Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα,

Προσπαθω αυτες τις μερες να ενημερωσω στην jb το κινητο(ελβετικο) αλλα δεν...!!

Ειδα οτι η επισημη για την ελβετια εχει βγει (απο 5/10/2012 ) αλλα δεν μου εχει ερθει ουτε ΟΤΑ ουτε μεσω ΚΙΕΣ βλεπει οτι θελει αναβαθμιση..λεει οτι ειναι ηδη η τελευταια...(ICS).

 

Εχετε κατι να προτεινετε?

 

Νομίζω οτι αυτή που εχει βγει για Eλβετια είναι branded και οχι unbranded.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ολοκληρωθηκε η εγκατασταση επιτυχως η εκδοση ειναι 4.1.1 Ι9300XXDLID 28 Σεπτεμβριου.:)

Το αφηνω ως εχει και αν δω τιποτα περιεργο του κανω επαναφορα για να δεσει καλυτερα η jelly bean

 

Καλησπερα @ALEX μου ηρθε και εμενα το update εχουμε ιδια συσκευη Germany DBT.Αλλα εχω μια απορια λες οτι γραφει

η εκδοση οτι ειναι 4.1.1 Ι9300XXDLID 28 Σεπτεμβριου.Η πρωτη χωρα που πηρε 4.1 JB ηταν η POLAND 24/09/12.Τοτε τοσο καιρο τι διορθωνανε;Εχω μια εντυπωση οτι ειναι ακριβως η ιδια.:blink:

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, έχω to S3 και θέλω να δωσω ιντερνετ σε ενα LG L3, γίνετε και πως? Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθε OTA η JB 4.1.1 ....δεν ειναι δα και τραγικές οι διαφορές...αλλα ακόμα το ψαχνω.
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει να κανει το update μεσω Kies αλλα εχει κολλησει στο 99% στην ληψη στοιχειων αναβαθμισης υλικολογισμικου.Ποια η διαφορα στο update με Kies απο αυτη με OTA;Αμα ειναι να την με OTA.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δε μπορώ να σου πω κάτι για τη μπαταρία, αλλά στην ταχύτητα η διαφορά είναι κάτι παραπάνω από αισθητή. Λες και άλλαξε CPU. :lol:

 

Εννοούσα γενικά σε όλες τις εκδόσεις σας πως πάει η μπαταρία, γιατί εμένα χωρίς τρελή χρήση (ίσα ίσα λίγο wifi) κάθε μέρα πέφτει 20%:(. Είναι νορμάλ αυτό? (έχω την 4.0.4-ελληνικό κινητό)

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Γερμανικό εδώ.

 

Current firmware version : PDA:LH3 / PHONE:LH1 / CSC:LH4 (DBT

Latest firmware version : PDA:LIH / PHONE:LID / CSC:LI2 (DBT)

 

Updating as we speak.

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Γερμανικό εδώ.

 

Current firmware version : PDA:LH3 / PHONE:LH1 / CSC:LH4 (DBT

Latest firmware version : PDA:LIH / PHONE:LID / CSC:LI2 (DBT)

 

Updating as we speak.

 

Εγώ από την άλλη προσπαθώ στο γερμανικό μου εδώ και μια ώρα περίπου αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ στον server με τίποτα...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη προσπαθώ στο γερμανικό μου εδώ και μια ώρα περίπου αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ στον server με τίποτα...

 

Καλά και μένα πάναργο είναι. Τόση ώρα και ακόμα στο 27%.

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν χρειάζετε να γεμίζουμε σελίδες με το αν πήρε κάποιος την αναβάθμιση ή αν την περιμένει με αγωνία. Όπως θα δείτε άλλωστε μόλις περάσουν λίγες ημέρες και φύγει το placebo effect δεν υπάρχει σχεδόν καμία φοβερή διαφορά. Το κινητό είναι εξίσου γρήγορο και με την ICS και με την JB, σε βαθμό που προσωπικά πιστεύω ότι δεν γίνεται αντιληπτό στο μέσο χρήστη. Εκεί που είχε κάποια θέματα λόγω ram το κινητό με την ICS (lag στην έναρξη των menu των επαφών και του dialer αν έχουν μείνει αρκετή ώρα χωρίς να έχουν ανοίξει) υπάρχουν και με την JB και λύνονται μόνο με τρίτες εφαρμογές. Κατά τ' αλλα μικρές οπτικές αλλαγές σε notification bar και settings, μια βελτίωση στις φωτό σε χαμηλό φωτισμό με χρήση της κατάλληλης επιλογής, pause στο video και τίποτε άλλο. Μην ασχολείστε λοιπόν τόσο αν πάρετε την αναβάθμιση ή όχι καθώς δεν αλλάζει τίποτε ουσιαστικό στη συσκευή που να είναι μετρήσιμο και αναγνωρίσιμο σε καθημερινή χρήση, οπότε είτε σήμερα είτε αύριο είτε σε 10 μέρες αν την πάρετε δεν θα αλλάξει κάτι. Το κινητό είναι πάρα πολύ καλό από τη μάνα του και ελάχιστα μπορούν να γίνουν παραπάνω με το συγκεκριμένο hardware.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν χρειάζετε να γεμίζουμε σελίδες με το αν πήρε κάποιος την αναβάθμιση ή αν την περιμένει με αγωνία. Όπως θα δείτε άλλωστε μόλις περάσουν λίγες ημέρες και φύγει το placebo effect δεν υπάρχει σχεδόν καμία φοβερή διαφορά. Το κινητό είναι εξίσου γρήγορο και με την ICS και με την JB, σε βαθμό που προσωπικά πιστεύω ότι δεν γίνεται αντιληπτό στο μέσο χρήστη. Εκεί που είχε κάποια θέματα λόγω ram το κινητό με την ICS (lag στην έναρξη των menu των επαφών και του dialer αν έχουν μείνει αρκετή ώρα χωρίς να έχουν ανοίξει) υπάρχουν και με την JB και λύνονται μόνο με τρίτες εφαρμογές. Κατά τ' αλλα μικρές οπτικές αλλαγές σε notification bar και settings, μια βελτίωση στις φωτό σε χαμηλό φωτισμό με χρήση της κατάλληλης επιλογής, pause στο video και τίποτε άλλο. Μην ασχολείστε λοιπόν τόσο αν πάρετε την αναβάθμιση ή όχι καθώς δεν αλλάζει τίποτε ουσιαστικό στη συσκευή που να είναι μετρήσιμο και αναγνωρίσιμο σε καθημερινή χρήση, οπότε είτε σήμερα είτε αύριο είτε σε 10 μέρες αν την πάρετε δεν θα αλλάξει κάτι. Το κινητό είναι πάρα πολύ καλό από τη μάνα του και ελάχιστα μπορούν να γίνουν παραπάνω με το συγκεκριμένο hardware.

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Υπάρχουν πολλές βελτιώσεις σε σημεία που δεν φαίνονται, αλλά και σε σημεία που φαίνονται. Το κινητό ήταν smooth και πριν, αλλά με JB είναι ακόμα καλύτερο. Τα redraw στο weather widget έχουν σχεδόν εξαφανιστεί.

 

Σίγουρα βέβαια δεν μεταμορφώθηκε το κινητό, μικρή βελτίωση ήρθε, αλλά το σημαντικότερο είναι το ψυχολογικό. Οτι η Samsung πραγματοποίησε τις υποσχέσεις της, έστω και με 1-2 μήνες καθυστέρηση σε αυτό που περίμενε ο κόσμος. Το αποτέλεσμα θα φανεί στις πωλήσεις της! Κανένας δεν θέλει να έχει το "παλιό" λειτουργικό, κι ας έχει μόνο μικρές διαφορές (όσο φαίνεται και από τον αριθμό, από 4 πήγε σε 4.1)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν χρειάζετε να γεμίζουμε σελίδες με το αν πήρε κάποιος την αναβάθμιση ή αν την περιμένει με αγωνία. Όπως θα δείτε άλλωστε μόλις περάσουν λίγες ημέρες και φύγει το placebo effect δεν υπάρχει σχεδόν καμία φοβερή διαφορά. Το κινητό είναι εξίσου γρήγορο και με την ICS και με την JB, σε βαθμό που προσωπικά πιστεύω ότι δεν γίνεται αντιληπτό στο μέσο χρήστη. Εκεί που είχε κάποια θέματα λόγω ram το κινητό με την ICS (lag στην έναρξη των menu των επαφών και του dialer αν έχουν μείνει αρκετή ώρα χωρίς να έχουν ανοίξει) υπάρχουν και με την JB και λύνονται μόνο με τρίτες εφαρμογές. Κατά τ' αλλα μικρές οπτικές αλλαγές σε notification bar και settings, μια βελτίωση στις φωτό σε χαμηλό φωτισμό με χρήση της κατάλληλης επιλογής, pause στο video και τίποτε άλλο. Μην ασχολείστε λοιπόν τόσο αν πάρετε την αναβάθμιση ή όχι καθώς δεν αλλάζει τίποτε ουσιαστικό στη συσκευή που να είναι μετρήσιμο και αναγνωρίσιμο σε καθημερινή χρήση, οπότε είτε σήμερα είτε αύριο είτε σε 10 μέρες αν την πάρετε δεν θα αλλάξει κάτι. Το κινητό είναι πάρα πολύ καλό από τη μάνα του και ελάχιστα μπορούν να γίνουν παραπάνω με το συγκεκριμένο hardware.

Φιλε μου,τους αδικεις εκει στη Samsung.Η εστω στη Γουγλ.

Το κινητο,ειναι σαφως πιο γρηγορο,και ομαλο,smooth,οπως το λετε εχεις.Με το που κανεις ετσι το χερι σου στην οθονη,κατεβαινει σφαιρα, τοσο,που δεν προλαβαινεις να σταματησεις εκει που θελεις.Παει στον πατο σε μηδεν χρονο.

Χαλαλι η καθυστερηση.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Έγινε εκκαθάριση του θέματος.

Μηνύματα του στυλ "Έχει βγει για Αγγλία..., Γαλλία..., Ελλάδα..., κ.τ.λ;", "πότε θα βγει για εμάς;" και "από που είναι το κινητό μου;" αφαιρέθηκαν είτε γιατί είναι ανούσια και δεν μπορούν να απαντηθούν είτε γιατί έχουν ήδη απαντηθεί λίγο πιο πίσω ή στα θέματα Συχνές ερωτήσεις / FAQ για το Galaxy S III και Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ.

 

Προσπαθούμε να κρατήσουμε το θέμα καθαρό και ευανάγνωστο για όλους αλλά χρειάζεται και η δική σας συνδρομή σε αυτήν την προσπάθεια!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!!!

προσπαθώ να το συνηθίσω αλλά ακόμα όλο λάθη κάνω...! τεσπα... έχω μερικές ερωτήσεις..

1) όταν χτυπάει το τηλέφωνο ξεκινάει να χτυπάει για λίγα δευτερόλεπτα σιγά και μετά ο ήχος του φτάνει στη δοσμένη ένταση! αυτό διορθώνεται κάπως? δεν βρίσκω τι ρύθμιση μπορεί να έχω κάνει...

2) πέρασα για τα μηνύματα το handcent SMS.. όχι ότι μου αρέσει και πολύ αλλά από το official νομίζω είναι πολύ καλύτερο.. το εναλλακτικό που είχατε προτείνει στο παρελθόν για dialer ποιο ήταν που δεν το βρίσκω?

3) τους σελιδοδείκτες του υπολογιστή πως μπορούμε να τους κάνουμε import στο browser του κινητού?? θεωρείτε πως άλλοι browser είναι καλύτεροι από αυτόν που δίνει?

4) πόσες ώρες σας κάνει για πλήρη φόρτιση από τελείως αποφορτισμένο κινητό?

5) πως κρατάμε full backup στον υπολογιστή? μέσω kies?

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα-θέμα με τον ήχο, όταν δέχομαι κλήση...στην αρχή για 2-3 δεύτερα, ο ήχος είναι χαμηλός και μετά ξαφνικά χτυπάει στην ρυθμισμένη ένταση.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα-θέμα με τον ήχο, όταν δέχομαι κλήση...στην αρχή για 2-3 δεύτερα, ο ήχος είναι χαμηλός και μετά ξαφνικά χτυπάει στην ρυθμισμένη ένταση.

 

Aυτο διορθώνεται μόνο με root και να περάσεις κάποιο mod (υπάρχουν αρκετά ανάλογα το firmware)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα-θέμα με τον ήχο, όταν δέχομαι κλήση...στην αρχή για 2-3 δεύτερα, ο ήχος είναι χαμηλός και μετά ξαφνικά χτυπάει στην ρυθμισμένη ένταση.

Είναι επιλογή της Samsung, οχι "πρόβλημα"

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Root πως κανουμε σε jb 4.1.1 Γερμανικη εκδοση;

 

Όπως αναφέρεται στον οδηγό. Δεν έχει αλλάξει κάτι.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα-θέμα με τον ήχο, όταν δέχομαι κλήση...στην αρχή για 2-3 δεύτερα, ο ήχος είναι χαμηλός και μετά ξαφνικά χτυπάει στην ρυθμισμένη ένταση.

 

ΈΤΣΙ είναι τα sami από το 2008 τουλάχιστον.

ρε παιδιά έχω ένα θέμα με ανβάθμιση. την εκτελεί και όταν φτάνει στο 100% πετάει μήνυμα που φαίνεται στο αρχείο.

 

ξέρει κανείς κάτι;;;

Link to comment
Share on other sites

οταν το συνδεουμε στο pc γιατι το αναγνωριζει σαν video camera? και μου θυμιζει παλιες κακες εποχες με τις καμερες,ουτε βιντεακια παιζουν τιποτα....;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!!!

προσπαθώ να το συνηθίσω αλλά ακόμα όλο λάθη κάνω...! τεσπα... έχω μερικές ερωτήσεις..

1) όταν χτυπάει το τηλέφωνο ξεκινάει να χτυπάει για λίγα δευτερόλεπτα σιγά και μετά ο ήχος του φτάνει στη δοσμένη ένταση! αυτό διορθώνεται κάπως? δεν βρίσκω τι ρύθμιση μπορεί να έχω κάνει...

2) πέρασα για τα μηνύματα το handcent SMS.. όχι ότι μου αρέσει και πολύ αλλά από το official νομίζω είναι πολύ καλύτερο.. το εναλλακτικό που είχατε προτείνει στο παρελθόν για dialer ποιο ήταν που δεν το βρίσκω?

3) τους σελιδοδείκτες του υπολογιστή πως μπορούμε να τους κάνουμε import στο browser του κινητού?? θεωρείτε πως άλλοι browser είναι καλύτεροι από αυτόν που δίνει?

4) πόσες ώρες σας κάνει για πλήρη φόρτιση από τελείως αποφορτισμένο κινητό?

5) πως κρατάμε full backup στον υπολογιστή? μέσω kies?

 

Ευχαριστώ πολύ :)

 

1)δεν το εχω παρατηρήσει αυτό που λέτε.από την αρχή στην ένταση που το ήθελα χτυπάει...

2)δν εχω αλλάξει sms/dialer ακόμα

3)για σελιδοδείκτες μέσω opera μπορείς να τους μεταφέρεις.δεν το εχω δοκιμάσει..για browsers αρχικά χρησιμοποιώ opera mini(σταθερή αξία) και δοκιμάζω και τον dolphin γιατί είχα ακούσει καλά λόγια.την αλεπού την έχει βάλει κανείς;αξίζει;

4)γύρω στις 2 ώρες.

5)δν ξέρω/δν εχω ασχοληθεί.

Edited by cute_eyes
Link to comment
Share on other sites

Για dialer δοκίμασε τον exdialer

 

Για την μπαταρία θέλει κοντά 2:30-3:00 ώρες από τελείως άδειο

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...