Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο πεδίο της αναζήτησης γράφω το όνομα της εταιρείας στα ελληνικά και μου βγάζει κανονικά τις επαφές που αντιστοιχούν σε αυτή.

 

και θα προσθέσω ότι αναζήτηση γίνεται κανονικά και σε διευθύνσεις κτλ.

ακόμα και στα ελληνικά.

Απλά αν υπάρχουν Κεφαλαία γράμματα και τόνοι, θα πρέπει να βάλετε αντίστοιχα τόνους και κεφαλαία στην αναζήτηση...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οποιαδήποτε εφαρμογη και αν προσπαθήσεις να κατεβάσεις σου βγάζει το ιδιο μήνυμα ??

Ή σε κάποια συγκεκριμένη ?

βασικα δυο που δοκιμαζω βγαζει το ιδιο,ειναι βεβαια 2 games gameloft αλλα δε νομιζω οτι δεν εχω χωρο αφου ειδες τι μου λεει<να εκανα wipe data factory να παει να γ........?τι λες?

Link to comment
Share on other sites

βασικα δυο που δοκιμαζω βγαζει το ιδιο,ειναι βεβαια 2 games gameloft αλλα δε νομιζω οτι δεν εχω χωρο αφου ειδες τι μου λεει<να εκανα wipe data factory να παει να γ........?τι λες?

 

Μάλλον δεν γλυτώνεις το factory reset .

Διάβασε εδώ http://blog.lugru.com/2012/07/android-error-could-not-be-installed-free-up-some-space-and-try-again/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν γλυτώνεις το factory reset .

Διάβασε εδώ http://blog.lugru.com/2012/07/android-error-could-not-be-installed-free-up-some-space-and-try-again/

ετσι μπραβο τωρα βγαζουμε ακρη,γιατι αναλογες διαδικασιες εκανα κι εγω σαν το φιλο,οποτε παμε απο την αρχη,σε ευχαριστω να σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κωστα..ελπιζω να μην εχω κανενα θεμα κ το τηλεφωνο να ειναι σωστο.θεματα με την καμερα κ τυχον β' διαλογης υλικα ελπιζω να μην υπαρχει.οποτε απο σκρουτζομαγαζο κ εγω κ συντομα στην παρεα σας
Link to comment
Share on other sites

κατοχος 3 ημερων sgiii

1.εχω το μοτο xoom με 1 gb ραμ free 350-400mb εδω γιατι 200-240mb με 4.0.4 κ τα 2 για μενα φαουλ

2.το μοτο xoom με dlna το βλεπει το home cinama 3d lg -το gsiii με τιποτα(εδωσα το lg2x gia ραμ κ dlna)

3.αργη φορτιση (οπως κ το χοομ,με lg2x σε 20 λεπτα απο 30% σε 90%,εδω 59% σε 82%)

4.παντα θα το λεω htc ειναι κορυφη σε ολα,τωρα για μενα κ μοτορολα(πολλη μαυριλα στις ταινιες ,αν ειχε 1ραμ το lg δεν το αλλαζα με τιποτα,ας γελατε μαζι μου.

5.το αdroind απορω γιατι δεν κανει κατι παρομοιο με τα win ,δηλ:να εκμεταλευεται τη sd, ready boost k μη μου κανεις δε γινεται,

τους εχει πιασει μανια με ραμ ελεος 4 core 2 ram,κινητο ειναι οχι σταθερος εχω pc με 2 core amd 4ετιας κ 3gb ram win 7 64b k παει σφαιρα.λαθος δρομο πηρανε...

Edited by bilakos35
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μια ερωτηση κι απο μενα σχετικα με την αναβαθμιση σε 4.1. Διαβασα οτι δεν εχει πλεον flashplayer και οτι δε θα μπορεις καν να το κατεβασεις οπως τωρα. (εχω κατεβασμενο το 11 και παιζουν τα παντα σχεδον απο βιντεακια κλπ).

Με την αναβαθμιση ειναι πιθανο να μην εμφανιζει καποια βιντεο η παιχνιδια που τωρα εμφανιζει?

 

Πχ ως τωρα εβλεπα τηλεοραση και αγωνες μια χαρα. Χωρις flash δε μου τα ανοιγε? Θα εχω παλι τα ιδια με το jelly bean?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μια ερωτηση κι απο μενα σχετικα με την αναβαθμιση σε 4.1. Διαβασα οτι δεν εχει πλεον flashplayer και οτι δε θα μπορεις καν να το κατεβασεις οπως τωρα. (εχω κατεβασμενο το 11 και παιζουν τα παντα σχεδον απο βιντεακια κλπ).

Με την αναβαθμιση ειναι πιθανο να μην εμφανιζει καποια βιντεο η παιχνιδια που τωρα εμφανιζει?

 

Πχ ως τωρα εβλεπα τηλεοραση και αγωνες μια χαρα. Χωρις flash δε μου τα ανοιγε? Θα εχω παλι τα ιδια με το jelly bean?

 

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα ,παίζει κανονικά ο flash player στην 4.1 .

Για όποιον θελει μπορεί να κατεβάσει τον flash απο το επίσημο site της adobe http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι καλησπερα σε ολους.Τελικα εκανα το μεγαλο βημα και απο σημερα ειμαι και εγω ενας κατοχος ενος galaxy s3 blue.Το πηρα απο το birdphone καινουργιο.Τσεκαρα το product code και ειναι αγγλικο πειραζει αυτο η οχι σε σχεση απο το να ηταν πχ γερμανια?????Μου ειπαν οτι εχω και doa 7 ημερων απο σημερα!!Γενικα ολα καλα καποια πραγματα ειναι καινουργια για μενα αλλα τα βασικα τα ξερω και απο το razr xt 910 που ειχα απλα πειτε μου αν ειναι κατι που πρεπει να προσεξω στην λειτουργια του η κατι συγκεκριμενο που πρεπει να βαλω η να ρυθμισω??Βλεπω οτι ειμαστε και σε αναμονη της jelly bean ωραια!!!Ειναι κατι αλλο που πρεπει να προσεξω?? ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

κατοχος 3 ημερων sgiii

1.εχω το μοτο xoom με 1 gb ραμ free 350-400mb εδω γιατι 200-240mb με 4.0.4 κ τα 2 για μενα φαουλ

2.το μοτο xoom με dlna το βλεπει το home cinama 3d lg -το gsiii με τιποτα(εδωσα το lg2x gia ραμ κ dlna)

3.αργη φορτιση (οπως κ το χοομ,με lg2x σε 20 λεπτα απο 30% σε 90%,εδω 59% σε 82%)

4.παντα θα το λεω htc ειναι κορυφη σε ολα,τωρα για μενα κ μοτορολα(πολλη μαυριλα στις ταινιες ,αν ειχε 1ραμ το lg δεν το αλλαζα με τιποτα,ας γελατε μαζι μου.

5.το αdroind απορω γιατι δεν κανει κατι παρομοιο με τα win ,δηλ:να εκμεταλευεται τη sd, ready boost k μη μου κανεις δε γινεται,

τους εχει πιασει μανια με ραμ ελεος 4 core 2 ram,κινητο ειναι οχι σταθερος εχω pc με 2 core amd 4ετιας κ 3gb ram win 7 64b k παει σφαιρα.λαθος δρομο πηρανε...

Για το το θεμα 2 σχετικα με το dlna δες στο αντιστοιχο νημα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336733, εμενα μου δουλευει κανονικα,αλλα πιθανοτητα καποιες φορες σκαλωνει και πρεπει να κανεις εκκαθαριση δεδομενων στο Application Manager-All-Nearby device πατας Clear date και μετα πας στο Wireless and network-more setting-nearbay divice-file sharing και το ενεργοποιεις για διαμοιρασμο αρχειων.

Κανονικα πρεπει να σου δουλεψει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο εμενα απο χθες ειμαι κατοχος ενος μπλε sgs 3 η ερωτηση μου ειναι η εξης γιατι τα βιντεο και οι φωτος χωρις φλας βγαινουν καπως σκοτεινες ; υπαρχει καποια ρυθμιση για να το φτιαξω ; ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η μπαταρια σημερα μου τελειωσε ( με την ιδια χρηση καθε μερα εννοειται) στις 9 ωρες.

Οποτε τωρα μπαινει για φορτιση.

 

Επειτα αλλο θεματακι,στα sms ΔΕΝ θελω αναφορα-το ξετικαρα και αυτο παλι τα ιδια στελνει αναφορα.

 

καμια ιδεα ;

 

Επισης υπαρχουν καποια θεματα με την φωτεινοτητα,δηλαδη βγαζεις μια φωτο και μετα οταν πας να την δεις πεφτει η φωτεινοτητα ασχετως αν την εχεις στο 100% . Επισης το βλεπω οτι " κουραζεται " τωρα που το εχω φορτωσει εφαρμογες και μερικα games.

Κριμα γιατι στην αρχη πηγαινε τελεια ! Λογικα η JB θα μας τα λυσει αυτα τα θεματακια γιατι πριν το GS 3 ειχα GN με 4.1.1 και τετοια θεματα δεν ειχα !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μια ερωτηση κι απο μενα σχετικα με την αναβαθμιση σε 4.1. Διαβασα οτι δεν εχει πλεον flashplayer και οτι δε θα μπορεις καν να το κατεβασεις οπως τωρα. (εχω κατεβασμενο το 11 και παιζουν τα παντα σχεδον απο βιντεακια κλπ).

Με την αναβαθμιση ειναι πιθανο να μην εμφανιζει καποια βιντεο η παιχνιδια που τωρα εμφανιζει?

 

Πχ ως τωρα εβλεπα τηλεοραση και αγωνες μια χαρα. Χωρις flash δε μου τα ανοιγε? Θα εχω παλι τα ιδια με το jelly bean?

 

Και τώρα εγώ να κάνω λίγο τον συνήγορο του διαβόλου μιας και μου την έχει δώσει το θέμα με τον flash player

Θεωρητικά πές ότι είμαι άσχετος.

Αγοράζω ένα κινητό 500€ - 700€ με android και μεγάλη οθόνη για να βλέπω και internet.

Κάνω ότι λέει το βιβλιαράκι και στήνω το κινητό και βάση των οδηγιών στην οθόνη

Και ως εδώ όλα καλά

Όταν μπαίνω στο internet βλέπω ότι δεν μου παίζουν σωστά τα site και δεν βλέπω πολλά από τα video που υπάρχουν λόγο μη ύπαρξης του flash και λόγω του ότι το flash δεν το βρίσκω από το google play (αυτό μου είπε η google να κάνω και αυτό κάνω).

Σαν άπειρος χρήστης παραμένω έτσι και είμαι δυσαρεστημένος που το κινητό δεν κάνει αυτά που υπόσχεται (σωστά ως εδώ? – και απαντώ μόνος μου - σωστά)

 

Αυτό πως το δέχεται η google?

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα εγώ να κάνω λίγο τον συνήγορο του διαβόλου μιας και μου την έχει δώσει το θέμα με τον flash player

Θεωρητικά πές ότι είμαι άσχετος.

Αγοράζω ένα κινητό 500€ - 700€ με android και μεγάλη οθόνη για να βλέπω και internet.

Κάνω ότι λέει το βιβλιαράκι και στήνω το κινητό και βάση των οδηγιών στην οθόνη

Και ως εδώ όλα καλά

Όταν μπαίνω στο internet βλέπω ότι δεν μου παίζουν σωστά τα site και δεν βλέπω πολλά από τα video που υπάρχουν λόγο μη ύπαρξης του flash και λόγω του ότι το flash δεν το βρίσκω από το google play (αυτό μου είπε η google να κάνω και αυτό κάνω).

Σαν άπειρος χρήστης παραμένω έτσι και είμαι δυσαρεστημένος που το κινητό δεν κάνει αυτά που υπόσχεται (σωστά ως εδώ? – και απαντώ μόνος μου - σωστά)

 

Αυτό πως το δέχεται η google?

 

Δεν είναι θέμα της google, είναι θέμα της adobe που δήλωσε ότι σταματάει να υποστηρίζει το flash για τα κινητά (γενικά για όλα τα λειτουργικά). Οπότε τα παράπονα πρέπει να στραφούν εκεί.

Και μια που λές για "συνήγορο του ακατανόμαστου" τι να πούνε οι χρήστες των iphone με συσκευές των 700-900 ευρώ; :lol::lol:

 

Για μας τουλάχιστον υπάρχει λύση, να βάλουμε χειροκίνητα το flash.:D

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

και θα προσθέσω ότι αναζήτηση γίνεται κανονικά και σε διευθύνσεις κτλ.

ακόμα και στα ελληνικά.

Απλά αν υπάρχουν Κεφαλαία γράμματα και τόνοι, θα πρέπει να βάλετε αντίστοιχα τόνους και κεφαλαία στην αναζήτηση...

Δεν ξέρω πώς το κάνεις. Πρεέπι να έχεις βάλει κάποιο πρόγραμμα που ψάχνει μαζί με το google search (αν θες ψάξε να μου πεις τι έχεις ενεργοποιήσει εκεί). Η λύση που βρήκα εγώ και στα ελληνικά είναι το DW Contacts.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το widget του Splanner μου κράσαρε συνεχώς, σήμερα έβαλα το Google calendar (ελπίζω αυτό να τρέχει απροβλημάτιστα).

Άκουσα ότι είναι "φρέσκο", οπότε δείτε το όσοι δουλεύετε με ημερολόγια...μπορεί να σας βολέψει!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.calendar

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πώς το κάνεις. Πρεέπι να έχεις βάλει κάποιο πρόγραμμα που ψάχνει μαζί με το google search (αν θες ψάξε να μου πεις τι έχεις ενεργοποιήσει εκεί). Η λύση που βρήκα εγώ και στα ελληνικά είναι το DW Contacts.

 

Φιλε μου, το δοκιμασα στο δευτερο μου τηλεφωνο, ενα sgs2, και τις βρισκει κανονικα και με Ελληνικους χαρακτηρες και με Αγγλικους. Και με τον ενσωματομενο dialer και με το google search. Ειναι ομως, οπως ηδη σου ειπαν, case sensitive. Κοινως, αν μια εταιρια την εχεις περασει "VioμεΤαL" τοτε θα πρεπει ετσι ακριβως να την ψαξεις. Αλλιως δεν την βγαζει. Το ιδιο ισχυει και στο google search.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα!:)

μου ηρθε σημερα update στο note μου για το nova που λύνει ολα τα προβληματα που ειχατε με την jb..:)

δεν ξερω αν ειπώθηκε το λεω απλα!:)

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι καλησπερα σε ολους.Τελικα εκανα το μεγαλο βημα και απο σημερα ειμαι και εγω ενας κατοχος ενος galaxy s3 blue.Το πηρα απο το birdphone καινουργιο.Τσεκαρα το product code και ειναι αγγλικο πειραζει αυτο η οχι σε σχεση απο το να ηταν πχ γερμανια?????Μου ειπαν οτι εχω και doa 7 ημερων απο σημερα!!Γενικα ολα καλα καποια πραγματα ειναι καινουργια για μενα αλλα τα βασικα τα ξερω και απο το razr xt 910 που ειχα απλα πειτε μου αν ειναι κατι που πρεπει να προσεξω στην λειτουργια του η κατι συγκεκριμενο που πρεπει να βαλω η να ρυθμισω??Βλεπω οτι ειμαστε και σε αναμονη της jelly bean ωραια!!!Ειναι κατι αλλο που πρεπει να προσεξω?? ;) ;)

Καλοριζικο φιλε μου .

Δεν έχει καμία μα καμία σημασία αν το τηλεφωνο ειναι Αγγλικό -Γερμανικό -Γαλλικό κ.τ.λ αρκεί που είναι για την Ευρωπαϊκή αγορά .

Δεν θεωρώ οτι υπάρχει κατι ιδιαίτερο που πρέπει να προσέξεις ,διάβασε λιγο και οτι απορία υπάρξει εδω είμαστε για να προσπαθήσουμε να βοηθήσουμε .

Kαλησπερα και απο εμενα απο χθες ειμαι κατοχος ενος μπλε sgs 3 η ερωτηση μου ειναι η εξης γιατι τα βιντεο και οι φωτος χωρις φλας βγαινουν καπως σκοτεινες ; υπαρχει καποια ρυθμιση για να το φτιαξω ; ευχαριστω πολυ

Απο φωτογραφίες δεν γνωρίζω και πολλά ,Βρήκα εναν οδηγό που ίσως να σε βοηθήσει http://thegalaxys3gallery.blogspot.gr/2012/06/guide-samsung-galaxy-s3-camera-usage_2968.html

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... πώς βγάζω την SIM???????????

 

Τι εννοείς ?:confused::confused:

Αφαιρείς το πίσω καπάκι και ειναι εκει http://www.youtube.com/watch?v=y_3jhUgdTPI

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

επειδη ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο μεταχειρισμενο,πειτε μου τι πρεπει να προσεξω ετσι ωστε να δω οτι ειναι ευρωπαικο και οτι ιχυει η εγγυηση του???
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ?:confused::confused:

Αφαιρείς το πίσω καπάκι και ειναι εκει http://www.youtube.com/watch?v=y_3jhUgdTPI

 

Δεν καταφέρνω με τίποτα να την πιάσω... Υπάρχει κάποιο κόλπο?

Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταφέρνω με τίποτα να την πιάσω... Υπάρχει κάποιο κόλπο?

 

Πιεσε την λίγο προς τα μεσα με το δάχτυλο σου .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταφέρνω με τίποτα να την πιάσω... Υπάρχει κάποιο κόλπο?

 

 

Δες αυτο καλυτερα. Προχωρησε στο 2.03 και δες προσεκτικα τι κανει για να την βγαλει.

 

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...