Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι. Το h96 max x3 μέχρι πόσο ίντερνετ υποστηρίζει; Έβαλα cosmote 100αρα και στο κατέβασμα δεν πάη πάνω από 25 έχω την μαμά ρομ από banggood. Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

1 minute ago, makis1024 said:

Σε 5ghz δίκτυο ή σε 2,4ghz;

2,4 έχω το speedport entry 2 cosmote. Δεν άλλαξα ακόμα μόντεμ. Τετάρτη η αλλαγή. Μέχρι πόσο πιθανή το h96 max x3 σε wifi download;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, makis1024 said:

Σε 100 Mbps με οπτική , μέχρι 102mbps.

Ok άρχοντα ευχαριστώ. Περιμένω το νέο μόντεμ να δω τι λεη και θα αναφέρω τι κανει

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kostas123464 said:

Ok άρχοντα ευχαριστώ. Περιμένω το νέο μόντεμ να δω τι λεη και θα αναφέρω τι κανει

Το έχω ξαναγράψει εδώ. Σε οτπική 100άρα WIND, το H96 max X3  με clean ugoos port 0.5.3 πιάνει από 98-102 στην μπάντα των 5GHz !!! Καλύτερα σχεδόν και από τα powelinks που έχω (άρα προτιμώ wifi). To ίδιο και το HK1 Box. Αντίθετα το παράξενο είναι ότι το X88 King πιάνει λίγο χαμηλότερα από αυτά στις ίδιες θέσεις στα 5GHz (με την ίδια 0.5.3).

***το πρόβλημα με το συγκεκριμένο speedport & Cosmote το έχει αναφέρει και άλλος σε προηγούμενο ποστ. Βάλε το κινητό σου σε mode  "hot spot" ή "(wifi/spot)(φορητό σημείο)" δοκίμασε εκεί την ταχύτητα του Η96 (αρκεί να έχεις 4G or 5G).

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ath156 said:

Το έχω ξαναγράψει εδώ. Σε οτπική 100άρα WIND, το H96 max X3  με clean ugoos port 0.5.3 πιάνει από 98-102 στην μπάντα των 5GHz !!! Καλύτερα σχεδόν και από τα powelinks που έχω (άρα προτιμώ wifi). To ίδιο και το HK1 Box. Αντίθετα το παράξενο είναι ότι το X88 King πιάνει λίγο χαμηλότερα από αυτά στις ίδιες θέσεις στα 5GHz (με την ίδια 0.5.3).

***το πρόβλημα με το συγκεκριμένο speedport & Cosmote το έχει αναφέρει και άλλος σε προηγούμενο ποστ. Βάλε το κινητό σου σε mode  "hot spot" ή "(wifi/spot)(φορητό σημείο)" δοκίμασε εκεί την ταχύτητα του Η96 (αρκεί να έχεις 4G or 5G).

Ok θα το δοκιμάσω και θα αναφερω

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως σου βγάζει σε 5ghz δίκτυο όλο το Bandwidth , βέβαια δεν πρέπει να μοιράζεται και σε άλλες συσκευές το internet. Σε X96 Air με την "βρώμικη" port Ugoos του Slimhouse την Ugslimtv 053.1

 

MVIMG_20221029_205515.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενα ενδιαφέρον  box  για αυτούς που θέλουν  Netflix,  Disney + στα 4κ ...

s905x4

Ram 4gb

Rom 32gb

https://www.homatics.com/products/box-r-4k-plus?variant=43212469698796

 

Link to comment
Share on other sites

Πού τα βρίσκουν τα λεφτά για ναρκωτικά ήθελα να ξερα. ο άλλος θέλει ένα μηχανάκι για να βλέπει κάτι οικονομικά Γιατί δεν μπορεί να πληρώνει συνδρομές γιατί γιατί γιατί. θα πάει να δώσει 150 ευρώ?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Banggood mecool kt1 με ενσωματωμένο επίγειο δέκτη, Chromecast και Av1 support στα 50-55 ευρω αν συνδυαστεί το κουπόνι BG62453b το allowance των 4.5 ευρω και κάποιο Cashback.

Στον ηχο κάποιοι εκανα παράπονα οτι αλλά διαφημίζει (γιατί υπήρξαν 2 εκδόσεις..) και αλλα δινει αλλα και παλι με αυτα τα χαρακτηριστικά είναι καλη περίπτωση.

https://m.banggood.com/el/Mecool-KT1-DVB-T2-TV-Box-Amlogic-S905X4-2GB-RAM-16GB-ROM-5G-Wifi-bluetooth-4_2-Android-10_0-4K-HDR10+-OTT-Box-Dolby-Audio-Support-AV1-H_265-VP9-Video-Decoder-Digital-TV-Receiver-p-1838873.html

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Άντε να πω και εγώ μία πολύ ειδική περίπτωση πιστοποιημένου κουτιού....αλλά μόνον εάν τυχόν έχετε "μπάρμπα", συγγενή, φίλο κλπ στην Αμερική για να σας το φέρει....με κάτω όμως από 20 ευρώ +πιστοποιημένο. Το πήρε φίλος μου από το εξωτερικό, που του το έφερε συγγενής από Αμερική (όπως είπα είναι πολύ ειδική περίπτωση για να μπορέσεις να το πάρεις στην τιμή αυτή).

https://www.walmart.com/ip/onn-Android-TV-4K-UHD-Streaming-Device-with-Voice-Remote-Control-HDMI-Cable/636597403?athbdg=L1100

Ο φίλος μου για να μου δείξει το μέγεθος αυτού το έβαλε επάνω στο HK1 Box που επίσης έχει😁

20221027_082217.jpg

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Grzegorz

14/12/2021

Poland
Αυτή τη φορά (η δεύτερη παραγγελία στην ίδια δημοπρασία) έλαβα ένα μη περιγραφικό αντικείμενο. Πλαίσιο σε κάποια "κακή έκδοση" χωρίς το DOLBY Audio και πράγματι δεν υπάρχει υποστήριξη ήχου στη δοκιμαστική μετάδοση DVB-T2. Πρέπει να κλείσετε τον ήχο του κυκλώματος στις ρυθμίσεις. Όπως και το AndreidTV τα πάει καλά, αλλά ο συντονιστής τηλεόρασης είναι ανάπηρος. Η απαίτηση του Πάιλ μου έφερε πίσω τα λεφτά μου, αλλά το κόστος του να με στείλεις πίσω στην Κίνα είναι δική μου απώλεια.

https://usa-m.banggood.com/Mecool-KT1-DVB-T2-TV-Box-Amlogic-S905X4-2GB-RAM-16GB-ROM-5G-Wifi-bluetooth-4_2-Android-10_0-4K-HDR10+-OTT-Box-Dolby-Audio-Support-AV1-H_265-VP9-Video-Decoder-Digital-TV-Receiver-reviews-p1838873.html?isFromDetails=1

εδώ αυτο κε τον δεκτη t2 γράφει Dolby ενω το s2 οχι.

θα το άλλαξαν στην πορεία.. τρέχα γυρευε

https://www.mecool.com/collections/meool-kt1-android-tv-digital-tv-2in-1#!

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

On 21/10/2022 at 1:40 ΜΜ, junglist said:

Από πότε χρειάζεται το Kodi και YouTube 4gb Ram και 32gb storage;

Φαντάσου τι χάλια υλοποίηση έχουν τα μηχανάκια που κυκλοφορούν και προτείνει πολύς κόσμος, όταν το Firestick τρέχει Netflix 4k, Disney+, Kodi, Youtube και δεν ξέρω εγώ τι άλλο με μόλις 1.5gb Ram και 8gb storage.

Δηλαδή αν κάποιος ήθελε να παίζει και κανένα παιχνίδι θα προτείνατε 8Gb ram και 64gb storage;

Sent from my LE2123 using Tapatalk

 

Το πρόβλημα με το Firestick είναι ότι δεν βλέπει NTFS δίσκους/στικάκια αν θυμάμαι καλά. Δεν έχει δικαιώματα.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Lurker said:

Το πρόβλημα με το Firestick είναι ότι δεν βλέπει NTFS δίσκους/στικάκια αν θυμάμαι καλά. Δεν έχει δικαιώματα.

 Δεν το έχω δοκιμάσει (πιθανόν να γίνεται με sideload), αλλά μεταξύ μας, εάν θέλεις να συνδέεις εξωτερικές συσκευές, το Firestick δεν είναι η πιο βολική επιλογή 😉

Link to comment
Share on other sites

 Δεν το έχω δοκιμάσει (πιθανόν να γίνεται με sideload), αλλά μεταξύ μας, εάν θέλεις να συνδέεις εξωτερικές συσκευές, το Firestick δεν είναι η πιο βολική επιλογή
Μα ποτέ δεν προτάθηκε το Firestick για παιχνίδια ή για παίξιμο υλικού από δίσκους.

Απλά γελάω που ο άλλος ζητάει απλά να δει καμία ταινία και του προτείνουν κάποιοι μηχανάκια με 6gb Ram, 8πυρήνες CPU κλπ άσχετα πράγματα. Και φυσικά επειδή 9/10 φορές το αρχικό λογισμικό είναι χάλια, πρέπει να ρίξεις και διάβασμα για ροοταρισμα κλπ.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, junglist said:

Μα ποτέ δεν προτάθηκε το Firestick για παιχνίδια ή για παίξιμο υλικού από δίσκους.

Απλά γελάω που ο άλλος ζητάει απλά να δει καμία ταινία και του προτείνουν κάποιοι μηχανάκια με 6gb Ram, 8πυρήνες CPU κλπ άσχετα πράγματα. Και φυσικά επειδή 9/10 φορές το αρχικό λογισμικό είναι χάλια, πρέπει να ρίξεις και διάβασμα για ροοταρισμα κλπ.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

Δεν έχω διάθεση να συμμετάσχω σε αυτή την αντιπαράθεση. Σχολίασα απλά (και με χιουμοριστική διάθεση) επειδή αναφέρθηκε το Firestick σε συνδυασμό με τοπικά αποθηκευτικά μέσα.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, drdedus said:

Banggood mecool kt1 με ενσωματωμένο επίγειο δέκτη, Chromecast και Av1 support στα 50-55 ευρω αν συνδυαστεί το κουπόνι BG62453b το allowance των 4.5 ευρω και κάποιο Cashback.

Στον ηχο κάποιοι εκανα παράπονα οτι αλλά διαφημίζει (γιατί υπήρξαν 2 εκδόσεις..) και αλλα δινει αλλα και παλι με αυτα τα χαρακτηριστικά είναι καλη περίπτωση.

https://m.banggood.com/el/Mecool-KT1-DVB-T2-TV-Box-Amlogic-S905X4-2GB-RAM-16GB-ROM-5G-Wifi-bluetooth-4_2-Android-10_0-4K-HDR10+-OTT-Box-Dolby-Audio-Support-AV1-H_265-VP9-Video-Decoder-Digital-TV-Receiver-p-1838873.html

Το συγκεκριμένο πού προτείνεις φίλε έχει 110,49...

11 ώρες πριν, drdedus said:

 

 

 

11 ώρες πριν, drdedus said:

 

 

Edited by johnstef
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε λίγες μέρες είναι το 11.11 θα παίξουν μάλλον πολύ καλές τιμές,να ρωτήσω το mecool km7 με 4ram και amlogic s905Y4 είναι καλό boxκαι;πια η διάφορα σε amlogic x με y ας πούμε το km2 plus έχει s905x4

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή δεν έχω να κάνω τίποτα με τα κουτιά μου πλέον (τα πάντα δουλεύουν ρολόι), αποφάσισα να δοκιμάσω να παίξω την προσφορά της EON (για την επόμενη εβδομάδα) σε κάποιο από τα κουτιά μου με ugoos port 0.5.3.....ήδη διαπίστωσα ότι θέλει ATV και όχι AOSP που έχω εγώ.....αυτό λύνεται (αν και με κάποιες "παρενέργειες"). Τέλος πάντων περισσότερα την επόμενη εβδομάδα. Απλά σε δουλειά να βρισκόμαστε🤣

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

link για τη προσφορα για δοκιμη? Εχει καποια δεσμευση αγορας ?

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, kek said:

link για τη προσφορα για δοκιμη? Εχει καποια δεσμευση αγορας ?

https://eon.nova.gr

Δεν είδα να έχει κάποια δέσμευση....διάβασε και τις παραπομπές για δεδομένα κλπ...νομίζω τα βασικά και αυτονόητα είναι....επίσης φυσικά ότι δεν θα παίξει σε ρουταρισμένες συσκευές😇

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Λοιπόν ήρθε το νέο μόντεμ και όλα καλά. 100-10 έγραψε το μποξακι. Απλώς τώρα έχω ένα θέμα με το xiaomi extender pro. Όποιος μπορεί να βοηθήσει ας μου στείλει ένα pm

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ath156 said:

https://eon.nova.gr

Δεν είδα να έχει κάποια δέσμευση....διάβασε και τις παραπομπές για δεδομένα κλπ...νομίζω τα βασικά και αυτονόητα είναι....επίσης φυσικά ότι δεν θα παίξει σε ρουταρισμένες συσκευές😇

Η eon παιζει κανονικοτατα στα περισσοτερα ρουταρισμενα μποξακια και ιδιως σε αυτα με πιο παλιο Android (6+7) !
Δυστυχως σε Android 9 και μαλιστα σε ugoos λογισμικα δεν φαινεται να δουλευει ...με καμια παρεμβαση (ugoos & σια) !
Αφου δεν εχεις τι να κανεις και ολα σου δουλευουν ρολοι ... βαλε σε ενα απο τα μποξακια σου με το H μπροστα το μαμα λογισμικο και πες μας τι θα γινει...!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...