Jump to content

Αναβαθμισμένο Νέο Δίκτυο της WIND. Aναφέρετε τις περιοχές!


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 233
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Μαρκόπουλο Μεσογαίας

 

http://www.speedtest.net/result/2244220523.png

 

καλησπέρa τελεία ταχυτητα πριν τι ταχυτητα εποιανε στην περιοχη ; εσυ που έκανες ακριβώς την μέτρηση αυτή ; στην πλατεία κοντά στην εκκλησία που έχει το σουβλάτζικο ο Μαμαλης; γνωρίζουμε πότε θα φτάσει στην κέρατεa η αναβάθμιση ; αλλά και έξω απο κέρατεa ;

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρa τελεία ταχυτητα πριν τι ταχυτητα εποιανε στην περιοχη ; εσυ που έκανες ακριβώς την μέτρηση αυτή ; στην πλατεία κοντά στην εκκλησία που έχει το σουβλάτζικο ο Μαμαλης; γνωρίζουμε πότε θα φτάσει στην κέρατεa η αναβάθμιση ; αλλά και έξω απο κέρατεa ;

 

Καλημέρα.

Η μέτρηση έγινε στο νοτιότερο σημείο του Μαρκόπουλου (κοντά στο γήπεδο), αλλά δε ξέρω πόσο εκτείνεται (δε ξέρω εάν φτάνει ως τη Κερατέα).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Η μέτρηση έγινε στο νοτιότερο σημείο του Μαρκόπουλου (κοντά στο γήπεδο), αλλά δε ξέρω πόσο εκτείνεται (δε ξέρω εάν φτάνει ως τη Κερατέα).

 

ευχαριστω πολύ για την ενημερώση λογικο το βρίσκω δεν νομίζω να φτάνει κέρατεa . Aν και εγώ είμαι έξω απο κέρατεa προσ λαυρίο άρα δεν !. Εαν Δοκιμάσεις στο κεντρο του μαρκοπούλου εαν μπορείς πές μου. αλλιώς θα δοκιμάσω εγώ όποτε μπορέσω και θα γράψω εδώ . Επίσης στο μαρκοπούλο έφτασε και το δίκτυο τησ cyta .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολύ για την ενημερώση λογικο το βρίσκω δεν νομίζω να φτάνει κέρατεa . Aν και εγώ είμαι έξω απο κέρατεa προσ λαυρίο άρα δεν !. Εαν Δοκιμάσεις στο κεντρο του μαρκοπούλου εαν μπορείς πές μου. αλλιώς θα δοκιμάσω εγώ όποτε μπορέσω και θα γράψω εδώ . Επίσης στο μαρκοπούλο έφτασε και το δίκτυο τησ cyta .

 

Με τη πρωτη ευκαιρια θα τσεκάρω στο κέντρο, και θα πάω και μια βόλτα προς Κερατέα να δούμε τι γίνεται προς τα εκεί....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα σκεφτομαι και γω να κάνω το προγραμμα mobile με τα 30 gb to μηνα.

 

Έχεικανεις μετήσεις για ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ και ΓΕΡΑΚΑ ? εκέι με ενδιαφέρει αλλα πιο πολύ για την ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ!

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σκεφτομαι και γω να κάνω το προγραμμα mobile με τα 30 gb to μηνα.

 

Έχεικανεις μετήσεις για ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ και ΓΕΡΑΚΑ ? εκέι με ενδιαφέρει αλλα πιο πολύ για την ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ!

 

Νέα Ιωνία προς τα που κοντά; Μένω Ν.Φιλαδέλφεια και περνάω συχνά από εκεί να σου πω περίπου τι γίνεται από ταχύτητες. Αν θες κάλεσε και το 1231 (από Wind) ή 2105100100 ανέφερε περιοχή, οδό και θα σου πουν ταχύτητες. είναι αξιόπιστος κι αυτός ο τρόπος, όχι όμως σαν τη μέτρηση από το ίδιο κινητό!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εκανα speed test απο το κινητο μου νοκια ε52 στην κηφισια στο τρενο μου εδειξε 4,5mbs μεγαλυτερη απο την vodafone που ειναι γυρω στα 3 mbs στο περιπου πανω κατω, ενω στο σπιτι μου που την δοκιμασα στον δευτερο οροφο διοτι στο ισογειο και στο πρωτο οροφο δεν ποιανει πρεπει να καθησω το παραθυρο του πρωτου οροφου για να δω μια γραμμη , μου εβγαλε 2,5-3 mbs περιπου σαν της vodafone που σπανια να μου βγαλει 3 mbs αλλα συνηθως λιγοτερο. Στο κατ στο τρενο δεν ποιανει ουτε η vodafone ουτε η wind 3g , στο μαρουσι στο τρενο μου εβγαλε 3,5 mbs , Στην ειρηνη γυρω στο 1,5 mbs με 2 στο τρενο .Στην νεα ιωνια 2,65mbs στο τρενο, στα πευκακια 3,14mbs στο τρενο , Στα ανω πατησια 4,19mbs στο τρενο, Στα κατω πατησια 1,47mbs στο τρενο . Επισης παρατηρησα οτι στον σταθμο του συγγρου φιξ ειχε και hsdpa κατι που η vodafone δεν εχει καθολου , και μου εβγαλε 2,86mbs στο μετρο καθως ανεβαινα τησ σκαλες. Στην λεωφορου συγγρου που δοκιμασα ξανα κοντα στο fever και το fix μου εβγαλε 4006kbs και 1118kbs πολυ καλη ταχυτητα αλλα δεν εχω δει πουθενα παραπανω απο 5 mbs μεχρι στιγμης παρα μονο στο the mall athens , ( το upload δεν καθησα να μου το βγαλει το κινητο για αυτο και δεν το εβαλα , παρα μονο στο τελευταιο μερος που ειχα χρονο για να δω ) .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

μηπως πολυ απλαδεν πιανει η συσκεθη σου μεγαλυτερες ταχυτητες απο 5? γιατι πολλα παιδια σε μερικες περιοχες ποθ εχεις αναφερει εχουν αρκετα μεγαλυτερη ταχυτητα.
GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

μηπως πολυ απλαδεν πιανει η συσκεθη σου μεγαλυτερες ταχυτητες απο 5? γιατι πολλα παιδια σε μερικες περιοχες ποθ εχεις αναφερει εχουν αρκετα μεγαλυτερη ταχυτητα.

 

η συσκευή μου νόκια ε52 ποιανεi μέχρι 10mbs όποτε εαν ήτανε για παραπάνω ταχυτητα θα μπορούσε να φτάσει μέχρι τa δέκα έτσι δεν ειναι ;

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

η συσκευή μου νόκια ε52 ποιανεi μέχρι 10mbs όποτε εαν ήτανε για παραπάνω ταχυτητα θα μπορούσε να φτάσει μέχρι τa δέκα έτσι δεν ειναι ;

 

Πως μέτρησες την ταχύτητα στο Ε52;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πως μέτρησες την ταχύτητα στο Ε52;

 

μπαίνοντας στην σελίδα http://reviews.cnet.com/internet-speed-test/ και επίλεγωντας home ή ότι άλλο θέλεις και απο την σελίδα τησ vodafone http://speedtest.vodafone.gr/index.html απλά στην σελίδα τησ vodafone πολλές φορέσ έχει τύχει να μου κολλήσει για να μου δείξεί το upload και παταω το κουμπί που κλείνει το κινητό μια φορά και επιλέγω ένα προφίλ και ξεκολλαει ή πάω στους σελίδοδείκτες και επιλέγω έναν και πάω επεξεργασία και μετά βγαίνω πίσω στο browser και φορτώνει το upload . Καλα πιο πολύ το download με ενδιαφέρει ως το επί το πληστον να δω. Αυτές οι δυο σελίδες μπορείς να τησ φορτώσεις μονο απο το ιστό τησ νόκια μέσω mini οπερα δεν παίζει . Επίσης εχω βρει και αυτο http://www.mobilespeedtest.com που παίζει στο mini οπερα αλλά δεν το πολύ χρησιμοποιω.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο είναι σχετικά αξιόπιστο αλλά να ξέρεις ότι παίζει ρόλο και η εφαρμογή πλοήγησης που χρησιμοποιείς. Πχ με Νοκια 701 μου δείχνει 14 μεγκαμπιτ στη 3η γενιά αλλά 15 στο ασύρματο δίκτυο, και αν για το πρώτο είναι φυσιολογικό, στο δεύτερο έπρεπε να δείχνει τουλάχιστον 30...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ,

για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα ,

ξέρει κανείς (ή έχει δοκιμάσει) αν η εφαρμογή της wind που εγκαθίσταται στο pc μαζλι με το mifi router , δουλεύει και στα win8 ?

Γιατί σκέφτομαι να εγκαταστήσω τα 8αρια αλλά να έχω και κάποιο στοιχεώχη έλεγχο της χρήσης του ράουτερ.

1.Ote Vdsl 30/2.5 , draytek vdsl router on a Lan with a supermicro server with 7 clients (Nokia 920 -640 , includet).

2.Ipad mini

3. Lenovo Thinkpad Egde

Link to comment
Share on other sites

http://www.speedtest.net/result/2302329562.png

 

Περιοχή Περιστέρι (κοντά στο βενζινάδικο της Αναπαύσεως) με το μι-φι Huawei E 586 (υποστηρίζει μέχρι 7.2 Mbps). Πάντως βάζοντας την καρτούλα στο λάπτοπ μου που υποστηρίζει μέχρι 21Mbps έχω δει ταχύτητα μέχρι κ 1.1 Μβ/ς

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο εμενα. Θελω τη γνωμη σας. Ειμαι συνδρομητης της ΟΝ εδω κι ενα χρονο. 27ευρω απεριοριστα αστικα υπεραστικα ελλαδας 8αρα ταχυτητα. Απο προβληματα μηδενικα. Μενω κοντα στο γηπεδο Α.Δημητριου ( μπραχαμι ) dslam Π.Φαληρου, ταχυτητα 4.7,5,4.5 ....

Εχει καποιος αλλος εδω σε αυτη τη περιοχη wind ;; Μου καναν προσφορα για τα ιδια με 19 ευρω και ψαχνομαι ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο εμενα. Θελω τη γνωμη σας. Ειμαι συνδρομητης της ΟΝ εδω κι ενα χρονο. 27ευρω απεριοριστα αστικα υπεραστικα ελλαδας 8αρα ταχυτητα. Απο προβληματα μηδενικα. Μενω κοντα στο γηπεδο Α.Δημητριου ( μπραχαμι ) dslam Π.Φαληρου, ταχυτητα 4.7,5,4.5 ....

Εχει καποιος αλλος εδω σε αυτη τη περιοχη wind ;; Μου καναν προσφορα για τα ιδια με 19 ευρω και ψαχνομαι ..

 

Πόσταρες σε άσχετο topic, παρόλα αυτά νομίζω ότι η προσφορά που σου προτείνουν αξίζει. Γενικά η Wind, από δική μου εμπειρία, είναι η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με τη On. Οπότε αν την επιλέξεις, δε θα χάσεις :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

http://speedtest.net/result/2329868728.png

 

κιτσι κορωπιου. θα σας στειλω κι αλλο λινκ γιατι ηταχυτητα ειναι σουπερ και πιανει 5 με 6 mbps upload και 19 με 22 mpbs download!!!

 

(για συνδεση 3G μιλαω)

Edited by commannd1
Link to comment
Share on other sites

http://speedtest.net/result/2329868728.png

 

κιτσι κορωπιου. θα σας στειλω κι αλλο λινκ γιατι ηταχυτητα ειναι σουπερ και πιανει 5 με 6 mbps upload και 19 με 22 mpbs download!!!

 

(για συνδεση 3G μιλαω)

 

με τι συσκευη εκανες μετρηση; και ποσο απεχει αυτη η περιοχη απο το κεντρο του κορωπιου ; .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

απο λαπτοπ εκανα. απεχω πολυ απο το κεντρο. στη Βαρη ειμαι πιο κοντα αλλα και παλι κι απο εκει απεχω πολυ. εδω ειναι αποκεντρα και παρολ' αυτα η ταχυτητα ειναι απιστευτη. Edited by commannd1
Link to comment
Share on other sites

απο λαπτοπ εκανα. απεχω πολυ απο το κεντρο. στη Βαρη ειμαι πιο κοντα αλλα και παλι κι απο εκει απεχω πολυ. εδω ειναι αποκεντρα και παρολ' αυτα η ταχυτητα ειναι απιστευτη.

 

τυχερός - κωλοφ***ος.... Εδώ στην Θράκη που παραπλανώμαι λόγο δουλειάς τους τελευταίους μήνες κουκουρίκου από ταχύτητες. 60 με 70 kb την μέρα max. αν ξενυχτάς μετά τις δυο φυσάει στα 150kb/s (αλλά δυστυχώς εκείνες τις ώρες συνήθως κοιμάμαι)....

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Σημερινή μέτρηση στο Βόλο (δεν μπορώ να αναφέρω όμως την περιοχή, για ευνοήτους λόγους)

Κάτι νομίζω ότι άλλαξε, ύστερα από τόσα παράπονα πολλών.

 

Αυτές οι ταχύτητες στο Βόλο δεν υπήρχαν ούτε κατά διάνοια...

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Σημερινή μέτρηση στο Βόλο (δεν μπορώ να αναφέρω όμως την περιοχή, για ευνοήτους λόγους)

Κάτι νομίζω ότι άλλαξε, ύστερα από τόσα παράπονα πολλών.

 

Αυτές οι ταχύτητες στο Βόλο δεν υπήρχαν ούτε κατά διάνοια...

 

Τυχεροί άντε και στις υπόλοιπες περιοχές

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...