Jump to content

Sony Xperia Go


Koucos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 937
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω οταν ειχα παθει το ιδιο μπουταρισα σε safe mode και αφου η μπαταρια πηρε λιγο εκλεισα αμεσως τα δεδομενα και wi-fi και γθρω στο 10% εκανα επανεκκινιση σε κανονικη λειτουργια και το αφησα να φορτισει στο 100%.Απο τοτε δεν το εχω αφησει να αδειασει τελειως.Σε safe mode απο οτι θυμαμαι μπαινεις κατα τη διαρκεια του bootlogo με συνδεδεμενο τον φορτιστη πατωντας επαναλαμβανωμενα το volume +
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν πρέπει να αφήνεις το κινητό να ξεφορτίζει τελείως.. όταν φτάνει 20% περίπου πρέπει να μπαίνει για φόρτιση. από κει και πέρα αφού λες ξεφορτίστηκε τελείως πρέπει να το αφήσεις για ώρα στη φόρτιση και θα ανάψει από μόνο του.
Link to comment
Share on other sites

Και 3 μερες το αφησα στη πριζα μα τιποτα .αν το βγαλω απο τη πριζα και το ξαναβαλω μετα απο λιγο ,μπουταρει και ξανασβηνει αφου εμφανισει το συμβολο τηε χαμηλης μπαταριας και μετα γιοκ.οσες μερες και να παραμεινει στη οπριζα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημερα παιδια.

Υπαρχει καποια δοκιμασμενη και οσο το δυνατον απροβληματιστη ROM με stock την 4.1.2?

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολος είσαι φίλε μου. Η 4.1.2 ήταν προβληματική από μαμά, με τα γνωστά κολλήματα που είχε με τις κλήσεις. Όσο το είχα εγώ, είχα περάσει σε cm11 για να μπορώ να λειτουργήσω το κινητό.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα παιδιά

Έχω φύγει πλέον από το GO αλλά επειδή το έχω δώσει του αδερφού μου και έχει τα γνωστά προβλήματα με τη στοκ ρομ, μήπως μπορείετε να μου προτείνετε κάποια δοκιμασμένη και κυρίως σταθερή ρομ?

Η χρήση θα είναι η τελείως συντηρητική (τηλέφωνα δηλαδή και λίγο web για τα νέα της ημέρας)

το βασικό είναι να είναι σταθερή χωρίς επανεκκινήσεις κλπ

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Όσο το είχα για προσωπική μου χρήση είχα καταλήξει σε κάποια CM11 για την καθημερινή μου χρήση. Και νομίζω ότι μάλλον κάπου εκεί είναι η καλύτερη επιλογή που μπορείς να κάνεις. Απλά απαιτείται ξεκλείδωτος bootloader, αν δεν τον έχεις ξεκλειδώσει (χάνεις την εγγύηση, που φαντάζομαι έχει λήξει).

 

Ξεκλείδωμα bootloader γίνεται επίσημα. Νομίζω υπάρχουν οδηγίες και στο site της Sony.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάσαι ποια ήταν αυτή η ρομ;

Ο bootloader είναι ξεκλειδωμένος και εχει γίνει root και όλα τα σχετικά. Απλά επειδή δεν είναι πλέον στα χέρια μου δεν εχω και τη δυνατότητα να αλλάζω συχνά την ρομ μέχρι να βρω κάποια που να είναι σταθερή.

Και είναι δύσκολο να καταλάβει ο άλλος που δεν εχει και ιδιαίτερη γνώση στο θέμα ότι μπορει να χρειαστεί να μπουν και 5 ίσως και παραπάνω διαφορετικά λογισμικά μέχρι να βρεις αυτο που ψάχνεις.

Γι αυτο προσπαθώ να βρω όσο γίνεται συγκεκριμένα πράγματα που να το κάνω μια κι έξω.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάσαι ποια ήταν αυτή η ρομ;

Ο bootloader είναι ξεκλειδωμένος και εχει γίνει root και όλα τα σχετικά. Απλά επειδή δεν είναι πλέον στα χέρια μου δεν εχω και τη δυνατότητα να αλλάζω συχνά την ρομ μέχρι να βρω κάποια που να είναι σταθερή.

Και είναι δύσκολο να καταλάβει ο άλλος που δεν εχει και ιδιαίτερη γνώση στο θέμα ότι μπορει να χρειαστεί να μπουν και 5 ίσως και παραπάνω διαφορετικά λογισμικά μέχρι να βρεις αυτο που ψάχνεις.

Γι αυτο προσπαθώ να βρω όσο γίνεται συγκεκριμένα πράγματα που να το κάνω μια κι έξω.

Αν θυμάμαι καλά την CM11 από Xperia STE. Δες αν θες τις διάφορες εκδόσεις που υπάρχουν και επίλεξε μια.

 

http://forum.xda-developers.com/xperia-u/go-development/rom-cyanogenmod-11-xperia-t2776873

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλημέρα σας, προσπάθησα να κάνω restore το TA partition και έκτοτε το τηλέφωνο έγινε hardbrick δεν φορτίζει, δεν μπαίνει σε fastboot / flashmode παρά μόνο μόλις συνδέσω φορτιστή ανάβει ένα κόκκινο led και σβήνει και μετά τίποτα. Υπάρχει κάποια περίπτωση να το επαναφέρω; Ευχαριστώ πολύ!!

TaAakiS

Sony Ericsson Xperia X10mini --> Sony Xperia go --> Sony Xperia Z1 Compact & Sony Smartwatch 2(SW2) --> Sony Xperia Z5

Η visual basic ποτέ δεν πεθαίνει και όλα τα apps ανασταίνει...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με το PC companion κάνοντας επιδιόρθωση λογισμικού δεν μπορείς να κάνεις δουλειά;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τίποτα, το τηλέφωνο έγινε hardbrick

TaAakiS

Sony Ericsson Xperia X10mini --> Sony Xperia go --> Sony Xperia Z1 Compact & Sony Smartwatch 2(SW2) --> Sony Xperia Z5

Η visual basic ποτέ δεν πεθαίνει και όλα τα apps ανασταίνει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Go

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...