Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Peace.

Mια ερώτηση για το ΗDMI CEC στην slimbox. Δουλεύει γενικά καλά όσον αφορά τις εντολές από το box στην ΤV. Αλλά συμβαίνει το εξής που δεν φαίνεται να είναι ενεργοποιημένη επιλογή κάπου: Όταν ανοίγω σκέτη την tv μετά από κάποια ώρα ανοίγει και το box (ανεπιθύμητο). Το έχει ψάξει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites






Σχετικά με την συνδεσιμότητα που ανέφερες, επειδή και εγώ γλυκοκοιτάζω το Nokia 8000 - αν και έχει ήδη βγει το επόμενο μοντέλο αλλά δεν το βρίσκω στην ελληνική αγορά - θα ήθελα να σε ρωτήσω αν του έχεις συνδέσει BT Gamepad για παιχνίδια. Με ενδιαφέρει για να ασχολούνται τα παιδιά μου πότε πότε.
Επίσης με όλο το θάρρος, θα ήθελα να σε ρωτήσω αν βρίσκεις τα παρακάτω παιχνίδια στο Play store, μιας και αυτά παίζουν πιο πολύ : Brawl Stars, Stumble Guys, Roblox.
Χίλια ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγνώμη για την καθυστέρηση στην απάντηση. Δεν τα έχει αυτά τα 3 παιχνίδια που μου έστειλες.
Σε ότι αφορά τα games κάποια στιγμή πέρασα κάποια mame και κούμπωσα πάνω του τα χειριστήρια από το ps4 και έπαιξαν κομπλέ.
Δεν το έψαξα όμως παραπάνω και επειδή τα mame είναι ρετρό παλιά παιχνίδια δεν ξέρω να σου πω αν θα παίζουν όλα οκ.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν θα πάρει άλλη αναβάθμιση δηλαδή; Πως το γνωρίζεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Γιατί βγήκε ήδη η νέα έκδοση του 8010 οπότε πλέον παύει όπως διάβασα η υποστήριξη σε αυτό.
Αλλά όπως έγραψε ο συμφορουμίτης από τη στιγμή που το λογισμικό συνεργάζεται άψογα με όσα χρειαζόμαστε δεν με πειράζει αυτό.

Με την ευκαιρία να απαντήσω σε κάποιο φίλο που είχε ρωτήσει, ότι σε eon και Cosmote τα κανάλια αλλάζουν κανονικά με τα πλήκτρα programme + -

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, ath156 said:

Ειλικρινά κάτι δεν καταλαβαίνω😞 Την σκοπιμότητα του να παίζεις κάτι με ταχύτητα 1,20 ή 1,30 !!!

π.χ. το KODI έχει εξ' ορισμού ταχύτητες 2Χ,4Χ,8Χ,16Χ,32Χ και λειτουργούν άψογα. Βέβαια εγώ έχω την Ugoos port 0.5.4 AOSP from Sadman888 (δεν ξέρω τι γίνεται στην στοκ και ούτε πρόκειται πιθανόν να ασχοληθώ μαζί της).Η έννοια αυτού είναι συνήθως να βρεις που είχες σταματήσει να βλέπεις, να βρεις κάποιο σημείο ενδιαφέροντος κλπ. Προφανώς υπάρχει κάποια άλλη χρήση που θέλεις και εγώ δεν καταλαβαίνω την χρησιμότητά της. Την μοναδική χρησιμότητα που θα μπορούσα να φαντασθώ είναι να κάνω αργό playback/replay σε κάποια φάση αγώνα😉και όχι να δω μία "αργή" σειρά σε ταχύτητα 1,20 ή 1,30 !

Αν προσέξεις και το YouTube και το Netflix έχουν επιλογή playback speed. Γιατί λοιπόν να δει κάποιος σε 1,20-1,40 που βλέπω εγώ; Λόγω χρόνου. Πχ κάποιες φορές θέλω στη 1 ώρα να δω 2 επεισόδια. Γιατί κάποιες ταινίες/σειρές είναι πολύ ωραίες αλλά τόσο αργές που βαριέσαι το ρυθμό. Γιατί υπάρχουν video (όχι σειρές/ταινίες) που είναι ώρες και το βλέπεις σε λιγότερο χρόνο. Πίστεψε με, μέχρι το 1,40 βλέπω πολύ καλά, δεν χάνω κάτι. Οι ταχύτητες 2x, 3x κλπ είναι αδύνατο να παρακολουθήσεις.

Βάζοντας λοιπόν το output 1080p60 σταθερά δεν έχω σπασίματα στη κίνηση ούτε στο pi4 ούτε στα windows (ούτε στο box της Cosmote με τον S905X4).

Λες να είναι θέμα επεξεργαστή; Γιατί στο Kodi στο Hk1 το playback speed δεν παίζει σωστά (σπασίματα).

Καμία λύση;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Lurker said:

Αν προσέξεις και το YouTube και το Netflix έχουν επιλογή playback speed. Γιατί λοιπόν να δει κάποιος σε 1,20-1,40 που βλέπω εγώ; Λόγω χρόνου. Πχ κάποιες φορές θέλω στη 1 ώρα να δω 2 επεισόδια. Γιατί κάποιες ταινίες/σειρές είναι πολύ ωραίες αλλά τόσο αργές που βαριέσαι το ρυθμό. Γιατί υπάρχουν video (όχι σειρές/ταινίες) που είναι ώρες και το βλέπεις σε λιγότερο χρόνο. Πίστεψε με, μέχρι το 1,40 βλέπω πολύ καλά, δεν χάνω κάτι. Οι ταχύτητες 2x, 3x κλπ είναι αδύνατο να παρακολουθήσεις.

Βάζοντας λοιπόν το output 1080p60 σταθερά δεν έχω σπασίματα στη κίνηση ούτε στο pi4 ούτε στα windows (ούτε στο box της Cosmote με τον S905X4).

Λες να είναι θέμα επεξεργαστή; Γιατί στο Kodi στο Hk1 το playback speed δεν παίζει σωστά (σπασίματα).

Καμία λύση;

Ομολογώ ότι ποτέ δεν το σκέφθηκα έτσι και πιθανόν να μην το θελήσω ποτέ...όμως σέβομαι την επιθυμία σου και θα έλεγα:

1. Δοκίμασες στο KODI να "παίξεις¨ με τις ρυμuίσεις του (π.χ. Ρυθμίσεις-Αναπαραγωγή-Επεξεργασία και εκεί να ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις το Mediacodec?? που υπάρχει ως επιτάχυνση υλικού)

2. Δοκίμασες άλλον player όπως τον MXplayer ? και εκει έχει ρύθμιση για software or hardware  χρήση στο παίξιμο (συνήθως η software επιλογή λειτουργεί καλύτερα)

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ath156 said:

Ομολογώ ότι ποτέ δεν το σκέφθηκα έτσι και πιθανόν να μην το θελήσω ποτέ...όμως σέβομαι την επιθυμία σου και θα έλεγα:

1. Δοκίμασες στο KODI να "παίξεις¨ με τις ρυμuίσεις του (π.χ. Ρυθμίσεις-Αναπαραγωγή-Επεξεργασία και εκεί να ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις το Mediacodec?? που υπάρχει ως επιτάχυνση υλικού)

2. Δοκίμασες άλλον player όπως τον MXplayer ? και εκει έχει ρύθμιση για software or hardware  χρήση στο παίξιμο (συνήθως η software επιλογή λειτουργεί καλύτερα)

Ναι έχω δοκιμάσει διάφορα. Ο MX Player έχει λίγα σκαλώματα όχι όσο το Kodi. Θα δοκιμάσω και τον VLC.

Κάπου βρήκα ότι υπάρχει μία εκδοσή παλιά, unsupported για amlogic αλλά δε ξέρω αν κάνει για το HK1. Την [8.2.3.1] LibreELEC 8.2 for S905/S905X αλλά δεν μπορώ να τη βρω.

https://forum.libreelec.tv/thread/9319-8-2-3-1-libreelec-8-2-for-s905-s905x/?pageNo=1

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Lurker said:

Ναι έχω δοκιμάσει διάφορα. Ο MX Player έχει λίγα σκαλώματα όχι όσο το Kodi. Θα δοκιμάσω και τον VLC.

Κάπου βρήκα ότι υπάρχει μία εκδοσή παλιά, unsupported για amlogic αλλά δε ξέρω αν κάνει για το HK1. Την [8.2.3.1] LibreELEC 8.2 for S905/S905X αλλά δεν μπορώ να τη βρω.

https://forum.libreelec.tv/thread/9319-8-2-3-1-libreelec-8-2-for-s905-s905x/?pageNo=1

Καλημέρα.

Μην παιδεύεσαι με Libreelec. Καλύτερο από το Coreelec δεν υπάρχει για το κουτί σου.

Αυτό που ζητάς νομίζω ότι μπορείς να το έχεις εύκολα και έτοιμο με το Stremio και τον default Player που έχει.Τουλάχιστον για σειρές και ταινίες θα σε καλυψει. Έχει έτοιμη ταχύτητα Χ1,25 το δοκίμασα και έπαιζε άψογα (βέβαια έγώ δεν έχω στοκ λειτουργικό). Ούτε είναι κάτι που θα το χρησιμοποιούσα ποτέ, όμως για να υπάρχει έτοιμο σημαίνει ότι και άλλοι το επιθυμούν όπως και εσύ😉

Τέλος πάντων πιστεύω ότι "επειγόντως" πρέπει να φύγεις από την στοκ, οπότε εάν το αποφασίσεις στείλε Προσωπικό Μήνυμα εδώ στο νήμα, για να σου πω πως:

- Θα κρατήσεις πανεύκολα σε ένα αρχείο backup την στοκ με οτιδήποτε έχεις κάνει έως τώρα😎 και πως επίσης πανεύκολα θα μπορείς με 1 (μία) κίνηση να γυρίσεις πίσω (σαν να μην πέρασε λεπτό), εάν τυχόν δεν σου αρέσει η κάστομ ρομ (σχεδόν απίθανο το βρίσκω βέβαια).

- Πως θα εγκαταστήσεις την κάστομ ρομ. Απλώς προκαταβολικά σου λέω ότι για να είμαστε έτοιμοι 100% για κάθε περίπτωση, πες μου εάν έχεις καλώδιο USB-A/USB-A (male/male). 

Screenshot_20230203-063022.png

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ath156 said:

Καλημέρα.

Μην παιδεύεσαι με Libreelec. Καλύτερο από το Coreelec δεν υπάρχει για το κουτί σου.

Αυτό που ζητάς νομίζω ότι μπορείς να το έχεις εύκολα και έτοιμο με το Stremio και τον default Player που έχει.Τουλάχιστον για σειρές και ταινίες θα σε καλυψει. Έχει έτοιμη ταχύτητα Χ1,25 το δοκίμασα και έπαιζε άψογα (βέβαια έγώ δεν έχω στοκ λειτουργικό). Ούτε είναι κάτι που θα το χρησιμοποιούσα ποτέ, όμως για να υπάρχει έτοιμο σημαίνει ότι και άλλοι το επιθυμούν όπως και εσύ😉

Τέλος πάντων πιστεύω ότι "επειγόντως" πρέπει να φύγεις από την στοκ, οπότε εάν το αποφασίσεις στείλε π.μ. για να σου πω πως:

- Θα κρατήσεις πανεύκολα σε ένα αρχείο backup την στοκ με οτιδήποτε έχεις κάνει έως τώρα😎 και πως επίσης πανεύκολα θα μπορείς με 1 (μία) κίνηση να γυρίσεις πίσω (σαν να μην πέρασε λεπτό), εάν τυχόν δεν σου αρέσει η κάστομ ρομ (σχεδόν απίθανο το βρίσκω βέβαια).

- Πως θα εγκαταστήσεις την κάστομ ρομ. Απλώς προκαταβολικά σου λέω ότι για να είμαστε έτοιμοι 100% για κάθε περίπτωση, πες μου εάν έχεις καλώδιο USB-A/USB-A (male/male). 

Screenshot_20230203-063022.png

Καλήμερα!!

Το coreelec το δοκιμασία όπως που είπα, ήταν άψογο (εκτός του playback speed) και ωραία εικόνα.

Αν έχεις κάποιο οδηγό να κρατήσω backup τη stock και να δοκιμάσω άλλη, ευχαρίστως. Να μπορώ να γυρίσω όμως εύκολα στη stock αν χρειαστεί.

Ευχαριστώ!

Edited by Lurker

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα το remote που ελεγα αλλα καπου εχω κολλησει.
Ναι μεν λειτουργει μια χαρα στην slimbox αλλα δεν καταλαβαινω γιατι δεν λειτουργει καθολου σε coreelec οπως επισης και δεν λειτουργει το power για το ανοιγμα του μποξ (Hk1 box) αν και αυτο ειναι το λιγοτερο.

 

Edited by manthes
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manthes said:

Τελικα πηρα το remote που ελεγα αλλα καπου εχω κολλησει.
Ναι μεν λειτουργει μια χαρα στην slimbox αλλα δεν καταλαβαινω γιατι δεν λειτουργει καθολου σε coreelec οπως επισης και δεν λειτουργει το power για το ανοιγμα του μποξ (Hk1 box) αν και αυτο ειναι το λιγοτερο.

 

Σε Coreelec του έβαλες το ειδικό αρχείο που χρειάζεται για το rc?  

Το ON/OFF εννοείς σε coreelec ή slimbox?

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως δεν δοκίμασα να το ανοιξω χωρίς την sd που εχω το coreelec. 

Δεν θα έπρεπε εφοσον το γνήσιο remote λειτουργεί στο coreelec να συμβαίνει το ίδιο και σε αυτό; Δεν εβαλα κανενα αρχειο για αυτό τον λογο αφού το λειτουργουσα έτσι απο τοτε που το εγκατεστησα

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, manthes said:

Η αλήθεια είναι πως δεν δοκίμασα να το ανοιξω χωρίς την sd που εχω το coreelec. 

Δεν θα έπρεπε εφοσον το γνήσιο remote λειτουργεί στο coreelec να συμβαίνει το ίδιο και σε αυτό; Δεν εβαλα κανενα αρχειο για αυτό τον λογο αφού το λειτουργουσα έτσι απο τοτε που το εγκατεστησα

Κάτσε...τώρα που το σκέφτομαι αυτό που πήρες δεν είναι το ίδιο με το στοκ κοντρόλ !!!!....άρα πρέπει να βάλεις άλλο αρχείο....άρα πρέπει να δούμε ποιο κουτί έρχεται με τέτοιο κοντόλ και να βάλεις το σχετικό αρχείο του!! ...θα το πάρεις από εδώ

https://www.dropbox.com/sh/w60gx2c66rpmb4e/AAAVeDersy7MJFCESRCAEGcVa?dl=0

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, manthes said:

Σαν εμφανιση το Τ95plus εχει τετοιο χειριστήριο 

Ναι, δοκίμασε αυτά με Τ95...και εγώ αυτά κοιτούσα αλλά τα έχει και με διάφορους επεξεργαστές....trial and error method...έτσι και αλλιώς ένα αρχειάκι είναι😉

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, manthes said:

Το T95Z plus ηταν. 

Ευχαριστώ 

Επίσης για να ανοίγει και κλείνει στο Coreelec με το καινούργιο ριμόουτ κοντρόλ πρέπει να εγκαταστήσεις ξανά το BL301 από τα Settings 😉😎

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Εχω θεμα με το wake up. Να υποθεσω οτι χρειαζεται διαφορετικο config.ini σε σχεση με αυτο που ηδη ειχα; 

........ 

Τελικά βρηκα τον κωδικο για wake up και εκανα αντικατασταση στο υπάρχον config.ini.

Τέλος 

Edited by manthes
Link to comment
Share on other sites

Πως να κάνετε Update από Coreelec 19.5 (Matrix) σε Coreelec 20.0 (Nexus)

Πάντοτε είναι προτιμότερο να κάνετε "καθαρή" εγκατάσταση είτε πρόκειται για Android είτε για Coreelec.

Υπάρχει όμως περίπτωση να έχετε κάνει δικό σας build στο Coreelec 19.5 και να διστάζετε να κάνετε καθαρή εγκατάσταση του 20.0, με νέα εγκατάσταση όλων των addons σας. Σε αυτή την περίπτωση πρέπει να κάνετε τα εξής:

- Να επιλέξετε το "manual" στα "Settings-Coreelec-Updates"

- Να επιλέξετε ως "Update Channel" το "Coreelec-20"

- Να περιμένετε να κατέβει το update και να αποδεχθείτε την εγκατάστασή του

- Να περιμένετε να γίνει το "migration"  from 19.5 to 20.0😉

1675591488819.jpg

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, manthes said:

Εχω θεμα με το wake up. Να υποθεσω οτι χρειαζεται διαφορετικο config.ini σε σχεση με αυτο που ηδη ειχα; 

........ 

Τελικά βρηκα τον κωδικο για wake up και εκανα αντικατασταση στο υπάρχον config.ini.

Τέλος 

Υπάρχει δυνατότητα να χρησιμοποιείς και τα 2 remote controls ταυτόχρονα στο Coreelec (αυτό του HK1 Box και αυτό που αγόρασες) . Είναι σχετικά εύκολο. Εάν θέλεις μπορώ να το αναρτήσω και εδώ.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

SOS guys help me!!!! Το mecool km1 deluxe που έχω στα καλά καθούμενα ενώ είναι και πάνω σε ups δεν λειτουργεί.. Αναβοσβήνει το φωτάκι και τίποτα άλλο. Το κλείνω κανονικά εν τω μεταξύ. Τελευταία φορά έκλεισε μόνο του λόγω ανενεργιας και δεν ξανά άνοιξε. Τα εφτησε το boxακι ή ο αντάπτορας του ρεύματος;;;
Ευχαριστώ

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δώσε στο Box ρεύμα μέσω τροφοδοτικού 5v 2a από κάποιο κινητό , στην θύρα USB του box μέσω καλωδίου USB να αποκλείσουμε το τροφοδοτικό , δηλαδή την τροφοδοσία ως αιτία. 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το τροφοδοτικό είναι.. Δοκίμασα του psp που είναι και αυτό 5V 2Α και ακριβώς ίδιο βύσμα και δουλεύει.
Το θέμα είναι πως δεν βρίσκω να παραγγείλω. Έχει κανείς καμιά ιδέα;
Ευχαριστώ πολύ 05c6e4b67448a8f95400f89ef30c0f70.jpg

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αχρήστευσε ένα καλώδιο USB ένωσε το υπάρχον βύσμα , μαύρο με μαύρο , κόκκινο με κόκκινο. Και δούλεψε έναν φορτιστή κινητού 5v 2ah που θα δίνει ρεύμα στο USB καλώδιο από την μια που καταλήγει στο βύσμα το ήδη υπάρχον από τον μαμά φορτιστή. Στo άσπρο και το πράσινο καλώδιο βάλε μονωτική ταινία. Αυτό σαν προσωρινή λύση ή μόνιμη , μέχρι να σου έρθει αυτό που τυχόν παραγγείλεις.

€ 2,86  30%OFF | Power Cable USB 2.0 to DC 5.5mm x 2.1mm 1.0M 2A Support 5V or 12V Charger Connector Cable for Table lamp Tablet MP3 MP4
https://a.aliexpress.com/_m0408US

 

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

@johnybe
Σε οποιοδηποτε καταστημα ηλεκτρονικων θα βρεις φορτιστη
Κι όμως στην περιοχή που μένω δεν βρήκα σε 5 καταστήματα ηλεκτρικών που έχουμε για αυτό σκέφτηκα να παραγγείλω και δεν βρήκα ακριβώς το ίδιο στην αρχή. Αργότερα βέβαια με τα χαρακτηριστικά και του ακροφυσιου βρήκα ακριβώς.
Ευχαριστώ

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, johnybe said:

Κι όμως στην περιοχή που μένω δεν βρήκα σε 5 καταστήματα ηλεκτρικών που έχουμε για αυτό σκέφτηκα να παραγγείλω και δεν βρήκα ακριβώς το ίδιο στην αρχή. Αργότερα βέβαια με τα χαρακτηριστικά και του ακροφυσιου βρήκα ακριβώς.
Ευχαριστώ

Έχω πει από καιρό ότι μπορεί κάποιος να φτιάξει ένα καλώδιο USB-A/USB-A (male/male) πολύ εύκολα για εγκατάσταση firmware. Κατά σύμπτωση δε το σχετικό λινκ υπάρχει δίπλα στις "ΔΗΜΟΦΙΛΕΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ". Βέβαια εσένα με το συγκεκριμένο κουτί πιθανόν δεν θα σου ήταν χρήσιμο (εκτός εάν έχεις και κάποιο άλλο). Όμως στην ίδια ανάρτηση έχω αναφέρει που αλλού μπορεί να χρησιμοποιηθεί ένα τέτοιο καλώδιο. Στην 3η περίπτωση γράφω:

- Επιπλέον (επικουρικά και εάν χρειασθεί) ένα τέτοιο καλώδιο μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ως τροφοδοτικό από την θύρα USB του κουτιού μας, με χρήση του τροφοδοτικού του κινητού μας !! (φωτο 1)

Επειδή λοιπόν όλοι μας αλλάζουμε τα smartphones σαν πουκάμισα είναι πολύ πιθανόν να μας έχου ξεμείνει κάποιοι φορτιστές τους😉

https://myphone.gr/forum/topic/73324/?do=findComment&comment=7070217

 

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...