Jump to content

Android TV Box

spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν πάρεις box δεν θα χρειάζεται να μπαίνεις σε τέτοια σάιτ. Θα εγκαταστήσεις kodi και terrarium και θα πάθεις πλάκα.
Εκτός εάν διαθέτει 4Κ τιβί, όπου εκεί θα χρησιμοποιεί τορεντ

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω

• Απαντήσεις 19,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν εχω 4κ τηλεοραση, δυστυχως..:rolleyes: Εχω καταληξει στο beelink gt1 ultimate.

Θα βαλω το kodi , το οποιο εχω δει παλιοτερα σε pc και θα κοιταξω και το terrarium. Απλα ηθελα να εχω και την δυνατοτητα των σελιδων που προαναφερα.

Ευχαριστω πολυ!

Δεν εχω 4κ τηλεοραση, δυστυχως..:rolleyes: Εχω καταληξει στο beelink gt1 ultimate.

Θα βαλω το kodi , το οποιο εχω δει παλιοτερα σε pc και θα κοιταξω και το terrarium. Απλα ηθελα να εχω και την δυνατοτητα των σελιδων που προαναφερα.

Ευχαριστω πολυ!

Εχω το gt1 ultimate και δεν εχω προβληματα αλλα καποιοι αλλοι που εχουν προσπαθησει να το δουλεψουν μεσω wifi ειχαν σοβαρα θεματα. Αν θα ειναι μακρια απο το router καλυτερα ισως να κοιταξεις καποιο αλλο.

Ευχαριστω πολυ!

Από μένα Tanix TX92 3/32

Κανένα ιδιαιτερο πρόβλημα στα ξένα φόρουμ δεν έχει υπάρξει.

Τρέχει νεράκι από την πρώτη μέρα και το έχω αρκετούς μήνες.

Ούτε σκάλισμα, ούτε τίποτα.

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Ευχαριστω πολυ!

OK δεκτό. Καλύτερα όμως να αρχίσεις να ξεχνάς αυτές τις λύσεις. Μη σκέφτεσαι με τη λογική του pc και των windows. Έτσι κι αλλιώς υπάρχει πρόσθετο στο Kodi που τραβάει απευθείας τις ταινίες αυτών των σελίδων (gamato, xrysoi κλπ) χωρίς να ανοίξεις browser και να μπεις στις σελίδες και φυσικά χωρίς διαφημίσεις κλπ.

Από μένα Tanix TX92 3/32

Κανένα ιδιαιτερο πρόβλημα στα ξένα φόρουμ δεν έχει υπάρξει.

Τρέχει νεράκι από την πρώτη μέρα και το έχω αρκετούς μήνες.

Ούτε σκάλισμα, ούτε τίποτα.

Καλησπέρα φίλε μου, σκέφτομαι να το πάρω για χρήση kodi. Επειδή θα με ενδιέφερε και για χρήση cosmote on the go, γνωρίζεις αν υπάρχει τρόπος να το κάνω unroot? Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Εχει κανεις αποψη για τα ακολουθα μποξακια?

MECOOL M8S Pro+ TV Box Amlogic S905X Android 7.1 2GB RAM + 16GB ROM

Alfawise H96 Mini TV Box Amlogic T962E 2GB RAM+16GB ROM 4K Android 7.1 2.4G 5G WiFi

Ουσιαστικα μιλαμε για χρηση Kodi σε tv εως 1080p και κανα ελαφρυ σερφαρισμα...(Οχι παιχνιδια)

Παιζει κανονικά third party launcher (πχ Nova) η χρειαζεται καθε φορα που κλεινει επανεπιλογη?

Μπαρες πλοηγησης (κατω & πανω) υπαρχουν?

OTA Updates παιζουν χωρις προβληματα?

Ουσιαστικα και οποια αλλη προταση με οριο τα 40$ ειναι καλοδεχουμενη

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Καλησπέρα φίλε μου, σκέφτομαι να το πάρω για χρήση kodi. Επειδή θα με ενδιέφερε και για χρήση cosmote on the go, γνωρίζεις αν υπάρχει τρόπος να το κάνω unroot? Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Υπάρχει unroot mode στα settings για αυτό το κουτί.

Είναι απλά ένα on/off διακοπτακι, αλλά προσωπικά ποτέ δεν το δοκίμασα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Σε 905w( mecool m8s pro w, tanix tx3 mini) πάντως σε 3' έτοιμο unroot, για 912 δυστυχώς δεν έχω δοκιμάσει ακόμα για να έχω άποψη :)!

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επειδή έχω το πρώτο πως κάνουμε unroot;

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μετά από την Wind έρχεται και η Cosmote και όπως φαίνεται δριμύτερη:

https://rexsat.blogspot.nl/2018/02/cosmote-tv-go-ver-he-op-4k.html

https://tecky.eu/erchonte-stin-cosmote-tv-neos-dektis-eurobox-android-tv-box-4k-nea-on-demand-ypiresia-national-geographic/

Αρκεί να μας δώσει και την εφαρμογή που θα βγεί (μέσω play store ή αλλιώς) για αυτή την δουλειά προκειμένου να στήσουμε κι εμείς τα tv box 4k που έχουμε.

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)

Μετά από την Wind έρχεται και η Cosmote και όπως φαίνεται δριμύτερη:

https://rexsat.blogspot.nl/2018/02/cosmote-tv-go-ver-he-op-4k.html

https://tecky.eu/erchonte-stin-cosmote-tv-neos-dektis-eurobox-android-tv-box-4k-nea-on-demand-ypiresia-national-geographic/

Αρκεί να μας δώσει και την εφαρμογή που θα βγεί (μέσω play store ή αλλιώς) για αυτή την δουλειά προκειμένου να στήσουμε κι εμείς τα tv box 4k που έχουμε.

Η συνέντευξη για το history HD που αναφέρεται στο πρώτο άρθρο είναι από το Φεβρουάριο. Άρα αρκετά πριν τη wind...

Τώρα εγώ προσωπικά, περιμένω μόνο εφαρμογή για Android TV, αφού σε TV box η εφαρμογή (έστω και με πλάγιο τρόπο - βλέπε έκδοση για ταμπλετ) λειτουργεί...

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η συνέντευξη για το history HD που αναφέρεται στο πρώτο άρθρο είναι από το Φεβρουάριο. Άρα αρκετά πριν τη wind...

Τώρα εγώ προσωπικά, περιμένω μόνο εφαρμογή για Android TV, αφού σε TV box η εφαρμογή (έστω και με πλάγιο τρόπο - βλέπε έκδοση για ταμπλετ) λειτουργεί...

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ φυσικά το ίδιο. Ελπίζω να "παντρέψει" το app με το live channel της Google για να λειτουργήσει άψογα!
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)

Παρακληση,καποιος που εχει εγκαταστησει το cosmote tv go σε mi box να μου στειλει πμ με τον τροπο γιατι δεν το βρισκω.Ειμαι αρχαριος με τα tv box.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ

Έχει δοκιμάσει κάποιος να.συνδέσει κάποιο box με ultrawide monitor 2560x1080 ?

Δουλεύει καλά γιατί είχα διαβάσει οτι σε κάτι οθόνες με ανάλυση 1680x...... συνέβαιναν διάφορα.

Καλημέρα. Υπάρχει κάποιος που να έχει το mecool kiii pro? Θέλω να ρωτήσω αν έχει προβλήματα υπερθέρμανσης και αν υποστηρίζει τελικά το νεο πρότυπο που θα έρθει στο επιγειο.

Είμαι ένα κλικ από το να το πάρω αλλά κολλάω στα παραπάνω.

Έχει δοκιμάσει κάποιος να.συνδέσει κάποιο box με ultrawide monitor 2560x1080 ?

Δουλεύει καλά γιατί είχα διαβάσει οτι σε κάτι οθόνες με ανάλυση 1680x...... συνέβαιναν διάφορα.

Μπορώ να δοκιμάσω αν ενδιαφέρεσαι σήμερα να δω πως παίζει

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω το mxiii g s812 2gb 16gb rom εδω κι 2 χρονια .Πριν απο 3-4 μηνες αρχισε να κολαει ,πριν απο 2 μηνες αρχισε να κανει επανεκινησης 1 -2 φορες την βδομαδα αφου το ανοιγα κι μετααπο 2-3 λεπτα.Συνηθως δουλευει 6-7 ωρες την μερα brousing και καμια σειρα ταινια( οχι παιχνιδια).Δεν εχει ενδειξη θερμοκρασιας (αισθητηρα).Χθες που δοκιμασα ανεμιστηρακι απο κατω ,εκανε τα ιδια κοληματα που εκανε κι χωρις ανεμιστηρα.

Απο χθες το βραδι που το ανοιξα ξανα, δειχνει το box τα χρωματα ξεπλυμενα (το κοκκινο πορτοκαλι.το μπλε σκουρω σιελ κλπ).Αφαιρεσα το ανεμιστηρακι,αλλαξα θυρα hdmi , καλωδιο hdmi ,τα ιδια.Ενωενα αλλο tv box που εχω δειχνει κανονικα στη tv.

Tι φταιει? Τι να κανω ?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Παρακληση,καποιος που εχει εγκαταστησει το cosmote tv go σε mi box να μου στειλει πμ με τον τροπο γιατι δεν το βρισκω.Ειμαι αρχαριος με τα tv box.

Στείλε μου mail να στο ανεβάσω αύριο με wetransfer

Καλημέρα. Υπάρχει κάποιος που να έχει το mecool kiii pro? Θέλω να ρωτήσω αν έχει προβλήματα υπερθέρμανσης και αν υποστηρίζει τελικά το νεο πρότυπο που θα έρθει στο επιγειο.

Είμαι ένα κλικ από το να το πάρω αλλά κολλάω στα παραπάνω.

Πρόσφατα μου έφερε ένας φίλος να του περάσω την nougat rom προβλήματα δεν διαπίστωσα, άσε που ήταν πολύ γρήγορο μετά την αναβάθμιση, θερμοκρασίες όχι κάτι ιδιαίτερο σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα boxakia εννοώ στην αφή, το t2 πρότυπο το υποστηρίζει, μόνο πρόβλημα ήταν ότι όταν έβαλε netflix επειδή έχει συνδρομή δεν του άνοιγε του είπα να κοιτάξει μήπως είχε βγει ota που όντως είχε βγει και του δούλεψε και το netflix κανονικά και χωρίς πρόβλημα.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Υπάρχει κανένας άλλος που να το έχει? Σε παρακολούθηση ταινίας 1080 θα ήθελα να μάθω πως συμπεριφέρεται απο θερμοκρασίες.

Μπορώ να δοκιμάσω αν ενδιαφέρεσαι σήμερα να δω πως παίζει

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι αν είναι εύκολο θα ήθελα να ξέρω, σε ευχαριστώ

Εάν κάποιος ενδιαφέρεται για Tanix TX92 3/32 μαζί με Bluetooth μικρό πληκτρολόγιο ας επικοινωνήσει μαζί μου με π.μ.

Σχεδόν αχρησιμοποίητα.

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς

Παιδια συγνωμη που ξαναποσταρω αλλα δεν πηρα καπια απαντηση. Επι ενα 2 μηνες ακομα να αποφασισω τι να παρω για την τηλεοραση. Βασικα αυτη τη στιγμη στη T.V που ειναι προς το παρων 1080p το μονο που βλεπουμε ειναι κανονικα καναλια κυπριακης τηλεορασης εκτος απο καποιες φορες που βαζω το λαπτοπ κοντα με HDMI να δουμε καμια ταινια. Ειμαι αναμεσα σε Android Box, Roku Steaming Stick Plus και το Chromecast Ultra. Κυριως τι ζηταω? Netflix 1080p , ταινιες με καλη ποιοτητα για streaming, και live καναλια κυριως για κανα ποδοσφαιρο και F1 .. Εχω ψαξει εναλακτικους μεθοδους για να βλεπω ταινιες στο Roku μεσω του PLEX και το σκεφτομαι αν αξιζει.. ειμαι διαθεσιμος να πληρωσω μεχρι 100ευρω για κατι που αξιζει. Σκεφτομαι οτι τα φθηνα android box δεν θα μου κανουν τη δουλεια μου ποιοτικα και γενικως δεν μου γεμιζουν το ματι. (με εξαιρεση το nvidia shield) Απο την αλλη ομως θα στερηθω και τα live καναλλια με το Roku .. Επισης υπαρχει και ενα αλλο προιον που το εχουν αρκετοι εδω στην Κυπρο, ειναι το Dreambox. Βασικα ειναι IP T.V , πληρωνεις 150ευρω το χρονο και εχεις ολα τα καναλια και σειρες στα χερια σου με ελληνικους υποτιτλους. Χωρις κολληματα χωρις τπτ σε σχετικα πολυ καλες ποιοτητες.

Κοιτα το zidoo x6 pro δε θελει ψαξιμο και σκαλισμα παιζει αξιοπιστα χωρις υψηλες θερμοκρασιες, ρουταρισματα βουντου κτλπ κτλπ

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7), Iphone6s, Samsung J7(2016),iphone7

Cube U30GT2,Ipad 3,Ipad 5

Παιδια συγνωμη που ξαναποσταρω αλλα δεν πηρα καπια απαντηση. Επι ενα 2 μηνες ακομα να αποφασισω τι να παρω για την τηλεοραση. Βασικα αυτη τη στιγμη στη T.V που ειναι προς το παρων 1080p το μονο που βλεπουμε ειναι κανονικα καναλια κυπριακης τηλεορασης εκτος απο καποιες φορες που βαζω το λαπτοπ κοντα με HDMI να δουμε καμια ταινια. Ειμαι αναμεσα σε Android Box, Roku Steaming Stick Plus και το Chromecast Ultra. Κυριως τι ζηταω? Netflix 1080p , ταινιες με καλη ποιοτητα για streaming, και live καναλια κυριως για κανα ποδοσφαιρο και F1 .. Εχω ψαξει εναλακτικους μεθοδους για να βλεπω ταινιες στο Roku μεσω του PLEX και το σκεφτομαι αν αξιζει.. ειμαι διαθεσιμος να πληρωσω μεχρι 100ευρω για κατι που αξιζει. Σκεφτομαι οτι τα φθηνα android box δεν θα μου κανουν τη δουλεια μου ποιοτικα και γενικως δεν μου γεμιζουν το ματι. (με εξαιρεση το nvidia shield) Απο την αλλη ομως θα στερηθω και τα live καναλλια με το Roku .. Επισης υπαρχει και ενα αλλο προιον που το εχουν αρκετοι εδω στην Κυπρο, ειναι το Dreambox. Βασικα ειναι IP T.V , πληρωνεις 150ευρω το χρονο και εχεις ολα τα καναλια και σειρες στα χερια σου με ελληνικους υποτιτλους. Χωρις κολληματα χωρις τπτ σε σχετικα πολυ καλες ποιοτητες.

Εφόσον θέλεις netflix 1080p θα κοιτάξεις αυτή την λίστα

https://avclub.gr/forum/showthread.php/160598-Media-Players-με-HD-Netflix-υποστήριξη

Καλό είναι να πάρεις κάτι καλό όπως είπες γιατί το φτηνό μερικές φορές μπορεί να βγεί ακριβό, κοίταξε για amlogic s912 έχουν καλύτερη συμβατότητα με το Κόντι προσωπικά θα απέφευγα τα rockchip δεν συνεργάζονται τόσο καλά με το Κόντι εκτός και αν βάλεις fork ftmc για rockchip εκφράζω προσωπική μου άποψη βέβαια η τελική απόφαση είναι δική σου.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.