Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

30 minutes ago, akist25 said:

Παιδιά αυτό το box είναι καλό το ξερετε;

 

C57FDB4B-945E-4A16-813A-AF09D65F595F.jpeg

Ουσιαστικά είναι ένα mibox με 1000αρι ethernet

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

Λάθος, 100 lan Ethernet έχει, όπως και το mecool km2 plus. Εάν θέλεις τις πιστοποιήσεις του , το mecool km2 plus το θεωρώ λίγο καλύτερο λόγω s905x4 , το Hako mini έχει τον s905y4. Βέβαια και τα δύο έχουν ATV λογισμικό. 

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και αυτό 

https://www.geekbuying.com/item/Hakomini-Amlogic-S905Y4-Google-Certified-Android-TV-Netflix-4K-516465.html

φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Έχετε άποψη για το Nokia 8000. Το γλυκοκοιτάζω αρκετά. Το έχει πάρει κάποιος;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το HK1 αυτό:

https://forum.freaktab.com/node/831460

τι λέει; Ξέρει κανείς; Πως ακριβώς γίνεται το πέρασμα του firmware;

Υπάρχει κάπου και στο stock firmware αν κάτι πάει στραβά; 

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Lurker said:

Για το HK1 αυτό:

https://forum.freaktab.com/node/831460

τι λέει; Ξέρει κανείς; Πως ακριβώς γίνεται το πέρασμα του firmware;

Υπάρχει κάπου και στο stock firmware αν κάτι πάει στραβά; 

Εάν πήγαινες μόλις 2 ποστ παρακάτω από αυτό που έβαλες λινκ, θα έβλεπες πως εγκαθίστανται τα διάφορα firmwares σε αυτό το κουτί και σε άλλα με Amlogic....😉 από ποστ μου του 2020 !  

https://forum.freaktab.com/node/812507#post812507

https://forum.freaktab.com/node/777676

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Έχετε άποψη για το Nokia 8000. Το γλυκοκοιτάζω αρκετά. Το έχει πάρει κάποιος;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Το έχω εγώ εδώ και 8 μήνες. Δε μασάει πουθενά και με εξαιρετική ποιότητα κατασκευής. Στα 73 ευρώ που παίζει στο Σκρουτζ το χτυπάς άφοβα.
Του έχω επάνω netflix amazon disney apple σε 4k λάδι στην εικόνα του και επίσης nova cosmote ertflix ant1plus nba tv και παίζουν σούπερ.
Του πέρασα και kodi χωρίς κολλήματα.
Το μείον του είναι ότι με το που το πήρα πέρασα το update android 10 και παπαλα εκεί θα μείνει...
Το τηλεκοντρόλ του είναι φωτιζόμενο και πανέμορφο. Το έχω ρίξει 10 φορές κάτω και δεν καταλαβαίνει τίποτα.
Αν θες να παίζουν όλα χωρίς χακεριές για 2 χρόνια πιστεύω το συγκεκριμένο θα έλεγα ότι είναι η καλύτερη επιλογή. Καλύτερη και από το mi box γιατί έχει τα πάντα από συνδεσιμότητα.
Ότι θες άλλο με ρωτάς

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites



Το έχω εγώ εδώ και 8 μήνες. Δε μασάει πουθενά και με εξαιρετική ποιότητα κατασκευής. Στα 73 ευρώ που παίζει στο Σκρουτζ το χτυπάς άφοβα.
Του έχω επάνω netflix amazon disney apple σε 4k λάδι στην εικόνα του και επίσης nova cosmote ertflix ant1plus nba tv και παίζουν σούπερ.
Του πέρασα και kodi χωρίς κολλήματα.
Το μείον του είναι ότι με το που το πήρα πέρασα το update android 10 και παπαλα εκεί θα μείνει...
Το τηλεκοντρόλ του είναι φωτιζόμενο και πανέμορφο. Το έχω ρίξει 10 φορές κάτω και δεν καταλαβαίνει τίποτα.
Αν θες να παίζουν όλα χωρίς χακεριές για 2 χρόνια πιστεύω το συγκεκριμένο θα έλεγα ότι είναι η καλύτερη επιλογή. Καλύτερη και από το mi box γιατί έχει τα πάντα από συνδεσιμότητα.
Ότι θες άλλο με ρωτάς

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Σχετικά με την συνδεσιμότητα που ανέφερες, επειδή και εγώ γλυκοκοιτάζω το Nokia 8000 - αν και έχει ήδη βγει το επόμενο μοντέλο αλλά δεν το βρίσκω στην ελληνική αγορά - θα ήθελα να σε ρωτήσω αν του έχεις συνδέσει BT Gamepad για παιχνίδια. Με ενδιαφέρει για να ασχολούνται τα παιδιά μου πότε πότε.
Επίσης με όλο το θάρρος, θα ήθελα να σε ρωτήσω αν βρίσκεις τα παρακάτω παιχνίδια στο Play store, μιας και αυτά παίζουν πιο πολύ : Brawl Stars, Stumble Guys, Roblox.
Χίλια ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγώ εδώ και 8 μήνες. Δε μασάει πουθενά και με εξαιρετική ποιότητα κατασκευής. Στα 73 ευρώ που παίζει στο Σκρουτζ το χτυπάς άφοβα.
Του έχω επάνω netflix amazon disney apple σε 4k λάδι στην εικόνα του και επίσης nova cosmote ertflix ant1plus nba tv και παίζουν σούπερ.
Του πέρασα και kodi χωρίς κολλήματα.
Το μείον του είναι ότι με το που το πήρα πέρασα το update android 10 και παπαλα εκεί θα μείνει...
Το τηλεκοντρόλ του είναι φωτιζόμενο και πανέμορφο. Το έχω ρίξει 10 φορές κάτω και δεν καταλαβαίνει τίποτα.
Αν θες να παίζουν όλα χωρίς χακεριές για 2 χρόνια πιστεύω το συγκεκριμένο θα έλεγα ότι είναι η καλύτερη επιλογή. Καλύτερη και από το mi box γιατί έχει τα πάντα από συνδεσιμότητα.
Ότι θες άλλο με ρωτάς

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Δεν θα πάρει άλλη αναβάθμιση δηλαδή; Πως το γνωρίζεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, sgatzo said:

Το μείον του είναι ότι με το που το πήρα πέρασα το update android 10 και παπαλα εκεί θα μείνει...

 

1 hour ago, looneygirl said:

Δεν θα πάρει άλλη αναβάθμιση δηλαδή; Πως το γνωρίζεις;

Το δια ταυτα εχουμε πει πολλακις πως δεν ειναι σε τι Android θα ... φτασει το (καθε) μποξακι μας αλλα ποσο καλα ''παιζει'' ετσι οπως ειναι στο λογισμικο που εχουμε!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, ath156 said:

Εάν πήγαινες μόλις 2 ποστ παρακάτω από αυτό που έβαλες λινκ, θα έβλεπες πως εγκαθίστανται τα διάφορα firmwares σε αυτό το κουτί και σε άλλα με Amlogic....😉 από ποστ μου του 2020 !  

https://forum.freaktab.com/node/812507#post812507

https://forum.freaktab.com/node/777676

Το είδα αυτό και υπέθεσα ότι ήσουν εσύ από το Nickname. Αυτό το post πού έβαλα είναι πιο νέο, η rom που δίνει είναι πιο νέα; Η αυτή που έχεις βάλει εσύ είναι ίδια;

Να υποθέσω όλες android 9 είναι ε;

Πάντως το coreelec είχε εξαιρετική εικόνα. Αν έπαιξε και το playback speed θα ήταν super.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Lurker said:

Το είδα αυτό και υπέθεσα ότι ήσουν εσύ από το Nickname. Αυτό το post πού έβαλα είναι πιο νέο, η rom που δίνει είναι πιο νέα; Η αυτή που έχεις βάλει εσύ είναι ίδια;

Να υποθέσω όλες android 9 είναι ε;

Πάντως το coreelec είχε εξαιρετική εικόνα. Αν έπαιξε και το playback speed θα ήταν super.

Καμία στοκ ρομ δεν πρόκειται να είναι καλύτερη από μία Ugoos port from XVortex ή από μία του Slimbox (είτε βασισμένη στην στοκ+δικά του μοντς, είτε επίσης βασισμένη σε ugoos+δικά του μοντς). Προσωπικά ειδικά για τα κουτιά μας HK1 Box & H96 max X3 & X88 King προτιμώ τις "καθαρές" του XVortex. Στο παλιό μου GT1 Beelink S912 έβαλα του Slimbox.

Άρα εάν θέλεις να δοκιμάσεις κάστομ ρομ θα συνιστούσα είτε του XVortex είτε του Slimbox (ίσως και τις 2 για να διαμορφώσεις και προσωπική άποψη). Απλά με του XVortex έχω κάνει και δικό μου μοντ για συνεχή θερμοκρασία μπροστά στην οθονίτσα (δεν κάνει για του Slimbox-ή τουλάχιστον δεν ασχολήθηκα με αυτήν) συν κάποιες άλλες λεπτομέρειες (όπως του να μην έχεις το ενοχλητικό μπλε λεντ μπροστά ή να το έχεις, να κλείνει ή να μην κλείνει η οθονίτσα σε sleep mode, να γίνεται dim η οθονίτσα σε σλιπ μοουντ κλπ)😉

Μάλιστα όπως έχω πει το Coreelec μπορείς να το βάλεις στην μνήμη σε dual boot μαζί με το Ανδροιντ !!!!😎 (στο ΗΚ1)

Εκείνο που όμως έχω απορία είναι αυτή η απαίτηση για playback speed???? Που είναι τόσο απαραίτητο αυτό και γιατί?😶 Για να είμαι ειλικρινής και στο KODI που έβαλα Χ2, Χ4 κλπ νομίζω ότι δεν υπήρχε θέμα.....όχι ότι το έκανα και πολλές φορές.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει απαντηθεί μερικώς από τον @ath156, θα ήθελα μια επιβεβαίωση για τον αν μπορώ να αναβαθμίσω σε νεότερη slimbox μέσω UBT και ξετικάροντας την επιλογή "Εrase flash", κρατώντας έτσι όλα τα apps.

Υπάρχει περίπτωση από μια έκδοση στην αμέσως επόμενη να μην είναι δυνατό κάποιες φορές;

Μπορώ να κάνω κάποιο back up των εφαρμογών και ρυθμίσεων μου, και αφού αναβαθμίσω με Erase Flash, στην συνέχεια να κάνω restore του set up; Και αν ναι, πώς; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bebius said:

Αν και έχει απαντηθεί μερικώς από τον @ath156, θα ήθελα μια επιβεβαίωση για τον αν μπορώ να αναβαθμίσω σε νεότερη slimbox μέσω UBT και ξετικάροντας την επιλογή "Εrase flash", κρατώντας έτσι όλα τα apps.

Υπάρχει περίπτωση από μια έκδοση στην αμέσως επόμενη να μην είναι δυνατό κάποιες φορές;

Μπορώ να κάνω κάποιο back up των εφαρμογών και ρυθμίσεων μου, και αφού αναβαθμίσω με Erase Flash, στην συνέχεια να κάνω restore του set up; Και αν ναι, πώς; 

Μπορείς εάν δεν έχει ουσιώδεις αλλαγές η μία έκδοση στην άλλη....εάν έχουν αλλάξει επουσιώδη πράγματα δεν θα έχεις θέμα.

Μπορείς να δοκιμάσεις έτσι και εάν διαπίστώσεις τίποτα glitches να πας μετά σε καθαρή εγκατάσταση.

Προσωπικά δεν θα σου συνιστούσα να κάνεις backup με κάποια προγράμματα τύπου alpha backup, Titanium κλπ....καλύτερα εάν χρειασθεί να πας σε επανεγκατάσταση όλων (με καθαρή εγκατάσταση πλεον)....ούτε με TWRP τα DATA....το πιο πιθανο είναι να μην έχεις πρόβλημα εφόσον έχεις ήδη μία από τις τελευταίες ρομς του σλίμμποξ

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2023 at 7:32 ΠΜ, makis1024 said:

Αυτή είναι η Rom.

https://disk.yandex.ru/d/VEJEop0nurH2iA

Αυτό είναι το secure boot set , που βάζεις στον φάκελο license, εκεί που έχεις εγκαταστήσει το Amlogic burning tool στα Windows.

https://disk.yandex.ru/d/HjJcFUm66bLJdA

Αυτό το Passwort Bin file , που βάζεις στο amlogic burning tool, στο view, InPut Password 

https://disk.yandex.ru/d/K4wFlGC0j70uwg 

Θα χρειαστείς και Password bin file και secure boot set στο license για να φλασάρεις custom ROM σε όλη την οικογένεια των A95X F3, A95X F3 Air και A95X F3 slim.

 

Εάν δεν αναγκαστώ τελικά να περάσω custom rom με ότι κίνδυνο ενέχει αυτό...

Μπορεί να μου πει κάποιος τι παίζει με το που το κλείνω σε sleep mode  και το ξανά ανοίξω γιατί χάνει το WiFi??

Αν κάνω επανεκκίνηση το ξανά βρίσκει....

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, johnstef said:

Εάν δεν αναγκαστώ τελικά να περάσω custom rom με ότι κίνδυνο ενέχει αυτό...

Μπορεί να μου πει κάποιος τι παίζει με το που το κλείνω σε sleep mode  και το ξανά ανοίξω γιατί χάνει το WiFi??

Αν κάνω επανεκκίνηση το ξανά βρίσκει....

Αρχικά αντί να του κάνεις επανεκκίνηση δοκίμασες απλώς να πας τον διακόπτη wifi στο OFF και ξανά στο ΟΝ? 

Επίσης προσωπική άποψη είναι τα κουτιά να τα κλείνουμε τελείως, εάν θα τα χρησιμοποιήσουμε μετά από πολλές ώρες.....μόνο εάν πρόκειται να χρησιμοποιηθεί μετά από λίγα λεπτά έως μισή ή 1 ώρα, να μπαίνει σε sleep mode....άλλωστε σιγά τα 1-2 λεπτά που θέλει για να μπουτάρει πλήρως....ταυτόχρονα το προστατεύουμε από ξαφνικές μεταβολές τάσεων, κεραυνούς κλπ....μάλιστα εάν πρόκειται να κάνουμε κάποιες μέρες να το χρησιμοποιήσουμε (π.χ. κουτί στο εξοχικό σπίτι) καλό είναι να βγαίνει και από την πρίζα.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ath156 said:

Αρχικά αντί να του κάνεις επανεκκίνηση δοκίμασες απλώς να πας τον διακόπτη wifi στο OFF και ξανά στο ΟΝ? 

Επίσης προσωπική άποψη είναι τα κουτιά να τα κλείνουμε τελείως, εάν θα τα χρησιμοποιήσουμε μετά από πολλές ώρες.....μόνο εάν πρόκειται να χρησιμοποιηθεί μετά από λίγα λεπτά έως μισή ή 1 ώρα, να μπαίνει σε sleep mode....άλλωστε σιγά τα 1-2 λεπτά που θέλει για να μπουτάρει πλήρως....ταυτόχρονα το προστατεύουμε από ξαφνικές μεταβολές τάσεων, κεραυνούς κλπ....μάλιστα εάν πρόκειται να κάνουμε κάποιες μέρες να το χρησιμοποιήσουμε (π.χ. κουτί στο εξοχικό σπίτι) καλό είναι να βγαίνει και από την πρίζα.

1)Ναι φίλε μου ...πάω στις ρυθμίσεις του WiFi ,πατάω το κουμπί να ανοίξει αλλά αυτόμάτος κλείνει μόνο του,ή κάποια στιγμή αργότερα ίσως ανοίξει, θα κάνει πως ψάχνει για δίκτυο, αλλά δεν το βρίσκει . Όταν θα κάνω επανεκκίνηση όλα επανέρχονται ...

2)Έχει δουλέψει κάποιος την aidan rom που είναι Android tv να πει εντυπώσεις??

Edited by johnstef
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnstef said:

1)Ναι φίλε μου ...πάω στις ρυθμίσεις του WiFi ,πατάω το κουμπί να ανοίξει αλλά αυτόμάτος κλείνει μόνο του,ή κάποια στιγμή αργότερα ίσως ανοίξει, θα κάνει πως ψάχνει για δίκτυο, αλλά δεν το βρίσκει . Όταν θα κάνω επανεκκίνηση όλα επανέρχονται .

Σαν μία ενδιάμεση λύση εάν θέλεις δοκίμασε το παρακάτω (δεν ξέρω εάν σου λύσει το πρόβλημα)

1. Εγκατέστησε την εφαρμογή (εάν δεν την έχεις ήδη) Power Menu

2. Επίλεξε την 3η επιλογή "Soft Reboot" ( είναι σαφώς πιο γρήγορη από το πλήρες ριμπούτ).

Λύνει το θέμα σου? 

Screenshot_20230201-180146.png

PowerMenu.rar

2 ώρες πριν, johnstef said:

2)Έχει δουλέψει κάποιος την aidan rom που είναι Android tv να πει εντυπώσεις??

Θα δώσω σε εσένα και όποιον άλλον τυχόν ενδιαφέρεται την "αναφορά" για την Aidan's rom που μου έδωσε φίλος από το εξωτερικό (τον οποίο απέκτησα από το Freaktab και την δική μου custom rom for HK1 Box, H96 max X3 etc😉....ναι δημιουργούνται πραγματικές φιλίες και έτσι !!!)

I tested Slimbox TV (sbx_a95x_f3_atv_15_3.img).
Bluetooth works, but apps...:
Disney+ No Audio
Star+ No Audio
Netflix 540p (L3 reason) OK!
Prime Video 480p (L3 reason) OK!

In Aidan's ROM firmware. Bluetooth doesn't work, but apps...:
Disney+ 1080P 4K With Audio
Star+ 1080P 4K With Audio
Netflix 540p (L3 reason) OK!
Prime Video 480p (L3 reason) OK! Bug: doesn't allow changing the audio. It does not have the default audio and subtitles options. It presents alternative options that do not allow the change of audio, but allow the change of subtitles.

Note: I continue with Aidan's ROM firmware, as Disney+ and Star+ work well and are installed directly from the Google Play Store and bluetooth I can be lived without...
Of course I would like bluetooth to work, but... ))
Aidan's ROM - ATV - Device is Certified 😌
Slimbox - ATV - Device is NOT Certified 🥺

***Η δοκιμή αυτή και η "αναφορά" έγινε τον Ιούλιο 2022

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ath156 said:

Καμία στοκ ρομ δεν πρόκειται να είναι καλύτερη από μία Ugoos port from XVortex ή από μία του Slimbox (είτε βασισμένη στην στοκ+δικά του μοντς, είτε επίσης βασισμένη σε ugoos+δικά του μοντς). Προσωπικά ειδικά για τα κουτιά μας HK1 Box & H96 max X3 & X88 King προτιμώ τις "καθαρές" του XVortex. Στο παλιό μου GT1 Beelink S912 έβαλα του Slimbox.

Άρα εάν θέλεις να δοκιμάσεις κάστομ ρομ θα συνιστούσα είτε του XVortex είτε του Slimbox (ίσως και τις 2 για να διαμορφώσεις και προσωπική άποψη). Απλά με του XVortex έχω κάνει και δικό μου μοντ για συνεχή θερμοκρασία μπροστά στην οθονίτσα (δεν κάνει για του Slimbox-ή τουλάχιστον δεν ασχολήθηκα με αυτήν) συν κάποιες άλλες λεπτομέρειες (όπως του να μην έχεις το ενοχλητικό μπλε λεντ μπροστά ή να το έχεις, να κλείνει ή να μην κλείνει η οθονίτσα σε sleep mode, να γίνεται dim η οθονίτσα σε σλιπ μοουντ κλπ)😉

Μάλιστα όπως έχω πει το Coreelec μπορείς να το βάλεις στην μνήμη σε dual boot μαζί με το Ανδροιντ !!!!😎 (στο ΗΚ1)

Εκείνο που όμως έχω απορία είναι αυτή η απαίτηση για playback speed???? Που είναι τόσο απαραίτητο αυτό και γιατί?😶 Για να είμαι ειλικρινής και στο KODI που έβαλα Χ2, Χ4 κλπ νομίζω ότι δεν υπήρχε θέμα.....όχι ότι το έκανα και πολλές φορές.

Θα δοκιμάσω λοιπόν τη δική σου με την 1η ευκαιρία. Αν θέλω ξανά μετά να βάλω στοκ είναι εύκολο; Υπάρχει κάπου;

Το playback speed το θέλω γιατί κάποια βίντεο τα βλέπω σε ταχύτητα 1,20 με 1,30 καθώς και κάποιες αργές σειρές. Δυστυχώς είναι κάτι που το χρειάζομαι. Αλλά στην στοκ rom το kodi κάνει σπασίματα με το 1,20-1,30 πράγμα που δεν το κάνει το pi4 πχ η στα windows ή το tv box της Cosmote.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Lurker said:

Το playback speed το θέλω γιατί κάποια βίντεο τα βλέπω σε ταχύτητα 1,20 με 1,30 καθώς και κάποιες αργές σειρές. Δυστυχώς είναι κάτι που το χρειάζομαι. Αλλά στην στοκ rom το kodi κάνει σπασίματα με το 1,20-1,30 πράγμα που δεν το κάνει το pi4 πχ η στα windows ή το tv box της Cosmote.

Ειλικρινά κάτι δεν καταλαβαίνω😞 Την σκοπιμότητα του να παίζεις κάτι με ταχύτητα 1,20 ή 1,30 !!!

π.χ. το KODI έχει εξ' ορισμού ταχύτητες 2Χ,4Χ,8Χ,16Χ,32Χ και λειτουργούν άψογα. Βέβαια εγώ έχω την Ugoos port 0.5.4 AOSP from Sadman888 (δεν ξέρω τι γίνεται στην στοκ και ούτε πρόκειται πιθανόν να ασχοληθώ μαζί της).Η έννοια αυτού είναι συνήθως να βρεις που είχες σταματήσει να βλέπεις, να βρεις κάποιο σημείο ενδιαφέροντος κλπ. Προφανώς υπάρχει κάποια άλλη χρήση που θέλεις και εγώ δεν καταλαβαίνω την χρησιμότητά της. Την μοναδική χρησιμότητα που θα μπορούσα να φαντασθώ είναι να κάνω αργό playback/replay σε κάποια φάση αγώνα😉και όχι να δω μία "αργή" σειρά σε ταχύτητα 1,20 ή 1,30 !

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Lurker said:

Θα δοκιμάσω λοιπόν τη δική σου με την 1η ευκαιρία. Αν θέλω ξανά μετά να βάλω στοκ είναι εύκολο; Υπάρχει κάπου;

Το playback speed το θέλω γιατί κάποια βίντεο τα βλέπω σε ταχύτητα 1,20 με 1,30 καθώς και κάποιες αργές σειρές. Δυστυχώς είναι κάτι που το χρειάζομαι. Αλλά στην στοκ rom το kodi κάνει σπασίματα με το 1,20-1,30 πράγμα που δεν το κάνει το pi4 πχ η στα windows ή το tv box της Cosmote.

Εάν σε ενδιαφέρει βέβαια αυτό με τις θερμοκρασίες στην οθόνη , dim ,κλείσιμο του led σε sleep mode όλα αυτά τα έχει λύσει ο slimbox με σκριπτάκια που έχει προσθέσει στις ROMs του ενσωματωμένα. Ούτε ψάξιμο ούτε τίποτα, όλα ενσωματωμένα και νοικοκυρεμένα. Διότι έχει βγάλει πέντε αναβαθμίσεις 54.5 βελτιώσεις ενώ ο XVortex είναι στην αρχική 0.54 που είχε βγάλει ο sandman888 για λογαριασμό του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...