Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά έστειλα το κινητο πίσω στο πλαισιο λόγω της ροζ οθόνης. Αύριο θα το παραλάβουν (εντός DOA) και ελπίζω να μην αρχίσουν τα τύπου δεν βλέπουμε τίποτα κλπ.

 

Έχει κανείς εμπειρία απο τέτοια διαδικασια? Τα αλλάζουν όπως στο εξωτερικό η σου σπάνε τα νεύρα και μένεις με το κινητο στο χέρι?

 

Οταν λες ροζ οθονη,τι σου εμφανισε δλδ?Για να φυλαμε τα ρουχα μας...:confused:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά έστειλα το κινητο πίσω στο πλαισιο λόγω της ροζ οθόνης. Αύριο θα το παραλάβουν (εντός DOA) και ελπίζω να μην αρχίσουν τα τύπου δεν βλέπουμε τίποτα κλπ.

 

Έχει κανείς εμπειρία απο τέτοια διαδικασια? Τα αλλάζουν όπως στο εξωτερικό η σου σπάνε τα νεύρα και μένεις με το κινητο στο χέρι?

 

ΠΛΑΙΣΙΟ ε; Δυσκολα φιλε . Ειχα παρει απο εκει Nexus S με καμμενο Pixel και ο χοντρουλης ( Δυτικη θεσσαλονικη) μου ειχε πει...

 

" Κυριε δεν καλυπτη η εγγυηση τετοιο προβλημα). Σε μια ωρα το πουλησα σε αλλο ατομο 100Ε πιο φθηνα,φυσικα του ειχα πει για το προβλημα. Δυσκολα να στο αλλαξουν φιλε ενω ειναι ανοιχτη η οθονη. Αν σβησει και δεν ανοιγει ναι θα στο αλλαξουν.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες ροζ οθονη,τι σου εμφανισε δλδ?Για να φυλαμε τα ρουχα μας...:confused:

 

Το 1/4 της οθόνης στο κάτω μερος έχει μια απόχρωση του ροζ. Όταν κάνεις scrolling απο κάτω προς τα πάνω βλέπεις το κείμενο ροζ και μετα άσπρο. ΑΠΟΛΥΤΑ σπαστικο!

Link to comment
Share on other sites

Το 1/4 της οθόνης στο κάτω μερος έχει μια απόχρωση του ροζ. Όταν κάνεις scrolling απο κάτω προς τα πάνω βλέπεις το κείμενο ροζ και μετα άσπρο. ΑΠΟΛΥΤΑ σπαστικο!

 

Από περιέργια, αν πας settings - developer options - και επιλέξεις Force GPU rendering & Disable Hardware overlays μήπως διορθώνεται?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εχω μια απoρια..oταν πηρα τo κινητo με τo check fus μoυ ελεγε oτι τo κινητo ειναι απo τo μαρoκo!τωρα πoυ τo εχω περασει την lj4 μoυ λεει oτι ειναι απo ισραηλ ειναι φυσιoλoγικo αυτo?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εχω μια απoρια..oταν πηρα τo κινητo με τo check fus μoυ ελεγε oτι τo κινητo ειναι απo τo μαρoκo!τωρα πoυ τo εχω περασει την lj4 μoυ λεει oτι ειναι απo ισραηλ ειναι φυσιoλoγικo αυτo?

 

 

Φίλε μου αν ειναι από Μαρόκο δεν έχεις εγγύηση... αυτό ειναι που θα πρέπει να σε ανήσυχη...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να διαγράψω το παλιό back up του titanium ώστε να κάνω καινούριο και να γλιτώσω λίγο χώρο ?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να διαγράψω το παλιό back up του titanium ώστε να κάνω καινούριο και να γλιτώσω λίγο χώρο ?

 

Πήγαινε στην sd card βρες το φάκελο ttitanium backup και διέγραψε αυτα που θέλεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω καθε φορα πιανεις το κινητο να μπεις καπου στο ιντερνετ να κανεις μια απλη χρηση και κατευθειαν η μνημη πηγαινει στα 720mb για πλακα.....τρεχουν εφαρμογες που ουτε καν τις εχεις ανοιξει κ αυτες που τρεχουν σε συνολο δεν βγαζουν 720 mb.....αλλα δειχνει τοσο....καθε φορα θελει καθαρισμο αλλα κ παλι παει στα 500 mb.... μονο αν κανεις επανακκενιση βλεπεις διαφορα...στα 350mb που μετα απο λιγο ξαναγεμιζει τουλαχιστον στα 500-550χωρις λογο.....γιατι το κανει αυτο να γεμιζει ετσι.......ισως γιαυτο βλεπουμε τα κοληματα που εχουν αναφερει πολυ πατωντας το home button......

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

τo χερω αυτo φιλε απλα θελω να ξερω εαν αφτo αλαζει με καθε ρoμ...επισης τo csc κενo δεν εχει τιπoτα

 

Απο την στιγμή που δεν άλλαξε το csc περωντας την rom πρέπει να το κανεις εσυ .

Εχει οδηγίες στην πρώτη σελίδα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Έχω το εξής θέμα και θέλω την συμβουλή σας. Έχω πάρει το κινητό από το birdphone πριν κάνα μήνα (έχει κωδικό Ουγγαρίας xeh) . Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι Γαλλία για δουλειά.

Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με το ακουστικό κατά τη διάρκεια κλήσεων. Η εγγύηση της Samsung με καλύπτει εδώ;

Η πρέπει να επικοινωνήσω με την εταιρεία που το αγόρασα και να αναλάβουν αυτοί; απλά επειδή είμαι Γαλλία είναι δύσκολο να τους πάω το κινητό Ελλάδα.

Τι με συμβουλευετε;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω αν συμβαίνει και σε εσάς το εξής, δεδομένου ότι δεν έχω βάλει custom kernels και έχω φλασάρει μόνο την Pulse rom.

 

Όταν μπουτάρει το κινητό και γράφει Samsung Galaxy SIII, πάνω αριστερά εμφανίζεται ένα πολύ μικρό κόκκινο ανάποδο θαυμαστικό....

 

Διαβάζω αλλού (xda κλπ) διάφορες εκδοχές....

1. ότι έχει να κάνει επειδή έκανα flash (αυτό θα το επιβεβαιώσουμε αν συμβαίνει και σε εσάς)

2. ότι είναι τα νέα Motherboard.... κάποιοι που το κινητό τους "πέθανε" ξαφνικά (και είναι πολλοί......) αναφέρουν ότι τους άλλαξαν Motherboard και έκτοτε εμφανίζεται αυτό το κόκκινο σήμα....

 

Σε εσάς εμφανίζεται ? Ξέρει κάποιος κάτι ?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μία βοήθεια σας παρακαλω πολυ. Μου έπεσε κάτω το s3 μου και δυστυχώς μου έφαγε αρκετό απο το ασημένιο γύρω γύρω. Για καλή μου τυχη δεν έπαθε τίποτα η οθόνη. Αυτο αλλάζει?? και αν ναι που και πόσο κάνει?? εχω στεναχωρεθεί πολυ που δεν θέλω ουτε να το βλέπω. Και το εχω κανά μηνα περίπου. Και μέσα στην θήκη της sumsung την flip και Πάρο όλο αυτο πάλι χάλια έγινε..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Έχω το εξής θέμα και θέλω την συμβουλή σας. Έχω πάρει το κινητό από το birdphone πριν κάνα μήνα (έχει κωδικό Ουγγαρίας xeh) . Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι Γαλλία για δουλειά.

Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με το ακουστικό κατά τη διάρκεια κλήσεων. Η εγγύηση της Samsung με καλύπτει εδώ;

Η πρέπει να επικοινωνήσω με την εταιρεία που το αγόρασα και να αναλάβουν αυτοί; απλά επειδή είμαι Γαλλία είναι δύσκολο να τους πάω το κινητό Ελλάδα.

Τι με συμβουλευετε;

 

Ευχαριστώ

Λογικά απο την στιγμη που το τηλέφωνο ειναι "Ευρωπαϊκό " η εγγύηση ισχύει σε οποιαδήποτε χώρα της Ευρωπαϊκής ένωσης.

Δεν νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα οσον αφορά το service/εγγύηση.

.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω καθε φορα πιανεις το κινητο να μπεις καπου στο ιντερνετ να κανεις μια απλη χρηση και κατευθειαν η μνημη πηγαινει στα 720mb για πλακα.....τρεχουν εφαρμογες που ουτε καν τις εχεις ανοιξει κ αυτες που τρεχουν σε συνολο δεν βγαζουν 720 mb.....αλλα δειχνει τοσο....καθε φορα θελει καθαρισμο αλλα κ παλι παει στα 500 mb.... μονο αν κανεις επανακκενιση βλεπεις διαφορα...στα 350mb που μετα απο λιγο ξαναγεμιζει τουλαχιστον στα 500-550χωρις λογο.....γιατι το κανει αυτο να γεμιζει ετσι.......ισως γιαυτο βλεπουμε τα κοληματα που εχουν αναφερει πολυ πατωντας το home button......

 

Έτσι λειτουργεί το android. Έχεις κάποιο πρόβλημα ή σου κολλάει; Αν όχι τι σε ενδιαφέρει πόσα είναι ελεύθερα;

 

Το λειτουργικό κάνει precache τις εφαρμογές για να είναι ανά πάσα στιγμή έτοιμες.

 

Καλησπέρα παιδιά,

 

Έχω το εξής θέμα και θέλω την συμβουλή σας. Έχω πάρει το κινητό από το birdphone πριν κάνα μήνα (έχει κωδικό Ουγγαρίας xeh) . Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι Γαλλία για δουλειά.

Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με το ακουστικό κατά τη διάρκεια κλήσεων. Η εγγύηση της Samsung με καλύπτει εδώ;

Η πρέπει να επικοινωνήσω με την εταιρεία που το αγόρασα και να αναλάβουν αυτοί; απλά επειδή είμαι Γαλλία είναι δύσκολο να τους πάω το κινητό Ελλάδα.

Τι με συμβουλευετε;

 

Ευχαριστώ

 

 

Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα με τη samsung Γαλλίας. Πάρε ενα τηλέφωνο και θα ενημερωθείς.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Έτσι λειτουργεί το android. Έχεις κάποιο πρόβλημα ή σου κολλάει; Αν όχι τι σε ενδιαφέρει πόσα είναι ελεύθερα;

 

Το λειτουργικό κάνει precache τις εφαρμογές για να είναι ανά πάσα στιγμή έτοιμες.

 

 

 

 

Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα με τη samsung Γαλλίας. Πάρε ενα τηλέφωνο και θα ενημερωθείς.

 

Οχι δεν κολαει παρα μονο οταν παταω το home button μερικες φορες...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν κολαει παρα μονο οταν παταω το home button μερικες φορες...

 

Αν βάλεις και κάποιον άλλον launcher δε θα έχεις ούτε αυτό το πρόβλημα.

 

Βασικά με το να κλείνεις τις εφαρμογές δημιουργείς προβλήματα και δε λύνεις.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω αν συμβαίνει και σε εσάς το εξής, δεδομένου ότι δεν έχω βάλει custom kernels και έχω φλασάρει μόνο την Pulse rom.

 

Όταν μπουτάρει το κινητό και γράφει Samsung Galaxy SIII, πάνω αριστερά εμφανίζεται ένα πολύ μικρό κόκκινο ανάποδο θαυμαστικό....

 

Διαβάζω αλλού (xda κλπ) διάφορες εκδοχές....

1. ότι έχει να κάνει επειδή έκανα flash (αυτό θα το επιβεβαιώσουμε αν συμβαίνει και σε εσάς)

2. ότι είναι τα νέα Motherboard.... κάποιοι που το κινητό τους "πέθανε" ξαφνικά (και είναι πολλοί......) αναφέρουν ότι τους άλλαξαν Motherboard και έκτοτε εμφανίζεται αυτό το κόκκινο σήμα....

 

Σε εσάς εμφανίζεται ? Ξέρει κάποιος κάτι ?

 

το εχω και γω αυτο...την ημερα που πηρα το κινητο απο κοσμοτε με μανισιο λογισμικο δεν το ειχε..περασα official 4.1.1 ελληνικη ρομ και μετα αφου εκανα ρουτ απο τοτε μου το εμφανιζει συνεχως..!και δεν βρισκω πως γινεται να εξαφανιστει!ουτε εχω ιδεα στο xda που να βρω το τοπικ ωστε να βρω μια λυση..!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Από σημερα είμαι και γω κάτοχος του SIII. Χρειάζομαι επειγόντως την βοήθεια σας. Πως θα συγχρονίσω τις επαφές μου στο MAC. Και δεύτερον το κινητό το αγόρασα απο τον Γερμανο και σε κάθε εκκίνηση έχει το λογότυπο της Cosmote. Τι πρέπει να κάνω για να εξαφανιστεί. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν ξέρει να μου πει???

 

Γιατι δεν παιρνεις ενα τηλεφωνο σε καποιο service?

 

http://www.smartec.gr/contact.php

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Το γκρι γύρω γύρω θέλω να αλλάξω. Με ένα πέσιμο και έγινε χάλια. Έλεγα μήπως κάποιος έχει αλλάξει απο εδω.
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις και κάποιον άλλον launcher δε θα έχεις ούτε αυτό το πρόβλημα.

 

Βασικά με το να κλείνεις τις εφαρμογές δημιουργείς προβλήματα και δε λύνεις.

 

Σκεφτομαι να αγορασω τον νοβα.....τι προβλημα δημιουργω???

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τον nova έχω. Είναι εξαιρετικός για το κινητό μας. Βέβαια τον είχα πάρει σε προσφορά με 0,25€.

 

Δημιουργείς τα προβλήματα που θέλεις να αποφύγεις! Δηλαδή καθυστερήσεις!

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...