Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσες φορές κι αν το κάνεις αυτό και κάθε φορά ξαναβαζεις τις εφαρμογές σου, οπότε και αυτήν που σου δημιουργεί πρόβλημα, δεν κάνεις τίποτα.Κανε μια επαναφορά ρυθμίσεων και χωρίς να βάλεις τίποτα παρακολούθησε το, νομίζω ότι δεν θα έχεις θέμα.Αν τώρα δεις να σου βγάζει και πάλι πρόβλημα τότε πας για ξαναφλασαρισμα της ρομ.

 

Ναι μάλλον αυτό θα κάνω. Πριν τρεις ώρες περίπου έκανα wipe cache και ακόμα πάει καλά. Αυτή τη στιγμή προσπαθώ να το γονατίσω με καμία εικοσαριά εφαρμογές να τρέχουν, οι περισσότερες με χρήση Internet και δεν καταλαβαίνει τίποτα το θηρίο. Τέλος πάντων θα το διερευνήσω λίγο ακόμα βλέπουμε.

 

Σας ευχαριστώ όλους βρε παιδιά.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι μάλλον αυτό θα κάνω. Πριν τρεις ώρες περίπου έκανα wipe cache και ακόμα πάει καλά. Αυτή τη στιγμή προσπαθώ να το γονατίσω με καμία εικοσαριά εφαρμογές να τρέχουν, οι περισσότερες με χρήση Internet και δεν καταλαβαίνει τίποτα το θηρίο. Τέλος πάντων θα το διερευνήσω λίγο ακόμα βλέπουμε.

 

Σας ευχαριστώ όλους βρε παιδιά.

 

Ναι, θα περασεις ξανα μετα τις εφαρμογες χωρις τα δεδομενα τους για να δεις αν θα στρωσει... αλλιως οπως ειπε κ ο φιλος πιο πανω, δεν θα γινει δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αριστερα απο το σημειο φορτισης της συσκευης υπαρχει μια μικρη τρυπουλα,ξερει κανεις τι ειναι?
Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αριστερα απο το σημειο φορτισης της συσκευης υπαρχει μια μικρη τρυπουλα,ξερει κανεις τι ειναι?

 

Το μικροφωνο, οπως και στην επανω πλευρά.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.....

 

Σήμερα μου ήρθε μια αναβάθμιση 0,53 MB (πολύ μικρή δηλαδή)

 

Ξέρει κανένας τι είναι?

 

Είναι Γερμανική συσκευή.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει πάρει ποτέ κανείς δεύτερο καπάκι (backplate)? Περίπου πόσο κάνει? Είχε το δικό μου μια αναγνωριστική επαφή με χλωρίνη..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει πάρει ποτέ κανείς δεύτερο καπάκι (backplate)? Περίπου πόσο κάνει? Είχε το δικό μου μια αναγνωριστική επαφή με χλωρίνη..

 

Α μάλιστα. Και τί έπαθε από τη συνάντηση με τη χλωρίνη;;; Έτσι από περιέργια δηλαδής... βγάλε και καμία φώτο να δούμε ντε.

 

Backcovers μπορείς να βρεις στο ebay σε εξαιρετικές τιμές της τάξεως των €10.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες σε ολους...εχω εντοπισει ενα μικρο bug και θα ηθελα να μου πειτε αν το εχετε και εσεις...οταν βγαζω τον αυτοματο φωτισμο σταματαει να λειτουργει και η αυτοματη περιστροφη της οθονης ακομα και αν το αντιστοιχο κουτακι ειναι ενεργο...με του που αναβω και παλι τον αυτοματο φωτισμο δουλευει η αυτοματη περιστροφη...το εχετε και αλλοι αυτο ή μονο εγω;

 

Υ.Γ: Με ελληνικη DME6 ειμαι αλλα αν θυμαμαι καλα μου το εκανε και με το προηγουμενο firmware!

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα. Και τί έπαθε από τη συνάντηση με τη χλωρίνη;;; Έτσι από περιέργια δηλαδής... βγάλε και καμία φώτο να δούμε ντε.

 

Backcovers μπορείς να βρεις στο ebay σε εξαιρετικές τιμές της τάξεως των €10.

 

 

Βασικά συνέβη μετά από φαεινή ιδέα μέλους της οικογενείας (αχμ, ελληνίδα μάνα) να καθαρίσει τη flip cover που είναι λευκή και όσο να ναι βρώμισε με διάλυμα βασικό συστατικό του οποίου η χλωρίνη, χωρίς να με ενημερώσει. Τη φόρεσα λοιπόν "φρέσκια" και μετά από ένα δίωρο είδα ότι πότισε στο καπάκι το περίγραμμα του τμήματος της θήκης το οποίο κάνει το κινητό να "στέκεται" όρθιο όταν διπλώνει το flip. Έβγαλα μία φότο μετά βίας φαίνεται ένα καφετί περίγραμμα (κάψιμο) σε κεντρικό τμήμα, live όμως φαίνεται πιο έντονα. Η υφή του πλαστικού δεν άλλαξε καθόλου.

 

Δεν το ψήνω για μη γνήσιο κάλυμμα, γι' αυτό ρωτάω αν έχει ήδη αλλάξει κανείς..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω το ιδιο περιπου με το παιδι παραπανω θελω να ρωτησω. Εχω φαει τρελο κολλημα με το Ruby Wine χρωμα του Note 2 και ειμαι ετοιμος να το χτυπησω αυριο που 8α εχω τα λεφτα απο το skrout αλλα επειδη δεν το εχω πιασει στα χερια μ δεν υπαρχει καπου εδο κοντα να δω το χρωμα κ ουτε τα βιντεο απτο youtube ουτε οι φωτο δινουν ενα ξεκαθαρο αποτελεσμα μηπως το εχει δει κανενας απο κοντα να μου πει την γνωμη του? :lol: Θελω κατι ιδιαιτερο και απο ολα τα αλλα αυτο μ εκανε ιδιαιτερη εντυπωση κ δεν θελω κατι κλασσικο οπως λευκο και γκρι. Σας ευχαριστω εκ των προταιρων
Link to comment
Share on other sites

Ποιό θεωρείτε ομορφότερο χρώμα για το note, white or grey?:)

Από τα δύο διάλεξα το γκρί, αλλά και σε καφέ δεν θα με χαλούσε!

Link to comment
Share on other sites

Ποιό θεωρείτε ομορφότερο χρώμα για το note, white or grey?:)

 

Και τα δύο. Περισσότερο το γκρι και ας εχω το λευκό.

Μολις μου επεσε απο τα χέρια προσπαθώντας να βγακω φωτογραφίες.

Ευτυχως ουτε γρατζουνιά:banghead:

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα ρε παιδια αλλα δεν ξερω τι στέλνουν update συνέχεια. Τι διαφορές έχουν

 

Εχουν αλλαξει το μόντεμ

Link to comment
Share on other sites

για όσους από εμάς έχουν περάσει ελληνικό firmware σε άλλης προέλευσης συσκευή και έχουν κάνει root θα γίνει αυτό το update των 28mb διαθέσιμο μέσω Samsung-updates.com; Γιατί, ουσιαστικά, δεν είναι νέο firmware, αλλά αναβάθμιση του υπάρχοντος firmware. Έχει κανείς εμπειρία από ανάλογο update στο παρελθόν;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα πρόβλημα. Τις τελευταίες τρεις μέρες το κινητό τρώει τρελά κολλήματα. Έτσι στα καλά καθούμενα κολλάει και στρώνει μόνο με restart. Το έκανα τέσσερις φορές hard reset και στήσιμο από την αρχή αλλά τίποτα. Αυτό που παρατήρησα είναι πως αν κάνω wipe cache από recovery πάει καλά για κανένα δωδεκάωρο και μετά πάλι τα ίδια. Αυτό που παρατήρησα επίσης είναι πως κολλάει εννιά στις δέκα φορές όταν το κινητό χρησιμοποιεί το Internet (συγχρονισμό, browsing, flipboard και τέτοια) δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Αν περάσω ξανά την rom μέσω Odin θα είναι καλύτερα λέτε;;; καμιά ιδέα γιατί ξέμεινα;;;

 

Λοιπον παλιοτερα ειχα γραψει για καποιο προβλημα που αντιμετωπιζα με την εφαρμογη του ιντερνετ, η οποια εκλεινε οπως σερφαρα σε ανυποπτο χρονο και μολις την ξανανοιγα ξεκιναγε ακριβως απο το σημειο που ηταν πριν κλεισει. Εκανα hard reset, wipe απο recovery, περασμα ξανα με odin...τιποτα το προβλημα παρεμενε εκει. Με τα πολλα το πηγα στην samsung, την πρωτη φορα δεν διαπιστωσαν το προβλημα, οποτε το ξαναπηγα και μου αλλαξαν ολη την πλακετα με καινουρια...ησυχος και εγω γυρναω σπιτι πιστευοντας οτι εχω ξεμπερδεψει αλλα το προβλημα συνεχιζει να υπαρχει (η αλλαγη της πλακετας παντως δε με χαλασε)...λοιπον με πολυ ψαξιμο διαπιστωσα οτι το προβλημα συμβαινει μονο οταν το κινητο ειναι συνδεδεμενο στον google λογαριασμο μου, αλλιως δουλευει απροβληματιστα. Οποτε πρεπει να ειναι καποιο bug που να εχει σχεση με καποιον απο τους συγχρονισμους.

Κατεβασα το νεο update και εκανα τα hard reset κανονικα πριν και μετα...θα το τεσταρω και θα ειδοποιησω αν συνεχισει να υπαρχει το προβλημα. Παντως με τα τελευταια firmware με εχει απογοητευσει η Samsung...τωρα θα μου πει καποιος για custom και τα σχετικα αλλα εχω κουραστει πλεον με αυτα, τα βαρεθηκα οποτε δε νομιζω οτι αποτελουν λυση για μενα.

 

Που σημαίνει για εμας τους άσχετους;

Δεν ειμαι 100% σιγουρος αλλα το μοντεμ σχετιζεται με πραγματα οπως π.χ ληψη σηματος κινητης (μπορει να ρυθμιζει καποιος παραμετρους για την ισχυ της κεραιας δηλαδη), wifi κλπ...

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Εχουν αλλαξει το μόντεμ

Μπορεί να κάνω και λάθος Πάρη, αλλά νομίζω ότι το modem έμεινε το ίδιο με την προηγούμενη αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Που σημαίνει για εμας τους άσχετους;

 

Ειναι το κομματι της rom που εχει να κανει με την εξωτερικη επικοινωνια της συσκευής (συνδεση στα δικτυα κινητης κλπ).Θα το πω με επιφυλαξη αυτο, αλλα απο εχθες που έκανα το update σταματησαν οι ξαφνικες βουτιες της μπαταρίας, πιθανοτατα να ηταν ενεργοβορο το προηγουμενο μοντεμ,θελει το χρονο του ομως για να το πω με σιγουριά.

 

 

 

 

για όσους από εμάς έχουν περάσει ελληνικό firmware σε άλλης προέλευσης συσκευή και έχουν κάνει root θα γίνει αυτό το update των 28mb διαθέσιμο μέσω Samsung-updates.com; Γιατί, ουσιαστικά, δεν είναι νέο firmware, αλλά αναβάθμιση του υπάρχοντος firmware. Έχει κανείς εμπειρία από ανάλογο update στο παρελθόν;
οχι δεν θα γινει
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το κομματι της rom που εχει να κανει με την εξωτερικη επικοινωνια της συσκευής (συνδεση στα δικτυα κινητης κλπ).Θα το πω με επιφυλαξη αυτο, αλλα απο εχθες που έκανα το update σταματησαν οι ξαφνικες βουτιες της μπαταρίας, πιθανοτατα να ηταν ενεργοβορο το προηγουμενο μοντεμ,θελει το χρονο του ομως για να το πω με σιγουριά.

 

 

Επειδη ειχα θέματα με τέτοιες βουτιές και εγω θα ενημερώσω.

Επειδή εκανα μονο εγκατάσταση και οχι εγκατάσταση όλων λετε να εχω προβλημα;

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Update διαβαζω και update δεν βλεπω για ακ8μη μια φορα..το συνδεω στο κισ μου λεει οτι δεν υποστηρίζει αναβαθμηση μεσω κισ, παω μεσω ΟΤΑ μου λεει η αναβάθμιση γίνεται με σειρά προτεραιοτητας..τα ιδια μου 2κανε και με την αναβάθμιση 4.1.2 ωσπου δεν αντεξα και το εκανα μεσω odin..καμια ιδεα γιατι συμβαινει αυτο? Το κινητο ειναι αγορασμενο απο Πλαισιο.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έγινε και σε μένα η αναβάθμιση και παρότι είναι στοκ ρουτ και το στατους είναι "τυποποιημένο" έκανε μόνο του την αναζήτηση της ενημέρωσης την κατέβασε και περίμενε δικιά μου εντολή για εγκατάσταση. Το παράδοξο είναι οτι στην προηγούμενη αναβάθμιση των 80mb μου έκανε αλλά. Ούτε ενημέρωση έκανε από μόνο του ούτε εγκατάσταση έκανε μετά έβγαζε σφαλμα. Παράξενο αν τυχόν κάποιος έχει παρόμοια περίπτωση ας το πει. Ελληνικό από πλαίσιο η συσκευή
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...