Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν το δωσεις βαλε την Pulse rom και θα το ξαναγαπησεις..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πριν το δωσεις βαλε την Pulse rom και θα το ξαναγαπησεις..

 

Λεω να μην το πειραξω αλλα για πες ; Τι διαφορες θα εχει ;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κινητο αρχισε να κολλαει πολυ ασχημα ειδικα με την 4.1.1

 

Εαν δεν κανουν κατι αμεσα θα το στειλω.

 

Ουτε τηλεφωνο δεν μπορω να παρω γρηγορα κανει μια ωρα να σκεφτει ελεος δηλαδη ουτε τα μονοπυρηνα δεν κανουν ετσι.

 

Επισης η μπαταρια επειτα απο 1,5 μηνα εχει παρει την κατηφορα !!!! Το πολυ να μου βγαλει 8ωρο και αυτο με περιορισμους πολλους.

 

Ειναι τυχερη η Samsung διοτι αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει καλυτερο μηχανακι για να παω ( τα HTC One X,Sony T και διαφορα αλλα δεν μετρανε για εμενα ειναι απαραδεκτα 2 κατηγοριες κατω απο το GS 3 ).

 

Οποτε θα περιμενω λιγο και αν δεν γινει update...φευγει !!

 

 

Φίλε μου αυτά που λες δεν στέκουν....Αν το κινητο εχει την συμπεριφορά που μας λες,ειναι 100% σίγουρο οτι έχεις κάνει....κατι εσυ.Δεν ειναι δυνατόν μονο το δικο σου να ειναι ετσι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτά που λες δεν στέκουν....Αν το κινητο εχει την συμπεριφορά που μας λες,ειναι 100% σίγουρο οτι έχεις κάνει....κατι εσυ.Δεν ειναι δυνατόν μονο το δικο σου να ειναι ετσι.

 

Ενταξει φιλε δεν θα ανοιξω συζητηση μαζι σου. Οσοι με ξερουν με ΞΕΡΟΥΝ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαζει κατι στην εμφανιση.Εχει αφαιρεθει οτιδηποτε αχρηστο απο το κινητο που δεν χρησιμοποιουμε(π.χ. το Video hub δεν υποστηριζεται απο τη χωρα μας αλλα αυτο συνεχιζει να τρεχει) με αποτελεσμα να ειναι πιο ελαφρυ.Δεν ξερω τι χρηση ακριβως κανετε στο κινητο αλλα εγω δεν εχω καταφερει να το λαγκαρω...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαζει κατι στην εμφανιση.Εχει αφαιρεθει οτιδηποτε αχρηστο απο το κινητο που δεν χρησιμοποιουμε(π.χ. το Video hub δεν υποστηριζεται απο τη χωρα μας αλλα αυτο συνεχιζει να τρεχει) με αποτελεσμα να ειναι πιο ελαφρυ.Δεν ξερω τι χρηση ακριβως κανετε στο κινητο αλλα εγω δεν εχω καταφερει να το λαγκαρω...

 

Ενταξει μπορει να ετυχε το δικο μου με κουσουρι δεν ξερω οποτε θα το πουλησω και ολα καλα.

Αφου δνε κολλανε τα δικα σας δεν παιζει προβλημα ! παντως εμενα εχει κολλησει εντελως 4 φορες και χρειαστηκε να βγαλω μπαταρια.

 

Ευχαριστω φιλε για την πληροφορια θα το κοιταξω.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει φιλε δεν θα ανοιξω συζητηση μαζι σου. Οσοι με ξερουν με ΞΕΡΟΥΝ.

 

Τοτε φιλε μου μάλλον έκανες λαθος να γραφτείς σε φορουμ,γιατι εδω συνηθως συζητάνε :lol: Έκτος και αν πέτυχες σε ελαττωματικό.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω οτι φταιει το κινητο αλλα η χρηση που του κανεις.

Εχω δει κι εγω S3 να κολλαει αλλα ο τυπος τα ειχε ολα ανοιχτα.Γι'αυτο και σου προτεινα να βαλεις κατι πιο ελαφρυ.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω οτι φταιει το κινητο αλλα η χρηση που του κανεις.

Εχω δει κι εγω S3 να κολλαει αλλα ο τυπος τα ειχε ολα ανοιχτα.Γι'αυτο και σου προτεινα να βαλεις κατι πιο ελαφρυ.

 

Εννοειται οτι τα εχω ολα ανοιχτα ρε συ τι το αγορασα τοτε ; Αν ειναι κραταω το 3410 πιο καλο και με τελεια μπαταρια .

 

Ενταξει θα το δω ισως βαλω κατι πιο ελαφρυ. Αλλα το One X οταν το ειχα με τα ιδια πραγματα δεν κολλουσε γιαυτο σπαζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι τα εχω ολα ανοιχτα ρε συ τι το αγορασα τοτε ; Αν ειναι κραταω το 3410 πιο καλο και με τελεια μπαταρια .

 

Ενταξει θα το δω ισως βαλω κατι πιο ελαφρυ. Αλλα το One X οταν το ειχα με τα ιδια πραγματα δεν κολλουσε γιαυτο σπαζομαι.

 

Εσύ Γιώργο πρέπει να πας στο note 2 ή στο s3 I9305 . Μονο με ένα απο αυτά τα δυο θα καλύψεις τις απαιτήσεις σου .

 

Πάντως με το update 4.1.2 που ετοιμάζεται να δώσει η samsung το τηλέφωνο θα πηγαίνει αρκετά καλύτερα .και ως προς την μπαταρία και ως προς το multitasking .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εσύ Γιώργο πρέπει να πας στο note 2 ή στο s3 I9305 . Μονο με ένα απο αυτά τα δυο θα καλύψεις τις απαιτήσεις σου .

 

Πάντως με το update 4.1.2 που ετοιμάζεται να δώσει η samsung το τηλέφωνο θα πηγαίνει αρκετά καλύτερα .και ως προς την μπαταρία και ως προς το multitasking .

 

Ψαχνω για ανταλλαγη ΝΟΤΕ 2 σφραγισμενο . Ανοιχτο δεν προκειται να παρω.

Για ποτε Η 4.1.2. ;;

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για ανταλλαγη ΝΟΤΕ 2 σφραγισμενο . Ανοιχτο δεν προκειται να παρω.

Για ποτε Η 4.1.2. ;;

 

Μάλλον για τον Δεκέμβρη .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι τα εχω ολα ανοιχτα ρε συ τι το αγορασα τοτε ; Αν ειναι κραταω το 3410 πιο καλο και με τελεια μπαταρια .

 

Ενταξει θα το δω ισως βαλω κατι πιο ελαφρυ. Αλλα το One X οταν το ειχα με τα ιδια πραγματα δεν κολλουσε γιαυτο σπαζομαι.

 

Είδες που είχες άδικο πριν πως το SIII είναι δύο κλάσεις πάνω απότο HOX? Μϊα κλάση κάτω είναι και όχι πάνω.

 

Πάντως κι εγώ με την JB , παρατήρησα πως μου κάνει κάτι κολπάκια , δηλαδή παγώνει η οθόνη και δεν ακούει και ξεκολλάει μόνη της μετά από 5-6 πατήματα ξαφνικά. Μου το χει κάνει αυτό 3-4 φορές , μπαταρία βέβαια δεν έχει χρειαστεί να βγάλω , αλλά...

Όσο για το lag στις επαφές , που ισχύει μόνον στο πρώτο άνοιγμα μετά από ώρα , τι να πω, με τετραπύρηνο και να έχουμε τέτοια θέματα το θεωρώ γελοίο για να μην πω κάτι άλλο.

 

Στην μπαταρία θέμα δεν έχω πάντως, πάνω-κάτω με την ίδια χρήση βγάζω άνετα μια ημέρα . Δεν κοιτάς μήπως τρέχει κάτι από πίσω και την ρουφάει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Είδες που είχες άδικο πριν πως το SIII είναι δύο κλάσεις πάνω απότο HOX? Μϊα κλάση κάτω είναι και όχι πάνω.

 

Πάντως κι εγώ με την JB , παρατήρησα πως μου κάνει κάτι κολπάκια , δηλαδή παγώνει η οθόνη και δεν ακούει και ξεκολλάει μόνη της μετά από 5-6 πατήματα ξαφνικά. Μου το χει κάνει αυτό 3-4 φορές , μπαταρία βέβαια δεν έχει χρειαστεί να βγάλω , αλλά...

Όσο για το lag στις επαφές , που ισχύει μόνον στο πρώτο άνοιγμα μετά από ώρα , τι να πω, με τετραπύρηνο και να έχουμε τέτοια θέματα το θεωρώ γελοίο για να μην πω κάτι άλλο.

 

Στην μπαταρία θέμα δεν έχω πάντως, πάνω-κάτω με την ίδια χρήση βγάζω άνετα μια ημέρα . Δεν κοιτάς μήπως τρέχει κάτι από πίσω και την ρουφάει?

 

Οντος ειχα ΑΔΙΚΟ και ζηταω συγνωμη απο τους κατοχους του One X . Ρε συ εχει τρελαθει στα παγωματα τι μπορει να παιζει ;

Τετοια κουλα με το 2 δεν ειχα . Ενταξει για την μπαταρια μπορει να κανω και λαθος-το λιωνω στις φωτο πολυ συχνα οποτε...:D

Link to comment
Share on other sites

Οντος ειχα ΑΔΙΚΟ και ζηταω συγνωμη απο τους κατοχους του One X . Ρε συ εχει τρελαθει στα παγωματα τι μπορει να παιζει ;

Τετοια κουλα με το 2 δεν ειχα . Ενταξει για την μπαταρια μπορει να κανω και λαθος-το λιωνω στις φωτο πολυ συχνα οποτε...:D

 

Αν έχεις τόσο σοβαρό πρόβλημα τοτε η λύση ειναι factory reset και στήσιμο απο την αρχή .

Δεν δικαιολογείτε τοσο lag που αναφέρεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τόσο σοβαρό πρόβλημα τοτε η λύση ειναι factory reset και στήσιμο απο την αρχή .

Δεν δικαιολογείτε τοσο lag που αναφέρεις .

 

2 φορες το εκανα βαριεμαι παλι. Δεν ειναι ακριβως lag. παγωνει η οθονη για 5-8 δευτ.

Link to comment
Share on other sites

2 φορες το εκανα βαριεμαι παλι. Δεν ειναι ακριβως lag. παγωνει η οθονη για 5-8 δευτ.

 

Τότε εχει πρόβλημα και χρειαζεται service .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τότε εχει πρόβλημα και χρειαζεται service .

 

Και στον φιλο πιο πανω το κανει -αρα και αυτος εχει προβλημα . Γιαννη αρα και εσυ εχεις προβλημα !!

 

Αν και εγω πιστευω οτι φταει η μνημη του κινητου . Δεν γινεται να κολλανε πολλα και να εχουν ολα κουσουρια.

Link to comment
Share on other sites

Και στον φιλο πιο πανω το κανει -αρα και αυτος εχει προβλημα .

 

Ναι τώρα το διάβασα .

Δεν ξερω ρε παιδιά ,τέτοια προβλήματα δεν έχω αλλά το να σου κολλάει η οθόνη και να μην ανταποκρίνεται για 5-6 δευτερόλεπτα ειναι όντως σπαστικό .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι τώρα το διάβασα .

Δεν ξερω ρε παιδιά ,τέτοια προβλήματα δεν έχω αλλά το να σου κολλάει η οθόνη και να μην ανταποκρίνεται για 5-6 δευτερόλεπτα ειναι όντως σπαστικό .

 

Ε ναι ρε Μιχαλη λες να καναμε παραπονα για μικροLAG ; Δε νομιζω ολα τα κινητα κολλανε λιγο πολυ.

Αλλα αυτο σταματαει εντελως. Δεν το ξανακανω Factory Reset βαρεθηκα. Αν δεν βρω ΝΟΤΕ 2 θα περιμενω την 4.1.2 . και αν δεν στρωσει...

φευγει !

Link to comment
Share on other sites

Και στον φιλο πιο πανω το κανει -αρα και αυτος εχει προβλημα . Γιαννη αρα και εσυ εχεις προβλημα !!

 

Αν και εγω πιστευω οτι φταει η μνημη του κινητου . Δεν γινεται να κολλανε πολλα και να εχουν ολα κουσουρια.

 

Τι πρόβλημα να έχει, αφού με ics δεν το έκανε, εφαρμογή έξτρα δεν έχω κατεβάσει.

Θεωρώ πως είναι θέμα μνήμης, μιας και τσέκαρα τα log infos του juice defender και μου λεγε πως θα κλείσει η εφαρμογή λόγω μικρής μνήμης. Έλεος δηλαδή, το μόνο που με κρατάει να μην ξαναπάρω το HOX, είναι η τραγική μπαταρία του και το κάκιστο ηχείο του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν έχεις σκοπό να το πας service, μη βάλεις custom για να μη μπλέκεις με μετρητές, μηδενίσματα κ.λ.π.

Αν το πας και συνεχίσει τα προβλήματα, τότε πριν το ξεφορτωθείς, βάλε μία με τους οδηγούς που υπάρχουν για να δοκιμάσεις.

Καλά ξεμπερδέματα. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τα ακούω πολύ παράξενα ολα αυτά τα προβλήματα...(μην παρεξηγηθώ,δεν εννοώ ότι δεν πιστεύω το φίλο που τα έχει). Δεν νοείται τέτοια κινητάρα να τα κάνει αυτά..Προφανώς έτυχε σε ελαττωματική συσκευή και από το πρόβλημα που αναφέρει συμπεραίνω ότι το πρόβλημα το έχει η οθόνη. Δεν ξέρω τι να πω. Εύχομαι να λυθεί γρήγορα φίλος και να το απολαύσεις όπως και εμείς οι υπόλοιποι.Σφαίρα δηλαδή :)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ηθελα να ρωτησω πωσ μπορω να δω hd video με τα δεδομενα του κινητου πχ στο you tube απο τι δοκιμασα μεχρι high quality μπορω να δω (καμια σχεση με το hd που μπορω μεσω wifi )...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!! όσο περνά ο καιρός είμαι όλο και πιο ευχαριστημένος από τη συσκευή με εξαίρεση το θέμα της μπαταρίας της!!!

πάνω από 1,5 μέρα δεν μου έχει κρατήσει ποτέ.. με νορμάλ χρήση.. κλήσεις, από internet μόνο ειδοποιήσεις και mail και λίγη κάμερα κλπ..

έτσι πέρασα το advanced task killer που διάβασα από ένα παιδί εδώ ότι έκανε δουλειά! αυτό που δεν ξέρω είναι το εξής.. μπορείς να του ρυθμίσεις να κάνει auto kill εφαρμογές? γιατί νομίζω το ενεργοποίησα από τις ρυθμίσεις αλλά δεν το κάνει...

καμιά άλλη ιδέα για βελτίωση της μπαταρίας?? η jelly bean μας κατέστρεψε! :p

 

Δεν καταλαβα, αυτο στην ουσια κανει... Kill εφαρμογες και services που τρεχουν στο background. Αν πας στα settings θα δεις τις επιλογες "auto kill level" και το "auto kill frequency", αυτα ειναι τα ποιο σημαντικα του -- επιλεγεις το level που θες και αυτο ηταν. Τι ακριβος εννοεις οταν λες "δεν το κανει";

 

Για επιπλεον πραγματα που μπορεις να κανεις, επελεξε το power saving mode, επισης τα apps σου να μην κανουν automatic sync, την φωτινοτητα, etc... Ειναι διαφορα που μπορεις να κανεις. Με ενα γρηγορο search και στο φορουμ αλλα και στο ιντερνετ θα βρεις πολλες επιλογες, αναλογα την χρηση που του κανεις, που μπορει να σε βοηθησουν με το θεμα σου...

Edited by ng76
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...