Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι gg2 να έχεις αν σου πέσει την φούτσισες. Θέλει προσοχή ούτως ή άλλως. Πάντως δεν γρατζουνιέται και τόσο έυκολα αν προσέχεις. Εχω δεν του έχω καν θήκη.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν ειναι ομως αναβαθμιση απο 4.1.1 σε 4.1.2 ειναι full wipe κ θα στα σβησει ολα..

 

Δηλαδη τι θα σβησει??φωτο,βιντεο σε καρτα μνημης και τετοια??τι πρεπει να κανω τωρα?(εμφανιζεται και πανω αριστερα συνεχομενα οτι η ενημερωση ειναι επιτυχης).μπορω να το ακυρωσω??ΠΡΕΠΕΙ να το κανω?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να στείλω μήνυμα με 160 χαρακτήρες στα ελληνικά με το SwiftKey; ή τσάμπα ελπιζω;

 

Επισης, είμαι σε 4.1.2 και έχω το εικονίδιο για αναβάθμιση. Να την κάνω ή να περιμένω (σκέφτομαι για root κλπ γι αυτό δεν ξέρω αν πρέπει να την κάνω)

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι θα σβησει??φωτο,βιντεο σε καρτα μνημης και τετοια??τι πρεπει να κανω τωρα?(εμφανιζεται και πανω αριστερα συνεχομενα οτι η ενημερωση ειναι επιτυχης).μπορω να το ακυρωσω??ΠΡΕΠΕΙ να το κανω?

 

οχι απο καρτα μνημης δεν θα σβηστει τιποτε..μονο απο την εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου...επαφες μνματα ρυθμισεις κτλ..με δυο λογια απο την αρχη στησιμο...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να στείλω μήνυμα με 160 χαρακτήρες στα ελληνικά με το SwiftKey; ή τσάμπα ελπιζω;

 

Επισης, είμαι σε 4.1.2 και έχω το εικονίδιο για αναβάθμιση. Να την κάνω ή να περιμένω (σκέφτομαι για root κλπ γι αυτό δεν ξέρω αν πρέπει να την κάνω)

 

Βάλε το handcent sms να σωθείς;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

έχω αγοράσει τον περασμένο Νοέμβρη απο κατάστημα στο Αιγάλεω μεσώ internet ενα Νοτε ΙΙ.

Eχω χάσει την απόδειξη και τηλεφώνησα στο κατάστημα να μου την στείλει με mail.

Η απάντηση που πήρα ήταν ό,τι η απόδειξη κόπηκε απο ταμιακή και δεν μπορεί να την ξαναεκτυπωσει.Τι κανω τωρα που χρειάζομαι την απόδειξη για την εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

οχι απο καρτα μνημης δεν θα σβηστει τιποτε..μονο απο την εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου...επαφες μνματα ρυθμισεις κτλ..με δυο λογια απο την αρχη στησιμο...

Στο s4 μολις εκανα απο 4.2.2 σε 4.3 και δεν εσβησε τιποτα. Επανηλθε οπως ηταν στην 4.2.2.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

έχω αγοράσει τον περασμένο Νοέμβρη απο κατάστημα στο Αιγάλεω μεσώ internet ενα Νοτε ΙΙ.

Eχω χάσει την απόδειξη και τηλεφώνησα στο κατάστημα να μου την στείλει με mail.

Η απάντηση που πήρα ήταν ό,τι η απόδειξη κόπηκε απο ταμιακή και δεν μπορεί να την ξαναεκτυπωσει.Τι κανω τωρα που χρειάζομαι την απόδειξη για την εγγύηση?

 

Εγώ στη θέση σου θα απευθυνομουν στη Samsung.Εχω την εντύπωση με βάση το imei βρίσκουν για πόσο καιρό έχεις εγγυηση

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το handcent sms να σωθείς;)

 

Και θα μπορώ να χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο του SwiftKey;

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό με το ΙΜΕΙ. Πάρε τους τηλ και ρώτα τους να μην πας από κει άδικα.

 

μίλησα στο chat με samsung και μου ειπε ενας υπάλληλος μόνο με την απόδειξη αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Mίλα με το μαγαζί. Σίγουρα μπορεί να σου βγάλει αντίγραφο. Με email δεν ξέρω αν μπορεί να στο στείλει αλλά πήγαινε από κει.

Εχει γίνει με πολλούς που έχουν χάσει την απόδειξη. Ας αφήσει και αυτός το παραμύθι...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

μίλησα στο chat με samsung και μου ειπε ενας υπάλληλος μόνο με την απόδειξη αγοράς.

 

Προσωπική άποψη, είναι να πας και να το απαιτήσεις.

Όταν η εγγύηση είναι 2 χρόνια και το τηλέφωνο είναι μόνο ένα χρόνο στην αγορά, αυτό σημαίνει ότι όλα έχουν εγγύηση, εκτός αν βέβαια έκανες κάτι να την σπάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική άποψη, είναι να πας και να το απαιτήσεις.

Όταν η εγγύηση είναι 2 χρόνια και το τηλέφωνο είναι μόνο ένα χρόνο στην αγορά, αυτό σημαίνει ότι όλα έχουν εγγύηση, εκτός αν βέβαια έκανες κάτι να την σπάσεις.

 

ο καταστηματαρχης λεει οτι μου την ειχε δωσει απο ταμιακή κομμένη και πίσω έγραψε το ΙΜΕΙ και την σφράγισε.

ωραια λοιπόν την έχασα..αυτός δεν εχει τιμολόγια αγοράς για να ταυτοποιησει το ΙΜΕΙ ?

μ'εχει τσατίσει ο τύπος!

Link to comment
Share on other sites

ο καταστηματαρχης λεει οτι μου την ειχε δωσει απο ταμιακή κομμένη και πίσω έγραψε το ΙΜΕΙ και την σφράγισε.

ωραια λοιπόν την έχασα..αυτός δεν εχει τιμολόγια αγοράς για να ταυτοποιησει το ΙΜΕΙ ?

μ'εχει τσατίσει ο τύπος!

 

Σίγουρα έχει, αλλά μάλλον βαριέται να ψάξει.

Σου λέει εσύ έκανες την πατάτα, τώρα κόψε το λαιμό σου.

Εγώ πάντως θα έκανα αυτό που σου είπα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Σε αναβαθμίσεις του λειτουργικού δεν χάνεις τίποτα.

 

Οποτε φιλε παταω εγκατασταση χωρις να υπαρχει προβλημα?θα με παει απο την 4.1.1 στην 4.2.2??(ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια διοτι ειμαι ολιγον ασχετος..)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν γίνεται να μην μετράει ο μετρητής δεδομένων μια συγκεκριμένη εφαρμογή πόσα δεδομένα έχει χρησιμοποιησει?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι αναμεσα στο νοτε 2 (350) , σ4 (420)η μεγα 6.3 (300)... τι να διαλεξω?

Το μεγκα λετε οτι λαγκαρει πολυ αλλα ειναι 4g

το νοτε 2 απο οσο διαβασα δεν εχει θεματα αλλα ειναι 3g... εσεις ολοι εχετε 4g?

το σ4 ακριβω για μενα και μικροτερη οθονη..

 

για πες τε γνωμες...

 

ολοι εχετε κανει αναβαθμηση ανδροιντ ?

στην αναβαθμηση τις καμερας το μενου με το δραμα πχ υπαρχη οπως στο σ4?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι αναμεσα στο νοτε 2 (350) , σ4 (420)η μεγα 6.3 (300)... τι να διαλεξω?

Το μεγκα λετε οτι λαγκαρει πολυ αλλα ειναι 4g

το νοτε 2 απο οσο διαβασα δεν εχει θεματα αλλα ειναι 3g... εσεις ολοι εχετε 4g?

το σ4 ακριβω για μενα και μικροτερη οθονη..

 

για πες τε γνωμες...

 

ολοι εχετε κανει αναβαθμηση ανδροιντ ?

στην αναβαθμηση τις καμερας το μενου με το δραμα πχ υπαρχη οπως στο σ4?

 

Εναι υποκειμενικο το θεμα συνφορουμιτη, αναλογως τις αναγκες σου πρατεις. Το μεγκα παντως ειναι πολυ κατωτερο απο τα άλλα 2

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεισ πως μπαινει μονιμη αποκρυψη στο γαλακσι νοτε2? Το εψαξα στισ ρυθμησεισ αλλα τιποτα......
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να στείλω μήνυμα με 160 χαρακτήρες στα ελληνικά με το SwiftKey; ή τσάμπα ελπιζω;

 

Επισης, είμαι σε 4.1.2 και έχω το εικονίδιο για αναβάθμιση. Να την κάνω ή να περιμένω (σκέφτομαι για root κλπ γι αυτό δεν ξέρω αν πρέπει να την κάνω)

 

Ωραίο το handcent που προτείνατε! Πολύ βολικό! Με την αναβάθμιση τί κάνω όμως; Να προχωρήσω;;

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...