το αντιστοιχο του jb στο ios δηλαδη... αυτο βεβαια ειναι δικος σου λογαριασμος αν θες να το κανεις...

3. Πλεον το playstore εχει πολλες εφαρμογες που υπαρχουν αντιστοιχα κ στο appstore, δεν θα αντιμετωπισεις καποιο προβλημα..

4.με το που παρεις το κινητο και το συνδεσεις στον υπολογιστη μεσω της εφαρμογης kies, σε ρωταει αν θελεις να σου περασει backup οποιασδηποτε αλλης συσκευης που εχεις κρατημενο στο pc σου... με λιγα λογια, αν εχεις κρατημενο backup απο το iphone, θα μπορεσεις να παρεις επαφες, φωτογραφιες, ημερολογια κλπ..

5. Στα android πιστεψε με, υπαρχουν δεκαδες τροποι για να κρατας backup, η διαδικασια ειναι πολυ παρα πολυ απλη και δεν θα δυσκολευτεις καθολου...

6. Με το root μπορεις να αυξησεις κατα πολυ τις επιδοσεις του κινητου σου, αποκτας εσυ τον ελεγχο της συσκευης σου, και αν εισαι προσεκτικος δεν θα αντιμετωπισεις το παραμικρο, σε αντιθεση με το jailbreak που δημιουργει προβληματα, και αρκετη καθυστερηση στο κινητο... θα κινεισαι στον αντιποδα απο αποψη επιδοσεων, με λιγα λογια, μπορεις να τις αυξησεις κατα πολυ... και σε αυτη την περιπτωση, αλλα κ στην περιπτωση που αποφασισεις να το εχεις μαμα το κινητο, πρεπει να εισαι προσεκτικος ομως, να ξερεις τι περνας μεσα, να εχεις μια εφαρμογη που να σου κανει clean cache, γιατι το android ειναι ενα open source λογισμικο, με ο,τι αυτο συνεπαγεται... συμπεριφερεται οπως ενας υπολογιστης, θελει και λιγη προσοχη απο μερους μας για να ειναι παντα συντηρημενο και να αποδιδει καλα...

7. Εννοειται ρε φιλαρακι, δεν τα ρωταν αυτα..

8. Εγω ως πρωην χρηστης iphone για 4 χρονια, θα σου ελεγα οτι αξιζει να πας απο iphone5 σε s3... για το s4 δεν το συζηταω καν, ειναι σε αλλο επιπεδο σε σχεση με τα iphone πλεον... βεβαια ο καθενας επιλεγει κ συμφωνα με τις απαιτησεις κ τις αναγκες του ως χρηστης, αν θελεις να κανεις την αλλαγη απλα δισταζεις για την εμπειρια χρησης, μην το σκεφτεσαι καν...

Ελπιζω να σε καλυψα, sorry για το τεραστιο post:D

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ φίλε μου όταν λες να προσέχουμε τι εννοείς ;;

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την xxell4 μου βγαζει αναβαθμιση, περιπου 53mb κατεβαζω, κανει επανεκινηση δειχνει το ρομποτακι φτανει στο 25% και δειχνει στιγμιαια το ρομποτακι ξαπλα με ενα κοκκινο τριγωνακι,μετα μου βγαζει μηνυμα οτι η αναβαθμιση απετυχε και να κανω αναβαθμιση μεσω kies.

Ειχα το exynos abuse και το ξηλωσα....αν εχει να κανει κατι αυτο.

Παιζει κατι?

Θυμηστε μου μεσω kies σβηνονται τα παντα? ή οχι?

Χρειαζετε να παρω backup?

Ευχαριστω

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πατα πανω στο κείμενο που εγραψες και μετα μενου και προβολή στοιχείων..

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου...

 

Να ρωτήσω ακόμα η φωνητική κλήση (ελληνική σε ελληνική λίστα ονομάτων) λειτουργεί ή όχι και αν ναι πως;

 

Επίσης υπάρχει κάποιο handsfree υποστηριζόμενο που να αλλάζει σταθμούς (ραδιοφώνου) ή μουσικά κομμάτια στο επόμενο ή προηγούμενο (δεν έχω βρει κάτι σχετικό) και ακόμα αν υπάρχει κάποιος τρόπος ή έστω άλλος player ή πρόσθετο πρόγραμμα ώστε να μπορείς να χειριστείς τον player με την οθόνη απενεργοποιημένη (χρησιμοποιώντας πιθανώς κάποια πλήκτρα).

 

Ευχαριστώ πολύ.

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η XXEMC2. Την έχει βάλει κανείς? Είναι και μεγαλούτσικια, 800+ MB. Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η XXEMC2. Την έχει βάλει κανείς? Είναι και μεγαλούτσικια, 800+ MB.

 

Ποια είναι αυτή????

 

4.1.2???

Edited by Dj_Foris
Link to comment
Share on other sites

4.1.2 σε DBT GERMANY.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις Vol. Up+Menu+Power σε βγάζει στο Android System Recovert...

Εκεί έχει κάποιες επιλογές...Μια από αυτές είναι η apply update from external storage...'

Λογικά από εκεί μπορείς να κάνεις εγκατάσταση κάποιου firmware χωρίς την χρήση υπολογιστή...

Κάνω λάθος?????

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ φίλε μου όταν λες να προσέχουμε τι εννοείς ;;

 

Να προσεχεις τι εφαρμογες βαζεις μεσα, και να κανεις clear cache μια στο τοσο.,.

Link to comment
Share on other sites

Να προσεχεις τι εφαρμογες βαζεις μεσα, και να κανεις clear cache μια στο τοσο.,.

 

Και πως μπορεί κάποιος να προσέχει τι εφαρμογές βάζει μέσα όταν και στο play store, δεν υπάρχει κανένας έλεγχος???

Με ένα antivirus και μόνο δεν είσαι προστατευμένος???

Link to comment
Share on other sites

Και πως μπορεί κάποιος να προσέχει τι εφαρμογές βάζει μέσα όταν και στο play store, δεν υπάρχει κανένας έλεγχος???

Με ένα antivirus και μόνο δεν είσαι προστατευμένος???

 

Ναι ρε παιδι μου, να μην βαζεις ο,τι να ναι εννοω, καθως στο playstore παιζουν πολλες κακογραμμενες εφαρμογες... ή τουλαχιστον να κανεις και κανενα restore που και που για να καθαριζει το συστημα... antivirus λενε οτι χρειαζεται, βεβαια υπηρξε και καιρος που το ειχα απενεργοποιημενο και ευτυχως δεν αντιμετωπισα θεμα... παντως μια εφαρμογη για clean cache την θεωρω απαραιτητη προσωπικα....

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω ένα full backup με το Titanium Pro, κάνω restore στην συσκευή, και μετά κάνω πάλι επαναφορά...

Δεν είναι σαν να μην έχει γίνει τίποτα, αφού όλα τα αρχεία θα τα επαναφέρω πάλι????

 

 

Υ.Γ. Δεν θέλω να στο παίξω έξυπνος, αλλά δεν γνωρίζω και πολλά πράγματα..Απορίες είναι όλα αυτά......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...