Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βαλε Xbmc και θα εχεις τα παντα...απο ταινιες,tv και αγωνες...

 

 

xbmc;

τι ειναι αυτο ρε παιδια;

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

xbmc;

τι ειναι αυτο ρε παιδια;

Δε ξέρω τι κάνει κι αν....δείχνει τηλεόραση, αλλά είναι αυτό.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

 

Καλό ειδικά στο τέλος με την μαμά...:)

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από χθες το πρωί έχω τρελές αποσυνδέσεις στο Wi-Fi του σπιτιού μου.ΈΧΩ κάνει factory reset full wipe αλλά το πρόβλημα παραμένει.Καμία ιδέα? Είμαι με στοκ τσεχική και ρουτ.
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από χθες το πρωί έχω τρελές αποσυνδέσεις στο Wi-Fi του σπιτιού μου.ΈΧΩ κάνει factory reset full wipe αλλά το πρόβλημα παραμένει.Καμία ιδέα? Είμαι με στοκ τσεχική και ρουτ.

 

Το router το ελεγξες.; Επανεκκίνηση κλπ. Μήπως πέφτει κάποιος άλλος πάνω στη συχνότητα σου;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το router το ελεγξες.; Επανεκκίνηση κλπ. Μήπως πέφτει κάποιος άλλος πάνω στη συχνότητα σου;

 

Μεχρι και επαναφορα εργοστασιακων εκανα στο ρουτερ.

Ipad και το κινητο της γυναικας πανε σφαιρα

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι και επαναφορα εργοστασιακων εκανα στο ρουτερ.

Ipad και το κινητο της γυναικας πανε σφαιρα

 

Έχεις άλλο router να δοκιμάσεις;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξανά αναφερθεί το πρόβλημα των αδικαιολόγητων αποσβέσεων wifi, τουλάχιστον ακόμη μια φορά αρκετούς μήνες πριν. Οπότε θυμάται ας βοηθήσει, αλλιώς ψαξε παλαια posts και πες μας.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρω το έχουμε πει πολλές φορές αλλά πραγματικά έχω πάθει την πλάκα μου με την μπαταρία.

Δεν μπορώ να το πιστέψω αυτό το πράγμα.

Στο πρώτο θηρίο άλλαζα μπαταρίες δύο φορές την μερα και έπρεπε να έχω το νου μου να είναι πάντα φορτισμένη η δεύτερη .

Εδώ το φορτίζω το κινητό μια φορά την ημέρα (συνήθως μεσημέρι όταν γυρνάω από την δουλειά) και τέρμα αυτό ήταν.

Είναι το πρώτο Android κινητό που δεν έχω αγοράσει δεύτερη μπαταρία..

Στα sg I και ii όπως και στο note άλλαζα μπαταρίες πάντα.

Πραγματικά είναι άλλο να το διαβάζεις και άλλο να το βλέπεις με τα μάτια σου..

Sent from my note2

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξανά αναφερθεί το πρόβλημα των αδικαιολόγητων αποσβέσεων wifi, τουλάχιστον ακόμη μια φορά αρκετούς μήνες πριν. Οπότε θυμάται ας βοηθήσει, αλλιώς ψαξε παλαια posts και πες μας.

Ακολουθησα αυτο το λινκ: http://galaxynote2root.com/galaxy-note-2-tutorials/how-to-fix-wifi-hanging-problems-on-galaxy-note-2/

και προς το παρων μου δουλευει ικανοποιητικα.Νομιζω οτι στο play εχω μεγαλο θεμα γιατι κατεβαζει πολυ αργα.Γενικα στα υπολοιπα παει

ικανοποιητικα.

Update:

Τελικα δεν εφτιαξε..Ακομα παλευω.

Edited by karajim80
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ως κάτοχος άσπρου κι επειδή έπεσε στα χέρια μου και το καφέ αυτό με την οθόνη είναι μια απλή οφθαλμαπάτη.

 

Με το άσπρο κοιτάμε μια οθόνη που περιβάλλεται από ένα πολύ φωτεινό χρώμα και με το καφέ ένα πολύ σκούρο χρώμα. Το contrast που δημιουργείται είναι αναπόφευκτα καλύτερο στη δεύτερη περίπτωση για το μάτι όπως εύκολα κανείς καταλαβαίνει και η οθόνη φαίνεται "καλύτερη". Θεωρώ αδύνατον να έχουν αλλάξει στο ίδιο ακριβώς μοντέλο την οθόνη από χρώμα σε χρώμα, τουλάχιστον σοβαρές εταιρείες δεν τα κάνουν αυτά.

Link to comment
Share on other sites

xbmc;

τι ειναι αυτο ρε παιδια;

 

Δε ξέρω τι κάνει κι αν....δείχνει τηλεόραση, αλλά είναι αυτό.

 

Αυτό που έχεις βάλει στο λινκ δεν είναι το xbmc αλλά εφαρμογή τηλεχειριστηρίου για όσους έχουν το xbmc εγκατεστημένο σε pc, htpc κλπ.

 

Το xbmc είναι media center που βγαίνει για πολλές πλατφόρμες και με τις κατάλληλες ρυθμίσεις έχεις πολύ καλό αποτέλεσμα.

 

Πληροφορίες εδώ και το apk θα το κατεβάσετε από εδώ (δεν υπάρχει στο google play).

Οδηγίες εγκατάστασης εδώ

 

Sorry για το offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ως κάτοχος άσπρου κι επειδή έπεσε στα χέρια μου και το καφέ αυτό με την οθόνη είναι μια απλή οφθαλμαπάτη.

 

Με το άσπρο κοιτάμε μια οθόνη που περιβάλλεται από ένα πολύ φωτεινό χρώμα και με το καφέ ένα πολύ σκούρο χρώμα. Το contrast που δημιουργείται είναι αναπόφευκτα καλύτερο στη δεύτερη περίπτωση για το μάτι όπως εύκολα κανείς καταλαβαίνει και η οθόνη φαίνεται "καλύτερη". Θεωρώ αδύνατον να έχουν αλλάξει στο ίδιο ακριβώς μοντέλο την οθόνη από χρώμα σε χρώμα, τουλάχιστον σοβαρές εταιρείες δεν τα κάνουν αυτά.

 

Ακριβως φιλε μου. Αυτο πιστρευω και εγω. Επισης, κοιτωντας το γκρι μοντελο ενος φιλου, νομιζω οτι το κοντραστ της οθονης ειναι πολυ υψηλοτερο.

Ειναι απλα μια οφθαλμαπατη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθησα αυτο το λινκ: http://galaxynote2root.com/galaxy-note-2-tutorials/how-to-fix-wifi-hanging-problems-on-galaxy-note-2/

και προς το παρων μου δουλευει ικανοποιητικα.Νομιζω οτι στο play εχω μεγαλο θεμα γιατι κατεβαζει πολυ αργα.Γενικα στα υπολοιπα παει

ικανοποιητικα.

Update:

Τελικα δεν εφτιαξε..Ακομα παλευω.

 

Φίλε για να μην τρεχεις πίσω στα πόστ *#0011# ήταν η λύση όπως λέει και το λινκ σου. Αφου είσαι ρουτ πήγαινε στην 4.1.1 και δοκίμασε. Στην δική μου περίπτωση ήμουν σε 4·1·1 official και βάζοντας τον πιο πάνω κωδικό έφτιαξε αμέσως. Τελευταία σου λύση μετά την 4.1.1 ειναι να ξερουταρεις το τηλ σου και αν πάλι δεν διορθωθεί με την πιο πάνω εντολη(η με τις ρυθμίσεις της) πας για σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε για να μην τρεχεις πίσω στα πόστ *#0011# ήταν η λύση όπως λέει και το λινκ σου. Αφου είσαι ρουτ πήγαινε στην 4.1.1 και δοκίμασε. Στην δική μου περίπτωση ήμουν σε 4·1·1 official και βάζοντας τον πιο πάνω κωδικό έφτιαξε αμέσως. Τελευταία σου λύση μετά την 4.1.1 ειναι να ξερουταρεις το τηλ σου και αν πάλι δεν διορθωθεί με την πιο πάνω εντολη(η με τις ρυθμίσεις της) πας για σέρβις.

@Superuser: Καλό θα ήταν για τέτοια posts να υπήρχε link στην αρχή του νήματος, διαφορετικά είναι αδύνατο να τα εντοπίζει κάποιος. Από την άλλη έχω γνώση ότι ίσως να είναι πρακτικά αδύνατο για τον moderator ...θέλει πολύ κόπο να παρακολουθείς ένα νήμα, να αξιολογείς τα σημαντικά, να τα προσθέτεις στο αρχικό μήνυμα και ταυτόχρονα να διώχνεις τα εκτός θέματος και ταυτόχρονα να διατηρείς το κλίμα θετικό :-)

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε στο πρώτο μήνυμα του θέματος των Τροποποιήσεων / Βελτιώσεων.

Επειδή όπως είναι λογικό μπορεί να μας ξεφεύγουν μερικά πράγματα αν θεωρείτε πως κάποιο μήνυμα πρέπει να μπει στην αρχική σελίδα ενημερώστε μέσω PM εμένα ή οποιονδήποτε άλλο αρμόδιο Moderator ώστε να το εξετάσουμε και να μπει αν κριθεί απαραίτητο.

 

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ένας από τους βασικότερους λόγους που δεν μπορώ να αποχωριστω το Note 2 είναι η κάμερα του.

Την θεωρώ καλύτερη απο του S3 παρόλο που θέλουν να την παρουσιάζουν ίδια.

Μόνο το S4 τα πάει καλυτερα και όχι παντού ίσως.

Για xperia z και HTC one δεν το συζητώ καν.

Ακόμα και το iPhone 5 πλησιάζει πολύ άλλα χάνει στις λεπτομέριες.

Το δε iPhone 4s που έχω, χάνει κατά κράτος όπως θα δείτε παρακάτω στις cropαρισμενες φωτο.

http://img18.imageshack.us/img18/9520/screenshot25513450.jpg

 

Και γενικά παιδιά όποιος υποστηρίζει ότι το iPhone είναι πιο smooth από το note 2 θα τον συμβουλευα να τα πιάσει και τα δυο ταυτόχρονα και να κάνει τα ίδια πράγματα. Ειδικά σε touching & scrolling είναι μύθος.

Εκεί που υπερτερεί το iOS είναι το multitasking. To android ξεσκίζει την ram και όταν πέσει χαμηλά αρχίζουν τα lag, κάτι που δεν βλέπεις ουτε καν στο 4s με τα 512mb ram.

Θα έλεγα ναι σ ενα iPhone με 4,5 ίντσες οθόνη, JB απαραιτήτως και με κάμερα αλά S4.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@tresor

 

Τηλεοραση ? Πως?

 

Βαλε το greek tv απτο play store αλλα κ τις εφαρμογες του αλφα κ του αντενα και θα βλεπεις με ιντερνετ.. αλλα να ξερεις υπαρχει κ ενα μικρο πραγματακι που κανει για αντροιντ κ παιζει ψηφιακα καναλια χωρις ιντερνετ ειναι σαν κεραια δηλαδη;)

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ένας από τους βασικότερους λόγους που δεν μπορώ να αποχωριστω το Note 2 είναι η κάμερα του.

Την θεωρώ καλύτερη απο του S3 παρόλο που θέλουν να την παρουσιάζουν ίδια.

Μόνο το S4 τα πάει καλυτερα και όχι παντού ίσως.

Για xperia z και HTC one δεν το συζητώ καν.

Ακόμα και το iPhone 5 πλησιάζει πολύ άλλα χάνει στις λεπτομέριες.

Το δε iPhone 4s που έχω, χάνει κατά κράτος όπως θα δείτε παρακάτω στις cropαρισμενες φωτο.

http://img18.imageshack.us/img18/9520/screenshot25513450.jpg

 

Και γενικά παιδιά όποιος υποστηρίζει ότι το iPhone είναι πιο smooth από το note 2 θα τον συμβουλευα να τα πιάσει και τα δυο ταυτόχρονα και να κάνει τα ίδια πράγματα. Ειδικά σε touching & scrolling είναι μύθος.

Εκεί που υπερτερεί το iOS είναι το multitasking. To android ξεσκίζει την ram και όταν πέσει χαμηλά αρχίζουν τα lag, κάτι που δεν βλέπεις ουτε καν στο 4s με τα 512mb ram.

Θα έλεγα ναι σ ενα iPhone με 4,5 ίντσες οθόνη, JB απαραιτήτως και με κάμερα αλά S4.

Στον dialer, στα sms, στην gallery και στο tapatalk, δηλαδη στις εφαρμογες που χρησιμοποιω περισσοτερο καθημερινα, το ios ειναι πιο smooth.

Αλλα γενικα οχι καποια τραγοκη διαφορα (με εξαιρεση τον dialer που ειναι κακος στα σαμσουγκ).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στον dialer, στα sms, στην gallery και στο tapatalk, δηλαδη στις εφαρμογες που χρησιμοποιω περισσοτερο καθημερινα, το ios ειναι πιο smooth.

Αλλα γενικα οχι καποια τραγοκη διαφορα (με εξαιρεση τον dialer που ειναι κακος στα σαμσουγκ).

 

Στα μανισια ειναι καλυτερα στο ιος.. αλλα αυτα αλλαζουν ολα φιλε μ στο ανδροιντ οποτε μετα πετανε.. τωρα γιατι δε τα φτιαχνει η σαμι απτην αρχη τα δικα της τελεια μονο αυτη το ξερει..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Στα μανισια ειναι καλυτερα στο ιος.. αλλα αυτα αλλαζουν ολα φιλε μ στο ανδροιντ οποτε μετα πετανε.. τωρα γιατι δε τα φτιαχνει η σαμι απτην αρχη τα δικα της τελεια μονο αυτη το ξερει..

 

O dialer ναι.

Στα μηνυματα, δεν θα βρεις και κατι πιο smooth

Στη gallery, ακομα και η καλυτερη εφαρμογη του android (qpic) δεν ειναι τοσο smooth σε σχεση με το ios. (Ειδικα οταν πας απο τη μια φωτο στην αλλη γρηγορα).

Το tapatalk ειναι ενα, δεν αλλαζει...

Ευτυχως που υπαρχει και ο tsf λεω εγω....

Παιδια, τα εχω ψαξει μεχρι αηδιας... Οταν κατι ειναι πραγματικα smooth, φαινεται, δεν χρειαζεται κανεις να πεισει κανεναν..

Το νοτε2 ειναι smooth, αλλα για τα μετρα του android, οχι να το συγκρινουμε πχ με wp. (Η αληθεια ειναι οτι το ios 6 εχει κανει ενα βημα πισω στον τομεα αυτο, σε σχεση με το ios 5)

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

O dialer ναι.

Στα μηνυματα, δεν θα βρεις και κατι πιο smooth

Στη gallery, ακομα και η καλυτερη εφαρμογη του android (qpic) δεν ειναι τοσο smooth σε σχεση με το ios. (Ειδικα οταν πας απο τη μια φωτο στην αλλη γρηγορα).

Το tapatalk ειναι ενα, δεν αλλαζει...

Ευτυχως που υπαρχει και ο tsf λεω εγω....

Παιδια, τα εχω ψαξει μεχρι αηδιας... Οταν κατι ειναι πραγματικα smooth, φαινεται, δεν χρειαζεται κανεις να πεισει κανεναν..

Το νοτε2 ειναι smooth, αλλα για τα μετρα του android, οχι να το συγκρινουμε πχ με wp. (Η αληθεια ειναι οτι το ios 6 εχει κανει ενα βημα πισω στον τομεα αυτο, σε σχεση με το ios 5)

Καμια σχεση . Το Note με apex και άλλο dialer έχει το τέλειο scrolling μεταξύ οθονών και στον app drawer ακόμα περισσότερο.

Τα wp αυτό έλειπε με μια οθόνη να μην είναι smooth. Μόλις όμως αρχίζεις να ανοιγεις εφαρμογές πλην των OEM αρχίζουν τα ζόρια.

Η εφαρμογή με τις φωτο της Google στο Ν7 είναι απαικτη συγκρινόμενη ;τη την στιγμη με iPad 2 iPhone 4s και note 2.

Στο δε iPhone αν είναι JB και εχεις δυνατότητα να φτιαξεις άλμπουμ που εισάγεις εσύ φωτό στην πραγματική τους ανάλυση και όχι από iTunes ζοριζεται σε τεραστια άλμπουμ.

Το iOS είναι πολύ πίσω σε δυνατότητες. Για κάποιον που έχει δουλέψει κορυφαίες android συσκευές λείπουν πολλά καθημερινά πραγματα. Κρίμα γιατί είναι για μένα το καλύτερο λειτουργικό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...