Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το g30 εχω ακουσει καλα λογια αλλα εχεις αποψη για τη διαρκεια ζωης της μπαταριας;
Το box το εχω αντι για τηλεοραση οποτε γινεται αρκετη χρηση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

38 minutes ago, manthes said:

Για το g30 εχω ακουσει καλα λογια αλλα εχεις αποψη για τη διαρκεια ζωης της μπαταριας;
Το box το εχω αντι για τηλεοραση οποτε γινεται αρκετη χρηση

0-02-05-c305e8098d16a4e8f6eb122b6c81a87ee42854aae7c1281bcf8353889c2139ff_2489bf39ba8afb8e.thumb.jpg.fab9e589485f3e65b4f5e108968495e0.jpg

Αυτην την στιγμη αυτο χρησιμοποιω...
Το εχω καμια δεκαρια μερες τωρα ...
Ειμαι σιγουρος (αναλογως βεβαια και με την χρηση) οτι τον μηνα τον εχεις ... για πλακα!
Για το mx3 επισης να πω ...οτι βγαζει περισσοτερο απο μηνα σιγουρα γιατι το χρησιμοποιω απο παλια!
Ολα αυτα τα ασυρματα air mouses με στικακι θελουν καλη ληψη για να μην καταναλωνουν περισσοτερη ενεργεια και τελειωνουν την μπαταρια τους!
Αν υπαρχει καποιο μαγνητικο πεδιο...π.χ απο τιποτε ηχεια η το air mouse εχει φωτισμο που ειναι συνεχεια αναμμενος ...κτλ φυσικο και επομενο ειναι να τελειωνουν πιο γρηγορα οι μπαταριες...!
Φυσικα στην εξισωση παντα παιζει σημαντικο ρολο και το hardware μιας και απο κινα δεν μπορεις να εισαι ποτε σιγουρος τι πραγματικα ψωνιζεις... και ας εχει το ιδιο ονομα!!!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο και κοιταω την λυση, αν υπαρχει, του να μην ειναι air mouse αλλα συμβατο χειριστηριο ως αντικατασταση του γνησιου με αριθμητικα πληκτρα. Εως τωρα ομως δεν εχω βρει καποια λυση που να ειμαι 100% βεβαιος οτι θα δουλεψει.

Αυτα σιγουρα εχουν πολυ μεγαλη διαρκεια ζωης

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, manthes said:

Για αυτο και κοιταω την λυση, αν υπαρχει, του να μην ειναι air mouse αλλα συμβατο χειριστηριο ως αντικατασταση του γνησιου με αριθμητικα πληκτρα. Εως τωρα ομως δεν εχω βρει καποια λυση που να ειμαι 100% βεβαιος οτι θα δουλεψει.

Αυτα σιγουρα εχουν πολυ μεγαλη διαρκεια ζωης

Στην πραγματικοτητα δεν εχουν μεγαλυτερη διαρκεια γιατι ...εχουν περιορισμενες δυνατοτητες!
Η χρησιμοποιηση ενος air mouse απογειωνει την εμπειρια χρησης ενος tv box!
Στην τελικη ομως εσυ ...αποφασιζεις!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Εχω air mouse αλλα το ποντικι του το χρησιμοποιω αποκλειστικα και μονο με την χρηση της ΕΟΝ σε opera browser οταν εχει αγωνα που θελω να δω συνηθως μια φορα στις 2 εβδομαδες οποτε μου αρκει το zank remote στο κινητο για τοσο περιστασιακη χρηση του.  Η εφαρμογη της cosmote και το kodi δεν χρειαζονται ποντικι οποτε γενικα δεν το χρειαζομαι σε τιποτα αλλο.

Για αυτο και η βασικη ερωτηση ειναι πρωτα αν υπαρχει συμβατο χειριστηριο και ως δευτερη επιλογη ερχεται το air mouse

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, manthes said:

Εχω air mouse αλλα το ποντικι του το χρησιμοποιω αποκλειστικα και μονο με την χρηση της ΕΟΝ σε opera browser οταν εχει αγωνα που θελω να δω συνηθως μια φορα στις 2 εβδομαδες οποτε μου αρκει το zank remote στο κινητο για τοσο περιστασιακη χρηση του.  Η εφαρμογη της cosmote και το kodi δεν χρειαζονται ποντικι οποτε γενικα δεν το χρειαζομαι σε τιποτα αλλο.

Για αυτο και η βασικη ερωτηση ειναι πρωτα αν υπαρχει συμβατο χειριστηριο και ως δευτερη επιλογη ερχεται το air mouse

Αυτο το air mouse το ειχα και εγω ενα φεγγαρι και αυτο που θυμαμαι ειναι η ελλειψη ακριβειας στην κινηση του ποντικιου που για μενα ειναι το πιο συνηθες που χρησιμοποιω...
Τωρα...στα περισσοτερα μποξακια της ιδιας εταιριας ανεξαρτητως επεξεργαστη το κοντρολ συνηθως ταιριαζει ...
Δεν καταλαβα πιο μποξακι εχεις αλλα αφου εχεις cosmote (και eon απο browser) πιθανολογω οτι ειναι αυτο με τον Amlogic S905X3 και ενα custom ugoos λογισμικο...
ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΚΟΝΤΡΟΛ
H αληθεια παντως ειναι οτι ενα ρισκο το εχεις αν οτι λεει στο σαιτ ισχυει ... αλλα αφου δεν θες air mouse νομιζω στην τελικη οτι θα πρεπει να το παρεις!

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, manthes said:

Εχετε να προτεινετε ειτε εναλλακτικο remote control για το ΗΚ1 box ειτε air mouse; Δεν με απασχολει το αν θα ειναι air mouse καθολου.

Εχω το ΜΤ1 αν θυμαμαι καλα την ονομασια του αλλα η μπαταρια με το ζορι φτανει τις 25 μερες οποτε μαζι με τα αριθμητικα πληκτρα θα ειναι οι βασικοι λογοι επιλογης.

Εχω δει καποια οπως αυτο aliexpress αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι συμβατα

Πάρε αυτό που έχω προτείνει πιο πάνω, wechip w1, μπορεί να κοστίζει γύρω στα 20€ τώρα, αλλά θα ξεμπερδεψεις μια και καλή.

1. Έχει πληκτρα-αριθμους

2. Δεν θέλει μπαταρίες, φορτίζει με usb

3. Τρομερή ακρίβεια το ποντίκι του

4. Κομψό design, πραγματικό στολίδι

5. 2,5 χρόνια τώρα το χρησιμοποιώ φουλ(1 φόρτιση τον μήνα περίπου)

6.  Μπορεί να χρησιμοποιηθεί παντού(tv, laptop)

Sony Ericsson x8|root|cwm|cypress|overclock|ginderdx 2.3.7 v24|Jimdem Tweak v24.1

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, manthes said:

Εχω air mouse αλλα το ποντικι του το χρησιμοποιω αποκλειστικα και μονο με την χρηση της ΕΟΝ σε opera browser οταν εχει αγωνα που θελω να δω συνηθως μια φορα στις 2 εβδομαδες οποτε μου αρκει το zank remote στο κινητο για τοσο περιστασιακη χρηση του.  Η εφαρμογη της cosmote και το kodi δεν χρειαζονται ποντικι οποτε γενικα δεν το χρειαζομαι σε τιποτα αλλο.

Για αυτο και η βασικη ερωτηση ειναι πρωτα αν υπαρχει συμβατο χειριστηριο και ως δευτερη επιλογη ερχεται το air mouse

Την λύση του i8 mini (or like it) την έχεις απορρίψει?

Έχει touchpad + direction keys + mouse buttons + full keyboard + a lot of spare keys you can assign

https://www.public.gr/product/perifereiaka/keyboards/asurmato-mini-pliktrologio--rii-i8--882788/MRK2195886?gclid=EAIaIQobChMIu9XY9MGz_AIVnI9oCR1ykwIAEAQYAyABEgIzbvD_BwE

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πανέμορφο αλλα δεν θα με βολευει καθόλου σε kodi που θέλω τα αριθμητικα πληκτρα αμεσα διαθεσιμα γιατί τα αντιστοιχω συγκεκριμενες επιλογες. Απο εμφάνιση παντως είναι στολιδι. 

 

Οχι δεν μου αρεσουν καθολου αυτα τα χειριστηρια σαν το i8 mini αλλα ευχαριστώ για την πρόταση 

 

Εχω το hk1 box s905x3 με slimbox android tv οποτε υπάρχει η αντιστοιχη εφαρμογη της κοσμοτε και δεν θελει mouse. Τα ιδια και το kodi. Θυμαστε ποια αλλα μποξακια είναι κλωνοι ωστε να περιορισω το ρισκο της ασυμβατότητας; 

Edited by manthes
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, makis1024 said:

H96 max x3 , Vontar x3, HK1 Box , Transpeed x3 είναι όλα μεταξύ τους κλώνοι. 

Ευχαριστώ πολυ χρησιμο. Λογικα οτι χειριστήριο θα λειτουργεί στο ενα θα λειτουργεί και στα αλλα (δεν μιλαω για air mouse) 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manthes said:

Ευχαριστώ πολυ χρησιμο. Λογικα οτι χειριστήριο θα λειτουργεί στο ενα θα λειτουργεί και στα αλλα (δεν μιλαω για air mouse) 

Πάντως εάν πάρεις οποιοδήποτε τηλεχειριστήριο με USB dongle δεν τίθεται θέμα ασυμβατότητας (θα παίζει παντού λογικά). Τα δε "αδελφάκια" του HK1 Box έχουν όλα το ίδιο χειριστήριο.

Το κινητό σου έχει θύρα IR (IR Blaster) όπως έχει το δικό μου (Xiaomi Note 9T)?

Update : λοιπόν το χειριστήριο από το Aliexpress που έβαλες λινκ στο 1ο σου ποστ λογικά ΔΟΥΛΕΥΕΙ με το HK1 Box !!! Έβαλα την προσομείωσή του στο κινητό μου και δουλεύει μια χαρά !!! Χτύπα το !

IMG_20230106_220928.jpg

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει το κινητό. Πως μπορώ να τσεκάρω και για άλλα μοντέλα; Με την εφαρμογή της xiaomi; 

Αν και το συγκεκριμένο μου αρέσει πολύ και από αποψη σχεδιασης

 

Για αυτό λες ε; Aliexpress

Τους κάνουμε και δωρεάν διαφήμιση 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, manthes said:

Ναι έχει το κινητό. Πως μπορώ να τσεκάρω και για άλλα μοντέλα; Με την εφαρμογή της xiaomi; 

Αν και το συγκεκριμένο μου αρέσει πολύ και από αποψη σχεδιασης

 

Για αυτό λες ε; Aliexpress

Τους κάνουμε και δωρεάν διαφήμιση 

Όχι, καμία σχέση με την εφαρμογή της Xiaomi. Στης Xiaomi πρέπει δεν υπάρχει το δικό μας, πρέπει να βάλεις Minix και εάν θυμάμαι καλά δεν δουλεύει το "ΟΚ".

Έχω εφαρμογή που προσομοιώνει σχεδόν όλα τα στοκ χειριστήρια των TVboxes (των πιο εμπορικών βέβαια). Έχω ακόμα και του X88 King εκεί. Απλά την έχω εγκαταστήσει εδώ και πολύ καιρό και πρέπει να ψάξω να την βρω στο "χάος" που έχω από apks.

Πάντως εάν την βάλεις στο κινητό δεν χρειάζεται καν να το αγοράσεις...το χειρίζεσαι και με το κινητό...από την άλλη είναι τόσο τζάμπα και δεν χρειάζεται να "ταλαιπωρείς" το κινητό....άλλο να σου πέσει το χειριστήριο και άλλο το κινητό....και πέφτουν τα άτιμα😁

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεσεις πες μου το ονομα της εφαρμογής. Θα υπάρχει εστω στο γνωστό ρωσικο σαιτ. 

Μηπως είναι αυτη; 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.weedle.tv_box_android_remotes

 

Edited by manthes
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, manthes said:

Αν μπορεσεις πες μου το ονομα της εφαρμογής. Θα υπάρχει εστω στο γνωστό ρωσικο σαιτ. 

 

Θα την βρω και θα στην στείλω με π.μ. Το κοντρόλ πάντως πάρτο....δεν υπάρχει περίπτωση να μην παίζει...το δοκίμασα σε ugoos port 0.5.4...όμως θα παίζει και αλλού.

1 ώρα πριν, manthes said:

Αν μπορεσεις πες μου το ονομα της εφαρμογής. Θα υπάρχει εστω στο γνωστό ρωσικο σαιτ. 

Μηπως είναι αυτη; 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.weedle.tv_box_android_remotes

 

Λοιπόν....αυτή που έβαλες είναι σχεδόν ίδια με αυτή που έχω εγώ, με μόνη την διαφορά αυτό που γράφει από κάτω "Frillaps" και όχι "Remotify" που έχω εγώ...προφανώς είναι ολόιδιες εάν έχει και 7 χειριστήρια που έχω και εγώ !!! Γενικά αυτή την εφαρμογή την έχω δει σε πολλές εκδόσεις (ακόμα και από Ρωσία πλευρά)...κάπου τις έχω όλες τις εκδόσεις στον σκληρό δίσκο.

Η πλάκα είναι ότι όταν την βρίσκω με αφήνει να την εγκαταστήσω ξανά (με το λινκ που βάζω εδώ)....σαν να μην υπάρχει ήδη😁

https://play.google.com/store/apps/details?id=in.remotify.www.freeviewremotecontrols7070r&hl=en&gl=US

******************** Τώρα που ξαναβλέπω το λινκ σου, πρέπει να έχει μόνο το συγκεκριμένο χειριστήριο, ενώ αυτή που σου έδωσα και τα 7. Σωστά?

Την δοκίμασες και την 1 και την άλλη?

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή με ΟΛΑ τα χειριστήρια TVboxes για Smartphone με θύρα IR (IR Blaster)

Βάζω και εδώ την εφαρμογή που είχα από παλιά για να έχει κάποιος όλα τα χειριστήρια που κυκλοφορούν σε 1 εφαρμογή και να μπορεί να χειρίζεται το κουτί του με το κινητό του (αρκεί βέβαια αυτό να έχει ικανότητα υπέρυθρων IR). Έχει συνολικά 7 χειριστήρια.

Την εφαρμογή την βρήκα μετά από αρκετό ψάξιμο στο σκληρό δίσκο, όμως επειδή δεν ήθελα να πειράξω αυτή που έχω ήδη στο κινητό μου την δοκίμασα σε Android Emulator στο laptop μου. Επειδή είχα σύνδεση στο Ιντερνετ μου ζήτησε αμέσως να κάνω αναβάθμιση στην νέα της έκδοση (προφανώς το ίδιο θα κάνει και σε εσάς). Πιθανότατα δε να οδηγεί στην ίδια έκδοση που ήδη έχω δώσει λινκ. Τα βάζω και τα 2 εδώ για οποιονδήποτε το χρειασθεί.

Καλό χειρισμό λοιπόν του κουτιού σας και με το κινητό σας !!😎

https://play.google.com/store/apps/details?id=in.remotify.www.freeviewremotecontrols7070r&hl=en&gl=US

base_IR.Remote.Control_for.HK1_X88_with.IR.rar

1673068299679.jpg

1673068299683.jpg

1673068299687.jpg

1673068299692.jpg

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει ένα μήνυμα ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή μου και κλείνει. Ισως να φταίει η ρομ που εχω και δεν λειτουργεί η ir. Θα την δοκιμάσω με την πρωτη ευκαιρία σε κινητό με στοκ ρομ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,

Πριν κάποιους μήνες είχα συζητήσει με κάποια παιδιά εδώ μερικά θέματα που είχα με ένα A95x F3 Air II. Δεν έπαιρνε data από την usb θύρα που είναι για φλασάρισμα και δε γινόταν να φλασαριστεί με τίποτα. Τελικά, με είχαν αποζημιώσει μερικώς με €20 από το geekbuying.

Προχτές σταμάτησε να παίρνει μπρος και θα με αποζημιώσουν για τα υπόλοιπα €24. (Γενικά τo box σαν ταχύτητα και wifi speed ήταν ικανοποιητικότατο, ειδικά με fan από κάτω να το ψύχει. Το software για πέταμα.)

Παρεμπιπτόντως επειδή κουβεντιάζονται τα remote control, σε ένα G10s από alixpress που πήρα το μικρόφωνο χάλασε στο μήνα πάνω και ο πωλητής σφύριζε αδιάφορα. Σίγουρα υπάρχουν πολλές ποιότητες και πολλές μούφες.

Εν κατακλείδι, θέλω να πάρω ξανά ένα μποξάκι. Μπορείτε να μου προτείνετε κάτι αντίστοιχο αλλά κάπως αξιόπιστο μέχρι €40-50 που να μπορεί να πάρει slimbox κλπ.;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, bebius said:

Καλημέρα στην παρέα,

Πριν κάποιους μήνες είχα συζητήσει με κάποια παιδιά εδώ μερικά θέματα που είχα με ένα A95x F3 Air II. Δεν έπαιρνε data από την usb θύρα που είναι για φλασάρισμα και δε γινόταν να φλασαριστεί με τίποτα. Τελικά, με είχαν αποζημιώσει μερικώς με €20 από το geekbuying.

Προχτές σταμάτησε να παίρνει μπρος και θα με αποζημιώσουν για τα υπόλοιπα €24. (Γενικά τo box σαν ταχύτητα και wifi speed ήταν ικανοποιητικότατο, ειδικά με fan από κάτω να το ψύχει. Το software για πέταμα.)

Παρεμπιπτόντως επειδή κουβεντιάζονται τα remote control, σε ένα G10s από alixpress που πήρα το μικρόφωνο χάλασε στο μήνα πάνω και ο πωλητής σφύριζε αδιάφορα. Σίγουρα υπάρχουν πολλές ποιότητες και πολλές μούφες.

Εν κατακλείδι, θέλω να πάρω ξανά ένα μποξάκι. Μπορείτε να μου προτείνετε κάτι αντίστοιχο αλλά κάπως αξιόπιστο μέχρι €40-50 που να μπορεί να πάρει slimbox κλπ.;

Καλημέρα.

Δηλαδή πέτυχες 2 στα 2? Όπως λέω σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις "δεν παίζεις και κανένα Τζόκερ μπας και σπάσει εκεί η γκαντεμιά?".😁

Πέρα από την πλάκα όμως πάλι πιστεύω ότι η καλύτερη λύση σήμερα εξακολουθεί και είναι ένα κουτί με S905X3 & 4/32.

Υπάρχουν αρκετές επιλογές, άρα ψάχνεις τι υπάρχει διαθέσιμο την προκειμένη ώρα και παίρνεις.

Εάν επρόκειτο να προτείνω κάποιο, θα έλεγα το HK1 Box, για το οποίο θα μπορούσα να σε βοηθήσω και το μέγιστο. Νομίζω τώρα όμως θα το βρεις μόνο στο Aliexpress και όχι Banggood. Εάν τυχόν το αποφασίσεις πρόσεξε μόνο να αναφέρει LAN 1.000 και όχι 100άρι, γιατί το 1ο παίρνει όλες τις κάστομ ρομς ενώ το 2ο έχει πιο περιορισμένη γκάμα.

Καλή επιτυχία στην επιλογή σου, όποια και αν είναι αυτή.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ath156 said:

Καλημέρα.

Δηλαδή πέτυχες 2 στα 2? Όπως λέω σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις "δεν παίζεις και κανένα Τζόκερ μπας και σπάσει εκεί η γκαντεμιά?".😁

Πέρα από την πλάκα όμως πάλι πιστεύω ότι η καλύτερη λύση σήμερα εξακολουθεί και είναι ένα κουτί με S905X3 & 4/32.

Υπάρχουν αρκετές επιλογές, άρα ψάχνεις τι υπάρχει διαθέσιμο την προκειμένη ώρα και παίρνεις.

Εάν επρόκειτο να προτείνω κάποιο, θα έλεγα το HK1 Box, για το οποίο θα μπορούσα να σε βοηθήσω και το μέγιστο. Νομίζω τώρα όμως θα το βρεις μόνο στο Aliexpress και όχι Banggood. Εάν τυχόν το αποφασίσεις πρόσεξε μόνο να αναφέρει LAN 1.000 και όχι 100άρι, γιατί το 1ο παίρνει όλες τις κάστομ ρομς ενώ το 2ο έχει πιο περιορισμένη γκάμα.

Καλή επιτυχία στην επιλογή σου, όποια και αν είναι αυτή.

Ευχαριστώ. Αυτό που αναφέρεις το βρίσκω σαν HK1 RBOX;

Edit: Άκυρο, μόλις είδα ποιο είναι το HK1 BOX.

Edited by bebius
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, bebius said:

Ευχαριστώ. Αυτό που αναφέρεις το βρίσκω σαν HK1 RBOX;

Edit: Άκυρο, μόλις είδα ποιο είναι το HK1 BOX.

Η μπορεις να παρεις απο αλλο γνωστο κινεζομαγαζο το X96 MAX Plus 4GB/32GB με αποστολη απο Γερμανια....
Με σαφως καλυτερο hardware και πιο χαμηλες θερμοκρασιες...!
Με κλεισμενη την παροχη ρευματος στο usb οταν το κλεινεις και υποστηριξη απο slimbox σε ολες τις βερσιον που εχει ...

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gatos814 said:

Η μπορεις να παρεις απο αλλο γνωστο κινεζομαγαζο το X96 MAX Plus 4GB/32GB με αποστολη απο Γερμανια....
Με σαφως καλυτερο hardware και πιο χαμηλες θερμοκρασιες...!
Με κλεισμενη την παροχη ρευματος στο usb οταν το κλεινεις και υποστηριξη απο slimbox σε ολες τις βερσιον που εχει ...

Θα το πυροβολήσω άφοβα τότες, γιατί και από το μαγαζί αυτό έχω πολύ καλές εντυπώσεις από το support, με refunds όταν δεν παίζει κάτι.

Θα πάω κατευθείαν για slimbox, είναι κάτι που πρέπει να προσέξω ιδιαίτερα; Πώς θα βρω ποια είναι η έκδοση του box; Να πάω για atv edition;

Επίσης αν κάποιος από Θεσσαλονίκη θέλει να του χαρίσω το a95x F3 air II που δεν ανάβει, για να το σκατοχεριάσει, ας μου στείλει μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manthes said:

Τελικα παρήγγειλα το remote που ελεγα. 

Εχω μεινει σε slimbox 9 στο hk1 box. Υπάρχει κανένας λογος να βάλω νεώτερη εκδοση; 

Σου προτείνω να του περάσεις twrp μέσα από το μαμά recovery , install σαν zip δεν το αποσυμπιέζεις, να κρατήσεις σε εξωτερική SD ένα backup το data partition. Επειδή από ότι καταλαβαίνω έχεις την 9 ρα slimbox που είναι αρχαία, στην 15.4.1 ξανα άλλαξε πάλι η αρίθμηση σε 9.1. Οπότε σου προτείνω την 54.2 μέσω UBT που έχει και magisk , στην συνέχεια ξαναμπαίνεις στο twrp που πλέον είναι ενσωματωμένο αντί του stock recovery και κάνεις ένα restore του data partition που έχεις κρατήσει στην εξωτερική SD. Σε μία ώρα έχεις τελειώσει με όλα , backup data, φλασάρισμα και restore του data.

EDIT 

Άκυρο , βάλε την 9.1 με την νέα αρίθμηση σε ATV λόγω Cosmote tv , μην μπλέξεις με magisk , hide root και AOSP. Βέβαια το backup , restore μέσω TWRP ισχύει, απλά βάζεις την 9.1 ATV.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...