Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, μια ερώτηση. Φίλος πήρε χθες καινούριο S3 και λέει ότι δεν έχει ελληνικά στο πληκτρολόγιο, αλλά μόνο γερμανικά. Επειδή έχω διαβάσει ότι αυτό μπορεί να γίνει μετά από factory reset υπάρχει η πιθανότητα το καινούριο να μην είναι καινούριο; Είναι δυνατόν ολοκαίνουριο κινητό αγορασμένο από Ελλάδα να μην έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο;

 

Καλημερα.Εχει δικιο ο φιλος σου δεν εχει Ελληνικα το ιδιο επαθα και εγω.Αγορασα προχθες για ενα φιλο το SG3 χρωματος μπλε απο γνωστο σκρουτζομαγαζο και οντος δεν ειχε Ελληνικα στο πληκτρολογιο. Ο λογος?Οτι ειναι απο τις πρωτες παρτιδες συσκευων και ερχεται με την πρωτη εκδοση λογισμικου την LF1 αν κανεις αναβαθμιση μεσω WI FI η Kies και περασεις την επομενη εκδοση την LG8 μετα θα εχεις και Ελληνικα.Βασικα κανε ολες τις αναβαθμισεις λογισμικου μεχρι να σου περασει την Jelly Bean 4.1 1 που ειναι η ποιο προσφατη εκδοση.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Έχουμε αναφέρει ότι δεν γίνεται, υπό κανονικές συνθήκες, μεταφορά των εφαρμογών και των αρχείων τους στην εξωτερική κάρτα. Όπως είδα στο FAQ, όμως, γίνεται αναφορά για τους χάρτες των εφαρμογών πλοήγησης. Αν γιά παράδειγμα έχω το Navigon ή το sygic εγκατεστημένο στην εσωτερική μνήμη (αυτά σκέφτομαι) και κατεβάσω χάρτες μέσω internet υπάρχει η επιλογή να τους αποθηκεύσω στην εξωτερική κάρτα; Από εκέι μετά θα τους διαβάζει κανονικά απευθείας απο την κάρτα η δε θα τους βρίσκει; Αν κάποιος τους έχει ας μου απαντίσει.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung έδωσε λύση στο ερώτημα προέλευσης του κινητού με μια νέα λειτουργία του Samsung Kies, που λέγεται "Firmware Upgrade and Initialisation" ("Αναβάθμιση υλικολογισμικού και προετοιμασία").

Με αυτή τη λειτουργία μπορεί ο οποιοσδήποτε χωρίς να πάρει τηλέφωνο τη Samsung, μόνο με τον σειριακό αριθμό της συσκευής να μάθει τη χώρα προέλευσης, καθώς και το επίσημο firmware του κινητού, και αν επιθυμεί να το εγκαταστήσει επίσημα (π.χ. αν το έχει αλλάξει με κάποια custom rom και δεν έχει την αρχική), επιστρέφοντας το τηλέφωνο σε εργοστασιακή κατάσταση.

 

Αρχικά να σαι καλά για τον οδηγό ! Το πρόβλημά μου είναι ότι βάζοντας τον S/N μου πετάει "Please check the S/N and enter it again". Καμία ιδέα ;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να σαι καλά για τον οδηγό ! Το πρόβλημά μου είναι ότι βάζοντας τον S/N μου πετάει "Please check the S/N and enter it again". Καμία ιδέα ;

 

Μήπως βάζεις το IMEI αντί για το sn?

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως βάζεις το IMEI αντί για το sn?

 

Ξέρω την διαφορά ΙΜΕΙ με S/N ! :D Το τσέκαρα και πίσω από την μπαταρία και στα settings το S/N ! Φαντάζομαι δεν παίζει κανένα ρόλο που μόλις εγκατέστησα το kies και δεν έχω συνδέσει το s3 ακόμα. Χμμμ..

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο ανεξήγητο λόγο η διαχείρηση της μπαταρίας στην 4.1.2 είναι άθλια..

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σου μασουλάει την μπαταρία.

 

Κάπου πρέπει να έχει γίνει η στραβή με κάποιο απ...

 

Update εκανα στην 4.1.2... διαβαζω σε φορουμ οτι εχουν πολλοι προβλημα με το media... Εχετε καμια πρόταση??

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν μου βγαζει να περασω την 4.1.2? :(

 

Γιατι δεν εχει βγει πουθενα αλλου παρα μονο σε πολωνικα κινητα..

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο ανεξήγητο λόγο η διαχείρηση της μπαταρίας στην 4.1.2 είναι άθλια..

Κατι δεν παει καλά στη συσκευή σου

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Οταν θα βαλουμε την 4.1.2 στο κινητο θα πρεπει να κανουμε factory reset πριν την περασουμε και αφοτου την περασουμε ξανα; ή αρκει να κανουμε factory reset μονο μετα την εγκατασταση της 4.1.2;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Οταν θα βαλουμε την 4.1.2 στο κινητο θα πρεπει να κανουμε factory reset πριν την περασουμε και αφοτου την περασουμε ξανα; ή αρκει να κανουμε factory reset μονο μετα την εγκατασταση της 4.1.2;

 

Yπάρχει επισημασμένο θέμα με οδηγίες εγκατάστασης.... please διάβασέ το εδώ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να σαι καλά για τον οδηγό ! Το πρόβλημά μου είναι ότι βάζοντας τον S/N μου πετάει "Please check the S/N and enter it again". Καμία ιδέα ;

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ. Τελικά εβσλσ το s/n χωρις το προτελευταίο ψηφίο και λειτούργησε.

Link to comment
Share on other sites

Το άτιμο το αρχειάκι επανεμφανίστηκε μέσα στο φάκελο του δελφινιού :mad: :mad:

 

Το ξαναέσβησα και τώρα μπορώ να δω πάλι τα φλας.

 

Μόνιμη λύση υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα θεματακι . Λοιπον με την φωτεινοτητα στο 100% οταν ανοιγω το gmail για ελεγχο κτλ πεφτει.

 

Τι μπορει να φταιει ;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο ανεξήγητο λόγο η διαχείρηση της μπαταρίας στην 4.1.2 είναι άθλια..

 

Εγώ θα έλεγα το αντίθετα Μάλιστα, είναι από τις καλύτερες που είχα ποτέ. Δοκίμασε να κάνεις κανένα wipe.

Τα παρακάτω γραφήματα είναι με wifi μόνιμα ανοικτό, gps ανοικτό ,δεδομένα ενεργοποιημενα,συγχρονισμόι ενεργοποιημενοι (2 email σε προώθηση, Samsung account και Dropbox) και live wallpaper.

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα καλυτερη απο την 4.1.1 μου φαινεται... Καλα οχι τρελες διαφορες αλλα εχει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα το αντίθετα Μάλιστα, είναι από τις καλύτερες που είχα ποτέ. Δοκίμασε να κάνεις κανένα wipe.

Τα παρακάτω γραφήματα είναι με wifi μόνιμα ανοικτό, gps ανοικτό ,δεδομένα ενεργοποιημενα,συγχρονισμόι ενεργοποιημενοι (2 email σε προώθηση, Samsung account και Dropbox) και live wallpaper.

 

Βλέπω κι εσύ πασχεις απο gpsd! !!Αυτό τι είναι? Το έχω κάνει 4 φορές επαναφορά και τώρα φέρνετε να μην τρώει μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

εχω στο τηλ καποια βιντεο που μου τα ανοιγει μονο με το mxplayer..

δεν υπαρχει τροπος να τα παιζει κ απο την αναπαραγωγη βιντεο?

το προτιμω απο εκει γιατι μονο εκει μπορω να τα κανω ελαχιστοποιηση κ να κανω κ κατι αλλο συγχρονως στο τηλ.. :(

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πάσχω που το είδες? Το 5%?

 

Έτσι ξεκινάει. Μετά θα φτάσεις πολύ ψηλά κ ανάλογα με την χρήση!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...