Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω πει και εδώ ότι το καλύτερο backup που υπάρχει είναι το "τέλειο backup", δηλαδή να καταγράψεις σε 1 καρτούλα micro sd ή και σε 1 USB stick, το περιεχόμενο ολόκληρης της μνήμης του κουτιού σου. Αυτό γίνεται με 1 (μία) κίνηση, όπως επίσης με 1 (μία) κίνηση γίνεται και η επαναφορά!

Το πόσο χρήσιμο είναι αυτό, καθώς και το που αλλού μπορεί να χρησιμοποιηθεί, το έχω επίσης πει.

Ένα πρόβλημα που μπορεί να παρουσιασθεί σε αυτή την διαδικασία είναι να μην μπορείς να πλοηγηθείς στο σχετικό μενού, ούτε με το stock remote control, ούτε με airmouse, ούτε με USB keyboard. Αυτό μπορεί να συμβαίνει επειδή δεν ενεργοποιούνται είτε η 1, είτε και οι 2 θύρες USB. Αυτό συμβαίνει στο X88 King, σε κάποια X96 max plus2 και άλλα κουτιά.

Έχω αναπτύξει εδώ και αρκετό καιρό μία προσωπική μέθοδο, που ο σχετικός χειρισμός μπορεί να γίνει με :

1. Ένα smartphone που έχει ταυτόχρονα IR port (π.χ. όπως το δικό μου Xiaomi Note 9T ή άλλα Xiaomi κλπ)

2. ή με ένα από τα πάμφθηνα προγραμματιζόμενα remote controls 4 in 1 που πωλούνται στην Ελλάδα και συγκεκριμένα το USB100N. Εάν τυχόν κάποιος έχει αυτό το κοντρόλ μπορώ να του δώσω 1 αρχειάκι και όλα κομπλέ.

Πλέον όμως εδώ και λίγες ημέρες έχω ετοιμάσει και έναν τρόπο με ασύρματη σύνδεση του PC/Laptop με το κουτί. Όλα γίνονται από τον υπολογιστή (στο κουτί βάζεις μόνο την καρτούλα και την μπουτάρεις) !!

Εάν λοιπόν κάποιος ενδιαφέρεται άς μου στείλει προσωπικό μήνυμα.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία. Δυστυχώς το πρόβλημα με τον κέρσορα στο τηλεκοντρόλ παραμένει (δεν λειτουργεί) και μετά την αναβάθμιση του X96MAX+ ultra με το νέο 11.2. Παρά το ότι το έχω αναφέρει στο αντίστοιχο chat του slimBox λύση δεν δόθηκε. Έχει κάποιος φίλος το αντίστοιχο μηχάνημα με το ίδιο πρόβλημα μετά από αναβαθμιση σε software του slimbox;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, realteam101 said:

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία. Δυστυχώς το πρόβλημα με τον κέρσορα στο τηλεκοντρόλ παραμένει (δεν λειτουργεί) και μετά την αναβάθμιση του X96MAX+ ultra με το νέο 11.2. Παρά το ότι το έχω αναφέρει στο αντίστοιχο chat του slimBox λύση δεν δόθηκε. Έχει κάποιος φίλος το αντίστοιχο μηχάνημα με το ίδιο πρόβλημα μετά από αναβαθμιση σε software του slimbox;

Το πιο ''σοφο'' που μπορεις να κανεις αφου μπηκες στον ''χορο'' των tv box ειναι μια αγορα ενος air mouse το οποιο ειναι ...must σε ολα τα μποξακια μας!
Ετσι οπως ειναι τα διαφορα προγραμματα ...που το ενα θελει ποντικι και το αλλο σταυρο η χρηση ενος air mouse θα ''απογειωσει'' την εμπειρια χρησης του κουτιου σου!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, gatos814 said:

Το πιο ''σοφο'' που μπορεις να κανεις αφου μπηκες στον ''χορο'' των tv box ειναι μια αγορα ενος air mouse το οποιο ειναι ...must σε ολα τα μποξακια μας!
Ετσι οπως ειναι τα διαφορα προγραμματα ...που το ενα θελει ποντικι και το αλλο σταυρο η χρηση ενος air mouse θα ''απογειωσει'' την εμπειρια χρησης του κουτιου σου!

Το έχω σκεφτεί. Απλώς σκέφτομαι ότι θα έχω ένα επιπλέον τηλεκοντρόλ και μια θέση usb στο boxaki μονίμως κατειλημμένη. Υπάρχει κάποιο airmouse που να έχει δύο usb για να έλεγχο και το άλλο boxaki Χ96Max+ που έχω

και εάν όχι πιο μου προτείνεις αν το αποφασίσω;

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, realteam101 said:

Το έχω σκεφτεί. Απλώς σκέφτομαι ότι θα έχω ένα επιπλέον τηλεκοντρόλ και μια θέση usb στο boxaki μονίμως κατειλημμένη. Υπάρχει κάποιο airmouse που να έχει δύο usb για να έλεγχο και το άλλο boxaki Χ96Max+ που έχω

και εάν όχι πιο μου προτείνεις αν το αποφασίσω;

Οχι...
Θα πρεπει να βγαζεις και να βαζεις!
Nα και μερικα air mouses δουλεμενα απο μενα :
mx3
g30s
g10s
Δυστυχως εχω ξαναπει οτι οταν αγοραζεις απο κινα ποτε το ενα δεν ειναι το ιδιο με το αλλο (οτιδηποτε) ακομα και απο το ιδιο μαγαζι μετα απο λιγο καρο !
Παντως τα περισσοτερα με αυτα τα...ονοματα που ειχα στα χερια μου και ιδιως τα 2 πρωτα ''παιζανε'' απροβληματιστα...
Στο 3ο ετυχε πηρα 2 προσφατα απο bg και δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος!
Αλλα ...οκ!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, realteam101 said:

Και εάν όχι πιο μου προτείνεις αν το αποφασίσω;

Θα σου πρότεινα με κλειστά μάτια αυτό εδώ.

https://m.aliexpress.com/item/1005004182910851.html?spm=a2g0n.productlist.0.0.718bEcYJEcYJuL&browser_id=30c9b33649524a57b9df8a31ce31a1bf&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=inykhg1rhlmcavvl185775f1ff61e6ae0d3511c884&gclid=&pdp_npi=2%40dis!EUR!27.73!14.98!!!!!%402101d8b516727450016825581ecfe8!12000028308825617!sea&curPageLogUid=C1cRQAmz5oQs&isseo=y&algo_pvid=711b0ab6-8003-47e7-985f-e66027344aab

Δυστυχώς στο 20ρικο πια, ΑΛΛΑ καμία σχέση με όλα τα υπόλοιπα.

Έχω κ το g10s pro, η μέρα με την νυχτα

Sony Ericsson x8|root|cwm|cypress|overclock|ginderdx 2.3.7 v24|Jimdem Tweak v24.1

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalou13 said:

Δεν το έχω δοκιμάσει, εμπιστεύομαι όμως αυτό που λες, εάν λοιπόν κάποιος θέλει να το παραγγείλει το βρήκα και εδώ με 15.83 ευρώ, δωρεάν μεταφορικά και "VAT inclunded". Μόνο που από το συγκεκριμένο μαγαζί δεν έχω παραγγείλει ποτε.....και έχω την εντύπωση ότι διάβασα διάφορα αντικρουόμενα πράγματα παλιά....εάν κάποιος έχει καλύτερη/έγκυρη εμπειρία  από αυτό το κατάστημα, ας το πει.

https://www.tomtop.com/p-v3473.html?aid=xmigr&mid=10000043098&utm_source=Blog&utm_medium=Xiaomi-miui.gr&utm_campaign=V3473&utm_content=3536

edit: και εδώ με 10,27 ευρώ, από Γερμανία, με UPS & δωρεάν μεταφορικά !!!!! σε 1-10 ημέρες...αλλά από μαγαζί που έχει 0% "positive feedback" !!!....άρα πιθανόν....να μην το πάρεις ποτέ??....από την άλλη είναι στην πλατφόρμα του Αλι που έχει την δική του εγγύηση.https://www.aliexpress.com/item/1005005083212031.html?spm=a2g0o.productlist.main.29.4a4d74af1i1DOI&algo_pvid=0eef7de9-a267-4dc0-bce2-2300b0689d2b&algo_exp_id=0eef7de9-a267-4dc0-bce2-2300b0689d2b-14&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000031579731639"}&pdp_npi=2%40dis!EUR!26.32!10.27!!!!!%40210212c016727495939386061d072b!12000031579731639!sea&curPageLogUid=EY3TIBmUifia

***Επίσης να σημειώσω ότι σε σύγκριση με το g10s δεν έχει μικρόφωνο (για όποιον τον ενδιαφέρει αυτή η λειτουργία - Google Search κλπ)

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ath156 said:

Δεν το έχω δοκιμάσει, εμπιστεύομαι όμως αυτό που λες, εάν λοιπόν κάποιος θέλει να το παραγγείλει το βρήκα και εδώ με 15.83 ευρώ, δωρεάν μεταφορικά και "VAT inclunded". Μόνο που από το συγκεκριμένο μαγαζί δεν έχω παραγγείλει ποτε.....και έχω την εντύπωση ότι διάβασα διάφορα αντικρουόμενα πράγματα παλιά....εάν κάποιος έχει καλύτερη/έγκυρη εμπειρία  από αυτό το κατάστημα, ας το πει.

https://www.tomtop.com/p-v3473.html?aid=xmigr&mid=10000043098&utm_source=Blog&utm_medium=Xiaomi-miui.gr&utm_campaign=V3473&utm_content=3536

edit: και εδώ με 10,27 ευρώ, από Γερμανία, με UPS & δωρεάν μεταφορικά !!!!! σε 1-10 ημέρες...αλλά από μαγαζί που έχει 0% "positive feedback" !!!....άρα πιθανόν....να μην το πάρεις ποτέ??....από την άλλη είναι στην πλατφόρμα του Αλι που έχει την δική του εγγύηση.https://www.aliexpress.com/item/1005005083212031.html?spm=a2g0o.productlist.main.29.4a4d74af1i1DOI&algo_pvid=0eef7de9-a267-4dc0-bce2-2300b0689d2b&algo_exp_id=0eef7de9-a267-4dc0-bce2-2300b0689d2b-14&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000031579731639"}&pdp_npi=2%40dis!EUR!26.32!10.27!!!!!%40210212c016727495939386061d072b!12000031579731639!sea&curPageLogUid=EY3TIBmUifia

***Επίσης να σημειώσω ότι σε σύγκριση με το g10s δεν έχει μικρόφωνο (για όποιον τον ενδιαφέρει αυτή η λειτουργία - Google Search κλπ)

Έχεις πμ

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, varajohn said:

Έχεις πμ

Sorry, δεν το είχα δει λόγω φόρτου μηνυμάτων. Στο στέλνω αμέσως με πμ.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ath156 said:

Sorry, δεν το είχα δει λόγω φόρτου μηνυμάτων. Στο στέλνω αμέσως με πμ.

Οι ευχαριστώ πολύ 

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν η ΕΟΝ+ με όλα τα κανάλια μέχρι 19/1/2023

Για συνδρομητές WIND & NOVA

Καλά αυτό το είχα προσπαθήσει από τις 19/12/2023 που βρήκα την προσφορά, συμπλήρωσα την αίτηση, όμως δεν μου έστειλαν απάντηση στο μειλ μου και νόμισα ότι ισχύει μόνο για όσους έχουν ήδη ΝΟΒΑ. Εγώ έχω απλά τηλεφωνο + καρτοτηλέφωνο WIND και τα 2.

Μόλις ενεργοποίησα την ΕΟΝ και σε TVbox (μέσω Browser, γιατί η εφαρμογή μάλλον θέλει ATV rom για να ενεργοποιηθεί - μετά παίζει και στην AOSP !!)   και σε υπολογιστή και σε Smart  TV !!

Όσοι έχετε WIND ή NOVA, έστω και απλή τηλεφωνική σύνδεση, ενεργοποιήστε το.

 

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ath156 said:

Δωρεάν η ΕΟΝ+ με όλα τα κανάλια μέχρι 19/1/2023

Για συνδρομητές WIND & NOVA

Καλά αυτό το προσπάθησα από της 19/12/2023 ΄όμως δεν μου έστειλαν απάντηση στο μειλ μου και νόμισα ότι ισχύει μόνο για όσους έχουν ήδη ΝΟΒΑ. Εγώ έχω απλά τηλεφωνο + καρτοτηλέφωνο.

Μόλις τα ενεργοποίησα και σε TVbox (μέσω μπρόουσερ γιατί η εφαρμογή μαλλον θέλει ATV)  και σε υπολογιστή και σε σμαρτ  TV !!

Όσοι έχετε WIND or NOVA ενεργοποιήστε το.

Εγώ προς το παρόν πάω να το δω στη σμαρτ ΠΑΟΚ ΑΡΗΣ.

 

Πως ενεργοποιείται ;;

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, memostrikas said:

Πως ενεργοποιείται ;;

https://eon.nova.gr

Εάν δεν κάνω λάθος πρέπει να είσαι ήδη συνδρομητής σε κάποια υπηρεσία (ακόμα και απλή τηλεφωνία κλπ) WIND or NOVA. Από την άλλη βέβαια έχουν δώσει όλο το περιεχόμενο δωρεάν και όχι μόνο τα αθλητικά όπως πριν περίπου 2 μήνες (τότε όμως ήταν για όλους δωρεάν, ανεξαρτήτως παρόχου).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ath156 said:

https://eon.nova.gr

Εάν δεν κάνω λάθος πρέπει να είσαι ήδη συνδρομητής σε κάποια υπηρεσία (ακόμα και απλή τηλεφωνία κλπ) WIND or NOVA. Από την άλλη βέβαια έχουν δώσει όλο το περιεχόμενο δωρεάν και όχι μόνο τα αθλητικά όπως πριν περίπου 2 μήνες (τότε όμως ήταν για όλους δωρεάν, ανεξαρτήτως παρόχου).

Εγω γελάω, διότι απο την μια το δίνουν δωρεάν και θα παίζει μέσω ιντερνετ, και απο την άλλη όταν τους ρώτησα για να την βάλω μου έιπαν σε νησιά μόνο με δορυφόρο παίζει. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, memostrikas said:

Εγω γελάω, διότι απο την μια το δίνουν δωρεάν και θα παίζει μέσω ιντερνετ, και απο την άλλη όταν τους ρώτησα για να την βάλω μου έιπαν σε νησιά μόνο με δορυφόρο παίζει. 

Νομίζω ότι για να παίξει σωστά θέλει μίνιμουμ 50άρα σύνδεση....εάν λοιπόν δεν μπορούν να προσφέρουν τέτοια στο νησί σου, ίσως για αυτό σου απάντησαν έτσι.

Εάν κάποιος αξιοποιήσει την παραπάνω προσφορά (ή έχει ήδη συνδρομή) και:

- Δεν έχει smart TV για να αξιοποιήσει την 1 σύνδεση που δικαιούται σε σμαρτ

- Έχει κάποιο μποξάκι και θέλει με αυτό να βλέπει στην μεγάλη του τηλεόραση

ας μου στείλει ένα πμ, για να του δώσω να δοκιμάσει ένα apk (εάν ενεργοποιηθεί έτσι θα θεωρείται ως ενεργοποιημένη smart TV).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ath156 said:

Νομίζω ότι για να παίξει σωστά θέλει μίνιμουμ 50άρα σύνδεση....εάν λοιπόν δεν μπορούν να προσφέρουν τέτοια στο νησί σου, ίσως για αυτό σου απάντησαν έτσι.

Η cosmote το δίνει ελεύθερο ανεξαρτήτως ποιόν πάροχο ίντερνετ έχεις. Και άπλα σου λέει θέλω τουλάχιστον να έχεις 12-15 Mbps για να παίξει σωστά. Ας κάνει και η nova το ίδιο.

Και η nova δεν χρειάζεται 50αρα για να παιξει.

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, memostrikas said:

Και η nova δεν χρειάζεται 50αρα για να παιξει.

Εγώ έχω διαβάσει αυτό που επισυνάπτω. Ισχύει δεν ισχύει δεν γνωρίζω, άσε που έχει σημασία εάν θέλεις να βλέπεις 4Κ ή μόνο FHD ή HD (υποθέτω). Γενικά εάν δεν έχεις την σωστή ταχύτητα μπορεί να αρχίζουν τα lags, τα σπασίματα, το pixelization κλπ, οπότε είναι λογικό να τα βάλεις με την προμηθεύτρια εταιρία. Προσωπικά έχω 100άρα οπτική, οπότε δεν μπορώ να καταλάβω εάν θα είχε πρόβλημα με χαμηλότερη σύνδεση (κάτω και  από 50άρα).

1.jpg

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, memostrikas said:

Η cosmote το δίνει ελεύθερο ανεξαρτήτως ποιόν πάροχο ίντερνετ έχεις. Και άπλα σου λέει θέλω τουλάχιστον να έχεις 12-15 Mbps για να παίξει σωστά. Ας κάνει και η nova το ίδιο.

Και η nova δεν χρειάζεται 50αρα για να παιξει.

Για την αποκατασταση των πραγματων...
Η eon ''παιζει'' μια χαρα σε ολους τους παροχους...
Η eon δεν χρειαζεται απαραιτητως ελαχιστη 50αρα ταχυτητα....
Η eon παιζει μια χαρα και σε ταχυτητες απο 8mbs και πανω χωρις lags...

Η eon σαν εφαρμογη...μολις ξεκινησει προσαρμοζεται αυτοματα μετα απο λιγο στην καλυτερη αποδοση βαση της ταχυτητας και του αναλογου επεξεργαστη/gpu...
Η eon ''παιζει'' σε ολους τους Amlogic επεξεργαστες (σε αλλους καλα και σε αλλους καλυτερα ... απο θεμα ταχυτητας πλοηγησης) !
Oι minimum δοκιμες αφορουν μποξακια με τους παλιους Amlogic s905x & s905w και 2/8 μνημη!
Στους πιο αδυναμους επεξεργαστες (οπως Rockchip & Allwinner) ειναι αμφιβολη η αποδοση (αν την χρησιμοποιει καποιος την εφαρμογη σε τετοιους επεξργαστες ας μας πει εντυπωσεις) !
Η eon δεν εχει υψηλη αναλυση (full hd) σε καμια απο τις 2 εφαρμογες της (mobile+smart) ! ...
H eon ''παιζει'' μια χαρα στα περισσοτερα μποξακια με Android 5 , 6 & 7...
H eon ''παιζει'' μια χαρα στα περισσοτερα μποξακια (ανεξαρτητως επεξεργαστη) με μαμα Android 9 λογισμικο (σε Android 11 ακομα δεν εχει γινει δοκιμη)...
Και τελος και το πιο σημαντικο απ'ολα αυτα ...ειναι πως η eon επιτρεπει ταυτοχρονη θεαση σε 3 συσκευες!
Αυτο ειναι ολο το ... ρεζουμε !!!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτονόητο ότι οι δωρεάν προσφορές ΕΟΝ για  τις οποίες έδωσα 2 φορές λινκς, εκτός του προφανούς σκοπού προώθησης των προιόντων που γίνεται από τις εταιρίες αυτές, αποτελούν μία ιδανική ευκαιρία για όποιον τυχόν ενδιαφέρεται να τις δοκιμάσει δωρεάν με τον δικό του εξοπλισμό, την δική του σύνδεση κλπ.

Να κάνει λοιπόν μία δοκιμή "στην πράξη" ή αλλιώς "on the field" και να βγάλει από μόνος του τα συμπεράσματά του, άσχετα με το τι λένε οι ίδιες οι εταιρίες, οι προδιαγραφές τους, εγώ ή οποιοσδήποτε άλλος.

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν οι πλατφόρμες, όμως με ενδιαφέρει το "challenge" τους, του που και πως παίζονται. Καθαρά λοιπόν για "ερευνητικούς" και "πειραματικούς" σκοπούς. Για αυτό και πήρα και 2ο κωδικό για να δοκιμάσω και σε επιπλέον συσκευές...😁

Παρεπιπτόντως δεν είδα κάποιον άλλο να δίνει τίποτα αντίστοιχα λνικς μέχρι σήμερα για να βοηθήσει όποιον τυχόν ενδιαφέρεται...μάλιστα όπως ξαναείπα αυτό ήταν διαθέσιμο από 19/12/2022, από δική μου δε παρανόηση πίστευα ότι δεν ίσχυε για όσους δεν έχουν ήδη ΕΟΝ....και ενώ τώρα προσφέρει όλα τα κανάλια, αλλά σε όσους ήδη έχουν κάτι σε WIND or NOVA, την προηγούμενη φορά ήταν δωρεάν για ΟΛΟΥΣ, αλλά μόνον τα αθλητικά κανάλια.

Αυτά και τέλος με το θέμα από πλευράς μου. Εάν τυχόν θέλει κάποιος κάτι σε πμ.

Καλή Χρονιά και πάλι σε όλους.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινετε ειτε εναλλακτικο remote control για το ΗΚ1 box ειτε air mouse; Δεν με απασχολει το αν θα ειναι air mouse καθολου.

Εχω το ΜΤ1 αν θυμαμαι καλα την ονομασια του αλλα η μπαταρια με το ζορι φτανει τις 25 μερες οποτε μαζι με τα αριθμητικα πληκτρα θα ειναι οι βασικοι λογοι επιλογης.

Εχω δει καποια οπως αυτο aliexpress αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι συμβατα

Edited by manthes
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, manthes said:

Εχετε να προτεινετε ειτε εναλλακτικο remote control για το ΗΚ1 box ειτε air mouse; Δεν με απασχολει το αν θα ειναι air mouse καθολου.

Εχω το ΜΤ1 αν θυμαμαι καλα την ονομασια του αλλα η μπαταρια με το ζορι φτανει τις 25 μερες οποτε μαζι με τα αριθμητικα πληκτρα θα ειναι οι βασικοι λογοι επιλογης.

Εχω δει καποια οπως αυτο aliexpress αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι συμβατα

Εγώ παράγγειλα αυτό:

https://www.skroutz.gr/s/31822462/Συμβατό-Τηλεχειριστήριο-G10s-Pro-Gyroscope-για-TV-Boxes-και-Τηλεοράσεις-AirMouse-Backlit.html

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλα όπως ειπα θελω οπωσδήποτε να εχει αριθμητικα πλήκτρα αλλιως μενω και με το στοκ χειριστήριο αλλά και η μπαταρια να ξεπερνά τις 25 μερες οπωσδήποτε 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, manthes said:

Ευχαριστώ αλλα όπως ειπα θελω οπωσδήποτε να εχει αριθμητικα πλήκτρα αλλιως μενω και με το στοκ χειριστήριο αλλά και η μπαταρια να ξεπερνά τις 25 μερες οπωσδήποτε 

mx3 air mouse

g30s air mouse

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...