Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχω περιπου μια βδομαδα. Το πηρα περι τα 370 καινουργιο. Τωρα εχει 350. Ποσο λετε να το βαλω αγγελια? Μπερδευομαι κ στεναχωριεμαι... αλλα θελω κατι πιο μικρο στην καθημερινοτητα μου... για χρηση με 1 χερι.

 

Υ.Γ. Οποιος ενδιαφερεται ας πει.

 

από που το πηρες φιλε ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει svoice επιλογή. 4.1.2.

 

Άσχετο αλλά αν πάρει 4.3 το xperia Z πιο γρήγορα από το Note 2 μου, θα τρελαθω. Πολλά μπράβο στην Sony ΑΝ ισχύει. Samsung ξύπνα.

 

http://feedly.com/k/1c4YW6G

Ελληνική, στοκ ROM 4.1.2.

το S-Voice είναι app. το ανοίγεις και πατάς το αριστερό πλήκτρο για να σου εμφανιστεί το settings.

απο εκεί και πέρα οτι σου είπα στο άλλο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου οι εφαρμογές αποθηκεύονται στην μνήμη του τηλεφώνου όταν τις κατεβάσεις από το play store. Σε μερικά κινητά μπορείς μετά να τις περάσεις στη κάρτα μνήμης. Για να δεις στο δικό σου αν γίνεται, πήγαινε ρυθμίσεις, διαχειριστής εφαρμογών, και δες αν υπάρχει η καρτέλα στην κάρτα sd. Αν υπάρχει θα σου δείχνει ποιες μπορείς να μεταφέρεις στην sd.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου!!!μπηκα εκει που με ειπες και λεει:πανω πανω εγινε ληψη και κατω μνημη συσκευης...μετα πας διπλα και λεει σε εκτελεση και κατω RAM...και πιο διπλα λεει ΟΛΑ και κατο μνημη συσκευης!!δεν αναφερει κατι για καρτα μνημης....στην καρτα μπορεις να αποθηκευσεις μονο εικονες τραγουδια κτλ?και κατι αλλο....flash player δεν υποστηριζει? δεν γνωριζω πολλα και συγνωμη αν σε κουραζω.....
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα. Σε ευχαριστώ. Αλλα δεν βλεπω να αλλαζει επιλογη. Μονο για το s voice κανει διπλο κλικ. Δεν παιρνει καμια αλλη εντολή το διπλο κλικ.
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα. Σε ευχαριστώ. Αλλα δεν βλεπω να αλλαζει επιλογη. Μονο για το s voice κανει διπλο κλικ. Δεν παιρνει καμια αλλη εντολή το διπλο κλικ.

 

Το εψαχνα κι εγω καιρο...

Απο οσα εψαξα και διαβασα, το διπλο κλικ του home button αναφερεται μονο στο S-Voice. Τωρα αν καποιος γνωριζει καποιον τροπο αλλαγης..το λεει.

Edited by nabagos
προσθετα
ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

2GB μνήμη δεν έχει ; Εσύ βλέπεις 1750mb ;

 

Γιατί εσύ βλέπεις παραπάνω;

Τόσο είναι.

Link to comment
Share on other sites

2GB μνήμη δεν έχει ; Εσύ βλέπεις 1750mb ;

 

Η παρατήρησή σου έχει βάση. Η samsung λέει πως έχει 2Gib ram οπότε πρακτικά 1,907Gb.

Χωρίς να το γνωρίζω, πιθανολογώ πως τα ~116mb (1907- 1791) είναι δεσμευμένα για κάποια χρήση.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Το εψαχνα κι εγω καιρο...

Απο οσα εψαξα και διαβασα, το διπλο κλικ του home button αναφερεται μονο στο S-Voice. Τωρα αν καποιος γνωριζει καποιον τροπο αλλαγης..το λεει.

 

υπάρχει αυτή η εφαρμογή που σου επιτρέπει να βάλεις οτι θέλεις. επισης έχει και άλλους συνδυασμούς με τα άλλα πλήκτρα..

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eikatou0.appspot.home2shortcut

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

Η παρατήρησή σου έχει βάση. Η samsung λέει πως έχει 2Gib ram οπότε πρακτικά 1,907Gb.

Χωρίς να το γνωρίζω, πιθανολογώ πως τα ~116mb (1907- 1791) είναι δεσμευμένα για κάποια χρήση.

 

Η samsung λέει ότι έχει 2GB άρα 2000MB

Επίσης, στο site για το Lg Optimus G λέει ότι έχει 1816mb, όμως μιας και το έχω μπροστά μου τώρα λέει " RAM: 1) σε χρήση 1,070GB 2) διαθέσιμη 953MB Άρα σύνολο 2023GB.....:confused:

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Το region lock επηρεάζει root, custom ROM's κλπ;

 

Όχι ,το knox είναι που έχει σχέσει με όλα αυτά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ αφού δε σου βγάζει επιλογή στην κάρτα sd δεν γίνεται να τις περάσεις στην κάρτα τις εφαρμογές. Μπορεί σε μελλοντική αναβάθμιση λογισμικού να το υποστηρίξει. Στην κάρτα μπορείς να βάζεις μουσική, βίντεο, φωτογραφίες, διάφορα αρχεία και ότι κατεβάζεις. Flash player πρέπει να τον κατεβάσεις από helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html. Πήγαινε εκεί που γράφει android 4.0. Αφού το κατεβάσεις πρέπει να πας ρυθμίσεις ασφάλεια και βάλε τικ εκεί που λέει άγνωστες πηγές. Μετά κάνε εγκατάσταση. Θα χεις flash με τον browser που εχει το κινητό και με τον firefox.
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες καλησπέρα.

Με βάλατε και εμένα στο τριπάκι και εκμεταλλεύτηκα την φανταστική προσφορά του Πλαισίου, και έτσι βρίσκομαι (ευτυχής) κάτοχος ενός titanium grey Note 2. Δεν ήταν απόφαση της στιγμής.

 

Σ' αυτό συνετέλεσαν τα παράπονα χρηστών για το Note 3, η εμπειρία χρήσης του Note 3 (που για μένα δεν διαφέρει τόσο δραματικά απ΄τον προκάτοχό του), και το value for money, που στην συγκεκριμένη περίπτωση θεωρώ ότι είναι κορυφαίο !

 

Εντελώς πληροφοριακά, στο Πλαίσιο Μεταμόρφωσης πουλήθηκαν 8 κομμάτια σήμερα, ενώ στο Mall ΟΛΑ ήταν δεσμευμένα, και εμένα μου έδωσαν ενός που τελικά δεν ήρθε (και προφανώς θα πάρει τον π@υλο :lol: ).

 

Στο δια ταύτα τώρα.

Το βγάζω απ΄το κουτί και μετά τι ;

Να υποθέσω ότι δεν χρειάζεται κάποια δραματική διάρκεια πρώτης φόρτισης όπως στα παλαιά κινητά.

Ποιά είναι η θήκη που το προστατεύει καλύτερα ;

Τείνω προς την επίσημη flip case της Samsung.

Κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω ;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο τι κτηνάκι φίλε.. Εγώ όταν το έβγαλα από το κουτί του απλά του άλλαξα τα φώτα μέχρι που πήγε 15% και μετά το φορτισα πλήρως.

 

Και εγώ flip case έχω αλλά να ξέρεις πως σε μια πτώση δεν θα βοηθήσει και τόσο + ότι δεν προστατεύει το περημετρικό φινίρισμα.

 

Για καλύτερη προστασία είναι μια σιλικόνης θήκη μαζί με tempered glass αλλά γίνεται λίγο γκουμουτσα για τα δικά μου γούστα.

 

Μια καλή κάρτα sd class 10 της Samsung και είσαι κομπλέ. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω την έκδοση 4.1.2 και εδώ και πολύ καιρό είχα το κινητό ρουταρισμένο με το πρόγραμμα Framework (exploit Aragorn). Σήμερα θέλοντας να δω αν έχω κάποια αναβάθμιση, το έκανα unroot. Πραγματικά μου έδειξε ότι υπάρχει ένα πακέτο 45 μεγκαμπάιτ. Το κατέβασα, αλλά η εγκατάσταση κολλάει στο 25% και μου κάνει restart ανοίγοντας το κινητό στα γερμανικά. Μπορεί να φανταστεί κανείς, γιατί μου το κάνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες καλησπέρα.

Με βάλατε και εμένα στο τριπάκι και εκμεταλλεύτηκα την φανταστική προσφορά του Πλαισίου, και έτσι βρίσκομαι (ευτυχής) κάτοχος ενός titanium grey Note 2. Δεν ήταν απόφαση της στιγμής.

 

Σ' αυτό συνετέλεσαν τα παράπονα χρηστών για το Note 3, η εμπειρία χρήσης του Note 3 (που για μένα δεν διαφέρει τόσο δραματικά απ΄τον προκάτοχό του), και το value for money, που στην συγκεκριμένη περίπτωση θεωρώ ότι είναι κορυφαίο !

 

Εντελώς πληροφοριακά, στο Πλαίσιο Μεταμόρφωσης πουλήθηκαν 8 κομμάτια σήμερα, ενώ στο Mall ΟΛΑ ήταν δεσμευμένα, και εμένα μου έδωσαν ενός που τελικά δεν ήρθε (και προφανώς θα πάρει τον π@υλο :lol: ).

 

.

 

Εσυ τελικα πηρες το note που ειχε κανει κρατηση στο mall ο ξαδερφος μου ??? :)

Link to comment
Share on other sites

Με γεια το κτήνος. :) πραγματικά θα το ευχαριστηθεις το κινητό αυτό. Προσωπικα το έχω φορτωσει απιστευτα και δεν καταλαβαινει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ απ την προσφορά. Ερχόμενος από S3 η διαφορά είναι χαώδες ειδικά σε ταχύτητα.

 

Το S3 το είχα ξετινάξει στις custom ROMS, kernels κλπ... πλέον αποφάσισα να μην πειράξω τίποτα, ούτε καν ρουτ. Περιμένοντας την επίσημη 4.3 ελπιζω να την παρουμε πριν το νέο έτος!! :D

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...