Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τραβάς με τον κέρσορα από την πάνω πλευρά προς τα κάτω , ή από την κάτω πλευρά προς τα πάνω να εμφανιστούν ; Δεν είναι μόνιμες αλλά γίνεται απόκρυψη αυτόματα.

Άκυρο δεν φταις εσύ και άλλοι ανέφεραν στο telegram κανάλι του slimhouse ότι δεν έχουν μπάρες πάνω κάτω στην 10.5 για X88 king , λογικά θα βγάλει διορθωμένη έκδοση ο slimhouse.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1258

  • makis1024

    549

  • ath156

    1771

Φτου!!!Οποτε όταν βγει,στο bcm θα αποεπιλεγω την πρώτη επιλογή για partition που λέει σωστά;Για την ported του Ugoos τι λένε; Ένα έχω να πω προς το παρόν.Δεν εχω δοκιμάσει άλλα με S922x αλλά μποξάκι είναι σφαίρα ακαριαίο!!
Link to comment
Share on other sites

@xloupas Την έβαλα την slimbox 10.5 αλλά δε ξέρω τι παίζει..Δεν υπάρχει ούτε navbar ούτε starusbar και ας είναι ενεργοποιημένες στις ρυθμίσεις!Εσυ τι rom φοράς;

 

Εγώ έχω αρχαία επάνω την έκδοση 8 από slimbox δεν βρήκα χρόνο να ασχοληθώ ακόμα, με το burn card maker όλα εντάξει δεν πιστεύω να σε δυσκόλεψε.

Του έβαλες κανένα μεγάλο αρχείο βίντεο 4Κ να δεις πως τα πάει;

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

@xloupas Ναι με τη stock rom 4K βίντεο άψογο και με slimbox 10.5 στο Coreelec Netflix 1080p στο 1ο ζορικο επεισοδιο μεταξύ 03:00-06:00 our planet δεν ένιωθε τίποτα! Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

@xloupas Ναι με τη stock rom 4K βίντεο άψογο και με slimbox 10.5 στο Coreelec Netflix 1080p στο 1ο ζορικο επεισοδιο μεταξύ 03:00-06:00 our planet δεν ένιωθε τίποτα!

 

Ωραια αντε να το χαρεις τωρα βαλε και μια καλη ρομ οποια σου αρεσει και κατσε εκει

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!Ειναι τόσο όμορφο το άτιμο και κομψό,που το λυπάμαι που θα γίνει τρύπα για ανεμιστηράκι..

Για πιο λογο και εγω ανεμιστηρα εχω απο κατω και εχει ολοκληρο pattern με τρυπες το κουτι παντα μιλαω για την κατω πλευρα του.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως και με νορμάλ χρήση είδα μόλις 48°.αλλα το έχω ψυχολογικό δε μπορώ να το αφήσω έτσι.Οπως το αμάξι.Οσο καλή ψύξη και να έχει,αν δε δουλεύει το βεντιλατερ στα ζόρια..
Link to comment
Share on other sites

Καινουργιο μποξακι στο μικροσκοπιο..

Και το ονομα του AX95 DB...

Προκειται για ενα S905X3 4/32 που εχω στα χερια μου με την υπογραφη ποιοτητας της παλιας NEXBOX!

Το μαμα λογισμικο ειναι μια περιεργη μιξη Android που ενω ολα ''φαινονται'' AOSP το playstore ειναι ATV !!!

Φυσικα δεν εχει καθολου μπαρες πανω κατω αλλα σαν πρωτη εντυπωση παιζει τα παντα χωρις προβληματα!

Επισης εχει τον επεξεργαστη απο πανω (λογικα θα ζεσταινεται λιγο πιο ευκολα) , δεν εχει οθονη και εχει και ενα κουμπακι on/off πρακτικο απο πισω ...

Ααα....

Και το ρευμα στα usb κλεινει οταν κλεινει και το μποξ...!

Ακομα ενα λοιπον που κανει αυτην την δουλεια ! :up:

Χμμ...

Δοθεισης ευκαιριας να πω και κατι για τα X96 Air...

Μου ειπανε οτι το X96 Air p3 δεν κλεινει το ρευμα στο usb οποτε κρατηστε το σαν σημειωση οτι ισως δεν το κανουν ολες οι βερσιον X96 Air αυτο οπως το p2 που ειχα στα χερια μου!

Και οπως παντα περισσοτερα αρνητικα η θετικα με το περασμα των ρωσικων custom & port λογισμικων!

 

0-02-05-24f716315ec77c47573e530f7e813c095852ccaf91dd64fed7736ea0fcd1d395-ef1164b2.jpg 0-02-05-361ee3a3e894db20b1b79bbb09745a5b0ee2396db0421dd08e33445b8674c094-c50e235f.jpg 0-02-05-4d4e70d4c8147cd8546ccc223dc5f40a96b050252875f504c12d7e2250cfbca1-58374c7d.jpg

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε και το κουφό..Παω να δοκιμάσω την ported του Ugoos και τωρα δε μου λειτουργεί ο burn card maked τρόπος.Δε μπουταρει καν απο την κάρτα.Τι να κάνω; Θέλει κάθε φορά να βάζω τη μαμισια rom με το UBT θα μας τρελανει;

*Ακυρο,στο 3ο κάψιμο της κάρτας πέτυχε! Δυστυχώς το bt δε δουλεύει ούτε στη slimbox ούτε στην Ugoos port.. Επίσης δυστυχώς το X88 king έχει πολύ θερμό άσπρο σε σχέση με το Vorke Z6 με αποτελεμα να μου φαίνεται θολωμενα όλα τα χρώματα..

*Συγνώμη, ξανά edit..Δε συνδέεται στο Beewi BBR100 με το οποίο μεταδίδω τον ηχο ασύρματα στο surround.Σε bt αυτιού συνδέθηκε..Καμια ιδέα πριν παραγγειλω κάποιο άλλο;

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Τις υπόλοιπες συσκευές Bluetooth τις αναγνωρίζει κανονικά και μπορείς να κάνεις pair; Ποντίκι Bluetooth δοκίμασες; Ακουστικά bt;

Κάτι τέτοιο δηλαδή ψάχνεις...

[8,24€ 38% OFF]BlitzWolf® BW-BL2 2 In 1 bluetooth V5.0 Audio Transmitter Receiver Adapter Wireless 3.5mm Aux Audio Adapter For TV PC Speaker Home Sound System Mobile Phone Accessories from Phones & Telecommunications on banggood

https://banggood.app.link/goMHXahPldb

Ή κάτι αντίστοιχο της γνωστής ugreen

€ 14,60 23%OFF | Ugreen Bluetooth RCA Receiver 5.0 aptX LL 3.5mm Jack Aux Wireless Adapter Music for TV Car RCA Bluetooth 5.0 3.5 Audio Receiver

https://a.aliexpress.com/_mLFGVTf

Και τα δύο φαίνονται καλά , η blitzwolf είναι oem του banggood , η ugreen από την άλλη βγάζει ποιοτικά κινέζικα μπλιμπλίνια.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

@makis1024 Ναι ολα κομπλέ.Και με το V7 SP6000 που έχει bt V3 όλα κομπλέ.Το beewi μου όμως έχει bt 2.1 μήπως γι'αυτό;Δεν υποτίθεται όμως βρε παιδιά ότι κάθε νέα έκδοση bt είναι backeards compatible με όλες τις προηγούμενες εκδόσεις bt;
Link to comment
Share on other sites

Άρα το box έχει Bluetooth που δουλεύει , απλά δεν μπορεί να συνδεθεί με το συγκεκριμένο μαραφέτι , το blitzwolf είναι σε προσφορά , οκτώ ευρώ με τα μεταφορικά δεν χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις. Σε πιο ποιοτικό επέλεξε ugreen. Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

@makis1024 Να σημειώσω όμως οτι στο Coreelec αν και με την 3η,4η προσπάθεια συνδέθηκε!Αυτα τα 2 που προτείνεις μόνο από Κίνα να φανταστώ..
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα έχω δοκιμάσει , ξέρω όμως ότι η ugreen βγάζει ποιοτικά προϊόντα π.χ σε mi box s είναι μια πολύ καλή και φτηνή λύση ο αντάπτορας που βγαίνει usb to ethernet. Η blitzwolf από την άλλη σαν oem της Banggood δεν μπορεί να είναι μάπα γιατί η Banggood βάζει το όνομα της πάνω και δίνει παραγγελίες φασόν σε εργοστάσια , βιοτεχνίες. Το ugreen εάν το ψάξεις θα το βρεις και στο skroutz , πιο ακριβό βέβαια από ότι στο Aliexpress , αλλά αποφεύγεις την αποστολή από Κίνα. Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

@makis1024 Εχω καταμπερδευτει.Ειναι δύο κωδικοί 40758 και 40759.Ποια η διαφορά τους; Είναι bt 5.0 αλλά aptx υποστηριζει στο 4.2;
Link to comment
Share on other sites

@kostas_kanal0011 Τελικα αξιζει το X88 king ή να το πεταξω στα σκουπιδια :lol:

με εκαψες απο το πρωι ελεγα κρατησου μην γραψεις τιποτα, χωρις παρεξηγηση, απλα να τονισω εδω οτι εγω ειμαι στην slimbox 8 ακομα και δεν παρατηρω καποιο προβλημα σε σχεση με bluetooth ή θολωμενα όλα τα χρώματα οπως αναφερεις

Και παλι επειδη ο γραπτός λογος μπορει να παρερμηνευθει χωρις κανενα ιχνος ειρωνείας.

 

 

https://ibb.co/dmDQbHP

https://ibb.co/5scVrFf

https://ibb.co/0ZnLXs1

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

@makis1024 Εχω καταμπερδευτει.Ειναι δύο κωδικοί 40758 και 40759.Ποια η διαφορά τους; Είναι bt 5.0 αλλά aptx υποστηριζει στο 4.2;

 

aptX είναι μια οικογένεια ιδιόκτητων αλγορίθμων συμπίεσης κωδικοποιητή ήχου που ανήκουν στην Qualcomm, με μεγάλη έμφαση στις ασύρματες εφαρμογές ήχου. Και τα δύο είναι bt v5 , το aptx υποστηρίζει μία επιπλέον κωδικοποίηση , αυτό κατάλαβα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα σε σχέση με το Vorke Z6 όμως είπα η σύγκριση στα χρώματα.Οχι είμαι πολύ ικανοποιημένος,ισα ισα στα μάτια μου είναι και πιο ξεκούραστο!Οσο για το bt,απο οτι φαίνεται, υπάρχει ασυμβατότητα με το συγκεκριμένο bt receiver..Παρηγγειλα το Ugreen τελικά και ελπίζω να μην υπάρξει θέμα!Για όσους ενδιαφέρονται,να τονίσω ότι παρόλο που στο site λεει bt 4.2 μου είπε ο υπάλληλος ότι παρέλαβαν νέα παρτίδα με bt 5.0 στην ίδια τιμή!

 

https://eshop.thefixers.gr/shop/kalodia/adaptors/product/ugreen-bluetooth-42-receiver-audio-adapter-1402.html

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

@xloupas Δε ξέρω αν πρέπει να γελάσω η να κλάψω! Είπα κάτσε να κάνω κάνα πείραμα με τα καλώδια hdmi πρωτού το πάρω απόφαση..Με έκπληξη μου ανακάλυψα οτι τελικά δε φταίει το X88 King αλλα οι θύρες hdmi2 και hdmi3 οι οποίες καμία σχέση σε εικόνα με την hdmi1!!Το μποξάκι στη θύρα hdmi1 είναι ΆΨΟΓΟ όπως το Vorke Z6!!Μια ανακούφιση,αλλά ένας πονοκέφαλος τώρα γιατί οι 2 αυτές θύρες να δείχνουν washed out χρώματα..Εχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο;Η τηλεόραση είναι SONY...
Link to comment
Share on other sites

Καλά κλάμα δεν υπάρχει αυτό το αναστάτωμα που σας έκανα..Ενω στο hdmi1 το σκηνικό από προεπιλογή είναι στο αυτόματο,στα hdmi2 & hdmi3 είναι στα "γραφικά" Σόρυ παιδιά, αλλά που να το φανταστώ αυτό,εφ'οσον κιόλας δεν έχω πειράξει ποτέ αυτές τις ρυθμίσεις..Οπότε όλα κομπλέ,αψογο το X88 King ειδικά με την ported του Ugoos πάει τρένο + ότι έχει επιλογή να έχεις root με magisk..Τωρα με το bt και το beewi bbr100 θέλω να πιστεύω ότι είναι η κακια στιγμή που λένε.Ελπιζω με το αναρχομενο Ugreen να είναι κομπλέ!
Link to comment
Share on other sites

Καλά κλάμα δεν υπάρχει αυτό το αναστάτωμα που σας έκανα..Ενω στο hdmi1 το σκηνικό από προεπιλογή είναι στο αυτόματο,στα hdmi2 & hdmi3 είναι στα "γραφικά" Σόρυ παιδιά, αλλά που να το φανταστώ αυτό,εφ'οσον κιόλας δεν έχω πειράξει ποτέ αυτές τις ρυθμίσεις..Οπότε όλα κομπλέ,αψογο το X88 King ειδικά με την ported του Ugoos πάει τρένο + ότι έχει επιλογή να έχεις root με magisk..Τωρα με το bt και το beewi bbr100 θέλω να πιστεύω ότι είναι η κακια στιγμή που λένε.Ελπιζω με το αναρχομενο Ugreen να είναι κομπλέ!

 

Να περάσω δηλαδή τη vortex αξίζει;

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...