Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολλών η αυτονομία υποφέρει ,γιατί όλες οι φτηνές και χωρίς συσκευασία μπαταρίες είναι κινεζικες των 2500 και βγαλε mah ,δηλαδή,η πλειοψηφία των μπαταριών είναι μαιμου .

Οι γνήσιες είναι όλες σε συσκευασία με ένα σωρό αναγνωριστικά .

Υπάρχουν πολλά θέματα σε ολα τα φορά του κόσμου

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

εχει μετατρεψει κανεις το note του σε wireless φορτιση?

ξερετε αν φοραει θηκη το κινητο, μπορει να φορτισει και παλι ασυρματα?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Πωλειτε ένα νοτε 2 κλειδωμένο σε ξένο δυκτιο.

Με φλασάρισμα θα γίνει λειτουργικο?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Πωλειτε ένα νοτε 2 κλειδωμένο σε ξένο δυκτιο.

Με φλασάρισμα θα γίνει λειτουργικο?

Όχι, θα πρέπει να το ξεκλειδωθεί πρώτα.
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι εφικτή από μένα?

Έχω ξεκλειδώσει iPhone 3gs Και πέρασα iοs 5 αν θυμάμαι.,Και φλασάρει πολλά android.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι εφικτή από μένα?

Έχω ξεκλειδώσει iPhone 3gs Και πέρασα iοs 5 αν θυμάμαι.,Και φλασάρει πολλά android.

Ψάξτο πρώτα, νομίζω ότι είχε πάρει το μάτι μου κάτι σχετικό στο xda.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Χρόνια πολλά. Έχω ένα blue topaz note 2 διετίας και χρειάζομαι άμεσα ένα νέο back cover (πίσω καπάκι) (έχει σπάσει και κρατιέται απο σημεία) και μία διάφανη θήκη. Όσο και αν εχω ψάξει δεν βρήκα (μόνο μία branded T MOBILE από ebay). Θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει να βρω το σωστό καπάκι? Ευχαριστώ. Επί τη ευκαρία και μια πρόταση για μια νεα μπαταρία. Edited by basilise
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, μπαταρία από smartec 17,70€ σε συσκευασία bulk και αρκετά φρέσκια.

Αν μπορούσες να μας βγάλεις μερικές φωτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι παλιός χρήστης του ΝΟΤΕ 2 και την είχα καταβρει με τα μοτιβα που είχε στις φωτογραφίες και ιδιαίτερα με το να βγάζει όλη τη φωτογραφία ασπρόμαυρη αφήνοντας όμως τα μπλε χρώματα μέσα. Νομίζω αντίστοιχα είχε και επιλογές για πράσινα και κόκκινα χρώματα. Ξέρετε αν μπορω να βρω καπου αυτη την εφαρμογή? Σε άλλα τηλέφωνα δεν υπαρχει.
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, μπαταρία από smartec 17,70€ σε συσκευασία bulk και αρκετά φρέσκια.

 

υπαρχει δυνατοτητα παραγγελιας εξ αποστασεως απο αυτους ή μονο με φυσικη παρουσια;

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει δυνατοτητα παραγγελιας εξ αποστασεως απο αυτους ή μονο με φυσικη παρουσια;

Δεν γνωρίζω. Πάρε τους τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά έχω και εγώ πρόβλημα με την μπαταρία. Η παλιά είχε φουσκώσει, δεν κράταγε και έκανε και κάτι τρελά απο 50% πήγαινε στο 10% έσβηνε, μετά το άναβα είχε 23%. Τεσπα την πέταξα και πήρα μια καινούργια απο το skroutz στα 15€ φαίνεται αυθεντική, δεν ξέρω βέβαια τι παίζει.

 

Το πρόβλημα όμως παραμένει και την πάει μαρούλι την κατανάλωση. Έκανα και hard reset, βάζοντας πάλι μόνο κάποιες εφαρμογές που χρησιμοποιώ αρκετά. Το βράδυ το είχα 100% φορτισμένο και το πρωί που σηκώθηκα, χωρίς ξυπνητήρι, χωρίς wifi είχε πέσει 26% η μπαταρία..... Το σύστημα Android μου βγάζει μεγάλη κατανάλωση και η οθόνη που δεν άνοιξε καθόλου....

 

 

Τι προτείνετε να κάνω? Νομίζω απο όταν πήγα στην 4.4.2 ξεκίνησε το όλο πρόβλημα. Να κάνω κανα downgrade ή να πάω σε καμια custom για τις οποίες δεν γνωρίζω απολύτως τίποτα για το ποια είναι καλή (αν θέλετε προτείνετε τίποτα)

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου θα δοκίμαζα να περάσω μια απλή στοκ από το Sammobile με το Odin. Για δυο τρεις ημέρες θα το είχα έτσι χωρίς να περάσω καμία εφαρμογή. Εάν και πάλι έτσι συνεχίζει να μην κρατάει η μπαταρία, τότε θα σκεφτόμουνα ότι η μπαταρία δεν είναι όσα mAh λέει και σίγουρα δεν θα είναι αυθεντική.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα εχω ενα θεμα με το facebook οταν κανω login μου βγαζει να συνδεθω με το note 2 για να συγχρονισει διαφορες εφαρμογες του τηλεφωνου οπως συλογη ημερολογιο κλπ ,ενω παιρναω τους κωδικους μου γραφει αποτυχια συνδεσης και δεν συγχρονιζει τιποτα απο το κινητο.........
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω, δεν έκανα calibration αλλα θα κάνω τώρα

 

Έκανα πάλι factory reset και περασα την 4.3 απενεργοποίησα παρα πολλές εφαρμογές της google, της samsung κτλ. Το κινητό έγινε όπως έπρεπε να είναι. Βγάζει σχεδόν 2 μέρες αυτονομία τώρα με αρκετή χρήση 3g wifi και τέτοια. Κάποια εφαρμογή έκανε πρόβλημα και ενώ ήταν κλειδωμένο το κινητό δεν έμπαινε σε "αναμονή" και έτρεχε κατι απο πίσω.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα εχω ενα θεμα με το facebook οταν κανω login μου βγαζει να συνδεθω με το note 2 για να συγχρονισει διαφορες εφαρμογες του τηλεφωνου οπως συλογη ημερολογιο κλπ ,ενω παιρναω τους κωδικους μου γραφει αποτυχια συνδεσης και δεν συγχρονιζει τιποτα απο το κινητο.........

 

καλημερα κανεις δεν εχει προβλημα με το θεμα που αναφερα; δεν συγχρονιζει με τιποτα......:(:(:(:(

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες με τον browser? Δεν χρησιμοποιω την εφαρμογη facebook αρα δεν ξερω κατι αλλο να σου προτεινω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Προ εβδομάδας το note 2 μου έκλεισε από μπαταρία κατά τη διάρκεια της νύχτας και δεν ξανάνοιξε ποτέ...Δοκίμασα με άλλη μπαταρία και με διάφορους φορτιστές χωρίς αποτέλεσμα(δεν φορτίζει ούτε ανοίγει).Καμία ιδέα τι μπορεί να έχει συμβεί και αν μπορεί να φτιαχτεί οικονομικά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Προ εβδομάδας το note 2 μου έκλεισε από μπαταρία κατά τη διάρκεια της νύχτας και δεν ξανάνοιξε ποτέ...Δοκίμασα με άλλη μπαταρία και με διάφορους φορτιστές χωρίς αποτέλεσμα(δεν φορτίζει ούτε ανοίγει).Καμία ιδέα τι μπορεί να έχει συμβεί και αν μπορεί να φτιαχτεί οικονομικά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας! :)

Μια παρόμοια περίπτωση φίλου Που το πήγε στο σέρβις του είπαμε νέα πακέτα. Το παράδοξο είναι ότι αυτός το είχε βάλει στην άκρη Γιατί είχε αγοράσει νοτε 4. Όταν τον χρειάσθηκε δεν άνοιξε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοιγει ουτε σε download/recovery mode?

 

Δεν ανοίγει καθόλου,ούτε καν φορτίζει...

 

Μια παρόμοια περίπτωση φίλου Που το πήγε στο σέρβις του είπαμε νέα πακέτα. Το παράδοξο είναι ότι αυτός το είχε βάλει στην άκρη Γιατί είχε αγοράσει νοτε 4. Όταν τον χρειάσθηκε δεν άνοιξε ποτέ.

 

Μήπως γνωρίζεις ποιο ήταν το κόστος της επισκευής που του πρότειναν;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγει καθόλου,ούτε καν φορτίζει...

 

 

 

Μήπως γνωρίζεις ποιο ήταν το κόστος της επισκευής που του πρότειναν;

Επακριβώς όχι αλλά αν πάρεις ένα τηλέφωνο στο επίσημο σέρβις θα μάθεις!smartec λέγεται google it. Γύρω στα 200€ να φορολογήσει υπολογίσεις!

Link to comment
Share on other sites

Επακριβώς όχι αλλά αν πάρεις ένα τηλέφωνο στο επίσημο σέρβις θα μάθεις!smartec λέγεται google it. Γύρω στα 200€ να φορολογήσει υπολογίσεις!

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...