Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες πάτησα την εξοικονόμηση ενέργειας από τη status bar και μετά δεν μου δούλευε η δόνηση στα soft keys. Σωστό.

Την απενεργοποίησα και πάλι δεν δούλευαν!!! Πρόκειται για bug?

 

Όχι η απενεργοποίηση της δόνησης των soft keys προβλέπεται στα πλαίσια εξοικονόμησης ενέργειας.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι η απενεργοποίηση της δόνησης των soft keys προβλέπεται στα πλαίσια εξοικονόμησης ενέργειας.

 

Φυσικά και είναι λογικό αυτό.

Απενεργοποιώντας όμως την εξοικονόμηση ενέργειας, τα πλήκτρα μετά δεν δόνησαν ποτέ!!!

Είναι bug?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι λογικό αυτό.

Απενεργοποιώντας όμως την εξοικονόμηση ενέργειας, τα πλήκτρα μετά δεν δόνησαν ποτέ!!!

Είναι bug?

 

Πας ρυθμίσεις ήχου και τα ενεργοποιείς και πάλι.μετά από κάθε restart το ίδιο πράγμα όμως

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι λογικό αυτό.

Απενεργοποιώντας όμως την εξοικονόμηση ενέργειας, τα πλήκτρα μετά δεν δόνησαν ποτέ!!!

Είναι bug?

 

Εννοείς ότι ενεργοποίησες ξανά τη δόνηση από τις ρυθμίσεις και δεν δονούνται? Πρέπει να την ενεργοποιήσεις δεν ενεργοποιείται αυτόμτα μόλις απενεργοποιήσεις την εξοικονόμηση ενέργειας.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις τι περασες απ εξω αφου τη γεμισες σκετη με adaptor στο pc και μετα την εβαλες στο κινητο?

Και επισης δεν εχω την jelly bean αλλα την isc την επισημη γερμανικη.

 

Κοιταξε λιγο το παραπανω post μου........ εμενα δεν μου βγαζει επιλογη για format σε fat32/exfat.

 

 

Δεν σου βγάζει γιατί το φορματ utility στο λειτουργικό σου δεν κάνει φορματ σε exfat..Για αυτό λοιπόν πρέπει να βρεις κάποιο άλλο προγραμμα που να το κάνει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ. Λέω να την περάσω και γω.

 

παιδια μια ερωτηση . αν περασω μεσω odin την πολωνικη 4.1.1 , μετα αν θελω να ξαναπερασω την 4.0.4 την ελληνικη μπορω η δεν μπορει να την δεχτη το τηλεφωνο .

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι ενεργοποίησες ξανά τη δόνηση από τις ρυθμίσεις και δεν δονούνται? Πρέπει να την ενεργοποιήσεις δεν ενεργοποιείται αυτόμτα μόλις απενεργοποιήσεις την εξοικονόμηση ενέργειας.

 

Το δοκίμασες? Κάνε μια δοκιμή και πες μου.

Άνοιξε εξοικονόμηση ενέργειας, κλείστη. Δες αν δονούν τα soft keys όταν τα πατάς και μετά κάνε αυτό που μου προτείνεις από τις ρυθμίσεις.

 

@Tαξιδιώτης

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασες? Κάνε μια δοκιμή και πες μου.

Άνοιξε εξοικονόμηση ενέργειας, κλείστη. Δες αν δονούν τα soft keys όταν τα πατάς και μετά κάνε αυτό που μου προτείνεις από τις ρυθμίσεις.

 

@Tαξιδιώτης

ευχαριστώ

 

Ναι, επειδή κι εμένα μου είχα φανεί παράξενο γιαυτό σου το είπα. Μόλις κλείσω την εξοικονόμηση ενέργειας πρέπει να ενεργοποιήσω ξανά τη δόνηση από το μενού του ήχου.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου βγάζει γιατί το φορματ utility στο λειτουργικό σου δεν κάνει φορματ σε exfat..Για αυτό λοιπόν πρέπει να βρεις κάποιο άλλο προγραμμα που να το κάνει.

 

Αυτή η παραπληροφόρηση πρέπει να σταματήσει επιτέλους στο forum , αμά δεν ξέρετε μην απαντάτε καθόλου.Δεν σου βγάζει τίποτα γιατί τι κινητό σου , συνδέεται με mtp και όχι με το παλιό USB debugging που το αναγνώριζε σαν εξωτερικό δίσκο. Βάλε την κάρτα σε ένα card reader και μια χαρά θα στο βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η παραπληροφόρηση πρέπει να σταματήσει επιτέλους στο forum , αμά δεν ξέρετε μην απαντάτε καθόλου.Δεν σου βγάζει τίποτα γιατί τι κινητό σου , συνδέεται με mtp και όχι με το παλιό USB debugging που το αναγνώριζε σαν εξωτερικό δίσκο. Βάλε την κάρτα σε ένα card reader και μια χαρά θα στο βγάλει.

 

Στο ποστ δεν είδα να λει οτι το κάνει από το κινητό,και αυτό ειναι που με μπέρδεψε.Από την άλλη όμως ίσως θα έπρεπε αν μάθεις να μιλάς λιγάκι καλύτερα ..Εσύ που είχες και συνομιλία και είχες καταλάβει το πρόβλημα,γιατί δεν το ανέφερες πριν,όταν είπε τι εχει κάνει. Τελος πάντων,το θέμα ειναι να γίνει το φορματ από εκεί και πέρα όταν γίνει,δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα να περαστούν τα αρχεία.Την δικιά μου την είχα είδη φορμαρισμένη από άλλο κινητό, λογικά σε exfat αλλά δεν έτυχε ποτέ να περάσω τόσο μεγάλο αρχείο για να το δοκιμάσω στο S3.Σε περίπτωση όμως ειναι θέμα mtp υπάρχει και το προγραμμα για να το δει σαν USB.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η παραπληροφόρηση πρέπει να σταματήσει επιτέλους στο forum , αμά δεν ξέρετε μην απαντάτε καθόλου.

O αναμάρτητος πρώτος το λίθο μπαλέτο... :tease: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μερικες ερωτησεις σε αυτους που το εχουν καιρο.

1) Το ηχειο του ειναι αρκετα δυνατο, πχ πιο δυνατο απο iPhone 4s;

2) Η μπαταρια ξερω οτι κραταει αλλα βγαζει μιαμιση μερα αν εχεις ανοιχτο 3G;

3) Απο σημα πως τα παει;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο είναι δυνατό, αλλά δεν έχει την ποιότητα του iPhone. Η μπαταρία κρατάει αρκετά, αλλά με το 3G λίγο δύσκολο. Το σήμα του γενικότερα είναι πολύ καλό. Ακόμα και με μια γραμμή μιλάς άνετα.
Link to comment
Share on other sites

Όταν βλέπουμε βιντεάκια από το YouTube μπορούμε ασύρματα να μεταδώσουμε την εικόνα στην τηλεόραση μας;
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω στην αναζητηση αλλα δεν βρισκω πως με το s3 εχουμε 50γιγα στο dropbox.

κανενα λινκ?

 

Πας στην εφαρμογη του κινητού (dropbox) και βάζεις το λογαριασμό που έχεις ,αν δεν έχεις κανεις καινουργιο .

Σου έρχεται mail και ακολουθείς τις οδηγίες .....αυτό ήταν .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω στην αναζητηση αλλα δεν βρισκω πως με το s3 εχουμε 50γιγα στο dropbox.

κανενα λινκ?

 

Περίεργο γιατί εγώ έγραψα "Dropbox" και μου έβγαλε τέσσερις σελίδες με αποτελέσματα που τουλάχιστον τα μισά και παραπάνω μηνύματα λένε πως να ενεργοποιήσεις το Dropbox. Για δοκίμασε πάλι.

 

Θα το βάλουμε και στις Συχνές Ερωτήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη βλεπω οι Γερμανοι αργουν με το JB, δοκιμασα την ROM της Πολωνιας. Το θεμα ειναι πως φυσικα δεν αναγνωριζει την συσκευη μετα το KIES και οταν παταω τον IMEI κτλ στον dialer δεν μου δινει επιλογη για τιποτα επιπλεον. Απλα μενει εκει. Κατεβασα ξανα την ROM μηπως κατι δεν πηγε καλα, εκανα κανονικα wipe. Αλλα και παλι.

Ξερει καποιος τι μπορει να ειναι;

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Στο ποστ δεν είδα να λει οτι το κάνει από το κινητό,και αυτό ειναι που με μπέρδεψε.Από την άλλη όμως ίσως θα έπρεπε αν μάθεις να μιλάς λιγάκι καλύτερα ..Εσύ που είχες και συνομιλία και είχες καταλάβει το πρόβλημα,γιατί δεν το ανέφερες πριν,όταν είπε τι εχει κάνει. Τελος πάντων,το θέμα ειναι να γίνει το φορματ από εκεί και πέρα όταν γίνει,δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα να περαστούν τα αρχεία.Την δικιά μου την είχα είδη φορμαρισμένη από άλλο κινητό, λογικά σε exfat αλλά δεν έτυχε ποτέ να περάσω τόσο μεγάλο αρχείο για να το δοκιμάσω στο S3.Σε περίπτωση όμως ειναι θέμα mtp υπάρχει και το προγραμμα για να το δει σαν USB.

 

Η αλήθεια είναι ότι ήμουν λίγο απότομος μαζί σου και ζητώ συγγνώμη γι αυτό. ίσως με επηρέασαν λίγο τα 6 ποτάκια που είχα πιει πριν.Γενικά πάντως πρέπει να είμαστε λίγο πιο προσεχτικοί σε αυτά που λέμε, πριν ξεσπάσω σε εσένα είχα ακούσει ότι το exfat είναι απαρχαιωμένο format και δεν υποστηρίζει μεγάλα αρχεία, ενώ η αλήθεια είναι ότι ουσιαστικά δεν έχει περιορισμούς. αν θυμάμαι καλά o περιορισμός του είναι κοντά στα 6 exabyte.Στο forum μπαίνουν αρκετά άτομα με ελάχιστη εμπειρία που δεν το ψάχνουν αρκετά και καλό είναι να μην δίνουμε λάθος πληροφορίες.

Όσο αφορά για το πρόγραμμα για να βλέπεις τις μνήμες του κινητού σαν εξωτερικούς δίσκους, από όσο γνωρίζω δεν υπάρχει κάτι.δεν γνωρίζω όμως αν γίνεται ίσως με κάποιον custom kernel.

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά για το πρόγραμμα για να βλέπεις τις μνήμες του κινητού σαν εξωτερικούς δίσκους, από όσο γνωρίζω δεν υπάρχει κάτι.δεν γνωρίζω όμως αν γίνεται ίσως με κάποιον custom kernel.

 

Υποθέτω οτι γνωρίζεις οτι υπάρχει εφαρμογη που σου επιτρέπει να δεις την external sd card (δυστυχώς μονο αυτή ) σαν εξωτερικό δίσκο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου βγάζει γιατί το φορματ utility στο λειτουργικό σου δεν κάνει φορματ σε exfat..Για αυτό λοιπόν πρέπει να βρεις κάποιο άλλο προγραμμα που να το κάνει.

 

Εχεις κατι υποψη σου ετσι ωστε να τη μετατρεψω σε exfat απο το pc,και να περναω τα αρχεια απευθειας απο το pc και oxi adaptor,βαλε-βγαλε sd card απο κινητο και τα σχετικα?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

απο σημερα μπηκα και εγω στην οικογενεια του γκαλαξυ, μετα απο 4 χρονια 3g και ενα χρονο 4, μεχρι στιγμης πρεπει να πω οτι εχω απλα εντυπωσιαστει
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

απο σημερα μπηκα και εγω στην οικογενεια του γκαλαξυ, μετα απο 4 χρονια 3g και ενα χρονο 4, μεχρι στιγμης πρεπει να πω οτι εχω απλα εντυπωσιαστει

 

καλος ηρθες φιλε μου οντως θα δεις πολλα ομορφα πραγματα σε αυτο το κινητο.απλα ειναι τελειο:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια αποριες παλι...

1:Eιχα κλειστο το τηλ κ οταν το ανοιξα μου ηρθαν καποια μηνυματα ηθελα να δω τι ωρα μου τα εστειλαν αλλα εγραφε την ωρα που τα ειδα ετσι τα δειχνει? :(

2: Eχω gmail πιο λογαριασμο να χρησιμοποιήσω αυτον που λεει gmail η email?

3:Πως βγαζουμε φωτο με την παλαμη που εχω δει σε ενα βιντεο?

4: Υπαρχει καποια εφαρμογη που να ανοιγει βιντεο που ειχα τραβηξει απο iphone?

5: Υπαρχει καποια εφαρμογη emoticons που να το προσθετεις στο λεξικο οπως το iphone?

Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα σημερα βρηκα χρονο να το ψαξω παραπανω.

Edited by Tyxerakias
Aφαίρεση χρωμάτων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...