Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προς καθε ενδιαφερομενο, βγηκε νεα εκδοση του Swype που υποστηριζει και handwriting!!. Το μονο αρνητικο που βρηκα ειναι οτι δεν ειναι πλεον γρηγορη η εναλλαγη της γλωσσας
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά υπάρχουν δύο εκδόσεις του μπλέ; Pebble και metallic;

 

Εγώ που ρώτησα μου είπαν ότι φυσικά μια έκδοση υπάρχει σαν κωδικός αλλά από την άλλη εμείς θα το ξέραμε πριν από αυτούς :happy: Ισως τελικά διόρθωσαν κάτι μεταξύ παρουσίασης και κυκλοφορίας... δεν μπορεί να έχει τόσους άχρηστους γραφίστες η samsung και άλλο μπλε να βλέπαμε σε παρουσίαση και διαφημίσεις και άλλο τελικά να κυκλοφορεί... και λέω γραφίστες γιατί αυτοί ευθύνονται για την ορθή απόδοση χρωμάτων σε μόνιτορ (υπολογιστές, τηλεοράσεις) αλλά και σε έντυπο υλικό!

Link to comment
Share on other sites

παιδες 3 αποριες:

1) στο widget του καιρού διπλα στην ωρα εχει έναν ήλιο με τον αριθμο 1. Τι ειναι αυτο;

2) στις επαφες, η μπαρα επαφων γιατι ειναι στα Αγγλικά;

3) γιατι οι φωτογραφιές των επαφών οταν καλείς ή σε καλούν έχουν απαραδεκτη αναλυση (μεσα στο Pixel ειναι)

 

1, αν δεν κανο λαθος ειναι για το ποσες πολεις εχεις βαλη για να σου λεει τον καιρο. εσυ εχεις μια πολη γι΄αυτο εχει το 1

2, ετσι ειναι μαλον λαθος τις σαμυ. ο γιαννης ειπε οτι στην επομενη ομεγα θα το φτιαξει

3, αν εκανες επαναφορα τις επαφες ετσι θα τις βγαζει. πατα στην επαφη που θες, επεξεργασια και κανε αντικατασταση τις φωτογραφιας .

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια πλαίσιο υπάρχει μπλε ανοιχτό για ενημερώστε

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια παρακαλώ?:)

 

Από αυτά που έχουν πει τα παιδιά εδώ δεν υπάρχει αυτή η επιλογή ακόμα.Ίσως αλλάξει σε κάποιο update.

:D
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πού πρόσεξα τώρα,στις εφαρμογές δεν έχει επιλογή για μετακίνηση στην sd.problem?:confused:

 

Έχει απαντηθεί πολλές φορές μέχρι τώρα ότι δεν υπάρχει αυτή η επιλογή και αν δεν κάνω λάθος την έχει απενεργοποιήσει η Google (δεν ευθύνεται η Samsung).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντηθεί πολλές φορές μέχρι τώρα ότι δεν υπάρχει αυτή η επιλογή και αν δεν κάνω λάθος την έχει απενεργοποιήσει η Google (δεν ευθύνεται η Samsung).

 

Να στε καλά παιδιά,μέγα λάθος,ελπίζω όντως να διορθωθεί

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια πλαίσιο υπάρχει μπλε ανοιχτό για ενημερώστε

 

Στο μολ εχει και το μπλε και το ασπρο..για εμενα το μπλε πολυ καλυτερο.

Ειδατε ενα που εσκασε?τωρα ελπιζω να ηταν καποια ειδικη βλαβη στην συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που ρώτησα μου είπαν ότι φυσικά μια έκδοση υπάρχει σαν κωδικός αλλά από την άλλη εμείς θα το ξέραμε πριν από αυτούς :happy: Ισως τελικά διόρθωσαν κάτι μεταξύ παρουσίασης και κυκλοφορίας... δεν μπορεί να έχει τόσους άχρηστους γραφίστες η samsung και άλλο μπλε να βλέπαμε σε παρουσίαση και διαφημίσεις και άλλο τελικά να κυκλοφορεί... και λέω γραφίστες γιατί αυτοί ευθύνονται για την ορθή απόδοση χρωμάτων σε μόνιτορ (υπολογιστές, τηλεοράσεις) αλλά και σε έντυπο υλικό!

 

Παντως εγω εχω δει και τα δυο χρωματα στο μπλε.....

Το δικο μου ειναι το metallic και στο πλαισιο εχω δει το pebble και σαφως εχουν διαφορα αφου τα συγκρινα το ενα διπλα στο αλλο.....

Επισης διαφορα εχει και το ασημι πλαισιο που στο ενα ειναι πιο γκρι (μεταλλικ) ενω στο αλλο ειναι πιο ασημι......

Το παραδοξο της υποθεσης ειναι οτι το κουτι που το πηρα εγραφε εξω Pebble μεσα ειχε το metallik.... με το κουτι ασφαλισμενο σαφως....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω εχω δει και τα δυο χρωματα στο μπλε.....

Το δικο μου ειναι το metallic και στο πλαισιο εχω δει το pebble και σαφως εχουν διαφορα αφου τα συγκρινα το ενα διπλα στο αλλο.....

Επισης διαφορα εχει και το ασημι πλαισιο που στο ενα ειναι πιο γκρι (μεταλλικ) ενω στο αλλο ειναι πιο ασημι......

Το παραδοξο της υποθεσης ειναι οτι το κουτι που το πηρα εγραφε εξω Pebble μεσα ειχε το metallik.... με το κουτι ασφαλισμενο σαφως....

 

Οπότε μάλλον υπήρξε διαφοροποιηση μεταξύ των δύο "εκδοσεων" και είχε δίκιο τότε αν θυμάστε ένας Γερμανός που όντως πρέπει να είχε το metallic όπως το λες.. Κρίμα γιατί αν έπρεπε να το παρω μπλε θα έπρεπε να το παίξω λίγο στα ζάρια και σύμφωνα με αυτό που λες.. Πάντως τα χρώματα είναι 2 σύμφωνα με τους κωδικούς.. Μπλε και λευκό.. Το μπλε-γκρι πάντως είναι κούκλα κανονικά! Παιδιά μπαταρία μπορεί να μου πει κάποιος πόσο περίπου βγάζει με φωτεινότητα λίγο πάνω από την μέση? Και εννοώ αν έχει παρατηρησει "on screen time".. Κατι ακούστηκε για 5 ώρες, ισχύει??!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια πλαίσιο υπάρχει μπλε ανοιχτό για ενημερώστε

 

στο πλαισιο της στουρναρη το ειδα εγω.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτησις: όταν έχω τοποθετημένο το hand s free και τερματίζω μια κλίση απ το κουμπάκι που έχει τότε ξεκινάει να παίζει το music player. Το οποίο γίνεται σπαστικό πλέον ... Τι κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτησις: όταν έχω τοποθετημένο το hand s free και τερματίζω μια κλίση απ το κουμπάκι που έχει τότε ξεκινάει να παίζει το music player. Το οποίο γίνεται σπαστικό πλέον ... Τι κάνω;

Μόλις το δοκίμασα, δεν μου το παρουσιάζει. :confused:

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτησις: όταν έχω τοποθετημένο το hand s free και τερματίζω μια κλίση απ το κουμπάκι που έχει τότε ξεκινάει να παίζει το music player. Το οποίο γίνεται σπαστικό πλέον ... Τι κάνω;

 

Ουτε εμένα. Μήπως το έχεις και τρέχει από πίσω?

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Ερώτησις: όταν έχω τοποθετημένο το hand s free και τερματίζω μια κλίση απ το κουμπάκι που έχει τότε ξεκινάει να παίζει το music player. Το οποίο γίνεται σπαστικό πλέον ... Τι κάνω;

 

Δες λιγο τις ρυθμίσεις της εφαρμογης αν ειναι επιλεγμένο το auto play οταν ειναι συνεδεμενα τα ακουστικά ;)

Link to comment
Share on other sites

στο htc όταν το συνέδεα με το pc με ρώταγε αν θέλω να πάρω internet από το pc μέσω usb στο s3 πως γίνετε αυτό?

 

στο android market οταν κατεβάζω κάποια εφαρμογή κατεβαίνει μόνο με 3g και όχι με wifi γιατί?

 

τα games παρατήρησα οτι αποθηκεύονται στο τηλέφωνο και όχι στην κάρτα πως γίνετε να τα περάσω στην εξωτερική μνήμη?

Link to comment
Share on other sites

τα games παρατήρησα οτι αποθηκεύονται στο τηλέφωνο και όχι στην κάρτα πως γίνετε να τα περάσω στην εξωτερική μνήμη?

 

Στην προηγούμενη σελίδα υπάρχει και πάλι η απάντηση!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι, το πήρα κι εγώ σήμερα, πολύ καλό, πολύ γρήγορα. Το πήρα από μικρό μαγαζί, έχω γράψει στο σχετικό νήμα, πώς μπορώ να μάθω για ποια χώρα προοριζόταν σαν πρώτη γλώσσα μου έβγαλε romana, ρουμάνικο είναι; Αν υπάρχει κάποιο λίνκ να βάλω το imei στο ίντερνετ ή από κάποιο άλλο κωδικό χωρίς να μπλέκω με τηλέφωνα θα το προτιμούσα. Σας ευχαριστώ. :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι, το πήρα κι εγώ σήμερα, πολύ καλό, πολύ γρήγορα. Το πήρα από μικρό μαγαζί, έχω γράψει στο σχετικό νήμα, πώς μπορώ να μάθω για ποια χώρα προοριζόταν σαν πρώτη γλώσσα μου έβγαλε romana, ρουμάνικο είναι; Αν υπάρχει κάποιο λίνκ να βάλω το imei στο ίντερνετ ή από κάποιο άλλο κωδικό χωρίς να μπλέκω με τηλέφωνα θα το προτιμούσα. Σας ευχαριστώ. :)

Λέει η συσκευασία του,νομίζω ένα αυτοκόλλητο,αν είναι ρουμάνικο τα έπιασες:p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι, το πήρα κι εγώ σήμερα, πολύ καλό, πολύ γρήγορα. Το πήρα από μικρό μαγαζί, έχω γράψει στο σχετικό νήμα, πώς μπορώ να μάθω για ποια χώρα προοριζόταν σαν πρώτη γλώσσα μου έβγαλε romana, ρουμάνικο είναι; Αν υπάρχει κάποιο λίνκ να βάλω το imei στο ίντερνετ ή από κάποιο άλλο κωδικό χωρίς να μπλέκω με τηλέφωνα θα το προτιμούσα. Σας ευχαριστώ. :)

 

Γράψε στο τηλέφωνο σου εκεί που πατάς για να πάρεις έναν αριθμό *#1234# και πες τι λέει στο csc. Εμένα πάντως που πήρα από το ίδιο μαγαζί το τηλέφωνο αλλά από την 3ης Σεπτεμβρίου είναι από Βουλγαρία. Μου το είπαν από την Samsung αφού τους έδωσα το IMEI.

Link to comment
Share on other sites

Γράφει I9300OXFALE4, να ανησυχώ; :worry:

 

edit το βρήκα cosmote ρουμανίας. Καλά το είπα για ρουμάνικο, θαέχω κανένα θέμα με εγγύηση, αναβαθμίσεις κτλ; Όχι ότι έχει κάποιο πρόβλημα απλά για να το έχω υπόψη.

Edited by alexgiak
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...