Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

εξαντλήθηκε...

 

Αυτό δεν υπήρχε καν στα 349 ευρώ στο public. Το πήρε κανένας ή θα ήταν το εκθεσιακό???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!...ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΝΟΤΕ 2 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΡΟΥΤΑΡΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΣΤΟΚ ΡΟΜ ΜΕ ΤΟΝ ODIN.ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΑΝΗΞΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΜΕ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΕΝΩ ΣΤΟΥ ΑΛΛΟΥΣ ΑΚΟΥΓΟΤΑΝΕ ΟΤΙ ΧΤΥΠΑΓΕ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΙΠΟΤΑ...ΟΥΤΕ ΔΟΝΗΣΗ ΟΥΤΕ ΗΧΟΣ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟ POP UP ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ! ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΕΕΙ?ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ :cry::cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στα δίκτυα σου, κάνε ένα ψάξιμο, και επέλεξε το δίκτυο στο οποίο είσαι. Μετά πάρε τηλέφωνο το σταθερό σου στο σπίτι να δεις αν χτυπάει. Τηλέφωνα έχεις κάνει με αυτό το τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΡΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟΚ ΡΟΜ ΤΟ ΕΠΑΘΕ.ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΩ GR COSMOTE ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΠΙΣΗΣ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΙ ΤΟ ΙΜΕΙ ΜΟΥ :(

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

 

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

τι λετε ρε παιδια το publicειναι ακριβο.το phonegallery στο skroutz το δινει 137 ευρω το note 2 αλλα η σελιδα βγαζει σφαλμα αν κανουμε μαζικη παραγγελια λετε να μας κανει καλυτερη τιμη:p:p:p:lol::lol:

 

 

Κατάστημα

Περιγραφή Τιμή (με Φ.Π.Α.)

Phonegallery

4.21875 64

64 αξιολογήσεις

Samsung N9005 Note 3 32GB White EU

Σε απόθεμα

137,00 €

+ 4,00 € ελάχιστα μεταφορικά

+ 4,00 € αντικαταβολή

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

@tyfonas1 το πιθανότερο αίτιο του προβλήματος είναι ότι χάθηκε το IMEI

1) Έχεις κάνει backup τον "efs" folder; Μήπως είχε κάνει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης; Το έλεγες μέσω cwm (recovery mode) μήπως έγινε κατά την διαδικασία φιλτραρίσματος; Αν ναι, θα βρεις στους οδηγούς και του παρόντος forum πως το επαναφέρεις.

2) Αν δεν έχεις κάνει backup "efs" folder τότε ίσως επανέλθει με την εγκατάσταση της stock Rom. Όμως περίμενε να ακούσεις και ποιο ειδικούς από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εχω ενα blietooth ππυ εχω συνδεσει με το note το οποιο οταν κλεινει η οθονη κατα τη διαρκεια της κλησης μεταφερει αυτοματα την κληση στο τηλεφωνο.με το νοτε 1 και κλειστο που ηταν μια χαρα συνεχιζοταν η κληση απο bluetooth.υπαρχει καποια ρυθμιση?οσο εψαξα εγω δε βρηκα κατι. Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΡΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟΚ ΡΟΜ ΤΟ ΕΠΑΘΕ.ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΩ GR COSMOTE ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΠΙΣΗΣ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΙ ΤΟ ΙΜΕΙ ΜΟΥ :(

 

Restore efs και θα είσαι εντάξει

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΡΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟΚ ΡΟΜ ΤΟ ΕΠΑΘΕ.ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΩ GR COSMOTE ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΠΙΣΗΣ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΙ ΤΟ ΙΜΕΙ ΜΟΥ :(

 

Απλά κατέβασε το modem XXDME4 ΑΠΟ XDA Κ φλασαρε το από CWM.. Κ αυτο ήταν όλο...

Link to comment
Share on other sites

Πριν ελαχιστες μερες περασα την 4.3 στοκ μετα απο hard reset πριν και μετα την εγκατασταση. Σημερα πηγα να χρησιμοποιησω την κοινη χρηση για φωτογραφια μεσα απο την συλλογη, με πεταει εξω και σε ενα popup παραθυρο γραφει 'συλλογη διακοπηκε'. Εχω απενεργοποιησει μερικες εφαρμογες, αλλα δεν παρατηρησα αν το εκανε και πριν την απενεργοποιηση. Δε νομιζω να ειναι αυτο ομως γιατι οι εφαρμογες που απενεργοποιηθηκαν μικρη σχεση εχουν με τη Συλλογη. Καμια ιδεα; (Αν ανοιξω παντως καινουριο μειλ και κανω επισυναψη απο τη συλλογη, ειναι ολα καλα.)
Link to comment
Share on other sites

Παίζοντας με τα widgets της lock screen στη νέα 4.3 ROM, συνδύασα την πολύ όμορφη και καλοσχεδιασμένη εφαρμογή DashClock Widget με το επίσης όμορφο wallpaper του Android 4.4 KitKat και ιδού το αποτέλεσμα. Πώς σας φαίνεται; Το βρίσκω καθαρό και μινιμαλιστικό. To wallpaper μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ (σε 1080p ανάλυση).

 

Lock screen σε κανονική κατάσταση:

http://i44.tinypic.com/mv5mqq.jpg

 

Lock screen με expanded widget:

http://i40.tinypic.com/4l3mhc.jpg

Πολύ ωραίο αλλά δεν δουλεύει με το μοτίβο ενεργό.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο αλλά δεν δουλεύει με το μοτίβο ενεργό.

Μόλις το δοκίμασα και έχεις δίκιο. Δυστυχώς με το μοτίβο ενεργό δεν δέχεται πολλαπλά widgets και γυρίζει στο εργοστασιακό. Το έψαξα λίγο και φαίνεται πως είναι περιορισμός της Samsung και όχι του Android.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

 

Χθες πέρασα και εγω (επισημα) τη 4.3 και η κατανάλωση στη μπαταρια ειναι κυριολεκτικά μια απογοητευση!!

 

:(

 

Σε 9 ωρες με ελάχιστη χρήση αυτή τη στιγμη είναι στο 34%....

 

Να σημειωσω ότι εκανα και hard format! ! :(

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Η 4.3 δεν φταίει αλλιώς θα το έκανε σε όλους. Κάποια εφαρμογή τρέχει στο background και σου λιγώνει την μπαταρία.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

@ovelix5: Η 4.3 σίγουρα ΔΕΝ φταίει για το πρόβλημά σου... Να φανταστείς ότι εγώ την έχω περάσει πάνω από την 4.1.2 (χωρίς να κάνω hard reset) και δεν έχω καταλάβει καμία διαφορά.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ποια βρε παλικάρια; ;

 

Τις ιδιες ειχα και πριν.... :confused:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Βάλε εκτός svoice, google+ και chrome και δώσε της μια ευκαιρία.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Χθες πέρασα και εγω (επισημα) τη 4.3 και η κατανάλωση στη μπαταρια ειναι κυριολεκτικά μια απογοητευση!!

:(

Σε 9 ωρες με ελάχιστη χρήση αυτή τη στιγμη είναι στο 34%....

Να σημειωσω ότι εκανα και hard format! ! :(

Κάνω quote post μου από το μήνα των τροποποιήσεων:

...Έκρινες την Rom με το καλημέρα ή την έστησες και έλυσες τα θεματακια των πρώτων ημερών και μετά την αξιολόγησες;;; π.χ. Αν κάποιος είχε επιλέξει συγχρονισμό των φακέλων dropbox από cloud, και άλλες παρόμοιες ρυθμίσεις, τότε το note χρειάζεται 1-3 ημέρες να συγχρονίσει, με συνέπεια κατά την αρχική περίοδο να είναι αργό και να ρουφάει την μπαταρία ... αλλά υπάρχει εύλογο αίτιο που μόλις παρέλθει, τότε η συσκευή τρέχει καλά...

προτείνω να εγκαταστήσεις το cool tool (επιλέγοντας να σου δείχνει cpu, MHz, ΜΒ, process που ρουφαει ισχύ) το οποίο σου δείχνει τις πληροφορίες ζωντανά στην κορυφή της οθόνης, οπότε θα δεις τι φταίει και θα το γκουγκλαρεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

 

Χθες πέρασα και εγω (επισημα) τη 4.3 και η κατανάλωση στη μπαταρια ειναι κυριολεκτικά μια απογοητευση!!

 

:(

 

Σε 9 ωρες με ελάχιστη χρήση αυτή τη στιγμη είναι στο 34%....

 

Να σημειωσω ότι εκανα και hard format! ! :(

όπως σου ειπαν και οι αλλοι φιλοι δεν φταει η ρομ αλλα κατι άλλο , ισα ισα που μετα από πολλες μερες εγκαταστασης της στοκ 4.3 το τηλεφωνο μου πλεον εχει καλυτερη αυτονομια και από 4.1.1 & 4.1.2 να φανταστείς πως με φυσιολογικη χρηση χθες βραδυ το φορτισα με 28% μετα από δυόμιση μερες και χρηση οθονης 2 μιση ωρες

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρέπει να τσεκάρεις άμεσα είναι η υπηρεσια samsung push service. Δεν χρειάζετε να την σταματήσεις, μπορείς να ακυρώσεις τα push notifications και το auto update στα samsung apps & samsung hub. Και να σταματήσεις τα δυο τελευτία δεν είναι και άσχημη ιδέα. Επίσης με το Yahoo Mail app είδα τραγικές διαρροές, υποτίθεται οτι αυτή η ... υποστηρίζει push notifications. Αυτό που έκανε ηταν οτι συναγωγνιζόταν την samsung push service σε αφυπνήσεις και cpu. Αυτά εκανα εγω και μερικά άλλα ψιλά και το τηλέφωνο πάει καλύτερα απο ποτε.
Link to comment
Share on other sites

Άλλο και αυτό το παράδοξο με την 4.3.Κάποιοι υποστηρίζουν πως η κατανάλωση είναι ίδια με πρίν,κάποιοι άλλοι (μεταξύ τους και εγώ),πως αυξήθηκε η κατανάλωση της.Πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω.Προσωπικά,με την 4.3 και factory reset,τραβάει πολυ περισσότερο μπαταρία απο ότι η 4.1.2 χιλιοφορτωμένη με εφαρμογές.Δεν αμφισβητώ αυτούς που λένε πως ειναι ίδια με πριν η κατανάλωση,απο την άλλη και εμείς ούτε μίζεροι ουτε χαζοί είμαστε,λέμε αυτο που βλέπουμε και που συμβαίνει.Τι να πώ...??
Link to comment
Share on other sites

Άλλο και αυτό το παράδοξο με την 4.3.Κάποιοι υποστηρίζουν πως η κατανάλωση είναι ίδια με πρίν,κάποιοι άλλοι (μεταξύ τους και εγώ),πως αυξήθηκε η κατανάλωση της.Πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω.Προσωπικά,με την 4.3 και factory reset,τραβάει πολυ περισσότερο μπαταρία απο ότι η 4.1.2 χιλιοφορτωμένη με εφαρμογές.Δεν αμφισβητώ αυτούς που λένε πως ειναι ίδια με πριν η κατανάλωση,απο την άλλη και εμείς ούτε μίζεροι ουτε χαζοί είμαστε,λέμε αυτο που βλέπουμε και που συμβαίνει.Τι να πώ...??

 

Δεν μπορω να εχω αποψη γιατι τωρα το πηρα αλλα μετα την πρωτη φορτηση μου εβγαλε 9 ωρες οθονη μεχρι το 0% .απο τις 3.5 με 4 ωρες που ειχα με note 1 ειμαι υπερευχαριστημενος!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχες για 2014 λογους, για Ειρηνη, Αληθινη Φιλια, Αγαπη, Πιστη και Αξιοπρεπεια, και οτι θελετε προσθεσετε φιλοι συμφορουμιτες, αλλα και ολοι οι Ελληνες, να συνεχισουμε να ειμαστε ενας μοναδικος, ξεχωριστος λαος.Τελος, απροβληματιστα τα κινητα μας, να παραμενουν τα καλυτερα της αγορας. Edited by scorpios44
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ξαναέκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και το άφησα "στεγνό" από εφαρμογές (μόνο το dropbox και τον Dolphin έβαλα) γιατί θα με τρελάνει η κατανάλωση... (22:00 το έβγαλα από το φορτιστη με 70% μπαταρία και στης 2:30 που του έκανα reset είχε 32% με 0!! χρήση!!)

 

Καλή χρονιά με υγεία και τύχη!! :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...