Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δλδ αυτό που ουσιαστικά κάνει είναι να ρίχνει σε χειμερία νάρκη τα αψ που επιλέγω;

 

Θα το δοκιμάσω μου φαίνεται, αν και δεν έχω πολλές εφαρμογές στο κινητό (ή μάλλον καν δεν αξίζει??)

 

Για μένα αξίζει γιατί για παράδειγμα εφαρμογές όπως το Facebook που τρέχουν συνέχεια ενώ εγώ δεν θέλω τις παγώνει και όποτε θέλω να δω κάτι τις ανοίγω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλημερα συμφορουμιτες ! Επειδη ενδιαφερομαι κ εγω για το εν λογω κιν .... μοια μικρη ερωτηση ! Η SAMSUNG του φοραει τωρα την 4.1. ... λογικα μετα θα παρει την 4.2 JB (επισημα εχει ανακοινωθει το ποτε ? αν οχι ποτε το βλεπετε εσεις ) Οι γνωστες λετε να προλαβουμε κ την kit kat η δεν παιζει με τιποτα αυτο ??? Η απαντηση σας πολυ συμαντικη για εμας τους μελλοντικους αγοραστες .... ευχαριστω για τον χρονο κ τοις απαντησεις σας !!! Edited by NOTHS77
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα συμφορουμιτες ! Επειδη ενδιαφερομαι κ εγω για το εν λογω κιν .... μοια μικρη ερωτηση ! Η SAMSUNG του φοραει τωρα την 4.1. J.B ... λογικα μετα θα παρει την 4.2 (επισημα εχει ανακοινωθει το ποτε ? αν οχι ποτε το βλεπετε εσεις ) Οι γνωστες λετε να προλαβουμε κ την kit kat η δεν παιζει με τιποτα αυτο ??? Η απαντηση σας πολυ συμαντικη για εμας τους μελλοντικους αγοραστες .... ευχαριστω για τον χρονο κ τοις απαντησεις σας !!!

 

Την 4.2 δεν θα την πάρει. Θα πάει κατευθείαν στην 4.3 λογικά μέχρι τον άλλο μήνα από ότι έχουν πει. Για kit-kat δεν ξέρω αν υπάρχει επίσημη τοποθέτηση.

Ελπίζω και πιστεύω να την πάρει όμως. Το θέμα είναι πότε γιατί δεν μας τα λέει καλά η Samsung με τις αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δινεις εντολές στα Αγγλικά στο κινητό. Δεν υποστηρίζονται Ακόμα τα Ελληνικά. Μπορείς να πας στις εφαρμογές και να το απενεργοποιησεις. Οχι να το απεγκαταστησεις. Είναι σχεδόν το ίδιο, δεν θα φορτωνεται στην ram.

 

Ευχαριστω...Πηγα στις ρυθμισεις της εφαρμογης ξεκλικαρα οτι ειχε κλικαρισμενο και τωρα οταν ξεκλειδωνω την οθονη μου βγαζει αυτο

 

http://i.imgur.com/QrevyRF.png

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη svoice τι κανει τελικα ?? Μπορουμε να την αφαιρεσουμε χωρις root ?

 

Προσωπική μου άποψη μην κάνεις τίποτα γιατί αν την "παγώσεις" δεν δεν τρέχει τότε με το που θα σου κλείσει η οθόνη λόγω αδράνειας (ανάλογα πόσα sec το έχεις ορίσει) και πατήσεις το home button για να την ενεργοποιήσεις τότε θα σε "πετάξει" στην αρχική οθόνη και όχι στην εφαρμογή που ήσουν.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη μην κάνεις τίποτα γιατί αν την "παγώσεις" δεν δεν τρέχει τότε με το που θα σου κλείσει η οθόνη λόγω αδράνειας (ανάλογα πόσα sec το έχεις ορίσει) και πατήσεις το home button για να την ενεργοποιήσεις τότε θα σε "πετάξει" στην αρχική οθόνη και όχι στην εφαρμογή που ήσουν.

 

Ευχαριστω.Επειδη θα με βολευε να με πηγαινει στην αρχικη οθονη ισως , πως μπορω να την "παγωσω" ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Επειδη θα με βολευε να με πηγαινει στην αρχικη οθονη ισως , πως μπορω να την "παγωσω" ?

 

 

 

από την διαχείριση εφαρμογών πήγαινε στη καρτέλα. "όλα" βρες την εφαρμογή που θέλεις και εκεί έχει επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

android είχα, ναι, xperia mini pro.

Thanks Γιάννη!

κάνε και καμιά πρόταση στο αλλο (για τα αξεσουαρ), για screen protector!

(την εβαλες εύκολα?)

 

Σκέφτομαι και εγώ την αλλαγή από Xperia mini Pro σε SIII. Μιας και έχεις εμπειρία από το hardware keyboard, πως σου φάνηκε η μετάβαση στο on screen keyboard; δυσκολεύτηκες; γιατί εμένα αυτό είναι το κύριο πρόβλημα που σκέφτομαι πως θα αντιμετωπίσω.

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Επειδη θα με βολευε να με πηγαινει στην αρχικη οθονη ισως , πως μπορω να την "παγωσω" ?

 

Για να την παγώσεις τελείως να μην σου ανοίγει σε boot ή μόνη της θέλεις root και titanium backup ή κάποιο παρόμοιο πρόγραμμα (δεν ξέρω αν γίνεται χωρίς root).

 

Τώρα γιατί σε βολεύει; Δεν ξέρω αν κατάλαβες τι εννοώ. Είσαι ας πούμε στον browser και διαβάζεις κάτι χωρίς να πατάς την οθόνη, αυτή σου κλείνει λόγω αδράνειας και εσύ αν πατήσεις σχεδόν αμέσως το home button σου ανοίγει στην εφαρμογή που ήσουν για να συνεχίσεις το διάβασμα. Για ποιο λόγο θες να σε πετάει στην αρχική οθόνη σε μια τέτοια περίπτωση;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Για να την παγώσεις τελείως να μην σου ανοίγει σε boot ή μόνη της θέλεις root και titanium backup ή κάποιο παρόμοιο πρόγραμμα (δεν ξέρω αν γίνεται χωρίς root).

 

Τώρα γιατί σε βολεύει; Δεν ξέρω αν κατάλαβες τι εννοώ. Είσαι ας πούμε στον browser και διαβάζεις κάτι χωρίς να πατάς την οθόνη, αυτή σου κλείνει λόγω αδράνειας και εσύ αν πατήσεις σχεδόν αμέσως το home button σου ανοίγει στην εφαρμογή που ήσουν για να συνεχίσεις το διάβασμα. Για ποιο λόγο θες να σε πετάει στην αρχική οθόνη σε μια τέτοια περίπτωση;

 

Ναι καταλαβα...Το θελω γιατι αν ειμαι σε καποια σελιδα ή facebook και αδρανησει το τηλεφωνο αν το πιασει καποιο ...ξενο χερι να μην τον ξαναβαζει στην εφαρμογη αμμεσα.Αν τα λεω καλα...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι καταλαβα...Το θελω γιατι αν ειμαι σε καποια σελιδα ή facebook και αδρανησει το τηλεφωνο αν το πιασει καποιο ...ξενο χερι να μην τον ξαναβαζει στην εφαρμογη αμμεσα.Αν τα λεω καλα...

 

Στην περίπτωση που αδρανήσει τελείως και δεν προλάβεις να την επαναφέρεις απλά με το home button αλλά χρειαστεί να την ξεκλειδώσεις με το χέρι τότε νομίζω σε επαναφέρει στην εφαρμογή. Αυτό που λέω είναι πριν προλάβει να κλειδώσει.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

λεω να το αγορασω , το βρηκα 4 μηνων με 250 ευρω + ντοκ στεσιον , αξιζει η θα μου βγαλει την παναγια στα κολλήματα ?

εννοειται θα το ρουταρω κατευθειαν μολις το παρω , τωρα εχω το xperia s .

Link to comment
Share on other sites

λεω να το αγορασω , το βρηκα 4 μηνων με 250 ευρω + ντοκ στεσιον , αξιζει η θα μου βγαλει την παναγια στα κολλήματα ?

εννοειται θα το ρουταρω κατευθειαν μολις το παρω , τωρα εχω το xperia s .

 

Τα θεωρω πολλα !!Καινουργιο απο

 

http://www.skroutz.gr/s/1828505/Samsung-Galaxy-S-III-i9300-16GB.html

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θρλω να μου πει κανένας που του είχε σπάσει το κρυσταλο της οθόνης αν το αλλαξε μόνος του η κάποιο μαγαζί που στο κάνει φθηνά.. Βασικα έχω το ativ s αλλα είναι όλο οδιο απλα δεν υπάρχουν πολύ χρηστές και ρωτάω εδώ ευχχαριστω

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ναι καταλαβα...Το θελω γιατι αν ειμαι σε καποια σελιδα ή facebook και αδρανησει το τηλεφωνο αν το πιασει καποιο ...ξενο χερι να μην τον ξαναβαζει στην εφαρμογη αμμεσα.Αν τα λεω καλα...

 

Ισχύουν όσα λέτε. Μπορείς Όμως να πατησεις το on off button Και Τότε επιστρέφει στην εφαρμογή. Εγώ αυτο κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θρλω να μου πει κανένας που του είχε σπάσει το κρυσταλο της οθόνης αν το αλλαξε μόνος του η κάποιο μαγαζί που στο κάνει φθηνά.. Βασικα έχω το ativ s αλλα είναι όλο οδιο απλα δεν υπάρχουν πολύ χρηστές και ρωτάω εδώ ευχχαριστω

 

Εμένα που μου έσπασε πριν το καλοκαίρι...μου άλλαξαν όλο το πακετάκι μαζί (οθόνη-τζαμακι-κορνίζα) με 135€....

Μετά πήρα το σπασμένο στο σπίτι και πειραματιστηκα....και τελικά κατάφερα να αλλάξω το τζαμακι...και έτσι έχω και μια ανταλλακτική οθόνη στο σπίτι...;)

Αλλά φίλε μου είναι μεγάλο πακέτο.....θα σε παιδεψει πολύ.....

Εχθές πάλι έσπασε ενός φίλου (s3) και αγόρασε όλο το σετακι όπως το πουλάει η Samsung στα 115€ (χωρίς τοποθέτηση) και μου τα έφερε σπίτι και σε μισή ωρίτσα του το έφτιαξα....:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω το εξης προβλημα ξαφνικα ενω παω να τραβηξω βιντεο ή φωτο μου αλλαζει την αποθηκευση στη μνημη του τηλεφωνου λεγοντας πως η καρτα μνημης ειναι γεματη ενω κατι τετοιο δεν ισχυει. Τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω το εξης προβλημα ξαφνικα ενω παω να τραβηξω βιντεο ή φωτο μου αλλαζει την αποθηκευση στη μνημη του τηλεφωνου λεγοντας πως η καρτα μνημης ειναι γεματη ενω κατι τετοιο δεν ισχυει. Τι να κανω?

 

Δοκίμασε μια εκκαθάριση στην κάμερα και αν δεν στρώση κανε και ενα format στην κάρτα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι πάτησα και κάθε φορα που μου στέλνουν μηνυμα μου φωνάζει ΝEW text MESAGE! πως τo απενεργοποιώ ? έπαιξα λίγο με τo

S Voice και δεν μπορώ να βρω τι πάτισα και ενεργοποιήθηκε!

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι πάτησα και κάθε φορα που μου στέλνουν μηνυμα μου φωνάζει ΝEW text MESAGE! πως τo απενεργοποιώ ? έπαιξα λίγο με τo

S Voice και δεν μπορώ να βρω τι πάτισα και ενεργοποιήθηκε!

 

thanks

 

Δες αν είναι ενεργοποιημένο το driving mode .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εκκαθαριση στην καμερα πως γινεται?

 

Στη διαχείριση εφαρμογών, επιλέγεις όλα, βρίσκεις την κάμερα και διαλέγεις εκκαθάριση δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα root το S III ,

1. Το πρώτο πράγμα που αντιλήφτηκα είναι ότι χάθηκε η κάθετη αναδυόμενη μπάρα με τις εφαρμογές από την αρχική σελίδα .

Είναι λογικό ? και πως μπορώ να την επαναφέρω αν γίνεται .

2. Ποιές εφαρμογές συνιστάται να πετάξω στα σκουπίδια και πως .

3. Στο Google Play , δεν υπάρχουν πιά εφαρμογές γιά απαλλαγή από διαφημίσεις . Μπορώ να βρω κάποια αλλού ?

 

Οχι τίποτε άλλο , επειδή λέμε ότι το root είναι must .

Link to comment
Share on other sites

1} μάλλον το multi windows εννοείς ,κράτα πατημένο το back button .

2}Applications Safe To Remove

3}AdFree

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...