Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Μια ερώτηση... έχω βάλει μέσω odin την 4.3 EUR. Στα στοιχεία της έκδοσης βλέπω ότι η rom είναι πορτογαλική. Το έχω παρατηρήσει και στο KIES αυτό. Είναι λογικό αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Μια ερώτηση... έχω βάλει μέσω odin την 4.3 EUR. Στα στοιχεία της έκδοσης βλέπω ότι η rom είναι πορτογαλική. Το έχω παρατηρήσει και στο KIES αυτό. Είναι λογικό αυτό;

 

Φυσιολογικό είναι.

Αν δε κάνεις root, δε θα μπορέσεις να το κάνεις eur.

Για να μη μπλέκεις ξαναβάλε την πορτογαλική.

Δε θα κέρδιζες εξάλλου τίποτα με την eur.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι από κοσμοτε! Επειδή η κοσμοτε είναι τα ζώα μου αργά και δεν την βγαζει έβαλα την 4.3 eur.
Link to comment
Share on other sites

Στην jellykat μπορουμε μηπως να αλλαξουμε τα εικονιδια καπως?

 

Πχ το εικονιδιο στα μηνυματα ειναι αθλιο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω ενα note 2 που για δευτερη φορα με ταλαιπωρει. Στην αρχη το προβλημα ηταν sudden death, πηγα στη smartech, μου αλλαξαν πλακετα και ετσι λυθηκε το προβλημα μου. Τωρα, μετα απο 6 μηνες, μου βγηκε η ενημερωση για την αναβαθμιση και πραγματι την εκανα, ομως αφου εγινε κανονικα, μετα απο δυο ωρες, καθως μιλουσα σταματησε την κληση μου κι οταν προσπαθησα να ξανακαλεσω μου εβγαζε την ενδειξη "μη εγγεγραμμενο στο δικτυο", και ενω εδειχνε οτι εχει σημα δε μπορουσα να πραγματοποιησω κλησεις. Οταν με καλουσαν χτυπουσε κανονικα στους αλλους, ενω σε μενα δεν ερχοταν καμια κληση. Εκανα restore, αλλα τιποτα. Δεν εφταιγε η σιμ, το δοκιμασα και με αλλες. Μετα απο δυο μερες πηγα το κινητο για σερβις και με ενημερωσαν οτι το IMEI της συσκευης ειναι διαφορετικο απο αυτο που αναγραφεται στο κουτι, στην εγγυηση και την πλατη του κινητου. Wtf?? Τι γινεται? Ως προβλημα για το δικτυο υπαρχει στο ιντερνετ ως "NO NETWORK FOUND". Εχω διαβασει διαφορα, μεχρι και για νεο ιο καλουμενο ως "android bootkit". ας με σωσει καποιος **** τον αναδρομο ερμη!!!! Edited by Superuser
fsouk.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω ενα note 2 που για δευτερη φορα με ταλαιπωρει. Στην αρχη το προβλημα ηταν sudden death, πηγα στη smartech, μου αλλαξαν πλακετα και ετσι λυθηκε το προβλημα μου. Τωρα, μετα απο 6 μηνες, μου βγηκε η ενημερωση για την αναβαθμιση και πραγματι την εκανα, ομως αφου εγινε κανονικα, μετα απο δυο ωρες, καθως μιλουσα σταματησε την κληση μου κι οταν προσπαθησα να ξανακαλεσω μου εβγαζε την ενδειξη "μη εγγεγραμμενο στο δικτυο", και ενω εδειχνε οτι εχει σημα δε μπορουσα να πραγματοποιησω κλησεις. Οταν με καλουσαν χτυπουσε κανονικα στους αλλους, ενω σε μενα δεν ερχοταν καμια κληση. Εκανα restore, αλλα τιποτα. Δεν εφταιγε η σιμ, το δοκιμασα και με αλλες. Μετα απο δυο μερες πηγα το κινητο για σερβις και με ενημερωσαν οτι το IMEI της συσκευης ειναι διαφορετικο απο αυτο που αναγραφεται στο κουτι, στην εγγυηση και την πλατη του κινητου. Wtf?? Τι γινεται? Ως προβλημα για το δικτυο υπαρχει στο ιντερνετ ως "NO NETWORK FOUND". Εχω διαβασει διαφορα, μεχρι και για νεο ιο καλουμενο ως "android bootkit". ας με σωσει καποιος **** τον αναδρομο ερμη!!!!
Ωραια,σου ειπαν οτι το ΙΜΕΙ εχει αλλαξει,και???Τι σου ειπαν στην συνεχεια??Γιατι αν δεν εχεις <πειραγμενους μετρητες>,που σημαινει οτι δεν το εχεις πειραξει,θα πρεπει να στο επαναφερουν,θεωρειται βλαβη ολο αυτο και ειναι δικο τους προβλημα,οχι δικο σου.Εκτος αν το εχεις <σκαλισει>,οποτε επαιξες κι εχασες.
Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη βρισκομαι στο εξωτερικο, γι αυτο και ειναι ολα πιο δυσκολα αφου μου ετυχε εδω. Ποιοι εννοεις οτι πρεπει να μου το επαναφερουν? Αυτοι που μου αλλαξαν την πλακετα?? Η αλλαγη πλακετας εγινε πριν 6 μηνες. Δεν εχω κανει τιποτα στο τηλεφωνο και ουτε ξερω πως γινεται το οτιδηποτε, το τηλεφωνο ειναι μαμα!
fsouk.
Link to comment
Share on other sites

Ωραια,σου ειπαν οτι το ΙΜΕΙ εχει αλλαξει,και???Τι σου ειπαν στην συνεχεια??Γιατι αν δεν εχεις <πειραγμενους μετρητες>,που σημαινει οτι δεν το εχεις πειραξει,θα πρεπει να στο επαναφερουν,θεωρειται βλαβη ολο αυτο και ειναι δικο τους προβλημα,οχι δικο σου.Εκτος αν το εχεις <σκαλισει>,οποτε επαιξες κι εχασες.

 

Αυτη τη στιγμη βρισκομαι στο εξωτερικο, γι αυτο και ειναι ολα πιο δυσκολα αφου μου ετυχε εδω. Ποιοι εννοεις οτι πρεπει να μου το επαναφερουν? Αυτοι που μου αλλαξαν την πλακετα?? Η αλλαγη πλακετας εγινε πριν 6 μηνες. Δεν εχω κανει τιποτα στο τηλεφωνο και ουτε ξερω πως γινεται το οτιδηποτε, το τηλεφωνο ειναι μαμα! Στο σερβις που το εδωσα τωρα, μου ειπαν οτι μινιμουν θελει 2 βδομαδες απ΄οταν το στειλουν στη samsung εδω και πως μπορει να μην δεχτουν την εγγυηση της συσκευης εφοσον εχει αλλο ΙΜΕΙ...

Edited by souk
fsouk.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο μαμά browser στην 4.3 δεν παίζει flash; κι αν όχι γνωρίζετε κάποιον που να παίζει;;;
Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη βρισκομαι στο εξωτερικο, γι αυτο και ειναι ολα πιο δυσκολα αφου μου ετυχε εδω. Ποιοι εννοεις οτι πρεπει να μου το επαναφερουν? Αυτοι που μου αλλαξαν την πλακετα?? Η αλλαγη πλακετας εγινε πριν 6 μηνες. Δεν εχω κανει τιποτα στο τηλεφωνο και ουτε ξερω πως γινεται το οτιδηποτε, το τηλεφωνο ειναι μαμα! Στο σερβις που το εδωσα τωρα, μου ειπαν οτι μινιμουν θελει 2 βδομαδες απ΄οταν το στειλουν στη samsung εδω και πως μπορει να μην δεχτουν την εγγυηση της συσκευης εφοσον εχει αλλο ΙΜΕΙ...

 

Για το servis εννοω να στο επαναφερουνΟταν σου αλλαξαν την πλακετα,σου εδωσαν κι ενα δελτιο επισκευης,το εχεις?Εκτος αυτου υπαρχει και ο σειριακος αριθμος που αν δεν.κανω λαθος αναγραφεται κατω απο την μπαταρια σου μαζι με το αρχικο σου IMEI,οποτε μπορει να βρεθει η ακρη

Link to comment
Share on other sites

Πως βαζω τον νοβα laucher για κυριο laucher γιατι μια με βαζει στον μαμα κ μια στον νοβα δεν θυμαμαι ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου + δύο ακόμη μέσα σε 3 μήνες από άμεση λήψη, τώρα βρίσκουν με δυσκολία.

 

Το εχω κατι περισσότερο από μήνα και απ την αρχή έκανε κάποια λεπτά (1-3) να κλειδώσει :(

Προχθες μου εκοψε και ανοιξα τα δεδομενα και κλείδωσε μέσα σε 3 δευτερόλεπτα.

 

Εχει δοκιμασει κανεις εφαρμογες για faster κλειδοματα? Λειτουργουν?

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Πως βαζω τον νοβα laucher για κυριο laucher γιατι μια με βαζει στον μαμα κ μια στον νοβα δεν θυμαμαι ευχαριστω!

 

τρεχεις το ρυθμισεις νοβα, σκρολαρεις προς τα κατω, επιλογη προεπιλεγμενης αρχικης και επιλεγης το νοβα.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κατι περισσότερο από μήνα και απ την αρχή έκανε κάποια λεπτά (1-3) να κλειδώσει :(

Προχθες μου εκοψε και ανοιξα τα δεδομενα και κλείδωσε μέσα σε 3 δευτερόλεπτα.

 

Εχει δοκιμασει κανεις εφαρμογες για faster κλειδοματα? Λειτουργουν?

 

3 δευτερολεπτα με δεδομενα στην χειροτερη περιπτωση μου κανει. Εμενα με δεδομενα παντα κλειδωνει στο δευτερολεπτο...

Link to comment
Share on other sites

3 δευτερολεπτα με δεδομενα στην χειροτερη περιπτωση μου κανει. Εμενα με δεδομενα παντα κλειδωνει στο δευτερολεπτο...

 

Αμα εχεις να χρησιμοποιησεις το gps μερικες μερες και εισαι σε διαφορετικο σημειο απο εκεινο που ειχες κλειδωσει τελευταια,δεν κανει 1και 2 δευτερολεπτα,αλλα περισσοτερο ;) .Γενικα ομως το gps του note 2 ειναι δυνατο.

Πληροφοριακα παντως,οταν θελουμε να δουμε τι ψαρια πιανει ενα gps,το τεσταρουμε χωρις ανοικτα data.Με δεδομενα ανοικτα,ολα κλειδωνουν γρηγορα ;)

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα σε όλους.σε ενός φίλου το note 2 όταν με το πενάκι προσπαθεί να χρησιμοποιήσει τις γρήγορες εντολές και όταν κάνει ένα σχέδιο πχ ένα ερωτηματικό για να του εμφανίσει τον καιρό του γράφει ...γρήγορες εντολές διακόπηκε....και κλείνει.τι μπορεί να συμβαίνει?υπόψιν δεν είναι root και του το έκανε από την πρώτη μέρα!
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κατι περισσότερο από μήνα και απ την αρχή έκανε κάποια λεπτά (1-3) να κλειδώσει :(

Προχθες μου εκοψε και ανοιξα τα δεδομενα και κλείδωσε μέσα σε 3 δευτερόλεπτα.

 

Εχει δοκιμασει κανεις εφαρμογες για faster κλειδοματα? Λειτουργουν?

 

Εννοείται πως λειτουργούν!! δοκίμασε το gps status απο market,ειναι free!Κατεβάζεις τις θέσεις των δορυφόρων (μια φορά ανα 5-6 ημέρες,οχι κάθε φορά που χρησιμοποιείς το gps πχ,και είσαι οκ! (Μεσα στην εφαρμογη απο menu-tools-manage a-gps state-download)

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεις να χρησιμοποιησεις το gps μερικες μερες και εισαι σε διαφορετικο σημειο απο εκεινο που ειχες κλειδωσει τελευταια,δεν κανει 1και 2 δευτερολεπτα,αλλα περισσοτερο ;) .Γενικα ομως το gps του note 2 ειναι δυνατο.

Πληροφοριακα παντως,οταν θελουμε να δουμε τι ψαρια πιανει ενα gps,το τεσταρουμε χωρις ανοικτα data.Με δεδομενα ανοικτα,ολα κλειδωνουν γρηγορα ;)

 

Συμφωνω σε ολα οσα ειπες απλα σου λεω σαν μηχανικος οτι πρεπει να εισαι μακρια απο δεντρα, ψηλα κτηρια και αν μπορεις να εχεις καθαρο προσανατολισμο Νοτια τοτε ολα θα ειναι μια χαρα...στη δουλεια το GPSπου εχουμε κοστιζει 8000.00€...καμια σχεση. Θυμαμε το Ideos X5 ηθελε 2-3λεπτα!!! Ειδικα οταν απο Χαλκιδικη το ξανα ανοιγα Θεσσαλονικη χωρις data...ξημερωνε

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σε ολα οσα ειπες απλα σου λεω σαν μηχανικος οτι πρεπει να εισαι μακρια απο δεντρα, ψηλα κτηρια και αν μπορεις να εχεις καθαρο προσανατολισμο Νοτια τοτε ολα θα ειναι μια χαρα...στη δουλεια το GPSπου εχουμε κοστιζει 8000.00€...καμια σχεση. Θυμαμε το Ideos X5 ηθελε 2-3λεπτα!!! Ειδικα οταν απο Χαλκιδικη το ξανα ανοιγα Θεσσαλονικη χωρις data...ξημερωνε

Ξερεις ποιο ειναι η διαφορα μεταξυ ενος καλου gps και ενος...αστα να πανε :lol: ?Το να κλειδωσουν με ανοικτα data,ενταξει,θα κλειδωσουν σχετικα γρηγορα και τα δυο (τωρα με καποιες διαφορες δευτερολεπτων δεν λεει τιποτα).Απο εκει και περα ομως,που τα data δεν θα παιζουν ρολο,γιατι χρησιμοποιουνται μονο στο ανοιγμα της εφαρμογης για το κατεβασμα της -εφημεριδας- ,οταν ζοριστει το gps λογω εμποδιων (κτηρια κλπ),το μεν φολα gps θα χασει το σημα και αντε γεια σας,ενω το καλο ειτε θα το κρατησει,ειτε σε περιπτωση που το χασει θα το ξαναβρει παλι πολυ γρηγορα και δεν θα σε σφησει στη μεση του πουθενα.Γι αυτο ειπα πριν οτι τα gps τα δοκιμαζουμε χωρις data,γιατι ουτε θα εχουμε συνεχεια καθαρο ουρσνο,αλλα ουτε θα κανουμε μονιμα πλοηγηση σε ερημιες.Μας ενδιαφερει να εχει η συσκευη μας καλο standalone gps.Τωρα,για επαγγελματικα η ναυτιλιακα gps μιλαμε γι αλλες καταστασεις και δεν ειναι του παροντος.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.Εδωσα το δικο μου νοτε 2 σε ενα φιλο μου.Το ειχα απειραχτο αρουταριστο κτλ με την 4.3 την ΧΧΜΙ6 καπως ετσι δεν θυμαμαι.Θυμαμαι το ΜΙ6 ομως.Ο φιλος μου εχει το εξης θεμα: Το εχει με κομμενη βοντα σιμ(αν παιζει ρολο) και δεν τον ακουνε/ακουγεται σε κλησεις ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΒΤ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ.Δηλαδη με το ακουστικο του τηλ η με handsfree με καλωδιο κανενα θεμα.Με ΒΤ ακουστικο 2-3 στις 10 κλησεις δεν τον ακουνε η τους ακουει.Και επειδη το πηρε για επαγγελματικο και κανει πολλες κλησεις ολη μερα ειναι προβλημα.Δοκιμασαμε αρκετα ακουστικα και το κανει με ολα.Τι να κανω?Να του αλλαξω ραδιο?Αν υπαρξει θεμα με το νεο ραδιο αν το γυρισω σε παλιο ολα θα ειναι οκ ε?Δεν μου ερχεται καποια αλλη λυση στο μυαλο.Εγω οταν το ειχα δεν ειχα ακουστικο ειχα ομως το smartwatch της sony.Δεν ειχα κανενα θεμα μεχρι που λιγο πριν το δωσω μου εκανε νερα αλλα θεωρησα οτι ηταν στο app.

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου ψάχνει για αγορά μεταχειρισμένο Note 2 σε κατάσταση κουτιού, με εγγύηση, χωρίς root, και χωρίς Knox counter. Αν κάποιος ενδιαφέρεται ας στείλει pm με την επιθυμητή τιμή πώλησης. Επιπλέον θήκες, μπαταρίες, ή περιφερειακά θα λογιστούν υπ όψιν. Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...