Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά. μου ήρθε Μία ειδοποίηση πού έλεγε ότι ο λογαριασμός Samsung έληξε και αναγκάστηκα να μπω με το gmail μου στον λογαριασμό για να συνεχίσει να υπάρχει. ξέρει κανείς... αν κάνω διαγραφή της εφαρμογής Samsung account αν θα επηρεαστεί κάτι και τι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κωστα οταν λεμε mass storage εννοω οταν το συνδεω σε συσκευες περα απο pc να το αναγνωριζει ως συσκευη μαζικης αποθηκευσης(ums) πχ tv η σε οπιαδηποτε συσκευη που ενσωματωνει usb.

Και στο pc που το συνδεει το κανει ως mtp με καποιους περιορισμους και οχι σαν mass storage.

Κατα τα αλλα αλλο ηταν το νοημα αυτων που ηθελα να πω οτι συνολικα σαν συσκευη ειμαι ευχαριστημενος απο τη λειτουργια του σε καθημερινη χρηση(σερφαρισμα-αυτονομια-φωτο-μουσικη-gps-συνεργασια με bt χωρις κανενα θεμα λειτουργικοτητας) και δεν καταλαβαινο το κλιμα αναστατωσης:)

Αυτο το transparent bug τι ειναι τελικα?

 

Συμφωνώ για το mass storage..

Όσο για το transparent bug, αυτό συμβαίνει σε όλους τους launchers, εκτός του TW, αν προσθέσεις κάποιο transparent widget.Στην εναλλαγή των οθονών, αυτά τα widgets σαν να αναβοσβήνουν.

Έχει βγει fix στους xda κάποιες μέρες τώρα αλλά η Samsung δε φρόντισε για αυτό.

Και ναι, το notification bar παραμένει γκρι αντί για μαύρο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω μήπως μπορείς να τ κανεις μέσω ES explorer. Δοκίμασε να δεις αν βλέπει τον server της εταιρείας σας.

 

Τους βλέπω έτσι αλλά δεν έχει την δυνατότητα συγχρονισμού όποτε όταν δεν είμαι στο δίκτυο δεν τους έχω διαθέσιμους τους φακέλους που θέλω!

Και επειδή δεν έχει την δυνατότητα για mass storage δεν μπορώ να κάνω συγχρονισμό και με άλλα προγράμματα όπως πχ το allwaysync.

Υπάρχει κάτι άλλο?

 

 

(ΥΓ. - κατά τα άλλα "εκτός από επαγγελματική χρήση" το κινητό είναι μια χαρά). ....... όποιος είπε και 2 τρομάρες να σηκώσει το χέρι..... αντε απο κει ...δεν τρέπεστε...

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έστειλα το κινητό στον αγοραστή :cry:

:lol:

 

Είναι το μόνο κινητό που μπορεί να αγοράσω ξανά (ειδικά αν βγει το lte worldwide με 2gb ram και exynos, κατα 99% θα το πάρω).

Δεν με απογοήτευσε ποτέ και το έδωσα με βαριά καρδιά (το hox δεν ένιωσα καν ότι μου λείπει).

 

Ο λόγος?

Το iPhone 5!

:lol::lol::lol: (πλακίτσα :p)

Το note 2 φυσικά :)

Αν δεν είχε 2gb ram δεν θα το έπαιρνα.

 

Αυτά λοιπόν από μένα, καλή συνέχεια και απολαύστε την κινητάρα που έχετε

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το δικό μου το γερμανικό τίποτα ακόμη. Παράξενο συνήθως η γερμανοί τσιμπούσαν πρώτοι πρώτοι. Αναμένουμε.

 

@nikos523 καλή συνέχεια Νίκο και μεγειά την καινούργια υπερ-συσκευή σου:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το δικό μου το γερμανικό τίποτα ακόμη. Παράξενο συνήθως η γερμανοί τσιμπούσαν πρώτοι πρώτοι. Αναμένουμε.

 

@nikos523 καλή συνέχεια Νίκο και μεγειά την καινούργια υπερ-συσκευή σου:)

 

Τις δύο προηγούμενες αναβαθμίσεις της ICS τα γερμανικά S3 τις πήραν τελευταία... Μάλιστα μια ήρθε ένα μήνα αφού αναβάθμιστηκε ολόκληρη η Ευρώπη ;)

:)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το δικό μου το γερμανικό τίποτα ακόμη. Παράξενο συνήθως η γερμανοί τσιμπούσαν πρώτοι πρώτοι. Αναμένουμε.

 

@nikos523 καλή συνέχεια Νίκο και μεγειά την καινούργια υπερ-συσκευή σου:)

Μέχρι στιγμής στο S3 παίρνουμε πρώτα εμείς και μετά η Γερμανία.

Link to comment
Share on other sites

Τις δύο προηγούμενες αναβαθμίσεις της ICS τα γερμανικά S3 τις πήραν τελευταία... Μάλιστα μια ήρθε ένα μήνα αφού αναβάθμιστηκε ολόκληρη η Ευρώπη ;)

 

Μέχρι στιγμής στο S3 παίρνουμε πρώτα εμείς και μετά η Γερμανία.

 

Εχμ, ναι εγώ βρίσκομαι ακόμη σε εποχές SGS1:lol:

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Τους βλέπω έτσι αλλά δεν έχει την δυνατότητα συγχρονισμού όποτε όταν δεν είμαι στο δίκτυο δεν τους έχω διαθέσιμους τους φακέλους που θέλω!

 

Δεν ξέρω με ποια εφαρμογη το έκανες στο HTC αυτόματα.

Εγώ χρησιμοποιω το Dropbox. Τα αρχεία που πρεπει να έχω πάντα μαζί μου και τα δουλεύω κάθε μέρα, κάνω ένα κόπο να τα έχω εκτός απο τον server και στον φάκελο του Dropox. Οπότε έτσι συγχρονιζουν αυτόματα.

Τα έχω κάνει και favorites στην εφαρμογη του Dropox στην συσκευη μου και ειναι διαθεσιμα επίσης offline.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις για το s3 ι9305 αυτο με τα 2g ram αξιζει η τσαμπα ο κοπος απο το s3 i9300 που ηδη εχω?

 

Γνωμη μου δεν αξιζει αφου εχει υποδιεστερο επεξεργαστη...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις για το s3 ι9305 αυτο με τα 2g ram αξιζει η τσαμπα ο κοπος απο το s3 i9300 που ηδη εχω?

 

Σε ένα πάντως βιντεάκι από pocket now που είχε το 9300 international version και το άλλο με 2 GB ram από Αμερική ήταν σε όλα λίγο πιο γρήγορο το δικό μας και δεν έδειχνε να έχει απολύτως καμία μα καμία υπεροχή αυτό με τα 2giga ram μάλιστα στα benchmarks πραγματικά πατωνε πολυυυ πιο πίσω....

noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου δεν αξιζει αφου εχει υποδιεστερο επεξεργαστη...

 

Τον ιδιο τετραπυρηνο επεξεργαστη με το δικο μας i9300 εχει...

Δεν μιλαμε για την αμερικανικη εκδοση...απλα δεν εχει κυκλοφορησει ακομα

:)
Link to comment
Share on other sites

Τον ιδιο τετραπυρηνο επεξεργαστη με το δικο μας i9300 εχει...

Δεν μιλαμε για την αμερικανικη εκδοση...απλα δεν εχει κυκλοφορησει ακομα

 

Καλα ειναι σοβαροι εκει στην samsung?? Ετοιμαζουνε νεο γαλαξια με μεγαλυτερη ram?? Εμεις δηλαδη τι ειμασταν που το πηραμε με ενα giga πειραματοζωα?? Εχει ανακοινωθει αυτο το μοντελο για ευρωπη???

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω με ποια εφαρμογη το έκανες στο HTC αυτόματα.

Εγώ χρησιμοποιω το Dropbox. Τα αρχεία που πρεπει να έχω πάντα μαζί μου και τα δουλεύω κάθε μέρα, κάνω ένα κόπο να τα έχω εκτός απο τον server και στον φάκελο του Dropox. Οπότε έτσι συγχρονιζουν αυτόματα.

Τα έχω κάνει και favorites στην εφαρμογη του Dropox στην συσκευη μου και ειναι διαθεσιμα επίσης offline.

 

Αυτό το κάνω αλλά έχω και κάποιους φακέλους που δεν γίνετε να είναι στο dropbox γιατί πρέπει να είναι στο τοπικό δίκτυο και όχι τοπικα στο pc όπου θέλω να έχω τον φάκελο του dropbox.

Στο πρόγραμμα που είχε η htc όπως έχει και το SGS3 είχε την δυνατότητα να του ορίσεις και ποιους φακέλους απο το pc ή απο το κινητό να κάνει συγχρονισμό. Δηλαδή ότι έχει και το προγραμμα Samsung Kies συν και αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειναι σοβαροι εκει στην samsung?? Ετοιμαζουνε νεο γαλαξια με μεγαλυτερη ram?? Εμεις δηλαδη τι ειμασταν που το πηραμε με ενα giga πειραματοζωα?? Εχει ανακοινωθει αυτο το μοντελο για ευρωπη???

Είναι η LTE έκδοση. Μην κάνετε έτσι, θα είναι και αρκετά ακριβότερο. Αλλά πριν τα Χριστούγεννα δεν το βλέπω στα μέρη μας, οπότε δεν είναι παράλογο.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα να εχει πανω απο το 700αρι που ειχε οταν πρωτοκυκλοφορησε το απλο S3...αλλα ΟΚ οταν κυκλοφορησει τοσο θα εχει...και θα πεσουν οι τιμες των δικων μας :mad:
:)
Link to comment
Share on other sites

Είναι η LTE έκδοση. Μην κάνετε έτσι, θα είναι και αρκετά ακριβότερο. Αλλά πριν τα Χριστούγεννα δεν το βλέπω στα μέρη μας, οπότε δεν είναι παράλογο.

 

Είναι 100% παράλογο...Το Αμερικάνικο με τον διαφορετικό επεξεργαστή που ισσοροπούσε τη κατάσταση, οκ.Αλλά να βγάλουν ακριβώς το ίδιο με 2GB Ram???Για ποιο λόγο???Και πόσο ακριβότερο πια?Και γιατί το LTE πρέπει να έχει 2GB Ram??

Fail απο τη Samsung...Μεγάλο...

Αν δεν ήθελε να το βγάλει εξαρχής ας το κρατούσε για το επόμενο μοντέλο!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομουν μεσα στις επομενες εβδομαδες να αγορασω το gsIII αλλα με αυτη την καινουργια lte εκδοση που θα βγει εχω ενδιασμους..2 gb ειναι αυτα!γκαντεμια..μου φαινεται δεν θα αποφασισω ποτε να αγορασω καινουργιο κινητο :chair:
Link to comment
Share on other sites

Περασα την επίσημη Πολωνεζικη DLIB. Όλα καλά. Δεν έκανα wipe αφού είχα πριν την τελευταία leaked LI8

Δεν βλέπω και δεν νομίζω ότι υπάρχουν διάφορές. Θα σιγουρευτώ τις επόμενες μέρες.

 

Μια δοκιμη για να δείξω ποσό καλά δουλεύει η επιλογή "Νύχτα" στις ρυθμίσεις της κάμερας. Αν μπορείτε να κρατήσετε σταθερά το κινητό η να τι ακουμπισετε κάπου, κάνει δουλεία.

Οι φωτογραφίες είναι τμήμα μεγαλύτερης εικόνας και έχουν αποσπαστεί με crop.

Αριστερά είναι σε night mode, στην μέση σε normal και δεξιά με HDR.

http://img542.imageshack.us/img542/162/photostrip201209243.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η καμερα ειναι του νοτε 2?Η η νορμάλ εκδοσή?(νομίζω στου νοτε 2 δεν κανει τπτ το μοντ τις νύχτας)Επισεις είδες διαφορά στην καμερα με αυτήν η οχι?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Η καμερα ειναι του νοτε 2?Η η νορμάλ εκδοσή?(νομίζω στου νοτε 2 δεν κανει τπτ το μοντ τις νύχτας)Επισεις είδες διαφορά στην καμερα με αυτήν η οχι?

 

Η κάμερα ειναι απο την επίσημη official DLIB JB

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με την παλαιά είδες καθόλου βελτιώσει στην νύχτα?Η εικονα αυτή ειναι πολυ καλή...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν βιάζεται να φλασάρει και περιμένει OTA μπορεί να ρίξει μια ματιά εδώ. Σύμφωνα με την πηγή όσοι έχουμε DBT όπου να ναι θα το πάρουμε (awaiting approval) ενώ η Ελλάδα μαζί με τις περισσότερες χώρες είναι σε κατάσταση αναμονής ακόμα. Για να δούμε...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν βιάζεται να φλασάρει και περιμένει OTA μπορεί να ρίξει μια ματιά εδώ. Σύμφωνα με την πηγή όσοι έχουμε DBT όπου να ναι θα το πάρουμε (awaiting approval) ενώ η Ελλάδα μαζί με τις περισσότερες χώρες είναι σε κατάσταση αναμονής ακόμα. Για να δούμε...

Καλά νέα για το δικό μου (DBT).

από ότι βλέπω έχουν βγεί ήδη για τρείς χώρες!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...