Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γινετε βρε παιδιά να αναβοσβήνει μόνο σε μερικούς? Εγώ το έχω μόνιμα ΟΝ και ποτέ δεν αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα.

Εκτός και αν εχει πρόβλημά το κινητό σας, γιατί αν δεν ειναι θέμα κινητού ειναι σίγουρα θέμα κάποιού προγράμματος που έχετε κάνει install και όχι smart stay. Υπάρχει και μια περίπτωση να εχει μπερδευτεί κάπως το firmware και αυτό λογικά λύνεται με εκ νέου αναβάθμιση.

 

 

Βλέπει το τηλέφωνό ο άγγελός τους... :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρες ;)

 

Έβαλα το handcent sms για να γλιτώσω από το κακάσχημο UI της stock sms εφαρμογής και για να έχω άλλο tone στα sms. Δε μου δουλεύει όμως η αναφορά. Το έχει κι άλλος αυτό το πρόβλημα; Stock 4.0.4

Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικό αυτό ...

από http://www.sammobile.com/firmware/

 

GT-I9300 Trinidad and Tobago 12 Sep 2012 4.1.1 I9300UBBLG2 I9300UBDLI1 284.5 MB Download

Link to comment
Share on other sites

Αρχίσαμε λοιπόν. Εγώ προσωπικά θα περιμένω την αγγλική ή την γερμανική έκδοση αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτα. Η jb είναι εδώ.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδα πουθενα να μιλαει για επισημη.Νομιζω οτι ειναι απλα ενα ακομα leak.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχίσαμε λοιπόν. Εγώ προσωπικά θα περιμένω την αγγλική ή την γερμανική έκδοση αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτα. Η jb είναι εδώ.

 

Καθόλου εδώ δεν είναι....είναι leak... Καλό μας Οκτώβριο

:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδα πουθενα να μιλαει για επισημη.Νομιζω οτι ειναι απλα ενα ακομα leak.

 

Οι leak εκδόσεις έχουν ένα κόκκινο θαυμαστικό. Η συγκεκριμένη δεν έχει. Ή πρόκειται για λάθος ή όλα αυτά περί καθυστέρησης είναι μπούρδες. . Για να δούμε. .

 

Update : http://www.trickytweaks.com/update-galaxy-s3-i9300-ubdli1-jelly-bean-4-1-1-official-american-firmware.html

Edited by Awaker
The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos...υπαρχει καποιος φορτιστης...εκτος απο αυτον που ειχε μεσα το πεκετο. Που να γεμιζει ποιο γρηγορα το τηλεφωνο;και αυτοκινητου και μπριζας.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγγραφη στο dropbox απο εκει και περα πως ενεργοποιουμε τα 50gb??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγγραφη στο dropbox απο εκει και περα πως ενεργοποιουμε τα 50gb??

 

ακολουθησε ολα τα βηματα.κατεβασε το στο pc στελτο με μειλ σε φιλους και οτι αλλο σου ζητησει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην αρχη της παρουσιασης του καινούριου iphone η siri ξεφτυλιζει την samsung, δεν ξερω αν τελικά ειδατε αλλα εμενα με εξόργισε αυτο
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω OTA FRANCE καινουργιο! Ξεκινησε η αναβαθμιση κανονικα ή ειναι διαρροη;

 

Είναι DLI5 (οπως το Γερμανικο) και απ ότι λένε είναι leak (To D → Developer).

 

Βεβαια βγήκε και leak σε Trinidad and Tobago (BLH1) οπου έχει νεοτερο changelog...

 

Πολύ μπέρδεμα λέμε....Θα ξεκαθαρίσει απο αύριο...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μετα τη παρουσιαση του νεου iphone σκεφτομαι αυριο να τσιμπησω το s3 μερικες ερωτησεις παιδια ετσι μη κανω κανα λαθος.

1)Τελικα κανει κοληματα;Διαφερει πολυ σε smoothness σε σχεση με το iphone?Κανει επανεκκινησεις;

2)Οι κλησεις με τον ηχο στο τερμα ακουγονται δυνατα;

3)Η ποιοτητα συνομιλιας ειναι καλη;Σε ακουνε και ακους καλα;

4)Με ενδιαφερει πολυ η ηχογραφηση συνομιλιας.Μου λειπει αυτο που ειχα παλια στα Νοκια.Θελω δηλαδη να ηχογραφει σωστα χωρις να ειναι η κληση στο μεγαφωνο,να μην ακουει μπιπ ο συνομιλητης,να ξεκιναει αυτοματα η ηχογραφηση και απλα στο τελος της κλησης να με ρωταει αν θελω να την αποθηκευσω.Υπαρχει κατι τετοιο;Ειναι πολυ σημαντικο για μενα.

5)Στις φωτο εχει επιλογη οπως στο iphone να σου βγαζει τον παγκοσμιο χαρτη και να σου δειχνει με pins τις τοποθεσιες που τραβηξες φωτο;

6)Υπαρχει προγραμμα οπως το icaught you που να ξεκλειδωνει με κωδικο η συσκευη και αν μπει λαθος κωδικος να βγαζει φωτο απ την μπροστινη καμερα και να τη στελνει μαζι με την τοποθεσια σε mail;

7)Τελικα ισχυει οτι οι συσκευες android θα υποστηριζονται για 18 μηνες;Για παραδειγμα το s2 θα παρει jb?Το ρωταω για να ξερω αν του χρονου τετοιο καιρο θα υποστηριζεται ακομη το s3.

8)Αντικειμενικα περα απ την οθονη στην ηλιο ποια πιστευετε οτι ειναι τα αρνητικα του σημεια;;;;;;;;

Οποιος μπορει ας μου απαντησει γιατι σκεφτομαι να τομτσιμπησω αυριο και ο στοχος ειναι να μπορεσω να τομκρατησω μια διετια δηλαδη να ειμαι σε ενα βαθμο καλυμενος οσον αφορα το λογισμικο και τις αναβαθμισεις.

Υ.γ. Θα ερθει τελικα s3 με 2 γιγα μνημη;Αξιζει να το περιμενω;Ειναι λιγα τα 1γιγα τελικα η ειναι οκ;

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Μετα τη παρουσιαση του νεου iphone σκεφτομαι αυριο να τσιμπησω το s3 μερικες ερωτησεις παιδια ετσι μη κανω κανα λαθος.

1)Τελικα κανει κοληματα;Διαφερει πολυ σε smoothness σε σχεση με το iphone?Κανει επανεκκινησεις;

2)Οι κλησεις με τον ηχο στο τερμα ακουγονται δυνατα;

3)Η ποιοτητα συνομιλιας ειναι καλη;Σε ακουνε και ακους καλα;

4)Με ενδιαφερει πολυ η ηχογραφηση συνομιλιας.Μου λειπει αυτο που ειχα παλια στα Νοκια.Θελω δηλαδη να ηχογραφει σωστα χωρις να ειναι η κληση στο μεγαφωνο,να μην ακουει μπιπ ο συνομιλητης,να ξεκιναει αυτοματα η ηχογραφηση και απλα στο τελος της κλησης να με ρωταει αν θελω να την αποθηκευσω.Υπαρχει κατι τετοιο;Ειναι πολυ σημαντικο για μενα.

5)Στις φωτο εχει επιλογη οπως στο iphone να σου βγαζει τον παγκοσμιο χαρτη και να σου δειχνει με pins τις τοποθεσιες που τραβηξες φωτο;

6)Υπαρχει προγραμμα οπως το icaught you που να ξεκλειδωνει με κωδικο η συσκευη και αν μπει λαθος κωδικος να βγαζει φωτο απ την μπροστινη καμερα και να τη στελνει μαζι με την τοποθεσια σε mail;

7)Τελικα ισχυει οτι οι συσκευες android θα υποστηριζονται για 18 μηνες;Για παραδειγμα το s2 θα παρει jb?Το ρωταω για να ξερω αν του χρονου τετοιο καιρο θα υποστηριζεται ακομη το s3.

8)Αντικειμενικα περα απ την οθονη στην ηλιο ποια πιστευετε οτι ειναι τα αρνητικα του σημεια;;;;;;;;

Οποιος μπορει ας μου απαντησει γιατι σκεφτομαι να τομτσιμπησω αυριο και ο στοχος ειναι να μπορεσω να τομκρατησω μια διετια δηλαδη να ειμαι σε ενα βαθμο καλυμενος οσον αφορα το λογισμικο και τις αναβαθμισεις.

Υ.γ. Θα ερθει τελικα s3 με 2 γιγα μνημη;Αξιζει να το περιμενω;Ειναι λιγα τα 1γιγα τελικα η ειναι οκ;

Ευχαριστω πολυ!

 

1)Είναι ότι πιο κοντινό σε ios smoothness υπάρχει.Δε νομίζω ότι θα σε απογοητεύσει.Και ΕΛΠΙΖΩ να βελτιωθεί κι άλλο με την έλευση σύντομα της Jelly Bean.

Kαι όχι, δε κάνει επενεκκινήσεις!!!

2)Μια χαρά ακούγονται.Αν γίνεις root, ο ήχος πειράζεται κι άλλο.

3)Σε φυσιολογικά επίπεδα.

4)Υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

5)Υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

6)Νομίζω υπάρχει.

7)Ανάλογα τη συσκευή.Το sgiii υποστηρίζεται γενικά με εκατομύρια χρήστες και έτσι για τουλάχιστον 1 1/5 χρόνο είσαι καλυμμένος.Το sgii θα πάρει και αυτό JB.

8)Συμαντικά μειονεκτήματα δεν έχει.Όμως προσωπικά πιστεύω πως οι δυνατότητες της συσκευής είναι ακόμα περισσότερες και θα μπορούσε η Samsung να δώσει λίγο περισσότερη σημασία στο software.

ΟΜΩΣ σε γενικές γραμμές, είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε android συσκευή.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....να ρωτησω κατι ρε παιδες....πηρα ολοκαινουριο το κινητο στη ζελατινα....μετα απο 2-3 μερες χρησης παρατηρησα το εξης,το καλωδιο φορτισης δεν κουμπωνει καλ,μεσα μεσα δηλαδη,ψιλοκουνιεται δεξια αριστερα,και με πολυ ευκολο τροπο βγαινει μεσα απο την τρυπα.....λιγο να το τραβηξεις ανεπαισθητα και βγηκε......αυτο με πολλα διαφορετικα καλωδια για να αποκλεισω την περιπτωση αυτη......βεβαια φορτιζει κανονικα,αλα με προβληματιζει γιατι ειχα το s2 και ξερω πως κουμπωνει κανονικα το καλωδιο....τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....να ρωτησω κατι ρε παιδες....πηρα ολοκαινουριο το κινητο στη ζελατινα....μετα απο 2-3 μερες χρησης παρατηρησα το εξης,το καλωδιο φορτισης δεν κουμπωνει καλ,μεσα μεσα δηλαδη,ψιλοκουνιεται δεξια αριστερα,και με πολυ ευκολο τροπο βγαινει μεσα απο την τρυπα.....λιγο να το τραβηξεις ανεπαισθητα και βγηκε......αυτο με πολλα διαφορετικα καλωδια για να αποκλεισω την περιπτωση αυτη......βεβαια φορτιζει κανονικα,αλα με προβληματιζει γιατι ειχα το s2 και ξερω πως κουμπωνει κανονικα το καλωδιο....τι μπορει να φταιει?

 

Το ιδιο ειχα παθει κι εγω με 2 διαφορετικα Note που ειχα στη κατοχη μου.Στο ενα κουμπωνε τελεια, στο αλλο ειχε τον...αερα του...

Ετυχε απλα...Δε νομιζω να σου κανουν κατι αν το πας στο service.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

1)Είναι ότι πιο κοντινό σε ios smoothness υπάρχει.Δε νομίζω ότι θα σε απογοητεύσει.Και ΕΛΠΙΖΩ να βελτιωθεί κι άλλο με την έλευση σύντομα της Jelly Bean.

Kαι όχι, δε κάνει επενεκκινήσεις!!!

2)Μια χαρά ακούγονται.Αν γίνεις root, ο ήχος πειράζεται κι άλλο.

3)Σε φυσιολογικά επίπεδα.

4)Υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

5)Υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

6)Νομίζω υπάρχει.

7)Ανάλογα τη συσκευή.Το sgiii υποστηρίζεται γενικά με εκατομύρια χρήστες και έτσι για τουλάχιστον 1 1/5 χρόνο είσαι καλυμμένος.Το sgii θα πάρει και αυτό JB.

8)Συμαντικά μειονεκτήματα δεν έχει.Όμως προσωπικά πιστεύω πως οι δυνατότητες της συσκευής είναι ακόμα περισσότερες και θα μπορούσε η Samsung να δώσει λίγο περισσότερη σημασία στο software.

ΟΜΩΣ σε γενικές γραμμές, είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε android συσκευή.

Σε ευχαριστω πολυ!

Οσον αφορα την ηχογραφηση χρειαζεται ρουτ η υπαρχει προγραμμα στο μαρκετ που να παιζει απευθειας σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Αχρειαστο να μας ειναι.Απλα για να υπαρχει και εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1735327

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ!

Οσον αφορα την ηχογραφηση χρειαζεται ρουτ η υπαρχει προγραμμα στο μαρκετ που να παιζει απευθειας σωστα;

 

Νομιζω θελει root (ποτε δεν ειχα unroot) αλλα ειμαι σιγουρος για το οτι αν θες καλη ηχογραφηση, μονο το root θα σε βοηθησει (με τα προγραμματα που κυκλοφορουν).

Επισης οι custom rom εχουν build in ηχογραφηση που ειναι αψογη.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

8)Αντικειμενικα περα απ την οθονη στην ηλιο ποια πιστευετε οτι ειναι τα αρνητικα του σημεια;;;;;;;;

Οποιος μπορει ας μου απαντησει γιατι σκεφτομαι να τομτσιμπησω αυριο και ο στοχος ειναι να μπορεσω να τομκρατησω μια διετια δηλαδη να ειμαι σε ενα βαθμο καλυμενος οσον αφορα το λογισμικο και τις αναβαθμισεις.

 

Γνώμη μου είναι πως τα αρνητικά και τα θετικά τα βλέπεις στην πορεία. Εχει κάποια μικρά lag (dialer/contacts) που και που reload στο TW αλλά είναι σπάνια και γενικά είναι τόσο γρήγορο που δεν θα σε απασχολούν. Ασε που μπορείς να βάλεις κάποιον launcher.

 

Οσον αφορά τα updates θα πάρει σίγουρα το JB απο μέρα σε μέρα (ισως) και λογικά (αφού το SII πέρνει το το JB) ισως πάρει και το επόμενο. Αλλά είναι αρκετά γερή συσκευή οπότε δεν θα έχεις θέμα με custom roms να τα περάσεις.

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι πως τα αρνητικά και τα θετικά τα βλέπεις στην πορεία. Εχει κάποια μικρά lag (dialer/contacts) που και που reload στο TW αλλά είναι σπάνια και γενικά είναι τόσο γρήγορο που δεν θα σε απασχολούν. Ασε που μπορείς να βάλεις κάποιον launcher.

 

Οσον αφορά τα updates θα πάρει σίγουρα το JB απο μέρα σε μέρα (ισως) και λογικά (αφού το SII πέρνει το το JB) ισως πάρει και το επόμενο. Αλλά είναι αρκετά γερή συσκευή οπότε δεν θα έχεις θέμα με custom roms να τα περάσεις.

Αρα παιρνοντας το δεν το πειραζω και περιμενω να βγει η jb για να το πειραξω;Φανταζομαι ολα τα παραπανω οπως ηχογραφηση κλησεων κ.λ.π. Θα ναι θεμα χρονου να τα εχω και με jb σωστα;
Link to comment
Share on other sites

Αρα παιρνοντας το δεν το πειραζω και περιμενω να βγει η jb για να το πειραξω;Φανταζομαι ολα τα παραπανω οπως ηχογραφηση κλησεων κ.λ.π. Θα ναι θεμα χρονου να τα εχω και με jb σωστα;

 

Ηδη κυκλοφουρουν leak jellybean firmwares αλλα και custom rom οπου η ηχογραφηση λειτουργει κανονικα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω και παλι.Απλα σας ζαλιζω γιατι οταν καποτε πηρα το πρωτο s δεν ξερω λιγο τα κοληματα δεν ξερω και τι αλλο στους 3 μηνες το εδωσα αλλα τωρα πλεον δεν με παιρνει για τετοια και γι αυτο το ψαχνω τοσο.Ελπιζω να μην τη πατησω παλι οπως τοτε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...