Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια τελευταία..

Να χρησιμοποιήσω αυτόν τον οδηγο επαναφοράς η αυτόν ;

 

Θα σου πρότεινα να χρησιμοποίησης τον οδηγό που σου έγραψα για unroot ,o οποίος περιλαμβάνει πέρασμα επίσημου firmware με odin

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια να ρωτησω κατι κουλο να μου απαντησει καποιος?

εχω eur συσκευη .Το βλεπω στο kies οταν το συνδεω.Δεν εχω πειραξει τιποτα και ειναι μαμα το κινητο.Λοιπον προχθες που ξεκινησε η αναβαθμιση για Greece cos ,και ενω το sammobile ακομη λεει οτι δεν εχει γινει διαθεσιμη για greece eur ,με το που το συνδεσα το πρωι σε wifi γιατι εχω τα δεδομενα απενεργοποιημενα ,μου εδωσε ota την αναβαθμιση και ειναι τωρα LL4 και 4.1.2.Τι μπορει να παιζει?πηρε αλλος που το εχει EUR δηλαδη unbranded την αναβαθμιση?

Δεν παίζει κάτι παράξενο .

Προς το παρών είναι διαθέσιμη (EUR) μόνο με OTA.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να χρησιμοποίησης τον οδηγό που σου έγραψα για unroot ,o οποίος περιλαμβάνει πέρασμα επίσημου firmware με odin

 

Ναι μεν αλλα αν προτιμήσω τον οδηγο που μου δείχνεις θα πρεπει να βρω πιο είναι το επίσημο firmware συμφωνα με το serial numper του κινητού μου πραγμα που δεν ξερω να το βρω από το samobile.

Στον αλλον οdηγο μεσω kies βάζοντας το serial το βρίσκει μονο του.

Με το odin θα πρεπει να το βρω κα να το δώσω χειροκίνητα ( εκτος και αν εχω καταλαβει λαθος)

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεν αλλα αν προτιμήσω τον οδηγο που μου δείχνεις θα πρεπει να βρω πιο είναι το επίσημο firmware συμφωνα με το serial numper του κινητού μου πραγμα που δεν ξερω να το βρω από το samobile.

Στον αλλον οdηγο μεσω kies βάζοντας το serial το βρίσκει μονο του.

Με το odin θα πρεπει να το βρω κα να το δώσω χειροκίνητα ( εκτος και αν εχω καταλαβει λαθος)

 

Αν μπερδεύεσαι τόσο καν το τότε με το kies .

Μηδένισε με triangle away που είναι απαραίτητο και προχώρα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, θα μπορουσε καποιος να μου συστήσει ενα μεταλλικο πισω καπακι για το samsung s3. θελω να αντικαταστήσω το αρχικο πλαστικο καπακι. Ευχαρηστω
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως κατι δεν πηγε καλα με το μηδενισμό του μετρητή..

Περναω τωρα την επισημη και το κινητο μου γραφει Custom Binary Download yes ( 3 counts)

Τωρα αφου τελειωσει η διαδικασια θα πρεπει να το ξανακάνω...

Τι στην ευχη δεν απέδωσε στον μηδενισμό;

edit no 2

 

 

οκ τα καταφερα...

Πριν ομως συνεχίσω και για να ειμαι σίγουρος πως θα καταλάβω αν όντως εχει μηδενιστεί ο counter;

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια γενικη παρατήρηση, πιστευω οτι εφ΄οσον υπάρχουν μαμα τηλέφωνα και ρουταρισμένα, θα έπρεπε να υπάρχουν και δυο διαφορετικά θέματα ενα για τα μαμα και ενα για τα ρουταρισμενα.

 

Ο λόγος! διαβάζεις ενα ποστ και δεν ξέρεις αν ειναι για το ενα ή για το αλλο, εκτός αυτου νομίζω οτι ενα θεμα με τίτλο "[Επίσημο] Samsung Galaxy S III" θα έπρεπε να αφορά μονο στα μαμα τηλέφωνα

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως κατι δεν πηγε καλα με το μηδενισμό του μετρητή..

Περναω τωρα την επισημη και το κινητο μου γραφει Custom Binary Download yes ( 3 counts)

Τωρα αφου τελειωσει η διαδικασια θα πρεπει να το ξανακάνω...

Τι στην ευχη δεν απέδωσε στον μηδενισμό;

edit no 2

 

 

οκ τα καταφερα...

Πριν ομως συνεχίσω και για να ειμαι σίγουρος πως θα καταλάβω αν όντως εχει μηδενιστεί ο counter;

 

Αν μπεις σε download mode εκει που γράφει custom binary download πρέπει να ειναι Νο

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια γενικη παρατήρηση, πιστευω οτι εφ΄οσον υπάρχουν μαμα τηλέφωνα και ρουταρισμένα, θα έπρεπε να υπάρχουν και δυο διαφορετικά θέματα ενα για τα μαμα και ενα για τα ρουταρισμενα.

 

Ο λόγος! διαβάζεις ενα ποστ και δεν ξέρεις αν ειναι για το ενα ή για το αλλο, εκτός αυτου νομίζω οτι ενα θεμα με τίτλο "[Επίσημο] Samsung Galaxy S III" θα έπρεπε να αφορά μονο στα μαμα τηλέφωνα

 

Το ροοτ είναι μόνο μα μόνο πρόσβαση στα δεδομένα του συστήματος.

Οπότε τα σχετικά με το τηλέφωνο αφορούν και τις 2 περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις σε download mode εκει που γράφει custom binary download πρέπει να ειναι Νο

 

Ωραια τα καταφερα...

Κατω απο αυτο που γραφει System Status: Custom ειναι σωστο;

Link to comment
Share on other sites

Ωραια τα καταφερα...

Κατω απο αυτο που γραφει System Status: Custom ειναι σωστο;

 

Όχι πρέπει να γράφει official .

Με ένα factory reset λογικά θα διορθωθεί .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ειχες δικιο τωρα γραφει official.

Βεβαια το root αν καταλαβαίνω καλα παραμένει αφου θέλοντας να μηδενίσω τον counter εβαλα το triangle away.

Για να φύγει και το root θα πρεπει να ξαναφλασαρω την επίσημη

Σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Ειχες δικιο τωρα γραφει official.

Βεβαια το root αν καταλαβαίνω καλα παραμένει αφου θέλοντας να μηδενίσω τον counter εβαλα το triangle away.

Για να φύγει και το root θα πρεπει να ξαναφλασαρω την επίσημη

Σωστα;

 

Ναι :cool:

Link to comment
Share on other sites

Στον οδηγο για unroot αναφερει πως αν η διαδικασία εχει γινει με το cf-autoroot τοτε από την εφαρμογή super user επιλέγοντας unroot ( στα ελληνικα το γραφει Ολοκληρωτικός αποκλεισμός προσβασιμότητας) το root φευγει και ετσι γλιτωνεις την διαδικασία φλασαρισματος.

Σκεφτομαι να το πραξω ετσι αλλα με προβληματιζει που μου γραφει πως κάποιοι kernel αυτοματα επανακτούν προσβασιμότητα κατά την εκκίνηση.

Αυτό σημαινει πως το unroot δεν θα είναι επιτυχημένο 100% η θα δημιουργείται καποιο άλλο θεμα; :O

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Εχω την vodafone branded απο πλαισιο και σημερα εκανα την αναβαθμιση και εχω το εξης προβλημα με τα μηνυματα..

Ενω πριν οταν πατουσα space μου εβγαιναν οι προτεινωμενες επιλογες να βαλω τελεια, κομμα, ερωτηματικο κλπ, τωρα μου βγαζει μονο προτεινωμενες λεξεις εκει περα. Επισης αμα χρησιμοποιησω καποια λεξη απο auto correct μου βγαζει μηνυμα στην αποστολη οτι μπορει να μην ειναι συμβατο με αλλες συσκευες και να αλλαξω τη μεθοδο εισαγωγης σε αυτοματη, Πριν δε το χα αυτο το προβλημα.. Εκανα αρχικα εκκαθαριση δεδομενων πληκτρολογιου, επαναφορα προεπιλογων πληκτρολογιου, στην τελικη εκανα και hard reset - χωρις backup προσωπικων ρυθμισεων / μονο εικονες, αριθμους/μηνυματα εσωσα και παλι το ιδιο.

 

Αλλαζει καπως αυτο? Οπως ηταν δηλαδη

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Εχω την vodafone branded απο πλαισιο και σημερα εκανα την αναβαθμιση και εχω το εξης προβλημα με τα μηνυματα..

Ενω πριν οταν πατουσα space μου εβγαιναν οι προτεινωμενες επιλογες να βαλω τελεια, κομμα, ερωτηματικο κλπ, τωρα μου βγαζει μονο προτεινωμενες λεξεις εκει περα. Επισης αμα χρησιμοποιησω καποια λεξη απο auto correct μου βγαζει μηνυμα στην αποστολη οτι μπορει να μην ειναι συμβατο με αλλες συσκευες και να αλλαξω τη μεθοδο εισαγωγης σε αυτοματη, Πριν δε το χα αυτο το προβλημα.. Εκανα αρχικα εκκαθαριση δεδομενων πληκτρολογιου, επαναφορα προεπιλογων πληκτρολογιου, στην τελικη εκανα και hard reset - χωρις backup προσωπικων ρυθμισεων / μονο εικονες, αριθμους/μηνυματα εσωσα και παλι το ιδιο.

 

Αλλαζει καπως αυτο? Οπως ηταν δηλαδη

Ευχαριστω

 

Έτσι είναι το πληκτρολόγιο στην 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι το πληκτρολόγιο στην 4.1.2

 

Αντε με τις τελειες και ερωτηματικα ηταν πιο βολικο και γρηγορο πριν οκ αλλα τωρα υπαρχει και "ασυμβατοτητα" αν βαλεις λεξη απο το auto correct. Μονο αμα βαλεις τη μεθοδο εισαγωγης σε αυτοματο λυνεται αλλα βγαινουν μικρα τα γραμματα - οχι κεφαλαια οπως πριν εννοω..

Καποια ενναλακτικη που να ειναι σαν το προηγουμενο υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

βασικα οι λεξεις απο auto correct εχουν τονους αυτο κανει την ζημια
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν λεει να ερθει το update. Αν το βαλω στον υπολογιστή μεσω kies θα γινει το update;

 

Εξαρτάται σε ποιο update αναφέρεσαι .

Cos και vod θα στα δώσει το kies ,την EUR όχι ακόμα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Στον οδηγο για unroot αναφερει πως αν η διαδικασία εχει γινει με το cf-autoroot τοτε από την εφαρμογή super user επιλέγοντας unroot ( στα ελληνικα το γραφει Ολοκληρωτικός αποκλεισμός προσβασιμότητας) το root φευγει και ετσι γλιτωνεις την διαδικασία φλασαρισματος.

Σκεφτομαι να το πραξω ετσι αλλα με προβληματιζει που μου γραφει πως κάποιοι kernel αυτοματα επανακτούν προσβασιμότητα κατά την εκκίνηση.

Αυτό σημαινει πως το unroot δεν θα είναι επιτυχημένο 100% η θα δημιουργείται καποιο άλλο θεμα; :O

 

Αν δεν έχεις κάνει άλλη αλλαγή εκτός από το root δε θα έχεις πρόβλημα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα την νεα λειτοθργια της καμερας σε απολυτο σκοταδι η αληθεια ειναι οτι δεν κανει αυτο που υποσεται οταν εδωσαν τα βιντεο με το premium suite
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει άλλος τρόπος να βγαίνει το μενού όταν πατάω το home button για λίγη ώρα που βγαίνουν οι εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο.Ελπίζω να ήμουν κατανοητος.
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα την νεα λειτοθργια της καμερας σε απολυτο σκοταδι η αληθεια ειναι οτι δεν κανει αυτο που υποσεται οταν εδωσαν τα βιντεο με το premium suite

 

Δεν έχει υπέρυθρο φως το κινητό για να βλέπεις σε απόλυτο σκοτάδι. Εννοείται οτι αυτή η λειτουργία είναι για χαμηλό φωτισμό όχι μηδενικό. Που να βρει φως για να το ενισχύσει?? Σε σκοτεινό δωμάτιο (όχι απόλυτο σκοτάδι) που το δοκίμασα είδα καλό αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...