Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

52 minutes ago, bebius said:

Τα φλασάκια στην χαλασμένη θύρα παίρνουν ρεύμα αλλά όχι data. Συνεπώς πρέπει να κουμπώνουν κανονικά.

Σε αυτό που λες θα διαφωνήσω. Έχω στικάκι (TurboX) που ανάβει το φωτάκι (άρα παίρνει ρεύμα)όμως δεν το εμφανίζει στον ES File Explorer, γιατί προφανώς δεν μπαίνει πλήρως και δεν κάνουν σωστή επαφή οι υπεύθυνες για τα data επαφές του....στην άλλη θύρα μπαίνει και δουλεύει κανονικά.

1663682210500.jpg

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

3 ώρες πριν, bebius said:

Δε βρήκα κάποια πληροφορία για το ποια θύρα είναι για φλασάρισμα, ούτε στο ρώσσικο forum. Είναι πανομοιότυπες οπτικά. Τώρα που το λές ίσως η χαλασμένη θύρα να είναι αυτή με την οποία γίνεται το φλασάρισμα.

Τα φλασάκια στην χαλασμένη θύρα παίρνουν ρεύμα αλλά όχι data. Συνεπώς πρέπει να κουμπώνουν κανονικά.

Wipe data , στην εφαρμογή es file explorer, δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, makis1024 said:

Wipe data , στην εφαρμογή es file explorer, δοκίμασες;

Όχι, γιατί να δοκιμάσω; Έκανα factory reset από το recovery.

Eπίσης οταν βραχυκυκλώνω τα test pins και συνδέω το usb δεν παίρνει καν ρευμα, ενώ με πατημένο reset μπαίνει σε recovery τεσταρισμένα. Έχετε καμια ιδέα γιατί; Tα test pins τη δουλεία του reset button δεν κάνουν;

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, bebius said:

Tα test pins τη δουλεία του reset button δεν κάνουν;

Όχι είναι τελείως διαφορετική η λειτουργία τους. Τα τεστ πινς είναι μία πολύ πιο "ριζική" λύση που αρχικοποιούν το κατάλληλο τσιπάκι έτσι ώστε να μπορεί να δεχθεί το ειδικό λογισμικό που θέλουμε να βάλουμε. Για αυτό και λέμε ότι μόνο εάν ξέρεις αυτά μπορείς να ξεμπρικάρεις το κουτί σου σε κάθε περίπτωση, Αυτό δεν μπορείς να το κάνεις με το ρισέτ μπάτον !!

Και δεν ισχύει αυτό μόνον για τα κουτιά με Amlogic αλλά και για αυτά με άλλους επεξεργαστές (έχοντας βέβαια και το κατάλληλο λογισμικό), καθώς και για άλλες συσκευές.....χαρακτηριστικά να πω ότι με παρόμοιο τρόπο επανέφερα πριν από χρόνια αποκωδικοποιητή TurboX που του είχα βάλει ασύμβατο λειτουργικό (κάθησα και τα βρήκα μόνος μου) καθώς και Edision SAT receiver....

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Τα test pins ανοίγουν μια πύλη στην eMMC , που δεν ανοίγει με το reset button.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ath156 said:

Όχι είναι τελείως διαφορετική η λειτουργία τους. Τα τεστ πινς είναι μία πολύ πιο "ριζική" λύση που αρχικοποιούν το κατάλληλο τσιπάκι έτσι ώστε να μπορεί να δεχθεί το ειδικό λογισμικό που θέλουμε να βάλουμε. Για αυτό και λέμε ότι μόνο εάν ξέρεις αυτά μπορείς να ξεμπρικάρεις το κουτί σου σε κάθε περίπτωση, Αυτό δεν μπορείς να το κάνεις με το ρισέτ μπάτον !!

 

6 minutes ago, makis1024 said:

Τα test points ανοίγουν μια πύλη στην eMMC , που δεν ανοίγει με το reset button.

Κατάλαβα, ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Με τα pins αυτά που είδα εδώ από τον @ath156, τα υποία έδειξε και κάποιος στο 4pda, δε γίνεται κάτι πάντως. Κάποιες φορές δε μπουτάρει, και άλλες μπουτάρει σε κανονική λειτουργία (ίσως δε βραχυκυκλώνω σωστά βέβαια).

Edited by bebius
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, bebius said:

Κατάλαβα, ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Με τα pins αυτά που είδα εδώ από τον @ath156, τα υποία έδειξε και κάποιος στο 4pda, δε γίνεται κάτι πάντως. Κάποιες φορές δε μπουτάρει, και άλλες μπουτάρει σε κανονική λειτουργία (ίσως δε βραχυκυκλώνω σωστά βέβαια).

Στο δίνω και με μεγάλη λεπτομέρεια στο σημείο που πρέπει να ενώσεις (υποθέτω δεξια + αριστερά) όπως έχει σημειώσει ο εν λόγω χρήστης.Ξαναδοκιμάζεις λοιπόν εάν θέλεις εκεί.

Pins to short A95 II.jpg

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Just now, ath156 said:

Στο δίνω και με μεγάλη λεπτομέρεια στο σημείο που πρέπει να ενώσεις (υποθέτω δεξια + αριστερά) όπως έχει σημειώσει ο εν λόγω χρήστης.Ξαναδοκιμάζεις λοιπόν εάν θέλεις εκεί.

Pins to short A95 II.jpg

Aυτά ενώνω αλλά δεν. Έχω την υποψία ότι όταν τα ενώνω σωστά δεν παίρνει καν ρεύμα.

Αν τα ενώσεις αυτά σωστά και δώσεις ρεύμα, στην τηλεόραση τι θα δεις (χωρίς σύνδεση με usb);

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bebius said:

Aυτά ενώνω αλλά δεν. Έχω την υποψία ότι όταν τα ενώνω σωστά δεν παίρνει καν ρεύμα.

Αν τα ενώσεις αυτά σωστά και δώσεις ρεύμα, στην τηλεόραση τι θα δεις (χωρίς σύνδεση με usb);

Δεν έχεις τίποτα συνδεδεμένο όταν κάνεις κάτι τέτοιο !!!!!!! Ούτε HDMI, ούτε power adapter, ούτε ΤΙΠΟΤΑ. Γυμνό το κουτί με μόνο το καλώδιο firmware.

Είναι σαν να το "βραχυκυκλώνεις" το τσιπάκι και να μπορεί να πάρει το λογισμικό από το "μηδέν". Εάν το πετύχεις θα κάνει τον χαρακτηριστικό ήχο σαν "γαργάλισμα" (όπως το λένε κάποιοι).

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, ath156 said:

Δεν έχεις τίποτα συνδεδεμένο όταν κάνεις κάτι τέτοιο !!!!!!! Ούτε HDMI, ούτε power adapter, ούτε ΤΙΠΟΤΑ. Γυμνό το κουτί με μόνο το καλώδιο firmware.

Είναι σαν να το "βραχυκυκλώνεις" το τσιπάκι και να μπορεί να πάρει το λογισμικό από το "μηδέν". Εάν το πετύχεις θα κάνει τον χαρακτηριστικό ήχο σαν "γαργάλισμα" (όπως το λένε κάποιοι).

Mε έναν συνδυασμό shorted pins και usb στη χαλασμένη θύρα πέτυχα πρώτη φορά μετά απο 700 προσπάθειες να κάνει ήχο το pc και να βγάλει μήνυμα για usb device not recognised. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ήταν από το box. Μέχρι εκεί όμως, τίποτα στο ubt και στο device manager. Τρελά πράγματα. Θα προσπαθήσω ξανά.

Edit: Kατάφερα να πάρω απόκριση για πρώτη φορά. Με shorted pins και την χαλασμένη θύρα, παίρνω αυτό:

image.thumb.png.af87b85d166466c3e8ab4997adb4718c.png

Σύνδεση και αμέσως αποσύνδεση και τίποτα στο ubt. Λέτε να είναι αυτή η θύρα που δουλεύει κανονικά για τα φλασαρίσματα; Και μήπως τώρα που έχει θέμα είναι αδύνατη η σύνδεση;

Edit 2: Επιβεβαιώνω το γαργαλητό, παιρνάει αρκετό ρευματάκι από τo short και ζεσταίνεται και άμεσα.

Εdit 3: Tώρα ξαναδιάβασα και κατάλαβα ότι το γαργάλισμα πήγαινε για ήχο. Ήχο κάνουν τα windows αυτόν τον κλασσικό του usb.

Edited by bebius
Link to comment
Share on other sites

On 17/9/2022 at 4:21 ΜΜ, gatos814 said:

Συνεχεια τωρα με το X96 X4 ...
Απ'οτι βλεπω δεν υπαρχουν απαγορευσεις στους launchers και λειτουργουν ολα μια χαρα...οπως εδω σε μενα μια παλια βερσιον του Nova Launcher...!
Μπορεις δηλαδη να ... φερεις συντομευση στην αρχικη σου οθονη ...τα παντα ολα χωρις απαγορευσεις!
Σε Android 9 ηθελε....οδηγειες προς ναυτιλομενους...!
Μακαρι ο Slimhouse να το εξεληξει περισσοτερο το project S9054X!

Screenshot_20220917-125707.thumb.png.a3e348cfecff7ef229b1dfce418b7ea0.png

Screenshot_20220917-125810.thumb.png.50b75634e0c5815e4389543ec38fa03b.png

Και κατι τελευταιο αν βοηθαει ...για το πως βλεπει ο υπολογιστης το μποξακι με τον S905X4 και το UBT 3.2.0 που ισως ενδιαφερει και  τον @bebius...

430854179_(108).thumb.jpg.b5ba214cd689de8c40e4cd008b8c7105.jpg

Σήμερα πέρασα και εγώ την slimbox στο x96 s905x4

Όλα καλά με την εγκατάσταση .

Το ertflix όμως κάνει το ίδιο που έκανε με την μαμά ρομ 

Μόλις πατήσεις κάτι με το ποντίκι σε πετάει έξω..

Έχουμε κάποια λύση για αυτό??

Ευχαριστώ πολύ 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, manolisvol said:

Σήμερα πέρασα και εγώ την slimbox στο x96 s905x4

Όλα καλά με την εγκατάσταση .

Το ertflix όμως κάνει το ίδιο που έκανε με την μαμά ρομ 

Μόλις πατήσεις κάτι με το ποντίκι σε πετάει έξω..

Έχουμε κάποια λύση για αυτό??

Ευχαριστώ πολύ 

 

 

https://myphone.gr/forum/topic/73324/?do=findComment&comment=7070316

 

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ath156 said:

Καλημέρα.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Αυτόν τον έχω και είναι οκ.

Απλά έλεγα μήπως έχουμε κάποια λύση για το APK ertflix.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, manolisvol said:

Καλημέρα.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Αυτόν τον έχω και είναι οκ.

Απλά έλεγα μήπως έχουμε κάποια λύση για το APK ertflix.

τι εκδοση android εχει το μποξακι?

 

Edited by jogatore
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, manolisvol said:

Καλημέρα.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Αυτόν τον έχω και είναι οκ.

Απλά έλεγα μήπως έχουμε κάποια λύση για το APK ertflix.

Καλημέρα. Θέλεις να μου πεις ποιο είναι το πλεονέκτημα του να βλέπεις ertflix μέσω apk σε σύγκριση με το να βλέπεις μέσω Browser (Full Screen) ?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, manolisvol said:

Σήμερα πέρασα και εγώ την slimbox στο x96 s905x4

Όλα καλά με την εγκατάσταση .

Το ertflix όμως κάνει το ίδιο που έκανε με την μαμά ρομ 

Μόλις πατήσεις κάτι με το ποντίκι σε πετάει έξω..

Έχουμε κάποια λύση για αυτό??

Ευχαριστώ πολύ 

 

Η slimbox βασιζεται στην μαμα οποτε λογικο να μην αλλαζει κατι εδω!
Δυστυχως λοιπον μονο με browser...
Και εδω παιζει μονο με τον samsung browser απο το playstore ...
Απο το Android 9 παντως ειναι πιο κοντα αλλα οπως ειπα οταν το δοκιμασα και εγω μαλλον εχει να κανει με τις πολλες αδειες και απαγορευσεις που πρεπει να ''λυθουν'' στο Android 11...
Σιγα σιγα...

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ενα ακομα update για το X96 X4 με τον Amlogic S905X4...οσον αφορα το Kodi για τα παιδια που ρωτανε ...
Οτι και να γινει με την σωστη μεταφορα του φακελου backup Kodi  πατωντας το να ξεκινησει ....(το γνωστο) κλεινει!
Φανταζομαι οτι εφοσον το backup εχει addons και περιβαλλον απο το Android 9 δεν προκειται ποτε να παιξει!
Και αυτο γιατι τα scriptακια του backup δεν εχουν τις γνωστες ...αδειες!

Η μαλλον ακομα καλυτερα εχουν τις αδειες που χρειαζεται το Android 9 !
Φανταζομαι οτι με καθαρη εγκατασταση ενος Ελληνικου build (και οχι μονο) θα ειστε οκ!
Αν καποιος το εχει ηδη δοκιμασει ας μας πει...!

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι σε πρόβλημα που έχω με το mecool km2 που έχω. 

Το πρόβλημα είναι το εξής και το παρουσιάζει μόνο στο kodi, όταν βλέπω μια ταινία ή σειρά εάν πάω να την προχωρήσω παρακάτω τότε απορρυθμίζεται ο ήχος ή μπαίνει σε μια λουπα παίζει για λίγο και γυρνάει ξανά πίσω και ξανά το ίδιο. 

Το πρόβλημα αυτό το παρουσιάζει όταν στις ρυθμίσεις έχω ενεργοποιημένο το pass through, για να παίρνω Dolby digital στον ενισχυτή, ενω εάν το απενεργοποιήσω όλα δουλεύουν κανονικά. 

Σε αντίθεση στο netflix παίρνω κανονικά Dolby digital στον ενισχυτή χωρίς το πρόβλημα που παρουσιάζετε στο kodi. 

 Έχει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα; 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, michalis1961 said:

Επανέρχομαι σε πρόβλημα που έχω με το mecool km2 που έχω. 

Το πρόβλημα είναι το εξής και το παρουσιάζει μόνο στο kodi, όταν βλέπω μια ταινία ή σειρά εάν πάω να την προχωρήσω παρακάτω τότε απορρυθμίζεται ο ήχος ή μπαίνει σε μια λουπα παίζει για λίγο και γυρνάει ξανά πίσω και ξανά το ίδιο. 

Το πρόβλημα αυτό το παρουσιάζει όταν στις ρυθμίσεις έχω ενεργοποιημένο το pass through, για να παίρνω Dolby digital στον ενισχυτή, ενω εάν το απενεργοποιήσω όλα δουλεύουν κανονικά. 

Σε αντίθεση στο netflix παίρνω κανονικά Dolby digital στον ενισχυτή χωρίς το πρόβλημα που παρουσιάζετε στο kodi. 

 Έχει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα; 

Θα σου απαντησω με ...καποιες αποριες μου και εντελως θεωρητικα και μονο μιας και δεν εχω τα ιδια δεδομενα με σενα ...δηλαδη το αυτο μποξακι και τον ενισχυτη σου...
Αξια θα εχει να δουμε και σε αλλα αδειοδοτημενα μποξακια ATV που εχουν την δυνατοτητα Dolby πως διαχειριζονται εφαρμογες οπως το Kodi ...τον ηχο τους...
Εδω μπορει να διαφημιζει το συγκεκριμενο μποξακι οτι εχει ηχο Dolby και να κανει οτι λεει σε μια εφαρμογη εγκεκριμενη οπως το netflix αλλα μην ξεχνας οτι το Kodi ειναι μια πολυ ''κυνηγημενη'' εφαρμογη στον κοσμο και μαλλον λογο των απαγορευσεων (ATV) δεν μπορει εδω να κανει σωστα καποια πραγματα ...!
Σε αντιστοιχα μποξακια με κανονικο Android ...100% δεν θα αντιμετωπισεις τετοιο θεμα!

Αναλογως βεβαια και με το λογισμικο τους ...γιατι πολλες φορες τα μαμα λογιμικα ειναι .....!!!
Αληθεια με τι συνδεση γινεται αυτο;
Μεσω HDMI η μεσω οπτικης ινας;
Οχι οτι θα αλλαζε κατι νομιζω ...αλλα ετσι για να εχουμε ολα τα δεδομενα....

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, gatos814 said:

Θα σου απαντησω με ...καποιες αποριες μου και εντελως θεωρητικα και μονο μιας και δεν εχω τα ιδια δεδομενα με σενα ...δηλαδη το αυτο μποξακι και τον ενισχυτη σου...
Αξια θα εχει να δουμε και σε αλλα αδειοδοτημενα μποξακια ATV που εχουν την δυνατοτητα Dolby πως διαχειριζονται εφαρμογες οπως το Kodi ...τον ηχο τους...
Εδω μπορει να διαφημιζει το συγκεκριμενο μποξακι οτι εχει ηχο Dolby και να κανει οτι λεει σε μια εφαρμογη εγκεκριμενη οπως το netflix αλλα μην ξεχνας οτι το Kodi ειναι μια πολυ ''κυνηγημενη'' εφαρμογη στον κοσμο και μαλλον λογο των απαγορευσεων (ATV) δεν μπορει εδω να κανει σωστα καποια πραγματα ...!
Σε αντιστοιχα μποξακια με κανονικο Android ...100% δεν θα αντιμετωπισεις τετοιο θεμα!

Αναλογως βεβαια και με το λογισμικο τους ...γιατι πολλες φορες τα μαμα λογιμικα ειναι .....!!!
Αληθεια με τι συνδεση γινεται αυτο;
Μεσω HDMI η μεσω οπτικης ινας;
Οχι οτι θα αλλαζε κατι νομιζω ...αλλα ετσι για να εχουμε ολα τα δεδομενα....

Η σύνδεση γίνεται μέσω οπτικής γιατί ο ενισχυτής μου είναι παλιός και δεν έχει εισόδους hdmi. 

Με άλλα tv box που έχω τέτοιο πρόβλημα με τον ψηφιακό ήχο δεν είχα ποτέ αλλά φυσικά τα άλλα δεν είχαν πιστοποιημένο netflix. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, teodgeor said:

Καλησπερα, μηπως γνωριζεται αν εχει βρεθει τρόπος να παίξει cosmote tv το mecool km2 plus;

Γιατι...δεν παιζει;
Τι κανει η ...δεν κανει ακριβως;

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gatos814 said:

Γιατι...δεν παιζει;
Τι κανει η ...δεν κανει ακριβως;

Σας γραφω για τον ξαδερφο μου , του ειπα θα το ψαξω και εγω γιατι δεν βγαζει ακρη.


Βαζουμε τους κωδικούς κανονικά και μόλις βαζουμε να δουμε κάποιο κανάλι live είτε on demand, ακούμε κανονικά τον ήχο και δεν βλεπουμε τίποτα σε εικόνα. Βασικά  πετάει μονο μια εικόνα (σαν screenshot) κολλάει και ακούω μετά μονο ήχο. 
Πηρα την cosmote και μου ειπαν φταίει το μηχάνημα (mecool km2 plus).
 Εχει μπει YouTube, Netflix, Disney+ και παίζουν ολα άψογα.
Επίσης έκανα και επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αλλα τίποτα. Μια απο τα ίδια.
Εχω αλλαξει και hdmi θύρα και καλώδιο.
 

theodoros
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, teodgeor said:

Σας γραφω για τον ξαδερφο μου , του ειπα θα το ψαξω και εγω γιατι δεν βγαζει ακρη.


Βαζουμε τους κωδικούς κανονικά και μόλις βαζουμε να δουμε κάποιο κανάλι live είτε on demand, ακούμε κανονικά τον ήχο και δεν βλεπουμε τίποτα σε εικόνα. Βασικά  πετάει μονο μια εικόνα (σαν screenshot) κολλάει και ακούω μετά μονο ήχο. 
Πηρα την cosmote και μου ειπαν φταίει το μηχάνημα (mecool km2 plus).
 Εχει μπει YouTube, Netflix, Disney+ και παίζουν ολα άψογα.
Επίσης έκανα και επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αλλα τίποτα. Μια απο τα ίδια.
Εχω αλλαξει και hdmi θύρα και καλώδιο.
 

Στην απλη βερσιον της Cosmote TV για φορητες συσκευες υπαρχει στις ρυθμισεις ενοτητα για επιλυση προβληματων και μαλιστα υπαρχει ενα κουμπι που φωτογραφιζει περιπτωσεις σαν την δικια σου...
Δυστυχως ομως στην ATV βερσιον τετοιο πραγμα δεν υπαρχει....!
Σιγουρα λοιπον ειναι θεμα λογισμικου του tv box ...
Θεμα ασυμβατοτητας η ελλειψης καποιου συγκεκριμενου codec που μπορει να χρησιμοποιει η εφαρμογη αυτη!
Ηδη υπαρχουν πολλα θεματα με το Android 11 και οπως φαινεται εδω ''ανακαλυψαμε'' ενα ακομα!
Υπομονη ....ισως φτιαξει σε μια επικειμενη αναβαθμιση...!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια της ιστορία με το A95X F3 II και την αδυναμία σύνδεσης με το ubt, επιβεβάιωσαν από το geekbuying ότι μόνο η 1η θύρα μπορεί να χρησιμοποιηθεί για flashing, η οποία στο δικό μου box είναι χαλασμένη.

Θα πάρω €20 πίσω, δεν μου στέλνουν άλλο δυστυχώς.

Σε περίπτωση που το φλασάρω αργότερα με twrp και sd card, αν μπρικάρει τι κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...