Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θέλω να κοιταξετε προσεκτικά την συσκευή σας στις 4 γωνίες. Σε κάθε μια υπάρχει μια κάθετη γραμμή.

Μάλλον το νικελ έχει μια επικάλυψη σαν φιλμ. Φαίνεται και στα πλαινα του.

Προφανως το εχουν βαλει για να προφυλασει απο τυχον γρατζουνιες, αλλα δεν καλυπτει ολο το νικελ. Σταματά 2χιλιοστα πριν το frame της οθόνης.

Λογικά πρέπει να είναι όλες οι συσκευές έτσι. Ρωτάω γιατί την δική μου την έχω αγοράσει στο εξωτερικό απο χώρα εκτός ΕΕ.

Δεν φαίνεται στην φωτογραφία απλά την βάζω για να δείτε που ακριβώς είναι.

Είχα δει απο την αρχή το φιλμ αλλα δεν είχα προσέξει ότι στις γωνίες έχει τομή για να ακολουθεί προφανώς την καμπύλη τους και για μια στιγμή όπως το καθάριζα νόμισα ότι είναι ραγισμα του νικελ.:cry:

http://img155.imageshack.us/img155/5182/1348145053760.jpg

 

Και εγώ στην αρχή τρόμαξα όταν είδα τις γραμμές, αλλά το είχα αγορασμένο μόνο δυο μέρες το κινητό οπότε υπέθεσα ότι έτσι είναι η κατασκευή του (που λογικά έτσι θα είναι).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λογικά πρέπει να είναι όλες οι συσκευές έτσι. Ρωτάω γιατί την δική μου την έχω αγοράσει στο εξωτερικό απο χώρα εκτός ΕΕ.

Η δική μου προοριζόταν για την γερμανική αγορά και είναι ακριβώς όπως η δικιά σου.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι... ούτε που το είχα προσέξει. A ρε Κώστα δε μπορείς με τίποτα να ηρεμήσεις με αυτό το νίκελ ε... πούλα το να ησυχάσεις, αν είναι να σου φάει την ψυχή... :lol:

 

Κωστα σε πολυ καλη κατασταση το εχεις το κινητο!!!!

 

βρε παιδες αυτο το νικελακι πιστευω ηταν ματ οταν ειχα παρει εγω το κινητο για λιγες μερες ετσι δεν ειναι? και ναι επιβεβαιωνω αυτο που λεει ο Κωστας για το φιλμακι.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ρίξτε μια ματιά εδώ, μάζεψα κάποια FAQs σε ένα σημείο για να μη βλέπουμε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια. Και τα ίδια. Οι παλιοί παρακαλούνται να παραπέμπουν εκεί. Στο εξής όποια ερώτηση υπάρχει εκεί, θα αφαιρείται με συνοπτικές διαδικασίες.

 

Εννοείται ότι αν υπάρχει κάτι που νομίζετε ότι ξέχασα (εννοείται οτι η λίστα δεν έχει τελειώσει), μου στέλνετε pm. Στα υπ'όψην είναι και μία ερώτηση για τη μπαταρία, αλλά θέλει ακόμα συμμάζεμα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κώστα κι εγώ το είχα παρατηρήσει από τις πρώτες μέρες που το αγόρασα. Είναι φιλμ/προστατευτικη επίστρωση για το εξωτερικό πλαίσιο.

 

Πολύ καλό Αλεξ, αν και πιστεύω πως ότι και να κάνεις οι γνωστές κι επαναλαμβανομενες ερωτήσεις πάλι θα απαντουνται στο κυρίως θέμα για τους γνωστούς λόγους.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό Αλεξ, αν και πιστεύω πως ότι και να κάνεις οι γνωστές κι επαναλαμβανομενες ερωτήσεις πάλι θα απαντουνται στο κυρίως θέμα για τους γνωστούς λόγους.

 

Ναι Πάνο δεν αμφιβάλλω, απλά τώρα πια θα εξαφανίζονται.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και 2 μέρες το galaxy και πρίν λίγο το έβαλα να φορτίσει αφού άδειασε όλη η μπαταρία. Με το που το έβαλα στην πρίζα έδειξε το κλασσικό animation της μπαταρίας, αμέσως αυτό έσβησε και τώρα απλά δεν φορτίζει. Ούτε το led indicator ανάβει ούτε τπτ. Νεκρό..

Ξέρουμε τι μπορεί να φταίει;

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και 2 μέρες το galaxy και πρίν λίγο το έβαλα να φορτίσει αφού άδειασε όλη η μπαταρία. Με το που το έβαλα στην πρίζα έδειξε το κλασσικό animation της μπαταρίας, αμέσως αυτό έσβησε και τώρα απλά δεν φορτίζει. Ούτε το led indicator ανάβει ούτε τπτ. Νεκρό..

Ξέρουμε τι μπορεί να φταίει;

Αστο πρώτα κανα τέταρτο στη πρίζα και μετά ξαναπροσπάθησε να το ανοίξεις. Καλό είναι να μην αδειάζει τελείως η μπαταρία γιατί θέλει αρκετό χρόνο φόρτισης να ανεβάσει αρκετή τάση για να δουλέψει η συσκευή.

 

Αν δεν ανοίξει μετά από τα 15-20 λεπτά, τότε το ξανασυζητάμε

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Αστο πρώτα κανα τέταρτο στη πρίζα και μετά ξαναπροσπάθησε να το ανοίξεις. Καλό είναι να μην αδειάζει τελείως η μπαταρία γιατί θέλει αρκετό χρόνο φόρτισης να ανεβάσει αρκετή τάση για να δουλέψει η συσκευή.

 

Αν δεν ανοίξει μετά από τα 15-20 λεπτά, τότε το ξανασυζητάμε

 

UPDATE:

Φορτίζει στο υπολογιστή μια χαρά με το καλώδιο. Φορτίζει με τον φορτιστή της αδερφής μου που έχει το gsII.

Δεν φορτίζει με τον δικό μου. Μάλλον τα'παιξε το πριζάκι.

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου προοριζόταν για την γερμανική αγορά και είναι ακριβώς όπως η δικιά σου.

 

απο Ελλαδα μπλε και ΝΑΙ εχει και μενα τις γραμμες αυτες. Καλα που τις ειδες φιλε;

TCe
Link to comment
Share on other sites

UPDATE:

Φορτίζει στο υπολογιστή μια χαρά με το καλώδιο. Φορτίζει με τον φορτιστή της αδερφής μου που έχει το gsII.

Δεν φορτίζει με τον δικό μου. Μάλλον τα'παιξε το πριζάκι.

Ο φορτιστης δινει ρευμα?Δοκιμασε τον (το φορτιστη) σε ενα αλλο τηλεφωνο αν εχεις και τα ξαναλεμε παλι.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι ότι κατεβάζουμε από το play store η και απο αλλου που τα αποθηκεύει η συσκευή γιατί δεν τα βρίσκω πουθενά η άπλα τα κάνει μόνο εγκατάσταση;
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι ότι κατεβάζουμε από το play store η και απο αλλου που τα αποθηκεύει η συσκευή γιατί δεν τα βρίσκω πουθενά η άπλα τα κάνει μόνο εγκατάσταση;

 

Για να δεις που ειναι το apk πρεπει να εισαι root.Συνηθως στο /data/app

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι, το pixeliasma που παρατηρω πολλες φορες σε διαφορα χρωματα οπως το φουξια η το μπλε οφειλετε στην τεχνολογια της οθονης που ειναι pentile? Το παρατηρω επισης σε σκουρο φοντο και λευκο η κιτρινο κειμενο
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι, το pixeliasma που παρατηρω πολλες φορες σε διαφορα χρωματα οπως το φουξια η το μπλε οφειλετε στην τεχνολογια της οθονης που ειναι pentile? Το παρατηρω επισης σε σκουρο φοντο και λευκο η κιτρινο κειμενο

 

Κι εγώ,άμα φοράω τα γυαλιά μου,βλέπω σε μερικά σημεία χρώματα,όταν έχω άσπρο φόντο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης δινει ρευμα?Δοκιμασε τον (το φορτιστη) σε ενα αλλο τηλεφωνο αν εχεις και τα ξαναλεμε παλι.

 

Το εβαλα και σε ενα gsII και παλι δεν φορτιζε..

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!εχω ενα θεμα με την καμερα....εχω XXDLI8 και στο HDR οταν κανω ληψη μου βγαζει δυο αρχεια ενα κανονικο και ενα HDR......πως σταματαει αυτο???

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω στα χέρια μου 3 μέρες και δεν άντεξα το rootαρα.

Βασικά για την ώρα δεν θα περάσω κάποια άλλη ρομ αλλά το ήθελα root για κάποιες εφαρμογές. Ετσι όπως το έχω τώρα (με root κατάσταση) αν βγεί αναβάθμιση θα την πάρει κανονικά? Μήπως πχ αφού είμαι root δεν πρέπει να κάνω κανένα update της μαμισιας ρομ που θα μου εμφανιστή?

Link to comment
Share on other sites

Ετσι όπως το έχω τώρα (με root κατάσταση) αν βγεί αναβάθμιση θα την πάρει κανονικά?

Αν το μόνο που έχεις αλλάξει στο κινητό είναι το root τότε όταν έρθει αναβάθμιση μέσω kies θα μπορέσεις να την περάσεις κανονικά, απλά θα χαθεί το root. Θέμα μπορεί να υπάρξει με ΟΤΑ αναβάθμιση. Άλλοι αναφέρουν ότι γίνεται κανονικά άλλοι ότι τους κολλάει η διαδικασία. Δεν έχω εμπειρία από ΟΤΑ αναβάθμιση, αλλά μέσω kies θα είσαι εντάξει.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,ξερω πως δεν ειμαι στο σωστο μερος αλλα αν μπορει καποιος ας βοηθησει σε κατι,θελω να βρω οδηγιες γενικες για το κινητο παραδειγμα που πρεπει να παω να κανω αυτο με το ξυπνητηρι που του μιλας και σταματαει .......σας ευχαριστω και συγνωμη που το ποσταρα εδω καλη σας μερα
Link to comment
Share on other sites

Αν το μόνο που έχεις αλλάξει στο κινητό είναι το root τότε όταν έρθει αναβάθμιση μέσω kies θα μπορέσεις να την περάσεις κανονικά, απλά θα χαθεί το root. Θέμα μπορεί να υπάρξει με ΟΤΑ αναβάθμιση. Άλλοι αναφέρουν ότι γίνεται κανονικά άλλοι ότι τους κολλάει η διαδικασία. Δεν έχω εμπειρία από ΟΤΑ αναβάθμιση, αλλά μέσω kies θα είσαι εντάξει.

 

Καλημερα.Εγω 1.5χρονο που ασχολουμε με android και εχουν περασει ειδη 3 κινητα απο τα χερια μου με Root απο την 1η εβδομαδα τα updates τα λανβανω κανονικα με Kies η ΟΤΑ απλα το Root σε καθε αναβαθμιση απο το Kies χανεται.Αραγε μεινε ησυχος.;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,ξερω πως δεν ειμαι στο σωστο μερος αλλα αν μπορει καποιος ας βοηθησει σε κατι,θελω να βρω οδηγιες γενικες για το κινητο παραδειγμα που πρεπει να παω να κανω αυτο με το ξυπνητηρι που του μιλας και σταματαει .......σας ευχαριστω και συγνωμη που το ποσταρα εδω καλη σας μερα

 

Διάβασε το manual :Ελληνικό http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201208/20120810171214994/GT-I9300_UM_Open_Icecream_Gre_Rev.1.2_120730_Screen.pdf

Αγγλικά http://www.sammobile.com/wp-content/uploads/2012/05/User-Manual-I9300.pdf

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Και είναι όντως καλή. Εσκασε το πρώτο JB 4.1.1 επίσημο στην Αυστραλία . Αντε με το καλό και στα δικά μας .GT-I9305 Australia (Optus) 2012 September Android 4.1.1 I9305XXALI5 I9305OPSALI5 Edited by sotirisf
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...