Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάλι η ίδια ιστορία με την Πολωνία....Την βρήκανε πειραματόζωο; :p

Ελπίζω αυτή τη φορά να μην κάνουν πάλι ένα μήνα να την δώσουν και στους υπόλοιπους!

Ευτυχώς έχω το LG2Χ (πήρε την 4.0!) και έχω "παιχνίδι" για φλασάρισμα και την έχει γλιτώσει το SIII!:lol:

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πριν λίγο μου έπεσε το galaxy και έκανε ένα σιμαδάκι στο ασημι bezel.Ξερεται που μπορώ να βρω ανταλλακτικό;
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου έπεσε το galaxy και έκανε ένα σιμαδάκι στο ασημι bezel.Ξερεται που μπορώ να βρω ανταλλακτικό;

 

Από όσο ξέρω πάει μαζί με την οθόνη.....160 Ευρώ. :X

Δεν νομίζω να θέλεις να το αλλάξεις! :cry:

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα την αποφαση να αφαιρεσω την προστατευτικη μεμβρανη. Τους τελευταιους 3 και κατι μηνες το κινητο ηταν με μεμβρανη και ειχα αλλαξει 2-3. Αλλα σημερα καταλαβα οτι η οθονη ειναι πολυ καλυτερη "παρθενα". Χωρις πολλα πολλα, καλυτερη απεικονηση και καλυτερο feeling για εμενα!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα την αποφαση να αφαιρεσω την προστατευτικη μεμβρανη. Τους τελευταιους 3 και κατι μηνες το κινητο ηταν με μεμβρανη και ειχα αλλαξει 2-3. Αλλα σημερα καταλαβα οτι η οθονη ειναι πολυ καλυτερη "παρθενα". Χωρις πολλα πολλα, καλυτερη απεικονηση και καλυτερο feeling για εμενα!

Και εγω σκεφτομαι να την βγαλω τν μεμβρανη. Ενας γνωστος μου που δεν εχει βαλει μεμβρανη απο τοτε που το πηρε δν εχει παθει γρατζουνια.!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σκεφτομαι να την βγαλω τν μεμβρανη. Ενας γνωστος μου που δεν εχει βαλει μεμβρανη απο τοτε που το πηρε δν εχει παθει γρατζουνια.!

 

Ουτε εχω βαλει και εγω ποτε καμια μεμεβρανη και με λιγο προσοχη και μια καλη θηκη δυσκολα να σου γρατζουνιστει..

Σκετη η οθονη του κινητου εχει οντως πολυ ωραιο felling ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εχω βαλει και εγω ποτε καμια μεμεβρανη και με λιγο προσοχη και μια καλη θηκη δυσκολα να σου γρατζουνιστει..

Σκετη η οθονη του κινητου εχει οντως πολυ ωραιο felling ;) ;)

 

Με λίγη προσοχή η οθόνη αυτή όντως δε γταζουνιέται αλλιώς τι το θέλει το gorilla glass 2. Το N8 μου με Gorilla απλο εδω 2 χρόνια έχει όλα και όλα 2 σημαδάκια στην οθόνη που αν δε τα ξέρει κανείς δε τα διακρίνει. Και δεν μπορώ να πω ότι το πρόσεχα πάρα πολύ. Μόνο οι πτώσεις αποτελούν σοβαρό κίνδυνο αλλά εκέι αμφιβάλω αν βοηθάει καθόλου μια ζελατίνη. Πιστέψτε με πιο πιθανό είνα να γρατζουνιστέι η πλαστική πλάτη του s3 σε καμια τσέπη παρά η οθόνη.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εγω μονο ενος φιλου εχω δει με μικρες γρατζουνιες οι ποιοες φαινονται υπο γωνια, και μοιαζουν σαν λεπτες λεπτες τριχουλες. Οχι η κλασσικη ηρατζουνια που ξερουμε/αμε. Αλλα εκανε βιαιη χρηση, κοντα στο ψαρεμα στο κυνηγι και φυσικα πολλες πτωσεις σε παρκε μαρμαρο και τετοια. Νοιωθω παντως οτι το κινητο αλλαγε εντελως, ισως να υπαρβαλω αλλα τουλαχιστον δεν λερωνεται τοσο!
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Η κάμερα έχει την επιλογή να αποθηκεύει φωτογραφίες και βίντεο στη κάρτα μνήμης η μόνο στην εσωτερική?

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Η κάμερα έχει την επιλογή να αποθηκεύει φωτογραφίες και βίντεο στη κάρτα μνήμης η μόνο στην εσωτερική?

Μπορεί να αποθηκεύσει στην εξωτερική με μια εξαίρεση: Όταν θέλεις να τραβήξεις burst shot σε γυρίζει αναγκαστικά στην εσωτερική.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να αποθηκεύσει στην εξωτερική με μια εξαίρεση: Όταν θέλεις να τραβήξεις burst shot σε γυρίζει αναγκαστικά στην εσωτερική.

 

Φαντάζομαι το κάνει για λόγους ταχύτητας...Ευχαριστώ. Τώρα μου ήρθε μια αλλη ερώτηση. Από την στιγμή που το S voice δεν υποστηρίζει ελληνικά αν του πείς κατι στα αγγλικά αλλα το κινητό έχει ελληνικά φαντάζομαι δεν θα ανταποκρθεί, σωστά;

'Ακυρο: λειτουργεί στα αγγλικα..

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω πάει μαζί με την οθόνη.....160 Ευρώ. :X

Δεν νομίζω να θέλεις να το αλλάξεις!

:mad: Είναι δυνατόν να μην το πουλάνε σκέτο ρε παιδιά; Ούτε στο eBay δεν έχει;

Τι άλλη λύση υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω πάει μαζί με την οθόνη.....160 Ευρώ. :X

Δεν νομίζω να θέλεις να το αλλάξεις!

:mad: Είναι δυνατόν να μην το πουλάνε σκέτο ρε παιδιά; Ούτε στο eBay δεν έχει;

Τι άλλη λύση υπάρχει;

 

Αυτό το γύρω γύρω είναι η προέκταση του σασί, δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις. Δες αυτό το βίντεο και θα καταλάβεις, δες από το 16:00 και μετά.

Link to comment
Share on other sites

H Οθονη Γρατζουνιεται παιδια ειδικα αν το βαζεις-βγαζεις στην τσεπη ( χωρις κλειδια εννοειται) ολη μερα.

Δεν θα κανει σημαδι μεγαλο και βαθυ αλλα θα κανει μικρα σημαδακια που θα φαινονται μονο στον ηλιο .

 

Επισης μετα δεν θα μπορεις να το πουλησεις !!

 

Οποτε δεν συνιστω να το εχετε σκετο !

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν αλλάζω με τίποτε αυτό:

 

http://www.ebay.de/itm/GILSEY-Leder-Tasche-Folie-fur-Samsung-Galaxy-S3-i9300-SIII-Case-Schutz-Hulle-/150954314978?pt=DE_Handy_PDA_Taschen_Schutzh%C3%BCllen&hash=item2325940ce2

 

ούτε άγχη ούτε τίποτε. Σίγουρα χάνει λίγο σε όγκο, αλλά σε σύγκριση με την "ελευθερία" που προσφέρει, δεν τίθεται καν θέμα σκέψης. :)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν αλλάζω με τίποτε αυτό:

 

http://www.ebay.de/itm/GILSEY-Leder-Tasche-Folie-fur-Samsung-Galaxy-S3-i9300-SIII-Case-Schutz-Hulle-/150954314978?pt=DE_Handy_PDA_Taschen_Schutzh%C3%BCllen&hash=item2325940ce2

 

ούτε άγχη ούτε τίποτε. Σίγουρα χάνει λίγο σε όγκο, αλλά σε σύγκριση με την "ελευθερία" που προσφέρει, δεν τίθεται καν θέμα σκέψης. :)

 

Πολυ καλο ομως βολευει σε ανοιξε-κλεισε το κινητο εως και 20 φορες στο 5 λεπτο ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά κοίτα να δεις. Το να βάζεις μεμβράνη για να μην αποκτήσει γρατζουνιές, το κανεις στην ουσία (με αυτή τη λογική) για να το ευχαριστηθεί ο επόμενος ιδιοκτήτης ενώ εσυ δεν το έχεις ευχαριστηθεί στην ουσία. Άσε που οοοοταν έρθει ο καιρός να πουληθεί, στην αγορά θα παίζει γύρω στα 400ευρώ. Οπότε και πάλι χαμένος θα είσαι. Προσωπικά, gorillas glass και nova launcher είναι ο απόλυτος συνδυασμός!!:p:p
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά κοίτα να δεις. Το να βάζεις μεμβράνη για να μην αποκτήσει γρατζουνιές, το κανεις στην ουσία (με αυτή τη λογική) για να το ευχαριστηθεί ο επόμενος ιδιοκτήτης ενώ εσυ δεν το έχεις ευχαριστηθεί στην ουσία. Άσε που οοοοταν έρθει ο καιρός να πουληθεί, στην αγορά θα παίζει γύρω στα 400ευρώ. Οπότε και πάλι χαμένος θα είσαι. Προσωπικά, gorillas glass και nova launcher είναι ο απόλυτος συνδυασμός!!:p:p

 

Στην ουσια την βαζεις για να εχεις παντα καινουρια οθονη . Τεσπα το ζητημα ειναι οτι η οθονη του ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΕΤΑΙ μην ακουτε μερικους που λενε οτι δεν παθαινει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το να βάζεις μεμβράνη για να μην αποκτήσει γρατζουνιές, το κανεις στην ουσία (με αυτή τη λογική) για να το ευχαριστηθεί ο επόμενος ιδιοκτήτης

 

 

Την μεμβράνη την βάζεις ώστε αν κάτσει κάποια στραβή με αιχμηρό αντικείμενο (ακόμη και από φερμουάρ μπορεί να συμβεί) να την αλλάξεις και να είσαι οκ .

 

Σε αντίθετη περίπτωση θα βλέπεις μόνιμα την γρατζουνιά .

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρετε screen protectors καλής ποιότητας δεν θα δείτε μεγάλη διάφορα στην αφή. Το ίδιο ωραία θα είναι.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

H Οθονη Γρατζουνιεται παιδια ειδικα αν το βαζεις-βγαζεις στην τσεπη ( χωρις κλειδια εννοειται) ολη μερα.

Δεν θα κανει σημαδι μεγαλο και βαθυ αλλα θα κανει μικρα σημαδακια που θα φαινονται μονο στον ηλιο .

 

Επισης μετα δεν θα μπορεις να το πουλησεις !!

 

Οποτε δεν συνιστω να το εχετε σκετο !

 

Βάζοντας και βγάζοντας από την τσέπη;

Χωριά κλειδιά μέσα;

Τι να σου πω. Εγώ το iPhone 4 που έχω και το έχω πάντα στην τσέπη χωρίς κλειδιά δεν έχει σημάδι ούτε μπροστά ούτε πίσω και δεν έχει το ίδιο γυαλί με το s3

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας και βγάζοντας από την τσέπη;

Χωριά κλειδιά μέσα;

Τι να σου πω. Εγώ το iPhone 4 που έχω και το έχω πάντα στην τσέπη χωρίς κλειδιά δεν έχει σημάδι ούτε μπροστά ούτε πίσω και δεν έχει το ίδιο γυαλί με το s3

Εγώ πάντως το έχω χωρίς screen protector και δεν έχει καμιά γρατζουνιά .

Προσέχω βέβαια αρκετά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην τρελαθούμε τελείως αν είναι να γρατζουνιέται απο την τσέπη τότε κάποιος μας δουλεύει (την Samsung εννοώ οχι τους φίλους εδώ:p). Ποτε μη λες ποτέ βέβαια γιατι ο διάολος έχει πολλά ποδάρια...:wacko:. 'Αλλα αν είναι τόσο ευάλωτο το gorrila ποιός ο λόγος ύπαρξής του? Και γω όταν με το καλό το αποκτήσω, ευελπιστώ σε 2-3 βδομάδες να το έχω, θα το κρατήσω χωρίς προστατευτικό τουλάχιστον για αρχή. Αν προσέξω καμιά μικρη γρατζουνιά μετά απο λίγο χρόνο χρήσης μπορεί να αλλάξω γνώμη πριν χειροτερέψει το κακό.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην τρελαθούμε τελείως αν είναι να γρατζουνιέται απο την τσέπη τότε κάποιος μας δουλεύει (την Samsung εννοώ οχι τους φίλους εδώ:p). Ποτε μη λες ποτέ βέβαια γιατι ο διάολος έχει πολλά ποδάρια...:wacko:. 'Αλλα αν είναι τόσο ευάλωτο το gorrila ποιός ο λόγος ύπαρξής του? Και γω όταν με το καλό το αποκτήσω, ευελπιστώ σε 2-3 βδομάδες να το έχω, θα το κρατήσω χωρίς προστατευτικό τουλάχιστον για αρχή. Αν προσέξω καμιά μικρη γρατζουνιά μετά απο λίγο χρόνο χρήσης μπορεί να αλλάξω γνώμη πριν χειροτερέψει το κακό.

 

Συναδελφε και εγω 2 εβδομαδες θελω χαχαχα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Συναδελφε και εγω 2 εβδομαδες θελω χαχαχα

 

Επιτέλους και ένας που με καταλαβαίνει... Είναι λίγο πίκρα να διαβάζεις τα posts απο χρήστες του κινητόυ, η reviews στο Internet και να μετρας ανίστροφα να το πάρεις και συ..:lol:

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...