Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε εμένα δεν τρίζει , και γω απο πλαίσιο πριν λίγες μέρες :)
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας αγορασα προσφατα το samsung galaxy note 2 GT N 7100 αγορασα μια καρτα μνημης συγκεκριμενα TurboX την αναγνωριζει μεσα στο κινητο οτι ειναι 8γιγα αλλα δεν μπορω να βρω με τιποτα πως μπορω να αποθηκευω οτι εφαρμογες κατεβαζω απο Play store να αποθηκευονται στην καρτα μνημης και οχι στο τηλεφωνο!!!!Μπορει να με βοηθησετε? Edited by Polimorfikos
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που εχει και το ΝΟΤΕ 2 και το S4 ... τι εχει να πει συγκριτικα με το μεγεθος αυτων των 2 ?? Εχω μια πολυ εντονη διαθεση να παω σε κατι λιιιιγο μικροτερο, γιατι στην οδηγηση, δεν μπορω να το συνηθισω με ενα χερι ρε ****το και μαρεσει σε ολα τα αλλα του!! Παρολο που διαθετει τη λειτουργια (χρηση με ενα χερι).
ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Eχω δουλέψει και τα δύο. Εχουν μικρή διαφορά. Εκείνο που ήταν άνετο με ένα χέρι σχετικά ήταν το s3. Το s4 πιο υποφερτό μεν από το Ν2 αλλά πάλι θέλει χέρι από Σχορτσιανίτη. :lol:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , αγόρασα απο Media markt ενα flip cover γκρί χρώματος όπως του κινητού και είναι πολύ όμορφο . Για αλλαγή , πήρα και αυτήν την θήκη και την περιμένω :) Την έχει κανείς;;
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Eχω δουλέψει και τα δύο. Εχουν μικρή διαφορά. Εκείνο που ήταν άνετο με ένα χέρι σχετικά ήταν το s3. Το s4 πιο υποφερτό μεν από το Ν2 αλλά πάλι θέλει χέρι από Σχορτσιανίτη. :lol:

Καλυτερα,σε προστατευει απο τον πειρασμο να το κανεις μεσα σε αυτοκινητο που οδηγεις,και να σκοτωθεις,ή να σκοτωσεις αλλον.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που εχει και το ΝΟΤΕ 2 και το S4 ... τι εχει να πει συγκριτικα με το μεγεθος αυτων των 2 ?? Εχω μια πολυ εντονη διαθεση να παω σε κατι λιιιιγο μικροτερο, γιατι στην οδηγηση, δεν μπορω να το συνηθισω με ενα χερι ρε ****το και μαρεσει σε ολα τα αλλα του!! Παρολο που διαθετει τη λειτουργια (χρηση με ενα χερι).
Κακα τα ψεματα το note2 εχει μεγαλη δυσκολία στην χρηση με το ενα χερι, ειδικα στο γραψιμο.Το χρησιμοποιω πολλες ωρες στο αυτοκινητο, για σερφαρισμα και διαβασμα ειναι ενταξει, για γραψιμο απλα σταματησα το αθλημα.Η λειτουργία με το ενα χερι ειναι φαουλ ετσι πως την εχουν.Τα γραμματα ειναι ψείρες, αλλο θελεις κι αλλο πατας.Θα επρεπε να μπορουσαμε να αυξομοιωνουμε το μεγεθος του πληκτρολόγιου κατα βουληση και να το προσαρμοζουμε στα μετρα μας, αναλογα το πως θα βολευε τον καθενα μας, τοτε θα ειχε νοημα η λειτουργία αυτη.Με το s4 ειναι σαφως καλυτερα τα πράγματα σε αυτο το θεμα λογω μικροτερων διαστασεων

 

 

 

 

 

 

 

Ανοικτή ακρόαση με το bt του αυτοκινήτου και ησυχάζεις.

+1

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να εισαγω μια εικονα σε ενα μυνημα???? θελω να βαλω τα αποτελεσματα απο το τεστ που του εκανα και δεν μπορω. Συγγνωμη για το off topic.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , αγόρασα απο Media markt ενα flip cover γκρί χρώματος όπως του κινητού και είναι πολύ όμορφο . Για αλλαγή , πήρα και αυτήν την θήκη και την περιμένω :) Την έχει κανείς;;

 

Την εχω δεκα μηνες τωρα.Απο τοτε που πηρα το κινητο δεν την εχω βγαλει καθολου.Προστατευει καλυτερα απο την flip αλλα δινει λιγο ακομη βαρος στο κινητο.Αν την φορας να θυμασαι να την βγαζεις που και που για να την καθαριζεις εσωτερικα γιατι εγω την ειχα ξεχασει για μηνες και μου εκανε καποια σημαδακια στο πισω μερος του κινητου.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα..παρασκευη πηρα το δικο μου απο την προσφορα του Π και εχει και εμενα το αυτοκολλητακι region lock στο κουτι του..
Link to comment
Share on other sites

Ό,τι έχει ημερομηνία κατασκευής μετά από 10-15 Ιουλίου έχει region lock. Και όπως προαναφέρθηκε το Πλαίσιο έφερε παρτίδες Σεπτεμβρίου για την προσφορά οπότε όλα θα έχουν πιθανότατα. Αλλά μικρό το κακό όπως διαβάζω.
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ό,τι έχει ημερομηνία κατασκευής μετά από 10-15 Ιουλίου έχει region lock. Και όπως προαναφέρθηκε το Πλαίσιο έφερε παρτίδες Σεπτεμβρίου για την προσφορά οπότε όλα θα έχουν πιθανότατα. Αλλά μικρό το κακό όπως διαβάζω.

 

 

Καλησπερα,

 

Να ρωτησω κατι πανω σε αυτο επειδη με ενδιαφερει η προσφορα του Πλαισιου! Εαν αγοραστει εκει μπορει να χρησιμοποιηθει με αυστριακη καρτα σιμ η πρωτα πρεπει να ενεργοποιηθει με ελληνικη σιμ?:confused:

 

Eυχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Να ρωτησω κατι πανω σε αυτο επειδη με ενδιαφερει η προσφορα του Πλαισιου! Εαν αγοραστει εκει μπορει να χρησιμοποιηθει με αυστριακη καρτα σιμ η πρωτα πρεπει να ενεργοποιηθει με ελληνικη σιμ?:confused:

 

Eυχαριστω πολυ

 

Ναι μπορεί.

Link to comment
Share on other sites

Για EU μπορώ να απαντήσω με σιγουριά οτι μπορεί, όπως επιβεβαίωσε κ ο Στράτος

 

Το έξτρα τίμημα που ζητάει το 4G αξίζει? (κάνα 80ρι απ'οτι βλέπω στα σκρουτζομάγαζα). Έχει καμμιά ρεαλιστική εφαρμογή καθημερινά?

Edited by fantomas_ktm
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Για EU μπορώ να απαντήσω με σιγουριά οτι μπορεί, όπως επιβεβαίωσε κ ο Στράτος

 

Το έξτρα τίμημα που ζητάει το 4G αξίζει? (κάνα 80ρι απ'οτι βλέπω στα σκρουτζομάγαζα). Έχει καμμιά ρεαλιστική εφαρμογή καθημερινά?

 

Σαν κινητο δεν ξεεω αν θα εχει διαφορα. Δεν το εχω δουλεψει το νοτε 2 με 4g. Αλλα ξερω οτι γενικως οι ταχυτητες ακομη και στην αποκριση στο ιντερνετ, ειναι καλυτερες.

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη διαφορά σαν συσκευές είναι οτι το 4G έχει πιο γρήγορο μοντεμ για καλύτερες ταχύτητες ακόμα κ όταν είσαι εκτός 4G και μόνο αυτό αλλάζει. Μου φαίνεται θα παραμείνω στο αρχικό σχέδιο της προσφοράς του Πλαισίου. Άμα είναι να δώσεις παραπάνω πας κατευθείαν στο 3 και ξενοιάζεις :D
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Το εχω περιπου μια βδομαδα. Το πηρα περι τα 370 καινουργιο. Τωρα εχει 350. Ποσο λετε να το βαλω αγγελια? Μπερδευομαι κ στεναχωριεμαι... αλλα θελω κατι πιο μικρο στην καθημερινοτητα μου... για χρηση με 1 χερι.

 

Υ.Γ. Οποιος ενδιαφερεται ας πει.

Edited by nabagos
λαθος μηνυμα.
ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Πριν αναφερομουν σε αυτες τις γραμμες. https://db.tt/a5A77RwU

Δεν ειναι φυσιολογικο ετσι?

 

Aμα σου πω οτι δεν μπορω να δω γραμμες;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγώ βλέπω τίποτα

 

Ρε παιδια πως αλλάζω το τι θα κάνει το κεντρικό κουμπί όταν το πατάω 2 φορές; ψάχνω αλλά τίποτα. Όταν το πατάω 2 φορές μου βγάζει αυτο που μιλας. Το siri ή πως αλλιώς το λέει η Google. Μπορώ να το αλλάξω αυτό;

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως αλλάζω το τι θα κάνει το κεντρικό κουμπί όταν το πατάω 2 φορές; ψάχνω αλλά τίποτα. Όταν το πατάω 2 φορές μου βγάζει αυτο που μιλας. Το siri ή πως αλλιώς το λέει η Google. Μπορώ να το αλλάξω αυτό;

 

S Voice-Settings-Open via the Home key.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει svoice επιλογή. 4.1.2.

 

Άσχετο αλλά αν πάρει 4.3 το xperia Z πιο γρήγορα από το Note 2 μου, θα τρελαθω. Πολλά μπράβο στην Sony ΑΝ ισχύει. Samsung ξύπνα.

 

http://feedly.com/k/1c4YW6G

Edited by gagailos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...