Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Το παίζουν πολύ το άσπρο...

Και η original flip cover είναι όλα τα λεφτά...

Άντε να δούμε ποτέ θα έρθει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γώωωωωωω....φανταστική συσκευή....

Γερμανικό DBT χωρίς multi flow....

Απο που φιλε το παρελαβες?? Εννοω απο που το αγορασες και ειναι γερμανικο?? Amazon?

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα ένα βιντεάκι με τις θηκούλες που πήρα σήμερα έτσι για να έχετε μια εικόνα για το πως είναι:

 

 

 

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα ένα βιντεάκι με τις θηκούλες που πήρα σήμερα έτσι για να έχετε μια εικόνα για το πως είναι:

 

 

Που τις βρηκες βρε φιλαρακι...Σκοτώνω για μια θηκη!!!!!!!Θέλω τη μεσαια παρακαλω (αυτη που κρατησες κι εσυ)...:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Που τις βρηκες βρε φιλαρακι...Σκοτώνω για μια θηκη!!!!!!!Θέλω τη μεσαια παρακαλω (αυτη που κρατησες κι εσυ)...:p

 

Αυτήν την φόρεσα ήδη και δεν βγαίνει.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την φόρεσα ήδη και δεν βγαίνει.

Δε σου ειπα να πάρω τη δική σου....Που τις βρήκες σε ρώτησα....Αν υπάρχουν κάπου τέλος πάντων θήκες!!!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δε σου ειπα να πάρω τη δική σου....Που τις βρήκες σε ρώτησα....Αν υπάρχουν κάπου τέλος πάντων θήκες!!!

 

Παρασκευή το αργότερο ο Νικόλας (extreme-mobile) φέρνει αρκετά σχεδία !!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή το αργότερο ο Νικόλας (extreme-mobile) φέρνει αρκετά σχεδία !!!

 

Άντε γιατί τα original δεν λένε τίποτα απολύτως.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Να ξερεις καποιες φορες μπορει να παρει λιγο χρονο να στις κατεβασει.Μην περιμενεις σε dt να γινει
:Dέχεις δίκιο ολοκληρώθηκε! μα τι όχι τι αργαλιο είναι τούτο οεο??????
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είμαι ο ποιο γκαντέμης εδώ μέσα. Μετά από πολλά τηλέφωνα με την DHL μη έχοντας βγάλει άκρη έστειλα email στην expansys. Με ενημέρωσαν από εκεί ότι έχει κλαπεί στην Γερμανία και είναι τον τελευταίο καιρό πολύ σύνηθες φαινόμενο με την DHL . Είπαν ότι θα μου στείλουν άλλο αύριο. Για να δούμε... Πάντως αν δείτε κάποιο κόλλημα περίεργο στην μεταφορά μιλήστε με expansys και επιλέξτε άλλη courier για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο.

Μπα, δεν είσαι! Όπως έγραψα και πιο πριν, το ίδιο συνέβη και σε εμένα και σήμερα παρέλαβα τον αντικαταστάτη του. Ευτυχώς που οι ενδιάμεσοι ήταν το Expansys και η DHL και όχι τίποτα Ebayδες και ΕΛΤΑ!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Σήμερα απέκτησα το note2 και είναι το πρώτο μου android κινητό και το δεύτερο μου smartphone μετά το n900.

Σίγουρα θα χρειαστώ βοήθεια από τους πιο έμπειρους συμφορουμίτες εδώ μέσα.

Για αρχή θα ήθελα να ρωτήσω αν με το s pen υπάρχει δυνατότητα να αναγνωριστεί η ελληνική γραφή όπως γίνεται με την αγγλική, και αν ναι πώς;

Επίσης πώς μπορώ να δω τη έκδοση λογισμικού που φοράει, γιατί δεν μου εμφανίζει την αναβάθμιση με υποστήριξη multi-windows.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Σήμερα απέκτησα το note2 και είναι το πρώτο μου android κινητό και το δεύτερο μου smartphone μετά το n900.

Σίγουρα θα χρειαστώ βοήθεια από τους πιο έμπειρους συμφορουμίτες εδώ μέσα.

Για αρχή θα ήθελα να ρωτήσω αν με το s pen υπάρχει δυνατότητα να αναγνωριστεί η ελληνική γραφή όπως γίνεται με την αγγλική, και αν ναι πώς;

Επίσης πώς μπορώ να δω τη έκδοση λογισμικού που φοράει, γιατί δεν μου εμφανίζει την αναβάθμιση με υποστήριξη multi-windows.

 

Αναγνωριζει κανονικα ελληνικα

Γραψε στον dialer *#1234# και ποσταρε τους τρεις αλφαριθμητικους εδω

 

Αγαπητοι συνφορουμιτες δυο πραγματα

1.Οποιος εχει αυξησει το binary counter και εχει τρελο θεμα να παει για service pm me εκτος και αν ο CF βγαλει update στο triangle away

2.Οσοι εχετε φλασαρει prerooted stock rom (κυριως την xxlaie) τσεκαρετε το splash screen (samsung galaxy note II GT-N7100) αυτο πρεπει να σας εμφανιζει κανονικα.Αν οχι επειδη η συγκεκριμενη εχει το param.bin αρχειο με το logo χωρις το gt-n7100, πολυ πιθανο αυριο ο ρωσος να δωσει το param.bin ετοιμο για φλασαρισμα μεσω pc odin

 

Αυτα...ξελιγωθηκα σημερα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

1.Οποιος εχει αυξησει το binary counter και εχει τρελο θεμα να παει για service pm me εκτος και αν ο CF βγαλει update στο triangle away

 

Επειδή έχω την εντύπωση ότι μιλάτε σε μια άλλη γλώσσα, υπάρχει κανένα url για να καταλάβω για τι πράγμα μιλάτε ??? (τι εστί binary counter κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Αναγνωριζει κανονικα ελληνικα

Γραψε στον dialer *#1234# και ποσταρε τους τρεις αλφαριθμητικους εδω

 

Αγαπητοι συνφορουμιτες δυο πραγματα

1.Οποιος εχει αυξησει το binary counter και εχει τρελο θεμα να παει για service pm me εκτος και αν ο CF βγαλει update στο triangle away

2.Οσοι εχετε φλασαρει prerooted stock rom (κυριως την xxlaie) τσεκαρετε το splash screen (samsung galaxy note II GT-N7100) αυτο πρεπει να σας εμφανιζει κανονικα.Αν οχι επειδη η συγκεκριμενη εχει το param.bin αρχειο με το logo χωρις το gt-n7100, πολυ πιθανο αυριο ο ρωσος να δωσει το param.bin ετοιμο για φλασαρισμα μεσω pc odin

 

Αυτα...ξελιγωθηκα σημερα

 

Για το 1 θα σου έστειλα pm,

για το 2. τώρα κατάλαβα γιατί ο φίλος μου ζήτησε να του δώσω το param.bin :lol:

 

Καλησπέρα και από μένα.

Σήμερα απέκτησα το note2 και είναι το πρώτο μου android κινητό και το δεύτερο μου smartphone μετά το n900.

Σίγουρα θα χρειαστώ βοήθεια από τους πιο έμπειρους συμφορουμίτες εδώ μέσα.

Για αρχή θα ήθελα να ρωτήσω αν με το s pen υπάρχει δυνατότητα να αναγνωριστεί η ελληνική γραφή όπως γίνεται με την αγγλική, και αν ναι πώς;

Επίσης πώς μπορώ να δω τη έκδοση λογισμικού που φοράει, γιατί δεν μου εμφανίζει την αναβάθμιση με υποστήριξη multi-windows.

 

Καλορίζικο,

έχεις και την επιλογή να βάλεις την Omega Rom που έχει αυτά που ζητάς (Ελληνικό csc και Ελληνικό index στις επαφές)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=345601

Η διαδικασία είναι απλή διάβασε την οδηγίες εγκατάστασης.

 

Επειδή έχω την εντύπωση ότι μιλάτε σε μια άλλη γλώσσα, υπάρχει κανένα url για να καταλάβω για τι πράγμα μιλάτε ??? (τι εστί binary counter κλπ)

 

https://www.google.gr/search?q=samsung+binary+counter

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

 

ΟΚ κατάλαβα, ευχαριστώ. Γιατί στην αρχή νόμιζα ότι πρόκειται κάτι περί της γερμανικής προέλευσης της συσκευής και τρόμαξα...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, πληροφοριακά να σας πω πως όσοι έχετε παραγγείλει από εξωτερικό και το tracking number στον ξένο μεταφορέα (π.χ. Royal Mail) σας βγάζει ότι έφτασε Ελλάδα, μετά μπορείτε να βάλετε το ίδιο tracking number και στα ΕΛΤΑ και σας ενημερώνει κανονικά για την εντός Ελλάδας κίνηση του πακέτου.

 

Εγώ δεν το έχω πάρει ακόμα... Σε αναμονή παραλαβής απ' τον Νίκο για το λευκό. Αν αργήσει μάλλον πάω για eXpansys. Βλέπω και κάτι Γερμανικά sites που το έχουν πολύ φτηνά (520-530 € αν θυμάμαι καλά), αλλά διστάζω να αγοράσω. Αν το έχει πάρει κάποιος από εδώ μέσω γερμανικού ή άλλου φτηνού site ας μας πει να ξέρουμε. Thx!

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει βαλει κανεις διπλα διπλα S3 και Note 2? Θα ηθελα να μου πει καποιος τι παιζει με την ευκρινεια της οθονης του note 2 σε σχεση με το S3 μιας και το pixel density ειναι πιο χαμηλα.. Αν ειναι κανει αισθητο η δεν φαινεται καν
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει βαλει κανεις διπλα διπλα S3 και Note 2? Θα ηθελα να μου πει καποιος τι παιζει με την ευκρινεια της οθονης του note 2 σε σχεση με το S3 μιας και το pixel density ειναι πιο χαμηλα.. Αν ειναι κανει αισθητο η δεν φαινεται καν

Έχει διαφορά κ είναι πολύ λογικό λόγο ακριβός αυτού που είπες (ppi).

Εχεις 1280χ720 σε 4.8 και 306ppi κ 1280χ720 σε 5.5 και 267ppi .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, πληροφοριακά να σας πω πως όσοι έχετε παραγγείλει από εξωτερικό και το tracking number στον ξένο μεταφορέα (π.χ. Royal Mail) σας βγάζει ότι έφτασε Ελλάδα, μετά μπορείτε να βάλετε το ίδιο tracking number και στα ΕΛΤΑ και σας ενημερώνει κανονικά για την εντός Ελλάδας κίνηση του πακέτου.

 

Εγώ δεν το έχω πάρει ακόμα... Σε αναμονή παραλαβής απ' τον Νίκο για το λευκό. Αν αργήσει μάλλον πάω για eXpansys. Βλέπω και κάτι Γερμανικά sites που το έχουν πολύ φτηνά (520-530 € αν θυμάμαι καλά), αλλά διστάζω να αγοράσω. Αν το έχει πάρει κάποιος από εδώ μέσω γερμανικού ή άλλου φτηνού site ας μας πει να ξέρουμε. Thx!

 

Μην διστάζεις .Είναι αυτά τα κλεμμένα των δικών μας εδώ μέσα:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε κ το screen protector -

 

Χαρουλη απο τον ιδιο seller την πηραμε.Για πες review

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αργύρη καλημέρα , δεν υπάρχει αυτό το screen pr, κάθετε για πλάκα χωρίς καθόλου κόπο ,αυτό που πήρα εγώ είναι matte που γουστάρω πολύ .

Αλλά ακριβά πολύ ακριβά .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...