Jump to content

[Επίσημο] Nokia Asha 305


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia Asha 305

(RM-766)

Discover a fun way to stay in touch with Easy Swap Dual SIM

 

http://developer.nokia.com/images/devices/nokia-asha-305/nokia_305_main.jpg

______________________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

6 June 2012

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας:

XX XXXX XXXX

 

Περιγραφή συσκευής:

The Nokia Asha 305 (in China Nokia Asha 3050) is a Series 40 Developer Platform 2.0 device with new full touch UI. The phone features Nokia Browser 2.0, a 3.0" touch display, 2 Mpix camera, social networking integration and support for up to 32 GB memory card. For software developers this device offers technologies such as MIDP Java 2.1 with additional Java APIs, Series 40 Web Apps and Bluetooth 2.1 + EDR.

______________________________________

 

Πλατφόρμα:

Series 40 Developer Platform

 

Λειτουργικό σύστημα:

Nokia OS

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

7.42

 

Δείκτης SAR:

1.20 W/kg

 

Ελληνικό Product Code:

059P5T0 (DGREY) / 059L1Z0 (MBLUE) / 059P5Z3 (RED) / 059L1W8 (SWHITE)

______________________________________

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Φωτογραφίες

Δελτίο τύπου

Data Sheet

Οδηγός χρήσεως

Edited by stendor

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=E6oXr1_NpKE&feature=related]Nokia Asha 305 hands-on - YouTube[/ame]

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Άντε να βγάλεις πάλι άκρη με την ΝΟΚΙΑ- στα τεχνικά χαρακτηριστικά, στην συνδεσιμότητα έχει μόνο ΒLuetooth, αλλά το επίσημο βιντεάκι της ΝΟΚΙΑ γράφει πως έχει wifi. Ξέρουμε τίποτα;

 

http://www.dailymotion.com/video/xrcgx9_nokia-asha-305-with-dual-sim-discover-a-fun-way-to-stay-in-touch_tech?start=41

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χωρίς capasitive screen????θα ήταν ενδιαφέρον αν είχε

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

αν και ειχα πει οτι δεν θα ξανακοιταξω για nokia επειδη οι επιλογες για dual sim ειναι πολυ λιγες περιμενα να δω τιμη για το 305..

απο ελληνικο καταστημα ειδα (και μαλλον παραεισαγωγης)...130 ευρω:shock:

ας πουμε οτι συμβιβαζομαι ευκολα με resistive και χωρις wifi για να εχω dual sim...αντε στα 80 ευρω να το συζητουσα..αλλα 130?

εφαγε ακυρο επιτοπου...σαν να μην υπαρχει..

εχουνε παλαβωσει τελειως?ακου 130...:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ωραίο περιβάλλον χρήστη, φρέσκο και διαφορετικό, ωραία ανταπόκριση στην οθόνη (για όσους ξέρουν από resistive) και μεγάλο πλεονέκτημα τα 40 παιχνίδια της ΕΑ.

Παρ΄ όλα αυτά, το τηλέφωνο δεν ενθουσιάζει. Δεν είναι το ίδιο εύχρηστο όσο το C2-03 που το θεωρώ πολύ καλύτερο από αυτό σε δίκαρτο. Θα έκανα μια προεπισκόπηση για όποιον ήθελε, αλλά δεν βλέπω ενδιαφέρον.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Όταν φτηνότερα κινητά έχουν καλύτερες δυνατότητες συν capacitive screen τότε γιατί να επιλέξω ένα τέτοιο κούτσουρο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Αμαν βρε ΝΟΚΙΑ μας πας πρως τα πισω.

1) δεν εχει αντιγραφη/επικολληση

2) δεν μεγαλωνουν τα γραμματα στο κειμενο στα μηνηματα. (μεγεθος γραμματοσειρας)

κλπ θα επανελθω.

M. K.
Link to comment
Share on other sites

1)Εχει ψαχτο καλυτερα

2)Ποσο πιο μεγαλα.

για τα μηνυματα μιλαω

λιγη θοηθεια??

αν και πιστευω οτι κανεις λαθος.

σε καθε περιστωση σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

Edited by kokkalhs
M. K.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το τηλεφωνο μου το πηρα απο σαιτ καταστηματος αλλα ειναι παραεισαγωγη και ας ειχε την ενδειξη GR και περασμενα τα ελληνικα.

ερωτηση Α) πως θα καταλαβω αν η συσκευη εχει περασμενω το Ελληνικό Product Code:

059P5T0 (DGREY) / 059L1Z0 (MBLUE) / 059P5Z3 (RED) / 059L1W8 (SWHITE)

Β) αν ειναι με ελληνικο Product Code μπορω να του κανω αφωβα αναβαθμιση η καθε φορα θα πρεπει να του περναω τα ελληνικα??

εχω την

V03.60

06-06-12

RM-766

©Nokia

Edited by kokkalhs
M. K.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο μου το πηρα απο σαιτ καταστηματος αλλα ειναι παραεισαγωγη και ας ειχε την ενδειξη GR και περασμενα τα ελληνικα.

ερωτηση Α) πως θα καταλαβω αν η συσκευη εχει περασμενω το Ελληνικό Product Code:

059P5T0 (DGREY) / 059L1Z0 (MBLUE) / 059P5Z3 (RED) / 059L1W8 (SWHITE)

Β) αν ειναι με ελληνικο Product Code μπορω να του κανω αφωβα αναβαθμιση η καθε φορα θα πρεπει να του περναω τα ελληνικα??

εχω την

V03.60

06-06-12

RM-766

©Nokia

 

B) Αν του έχουν αλλάξει product code από το μαγαζί, μπορείς να κάνεις αναβαθμισεις άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο μου το πηρα απο σαιτ καταστηματος αλλα ειναι παραεισαγωγη και ας ειχε την ενδειξη GR και περασμενα τα ελληνικα.

ερωτηση Α) πως θα καταλαβω αν η συσκευη εχει περασμενω το Ελληνικό Product Code:

059P5T0 (DGREY) / 059L1Z0 (MBLUE) / 059P5Z3 (RED) / 059L1W8 (SWHITE)

Β) αν ειναι με ελληνικο Product Code μπορω να του κανω αφωβα αναβαθμιση η καθε φορα θα πρεπει να του περναω τα ελληνικα??

εχω την

V03.60

06-06-12

RM-766

©Nokia

 

B) Αν του έχουν αλλάξει product code από το μαγαζί, μπορείς να κάνεις αναβαθμισεις άφοβα.

 

σε ευχαριστω

για το Α) ???

M. K.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω

για το Α) ???

 

Στον οδηγό αλλαγής του product code που έχουμε εδώ στο φόρουμ, ένα από τα προγράμματα αυτά, διαβάζει και το υπάρχον product code της συσκευής. Δε θυμάμαι όμως το όνομα του, για αυτό δε σου απάντησα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά,

σκέφτομαι να πάρω το ASHA 305 από μια εταιρεία μάλλον παραεισαγωγής. Μου είπαν ότι έχει ελληνική γλώσσα αλλά θέλω να ξέρω ,αν το έχει κάποιος, στα μηνύματα όταν το έχω στο full keyboard έχει ελληνικούς χαρακτήρες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

σκέφτομαι να πάρω το ASHA 305 από μια εταιρεία μάλλον παραεισαγωγής. Μου είπαν ότι έχει ελληνική γλώσσα αλλά θέλω να ξέρω ,αν το έχει κάποιος, στα μηνύματα όταν το έχω στο full keyboard έχει ελληνικούς χαρακτήρες?

 

ναι ειναι με ελληνικους.

M. K.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δεν ανταποκρίνεται η οθόνη. Δεν μπορώ να πληκτρολογήσω τίποτα. Τη κάνω?? sos

 

Μάλλον το πας στο service...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το πας στο service...

Βαζω στο σαιτ της νοκια για να βρω καταστημα για σερβις και δεν βγαζει τιποτα!! εχασα κατι!! για Π. Φαληρο γνωριζει καποιος κατι??

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Βαζω στο σαιτ της νοκια για να βρω καταστημα για σερβις και δεν βγαζει τιποτα!! εχασα κατι!! για Π. Φαληρο γνωριζει καποιος κατι??

 

Φαντάζομαι οποιοδήποτε Nokia Store κάνει για αυτή τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

προσφατα αγορασα το συγκεκριμενο μοντελο και εχω προβλημα.συγκεκριμενα εχω ενεργοποιησει το κλειδωμα ασφαλειας.το θεμα ειναι οτι καθε φορα που κανω μια κληση το κινητο κλειδωνει μονο του και πρεπει να το ξεκλειδωσω ενω μιλαω αν θελω να επιλεξω μεγαφωνο,σιγαση κτλπα.κοιταξα στις ρυθμισεις αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας!

Ειναι μια απο τις σπανιες φορες που ανοιγω θεμα εδω αν κ σας παρακολουθω καιρο.

Ο λογος ειναι οτι ενας φίλος μου αγόρασε το εν λογω κινητό με την προοπτικη να το γεμισει παιχνιδια,μα δε μπορει να βρει για το συγκεκριμενι κινητό στο διαδικτυο.

Μηπως μπορειτε να με κατευθύνετε και για να το θεσω πιο απλα:μήπως εχετε link για site με παιχνιδια για το συγκεκριμενο κινητο;

Εχω πελαγωσει,αν με βοηθησετε θα το εκτιμουσα πολύ,ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...