Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω φιλε. Παντως διαβαζοντας τα περι νοτε5, το 2αρι πιστεύω οτι δεν ειναι να τι δώσει κανείς. Πληρες και απροβληματιστο τηλεφωνο. Με το ραδιοφωνο του, την καρτα μνημης και την αποσπωμενη μπαταρια,πολυ καλη καμερα και γενικως πληρες. Την λολυ να περναμε μονο.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω φιλε. Παντως διαβαζοντας τα περι νοτε5, το 2αρι πιστεύω οτι δεν ειναι να τι δώσει κανείς. Πληρες και απροβληματιστο τηλεφωνο. Με το ραδιοφωνο του, την καρτα μνημης και την αποσπωμενη μπαταρια,πολυ καλη καμερα και γενικως πληρες. Την λολυ να περναμε μονο.....

 

+εκπληκτική αυτονομία & πολύ πολύ μεγάλη υποστήριξη από την κοινότητα.

Αν και η τεχνολογία έχει προχωρήσει, η συσκευή στέκεται αξιοπρεπέστατα ακόμα και σήμερα, αν δεν μου είχε σπάσει η οθόνη παίζει να το χα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Με το καινούργιο update που βγήκε, επιτέλους έστρωσε το bt! :)

 

Και αν κρίνω από την στιγμή που βγήκε μάλλον η lollipop θα μείνει όνειρο..

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε λεπτομέριες....

Έχω γαλλικό μαμά και βγήκε update το οποίο διορθώνει αισθητά την εμβέλεια το bt. Επιτέλους μπορώ να απομακρυνθώ λίγο από το τηλ.. :p

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα δοξα το θεο ολα λειτουργουν ρολοι. Και στο μπλε δοντι δεν υπαρχει θεμα. Μπορω να πω οτι συγκριτικα με το αλφα5 που εδωσα για το Ν2 γιατι ηθελα ποιο μεγαλη οθονη για ίντερνετ ,το Α5 υπερτερουσε μονο στην αναλυση της φωτο. Σε ολα τα αλλα, ηχειο, μπαταρια κ. α. το νοτελι είναι ποιο προσεγμενο .....
Link to comment
Share on other sites

Έχω γαλλικό μαμά και βγήκε update το οποίο διορθώνει αισθητά την εμβέλεια το bt. Επιτέλους μπορώ να απομακρυνθώ λίγο από το τηλ.. :p

Εγώ με ελληνική (voda) και εδώ και αρκετούς μήνες με Dr Ketan δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το bt. Μάλλον ήταν κάποιος συνδυασμός sw/hw.

Είχα το κινητό μέσα στο σπίτι και μιλούσα στο μπαλκόνι.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Το αποκλείεις με μια έστω μικρή πτώση κάτι να στράβωσε στο Bluetooth;
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εγώ Δηλαδή Έχω άλλο note2? Γιατί και με dr.ketan και με οποια άλλη ρομ Έχω δοκιμάσει την καλη εμβέλεια που ειχα με τις 4.1.2 & 4.3 Δεν την ξαναείδα...

 

Η εμβέλεια δεν αλλάζει με καμία ρομ.

Είναι θέμα του hardware.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Δηλαδή Έχω άλλο note2? Γιατί και με dr.ketan και με οποια άλλη ρομ Έχω δοκιμάσει την καλη εμβέλεια που ειχα με τις 4.1.2 & 4.3 Δεν την ξαναείδα...

 

Και εγω παντως με dr και με οποιαδηποτε αλλη ρομ δεν ειχα κανενα θεμα με την εμβελεια ρου bt. Τωρα ειμαι με eclipse v2.

Link to comment
Share on other sites

Η εμβέλεια δεν αλλάζει με καμία ρομ.

Είναι θέμα του hardware.

και Γιατί με μέχρι και την 4.3 ήμουν μια χαρά ? Έχασα την Καλή εμβέλεια από την 4.4.2 και μετά....

Και εμένα ακριβώς το ίδιο. Από την 4.4.2 και μετά το bt χάλασε. Πάντως τώρα τα πράγματα είναι αισθητά καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

:!: Eνημέρωση :!:

Τα μυνήματα που αφορούσαν τροποποιήσεις του note 2 μεταφέρθηκαν στο κατάλληλο θέμα. Προσπαθήστε να μή βγαίνετε off topic για να κρατάμε τα θέματα καθαρά.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

Εδω και μερικες μερες η μπαταρια του νοτε μου κανει κατι τρελα.

Καποιες φορες ενω εχει ~7% μπαταρια, μου λεει ειναι πληρως φορτισμενο, να αποσυδεσω το φορτιστη. Επισης κατω απο 40% την καταπίνει, ενω πανω απο 40 ειναι μια χαρα. Πριν κολλησε και ενω ειχε 36%, το ανοιξα και ελεγε 0%.

Μηπως ξερετε τι παιζει? Λετε απλα να χρειαζομαι καινουρια μπαταρια? :(

Προσπαθησα να κανω battery calibration αλλα δεν εβγαλα ακρη απο τους οδηγους στο ιντερνετ

Να σημειωσω ειμαι με ελληνικη στοκ 4.4.2, χωρις root, δεν εχω συμπληρωσει 2 χρονια και η μπαταρια ειναι φαινομενικα σαν καινούρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

Εδω και μερικες μερες η μπαταρια του νοτε μου κανει κατι τρελα.

Καποιες φορες ενω εχει ~7% μπαταρια, μου λεει ειναι πληρως φορτισμενο, να αποσυδεσω το φορτιστη. Επισης κατω απο 40% την καταπίνει, ενω πανω απο 40 ειναι μια χαρα. Πριν κολλησε και ενω ειχε 36%, το ανοιξα και ελεγε 0%.

Μηπως ξερετε τι παιζει? Λετε απλα να χρειαζομαι καινουρια μπαταρια? :(

Προσπαθησα να κανω battery calibration αλλα δεν εβγαλα ακρη απο τους οδηγους στο ιντερνετ

Να σημειωσω ειμαι με ελληνικη στοκ 4.4.2, χωρις root, δεν εχω συμπληρωσει 2 χρονια και η μπαταρια ειναι φαινομενικα σαν καινούρια.

 

λογικα πας για μπαταρια.κατι τετοια τρελα εκανε και το δικο μου στον 1.5 χρονο αλλα ειχε φουσκωσει κιολας.18 ευρω εχει στη σμαρτεκ στο χαιδαρι γνησια αν πας τελικα για καινουρια.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία θες φίλε μου. ΜΟΝΟ από την Smartec να την πάρεις, γιατί με την τιμή που αναφέρει ο nikos1125, θα πάρεις εγγυημένα γνήσια μπαταρία και θα σε ξαναεντυπωσιάσει με το πόσο θηρίο είναι σε μπαταρία το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Μας αφησε χρονους η μπαταρια δηλαδη. Δυστυχως μενω Χανια/Πατρα. Μηπως γνωριζετε εαν μπορω καπου να βρω γνησια, εκτος απο ebay/amazon?

Σας ευχαριστω πολυ και τους 2!

Link to comment
Share on other sites

Μας αφησε χρονους η μπαταρια δηλαδη. Δυστυχως μενω Χανια/Πατρα. Μηπως γνωριζετε εαν μπορω καπου να βρω γνησια, εκτος απο ebay/amazon?

Σας ευχαριστω πολυ και τους 2!

 

Ελα φιλε εδω http://www.skroutz.gr/s/3225525/Samsung-EB595675LU.html ολες γνησιες ειναι και ξεκινανε απο 10ε. Στην τηλ.επικοινωνια που θα εχεις θα του πεις να γραφει η μπαταρια επανω ημερομηνια του 2014(βλεπε φωτο ειναι κατω στην βαση της μπαταριας η ημερομηνια).Εαν εχει παλιοτερη παρε απο τον επομενο στην καταταξη που εχει το skroutz.

 

http://d.scdn.gr/images/sku_main_images/003225/3225525/17749220-9286.jpg

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Ελα φιλε εδω http://www.skroutz.gr/s/3225525/Samsung-EB595675LU.html ολες γνησιες ειναι και ξεκινανε απο 10ε. Στην τηλ.επικοινωνια που θα εχεις θα του πεις να γραφει η μπαταρια επανω ημερομηνια του 2014(βλεπε φωτο ειναι κατω στην βαση της μπαταριας η ημερομηνια).Εαν εχει παλιοτερη παρε απο τον επομενο στην καταταξη που εχει το skroutz.

 

http://d.scdn.gr/images/sku_main_images/003225/3225525/17749220-9286.jpg

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ!:D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,εχω ενα note 2 το οποιο δεν εχω πειράξει καθολου ουτε ροοτ ουτε τπτ, μου έκλεισε σημερα απο μπαταρια,άδειασε τελείως κ οταν τοφορτισα μου εβγαλε κατω αριστερα μια ένδειξη "ασφαλής λειτουργία" κ ολες τις εφαρμογές που εχω κατεβασει δεβ τις εμφανιζει!!!επίσης πανω αριστερα ενα εικονίδιο που λεει ασφαλης λειτουργια ενεργη κ να πατησω εκει να κανει επανεκκίνηση για να ερθουν ολες η εφαρμογες το εκανα αλλα δεν επανήλθε? γιατι εγινε αυτο κ τι πρεπει να κανω για να επανέρθει το κιν σε κανονική λειτουργία???
http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι λιγο επείγον,αν γνωρίζει καποιος κατι ας με βοηθήσει παρακαλω! να πω επίσης οτι το κατω κουμπί της έντασης δεν λειτουργεί,μονο το πανω χωρις λογο σταμάτησε να λειτουργεί,το εχω αρκετο καιρο το κιν.
http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

Το ποστ μου δεν θα σε βοηθησει αλλα θα σου δωσει ελπιδα στο οτι επανερχεται στην πρωτερη κατασταση του,αλλα δεν θυμαμαι καθολου τον τροπο και θα πρεπει να το ψαξεις γιατι το δικο μου ουτε με φλασαρισμα αλλης ρομ δεν το ξεπερναγε,ειχα τρελαθει αλλα θα το βρεις σιγουρα τι χρειαζεται να κανεις!
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να επανέλθει με καποιο τροπο? εσυ τι λυση που την βρηκες εδω στο σιτε?αν ειναι να με βοηθησεις να βρω το θεμα? κ εσυ νοτε 2 εχεις?
http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να επανέλθει με καποιο τροπο? εσυ τι λυση που την βρηκες εδω στο σιτε?αν ειναι να με βοηθησεις να βρω το θεμα? κ εσυ νοτε 2 εχεις?

Δυστυχως δεν θυμαμαι καθολου τι ειχα κανει και που το βρηκα,ξερω δεν βοηθαω καθολου,αλλα ειχα ψαξει θυμαμαι και εδω και σε ξενες σελιδες!

Note 2 εχω και υπαρχει λυση!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεψε με οτι ειχα φαει απιστευτο χρονο για να βρω την λυση και με το google it!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...