Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετω.

Εχω το εξης προβλημα.

Προσπαθωντας να αλλαξω την ωρα για να τη βαλω στο χειμερινο,διοτι δεν την ειχα στο αυτοματο,επαθα το εξης.

Εις μεν την αρχικη οθονη,που λεει και τον καιρο,γραφει 18.40,ενω στο πανω δεξια μερος με μικρους αριθμους,γραφει 17.40.

Τι κανουμε τωρα;

Επισης,στη σελιδα ημερομηνια και ωρα,εχουμε τις εξης δυο επιλογες.Πανω πανω,γραφει αυτοματη ημερομηνια και ωρα,ενω πιο κατω,γραφει αλλες δυο επιλογες,δηλαδη,αυτοματη ζωνη ωρας.

Μια εξηγηση,θα ηταν καλοδεχουμενη.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαιρετω.

Εχω το εξης προβλημα.

Προσπαθωντας να αλλαξω την ωρα για να τη βαλω στο χειμερινο,διοτι δεν την ειχα στο αυτοματο,επαθα το εξης.

Εις μεν την αρχικη οθονη,που λεει και τον καιρο,γραφει 18.40,ενω στο πανω δεξια μερος με μικρους αριθμους,γραφει 17.40.

Τι κανουμε τωρα;

Επισης,στη σελιδα ημερομηνια και ωρα,εχουμε τις εξης δυο επιλογες.Πανω πανω,γραφει αυτοματη ημερομηνια και ωρα,ενω πιο κατω,γραφει αλλες δυο επιλογες,δηλαδη,αυτοματη ζωνη ωρας.

Μια εξηγηση,θα ηταν καλοδεχουμενη.

 

Δοκίμασε να βγάλεις το widget και να το ξαναβάλεις

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Εχω το εξης προβλημα.

Προσπαθωντας να αλλαξω την ωρα για να τη βαλω στο χειμερινο,διοτι δεν την ειχα στο αυτοματο,επαθα το εξης.

Εις μεν την αρχικη οθονη,που λεει και τον καιρο,γραφει 18.40,ενω στο πανω δεξια μερος με μικρους αριθμους,γραφει 17.40.

Τι κανουμε τωρα;

Επισης,στη σελιδα ημερομηνια και ωρα,εχουμε τις εξης δυο επιλογες.Πανω πανω,γραφει αυτοματη ημερομηνια και ωρα,ενω πιο κατω,γραφει αλλες δυο επιλογες,δηλαδη,αυτοματη ζωνη ωρας.

Μια εξηγηση,θα ηταν καλοδεχουμενη.

 

Δε χρειάζεται να μπαινοβγάλεις το widget.. απλά κάνε του ένα refresh και έτοιμος!

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να μπαινοβγάλεις το widget.. απλά κάνε του ένα refresh και έτοιμος!

Πλακα πλακα,τα καταφερα,ενω ειμαι Ο ασχετος.

Πατησα το γραναζακι και ανοιξα το wifi,οποτε ηρθε στα ισα του.

Γι αυτο μου ελεγε 34°C τοσες μερες και νομιζα οτι κατι ειχε.Τωρα λεει 22°C.

Kαι μια αλλη ερωτηση.Καθε ποτε χρειαζεται να το κανω αυτο;Η θα γινεται αυτοματα,καθε φορα που βαζω το wifi;

Ευχαριστω αμφοτερους.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πλακα πλακα,τα καταφερα,ενω ειμαι Ο ασχετος.

Πατησα το γραναζακι και ανοιξα το wifi,οποτε ηρθε στα ισα του.

Γι αυτο μου ελεγε 34°C τοσες μερες και νομιζα οτι κατι ειχε.Τωρα λεει 22°C.

Kαι μια αλλη ερωτηση.Καθε ποτε χρειαζεται να το κανω αυτο;Η θα γινεται αυτοματα,καθε φορα που βαζω το wifi;

Ευχαριστω αμφοτερους.

Αυτό το widget(καιρού) έχει νόημα ύπαρξης μόνο αν το κινητό είναι συνδεδεμένο σε σχεδόν μόνιμη βάση με το internet. Αλλιώς βάζεις ένα σκέτο ρολόι στη θέση του. Αν είναι στο internet ανανεώνεται αυτόματα κάθε τόσο (όσο του ορίσεις).

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορία,μετα την αναβαθμιση σε jb εμφανίζεται και σε σας Να μην λαμβάνονται όταν δεν υπάρχουν ειδοποιησεις γιατί οταν το γυρισα στα αγγλικα μου έγραφε No notifications.Ατυχης μεταφραση μαλλον.
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορία,μετα την αναβαθμιση σε jb εμφανίζεται και σε σας Να μην λαμβάνονται όταν δεν υπάρχουν ειδοποιησεις γιατί οταν το γυρισα στα αγγλικα μου έγραφε No notifications.Ατυχης μεταφραση μαλλον.

 

Ακριβώς, αλλά έχει αναφερθεί πολλές φορές ήδη.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το widget(καιρού) έχει νόημα ύπαρξης μόνο αν το κινητό είναι συνδεδεμένο σε σχεδόν μόνιμη βάση με το internet. Αλλιώς βάζεις ένα σκέτο ρολόι στη θέση του. Αν είναι στο internet ανανεώνεται αυτόματα κάθε τόσο (όσο του ορίσεις).

Υπαρχουν αναλογικα ρολογια να βαλω ενα,αντι για το ψηφιακο που εχει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν αναλογικα ρολογια να βαλω ενα,αντι για το ψηφιακο που εχει;

 

Φυσικά οτι θες βάζεις

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο δικο μου γαλαξια εχω την εκδοση 4.0.4 αυτη ειναι η παλια?Επισης η καινουρια εκδοση ποτε θα ειναι ετοιμη περιπου να την κανω update απ το κινητο?

Ρωταω γιατι ειμαι λιγο ασχετος,και δεν τα χω μαθει ακομα με τα android!

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά οτι θες βάζεις

Αν μου έλεγες και που θα τα βρω,και τι καλο στον κόσμο.:p

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αν μου έλεγες και που θα τα βρω,και τι καλο στον κόσμο.:p

 

Με την εφαρμογή Ultimate custom widget (UCCW) και το xda διαλέγεις και βάζεις οποίο θες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1610908

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Μία ερώτηση: έβαλα φωτογραφίες στο κινητό για επαφές ανάλυση 500x500 και τις πρόσθεσα στις επαφές μου. Σε κάποιες (όχι σε όλες) μετά την προσθήκη στην επαφή η φωτογραφία πιξελιάζει (αλλοιώνεται). Ενώ αν την ανοίξεις εκτός επαφής είναι μια χαρά. Γιατί γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκανα update με odin και απο εκεινη την ωρα δεν μπορει να συνδεθει στο kies μηπως ξερετε γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Αν μου έλεγες και που θα τα βρω,και τι καλο στον κόσμο.:p

 

Εκτός απο αυτα που έχει μεσα το τηλέφωνο μπορείς να βάλεις και απ το μαρκετ πολλα οπως fancy widget, beautiful widget, one more clock και παει λέγοντας!

Τα παραπάνω έχουν και εμφάνιση του καιρού αν θες οπως και ενα σωρο skins για να διαλέξεις

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθουσαμε με τον κολλητο μου που εχει galaxy nexus να στειλουμε φωτο με nfc και δεν μπορουσαμε ξερετε κατι ? εχουν ασυμβατοτητα ?
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες σελίδες υπάρχει ενα θέμα αλλά σε γενικές γραμμές δουλεύει μια χαρά .

Έχεις βαλει την τελευταία εκδοσή του flash ?

 

Δεν εχω παρατηρήσει κατι τέτοιο ,αν εννοείς βεβαία το broswing ,κανε ενα clear data και cache στον broswer .

Αν κατάλαβα καλά σε τι αναφέρεσαι .

 

Ναι έχω βάλει την 11.1.115.20, Δεν μου δουλευει στο skaitv και sto megatv κανένα videaki

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθουσαμε με τον κολλητο μου που εχει galaxy nexus να στειλουμε φωτο με nfc και δεν μπορουσαμε ξερετε κατι ? εχουν ασυμβατοτητα ?

μεταξύ S3 και Note 2 πάντως που δοκιμάσαμε εμείς δούλευε ρολόι

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χτύπησε ο ήχος για sms.

Το διάβασα και είδα στη notification bar τα 2 βελάκια και γράφει:

Ενημέρωση λογισμικού

Λήψη πακέτου ενημέρωσης!!

 

WTF????

Περιμένω να δω "που το πάει"....

 

(COSMOTE).

 

EDITED: Μάλλον άρχισε να κατεβάζει ΜΟΝΟ ΤΟΥ την JB επειδή πατώντας στο "Ενημέρωση λογαριασμού" είδα ότι κατεβάζει ένα αρχείο 262.42MB.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χτύπησε ο ήχος για sms.

Το διάβασα και είδα στη notification bar τα 2 βελάκια και γράφει:

Ενημέρωση λογισμικού

Λήψη πακέτου ενημέρωσης!!

 

WTF????

Περιμένω να δω "που το πάει"....

 

(COSMOTE).

 

EDITED: Μάλλον άρχισε να κατεβάζει ΜΟΝΟ ΤΟΥ την JB επειδή πατώντας στο "Ενημέρωση λογαριασμού" είδα ότι κατεβάζει ένα αρχείο 262.42MB.

Οντως ετσι κανει... Αντε καλοριζικος και εσυ...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μου το κατέβασε, έκανε επανεκκίνηση, έβγαλε το android με το γρανάζι...και στις ρυθμίσεις γράφει πάλι Έκδοση android 4.0.4!!!!

Το ξανακατεβάζω!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω το update

Και δεν είμαι ούτε vodafone ούτε cosmote ούτε wind

Δηλαδή unbrand αν το λέω σωστά αγορασμένο απο Ελλάδα.

Καλημέρα

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαίωση και από εμένα...

Unbranded αγορασμένο από πλαίσιο.294,62 ΜΒ η αναβάθμιση και κατεβαίνει τώρα μέσω ΟΤΑ!!!:D

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,

 

Μετα απο αναβαθμιση στην 4.1 βλεπω το εξης εκνευριστικο...εχω βαλει την οθονη να σβηνει μονη της στα 15 δευτερα αλλα να μην κλειδωνει πριν τα 15 λεπτα. Οποτε γινεται αυτο και παταω το κεντρικο πληκτρο για να την αναψω, ανοιγει και αντι να με παει εκει που ειχα μεινει...με παει στιγμιαια αλλα με γυρναει στην home screen...σαν να το εκανα οταν ειναι ανοιχτη ακομα η οθονη...!

Θελω απλα να αναβει η οθονη οταν το παταω και οχι να με γυρναει πισω...

 

Υπαρχει καποια ρυθμιση? Γνωριζετε κατι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...