Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω στο s3 το mobile Odin pro και το triangle away.

Η version μου λέει :

Ap:i9300XXDLIH

Τι πρέπει να κάνω τώρα για να πάω από την 4.1.1 στην 4.1.2 ;

Το τηλ είναι root.

 

Κατέβασε το firmware που θέλεις βάλτο στο τηλέφωνο ,άνοιξε την εφαρμογη ,βρες το και πέρασε το .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω πως αν γράφεις με κεφαλαία σου κρατάει τους 160 χαρακτήρες

 

Στη μεθοδο εισαγωγης "αυτοματο" με το πρςτο γραμμα που γραφεις πεφτεις στους 69 χαρακτηρες. Ετσι και αλλιως default ηταν το αλφαβητο GSM. Απλα αυτο που παρατηρω ειναι οτι ενω πριν εμπαιναν με το auto correct τονοι ok, οταν το εστελνες δεν τους ειχε, εβγαιναν καπως. Ετσι δεν ειχες προβλημα. Τωρα μενουν στην αποστολη οποτε problem

Link to comment
Share on other sites

nadroid backup ειχα κανει ..εννοεις να το κρατησα καπου στο pc η απλα αν ειχα κανει ?

 

Που είχες αποθηκεύσει το backup που πήρες; Δεν έχει νόημα να παίρνεις backup χωρίς να το έχεις αποθηκεύσει κάπου με ασφάλεια.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Εχω στο s3 το mobile Odin pro και το triangle away.

Η version μου λέει :

Ap:i9300XXDLIH

Τι πρέπει να κάνω τώρα για να πάω από την 4.1.1 στην 4.1.2 ;

Το τηλ είναι root.

 

Έχει αναλυτικές οδηγίες στο θέμα Επίσημα firmwares..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ αυτο το προβλημα όταν χρησιμοποιω το κινιτό σε τυχαίες εφαρμογές και δοκιμασα επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων και απο το recovery αλλα πάλι τα ίδια. Είμαι με stock ROM.

 

Έβαλα την τελευταία που έχει βγει τη ισπανική και από χθες δεν το έχει ξανακάνει. Θα δείξει και στη συνέχεια βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανένας παιδιά ποια ήταν η εφαρμογή εκείνη που κρατούσε backup τις εφαρμογές σαν .apk? Δηλαδή έτοιμες για εγκατάσταση πάλι. Την είχα παλιά και ήταν πολύ χρήσιμη αλλά τη ξέχασα.

Δες το

Onthefly

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία που έχει βγει τη ισπανική και από χθες δεν το έχει ξανακάνει. Θα δείξει και στη συνέχεια βέβαια.

 

Ποια ισπανική εβαλες την PHE?

Link to comment
Share on other sites

έβαλα μια microsd 32gb φορμαρισμενη με exfat και πάω να κατεβάσω ενα torrent πάνω απο 4gb και μου βγάζει μυνημα οτι το αρχειο ξεπερναει το επιτρεπομενο μεγεθος. τι κανω λαθος?

εχω επιλέξει να κατέβει στη καρτα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση!:O

η εφαρμογη blackmart alpha ειναι κατι αντιστιχο του play store?

 

Όχι, και συζήτηση για παράνομο λογισμικό (που είναι) δεν επιτρέπεται σ'αυτό το φόρουμ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.Μετα την αναβαθμιση σε 4.1.2 τα mail μου δεν ερχονται αυτοματα,θελει χειροκινητη ανανεωση.Το εχει δει και αλλος?Θελει καποια ρυθμιση που δεν βλεπω?

 

Yahoo mail εχω αν παιζει ρολο

Edited by pascal1281

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν ενεργοποιητε την οθονη με το power η home button ανταποκρινεται σχετικά γρηγορα ;

Παρατηρω πως κανει περιπου δυο δευτερόλεπτα μεχρι να ανοίξει η οθονη.

 

Πάντως έχω και εγω το ίδιο εδώ και καιρό και δεν έχω βρεί λύση!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

προσπάθησα να εγκαταστήσω το app για περισσότερες εφαρμογές στο multiwindow αλλά δεν τα καταφέρνω.

Κατέβασα ένα zip multi v5. Το αποσυμπίεσα και αυτό μέσα έχει δύο φακέλλους. Έναν META_INF και έναν system. Στον δεύτερο έχει ένα άλλο φάκελλο app μέσα στον οποίο υπάρχει το FlashBarService.apk. Αυτό τρέχω και μου λέει : Η εφαρμογή δεν εγκαταστάθηκε.

Είμαι με την μαμά ρομ 4.1.2 και I9300XXELL4. Γι αυτό κατέβασα την v5. Επίσης root με το ExynosAbuse.

Τι κάνω λάθος;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

προσπάθησα να εγκαταστήσω το app για περισσότερες εφαρμογές στο multiwindow αλλά δεν τα καταφέρνω.

Κατέβασα ένα zip multi v5. Το αποσυμπίεσα και αυτό μέσα έχει δύο φακέλλους. Έναν META_INF και έναν system. Στον δεύτερο έχει ένα άλλο φάκελλο app μέσα στον οποίο υπάρχει το FlashBarService.apk. Αυτό τρέχω και μου λέει : Η εφαρμογή δεν εγκαταστάθηκε.

Είμαι με την μαμά ρομ 4.1.2 και I9300XXELL4. Γι αυτό κατέβασα την v5. Επίσης root με το ExynosAbuse.

Τι κάνω λάθος;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Δε ποστάρουμε το πρόβλημα μας σε όλα τα θέματα.

Και ήδη σου απάντησα εκεί που το πόσταρες

Σε παρακαλώ να μη το επαναλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ με τον που έκανα αναβάθμιση, εκανα full wipe το κινητό. Το έστησα όπως ήταν πριν και από εκείνη την ώρα έκανε κανα 2 φορές σαν reboot αλλά δεν μου ζήτησε ούτε κωδικό ούτε τίποτα. Ελπίζω να εγινα κατανοητός. Ξέρει κανείς για παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ με τον που έκανα αναβάθμιση, εκανα full wipe το κινητό. Το έστησα όπως ήταν πριν και από εκείνη την ώρα έκανε κανα 2 φορές σαν reboot αλλά δεν μου ζήτησε ούτε κωδικό ούτε τίποτα. Ελπίζω να εγινα κατανοητός. Ξέρει κανείς για παίζει;

 

Όταν λες το έστησα όπως πριν, καταλαβαίνω ότι επανέφερες κάποιο backup.

Αν πέρασες backup π.χ. του titanium, πέρασες και τις εφαρμογές συστήματος; πέρασες μήπως και τα δεδομένα τους;

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να αναφέρω πως δεν το έχω κάνει ποτέ root το κινητό. Έκανε μόνο του επαναφορά εφαρμογές, κωδικούς, κτλ από τους σερβερ του Google.
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να αναφέρω πως δεν το έχω κάνει ποτέ root το κινητό. Έκανε μόνο του επαναφορά εφαρμογές, κωδικούς, κτλ από τους σερβερ του Google.

 

Κάνε τότε μια επαναφορά εγοστασιακών ρυθμίσεων και βάλτο να κατεβάσει πάλι του την επαναφορά των εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

έχω κατεβάσει το πρόσφατο Kies και το έχω εγκατάσταση σε windows xp sp3. Συνδέω το κινητό και δεν το βρίσκει καν. Παίζει κάτι άλλο με τα xp?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάνε τότε μια επαναφορά εγοστασιακών ρυθμίσεων και βάλτο να κατεβάσει πάλι του την επαναφορά των εφαρμογών.

 

οταν εκανα την αναβαθμιση, κατ ευθειαν εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και με το που εκανε μονο του restore εφαρμογες. κωδικους κτλ μου εκανε αυτα τα κουλα.

 

αν τωρα θελω να κανω επαναφορα εργοστασιακων παλι και να μην κανει τιποτα restore τα παντα απο πριν, πως γινεται αυτο;

ασε που θελω να κλεισω το svoice και δεν μπορω!!!!

Link to comment
Share on other sites

στην 4.1.2 το κινητο δεν ειναι το smooth οσο στις προηγουμενες εκδοσεις..ειναι φυσιολογικο αυτο?μπορω καπως να το διορθωσω??
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

στην 4.1.2 το κινητο δεν ειναι το smooth οσο στις προηγουμενες εκδοσεις..ειναι φυσιολογικο αυτο?μπορω καπως να το διορθωσω??

 

Μαλλον δεν ειναι. Τιποτα δε μπορεις να κανεις με μια official εκδοση, περα απο ειδικη χρηση.

 

Αυτα πρεπει να τα βλεπουν οσοι φωναζουν για αμεσες και συνεχεις αναβαθμισεις, που φερνουν παντα και κατι προβληματικο μαζι τους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...