Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

8 minutes ago, drdedus said:

ρε παιδια ... τι να πω.. καταλαβαινετε. 

Καλημέρα,

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι πρέπει να "καλατάβουν" οι άλλοι και από πότε απαγορεύονται οι προσωπικές εκτιμήσεις/απόψεις...αλλά επειδή είναι μία από τις συνηθισμένες ερωτήσεις τελευταία ορίστε και ένα screeshot από μόλις χθεσινή ερώτηση/απάντηση στο γνωστό ξένο σάιτ (απάντηση όχι βέβαια από εμένα)...Καλή συνέχεια σε όλους.

25082022.jpg

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την άποψη μου. Όλα είναι υποκειμενικά , εάν με ενδιαφέρει ένα μποξάκι με magisk με ένα δουλεμένο τελειοποιημένο λογισμικό που βρίσκεται στο τελευταίο στάδιο της εξέλιξης του σε custom λογισμικό επιλέγω s905x3 , μια που θα το πάρω και φθηνότερα. Εάν τώρα θέλω ένα μποξάκι με αυτά τα έξτρα 30000 AnTuTu παραπάνω δεν μπορώ να περιμένω να βγει αντίστοιχη Ugoos port και η Slimbox μου αρκεί επιλέγω μποξάκι με s905x4. Ξοδεύοντας βέβαια αυτά τα 15€-20€ παραπάνω. Στα μποξάκια x4 που ο Slimhouse βγάζει βέβαια λογισμικό slimbox. Εάν από την άλλη, δεν με ενδιαφέρει custom λογισμικό τότε θεωρώ λάθος την επιλογή s905x3 μποξάκι για αυτά τα 15€-20€ διαφορά.

Το ίδιο βέβαια ισχύει και σε μποξάκια με ίδιο επεξεργαστή, άλλη απαίτηση έχω εγώ , άλλη μπορεί να έχεις εσύ. Μπορεί η διαφορά θερμοκρασίας του Magicsee N5 max σε σχέση με το  H96 max X3 να μου υπερκαλύπτει την ανάγκη της ύπαρξης magisk και της Port Ugoos μπορεί και ένα τρίτο X3 το Α95x F3 Air να με καλύψει καλύτερα λόγω χαμηλότερου χρονισμού να έχει ακόμα χαμηλότερες θερμοκρασίες άμα δεν μου χρειάζεται το magisk. Μπορεί όμως και όλα τα παραπάνω να τα πετάξω στον κουβά εάν με ενδιαφέρει ΕΟΝ ή Cosmote tv και Netflix 4K.

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι δεν υπάρχει το tv box pas par tu για όλους , ανάλογα με τις ανάγκες και τις απαιτήσεις καταλήγεις και στο κατάλληλο.

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, makis1024 said:

Να πω και εγώ την άποψη μου. Όλα είναι υποκειμενικά , εάν με ενδιαφέρει ένα μποξάκι με magisk με ένα δουλεμένο τελειοποιημένο λογισμικό που βρίσκεται στο τελευταίο στάδιο της εξέλιξης του σε custom λογισμικό επιλέγω s905x3 , μια που θα το πάρω και φθηνότερα. Εάν τώρα θέλω ένα μποξάκι με αυτά τα έξτρα 30000 AnTuTu παραπάνω δεν μπορώ να περιμένω να βγει αντίστοιχη Ugoos port και η Slimbox μου αρκεί επιλέγω μποξάκι με s905x4. Ξοδεύοντας βέβαια αυτά τα 15€-20€ παραπάνω. Στα μποξάκια x4 που ο Slimhouse βγάζει βέβαια λογισμικό slimbox. Εάν από την άλλη, δεν με ενδιαφέρει custom λογισμικό τότε θεωρώ λάθος την επιλογή s905x3 μποξάκι για αυτά τα 15€-20€ διαφορά.

Το ίδιο βέβαια ισχύει και σε μποξάκια με ίδιο επεξεργαστή, άλλη απαίτηση έχω εγώ , άλλη μπορεί να έχεις εσύ. Μπορεί η διαφορά θερμοκρασίας του Magicsee N5 max σε σχέση με το  H96 max X3 να μου υπερκαλύπτει την ανάγκη της ύπαρξης magisk και της Port Ugoos μπορεί και ένα τρίτο X3 το Α95x F3 Air να με καλύψει καλύτερα λόγω χαμηλότερου χρονισμού να έχει ακόμα χαμηλότερες θερμοκρασίες άμα δεν μου χρειάζεται το magisk. Μπορεί όμως και όλα τα παραπάνω να τα πετάξω στον κουβά εάν με ενδιαφέρει ΕΟΝ ή Cosmote tv και Netflix 4K.

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι δεν υπάρχει το tv box pas par tu για όλους , ανάλογα με τις ανάγκες και τις απαιτήσεις καταλήγεις και στο κατάλληλο.

 

Συμφωνω απολυτως μαζι σου καλε μου συμφορουμιτη!
Ετσι ειναι οπως τα λες!
Εδω και 3 χρονια περιπου οι φιλοι μας οι Ρωσοι δωσανε ''νοημα'' σχεδον σε ολα τα μποξακια με τους Amlogic S905X3 με αποτελεσμα μποξακια που δεν θα κανανε ουτε για ...''τασακια'' να πωλουνται σαν τρελα λογο της τιμης τους!
Πριν απο αυτα τα 3 χρονια οταν μιλουσαμε για custom λογισμικα λεγαμε για τιποτε μπαρες πανω κατω και καποιες μικροδιορθωσεις και ημασταν και απολυτα ικανοποιημενοι!
Ας ειναι καλα λοιπον οι φιλοι μας οι Ρωσοι και η Ugoos για ολα αυτα που μας δωσανε παρ'ολο που καποιοι απο εμας την Ugoos ... στην αρχη η δεν την ξεραμε η την σνομπαραμε!
Ενα μεγαλο ευχαριστω λοιπον τους ειναι λιγο!
Спасибо
谢谢

 

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

τελικα σε πρωτη φαση θα παραγγειλω το ΗΚ1 box απο το bangood.

Μεχρι να ερθει θα πεσει αρκετο διαβασμα!

Σας ευχαριστω ολους για τις πολυτιμες συμβουλες σας!

Link to comment
Share on other sites

HK1 Box - No Blue Led

Αρκετούς χρήστες του HK1 Box ενοχλεί το έντονο φως που βγάζει το μπλε λεντ μπροστά (κυρίως το βράδυ-ενοχλεί ίσως)....

Στην ερώτηση "πως απενεργοποιούμε ή μειώνουμε το μπλε λεντ" υπάρχουν απαντήσεις του τύπου: "βάψε το με ένα μαύρο μαρκαδόρο", "η καλύτερη λύση είναι ένα κομμάτι μαύρης μονωτικής ταινίας" κλπ.

Υπάρχει όμως και μία software λύση με ένα σκριπτάκι 1 μόνο γραμμής για τα ΗΚ1 με ugoos ports (ή και κάποιες slimbox) !

1. "Settings-Ugoos settings-User scripts" και ενεργοποιούμε τον σχετικό διακόπτη. Επίσης πατάμε 1 φορά "Run now"

2. Αποσυμπιέζουμε το παρακάτω αρχείο και το αντιγράφουμε στο φάκελλο "/root/init.d".  Reboot.

Το αποτέλεσμα αυτού (μαζί βέβαια με το άλλο μου μοντ για μόνιμη εμφάνιση της θερμοκρασίας μπροστά) μπορείτε να το δείτε στην 2η φωτό και να συγκρίνετε με την 1η φωτογραφία.

1640513626441_HK1Box_temp.jpg

HK1Box_with_Blue.led.off_temperature.always.jpg

bue_led_off.rar

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2022 at 8:02 ΜΜ, ath156 said:

Τυχερός είσαι με το τελευταίο. Εγώ παρόλο που έβγαλα την προστατευτική ζελατίνα που είχε (εννοώ αφού το άνοιξα, στο εσωτερικό του...) δεν είδα μεγάλη διαφορά. Πάρε και την τελευταία μου σημερινή έκδοση (με μικροαλλαγές) για να έχεις συνεχώς την θερμοκρασία στην μπροστινή οθονίτσα του...

Και ένα μικρό σημερινό βιντεάκι με το H96 max X3 μου, την clean port 0.5.1 ugoos και την θερμοκρασία μόνιμα μπροστά....😃

https://mega.nz/file/gw1HjDKJ#u7oc9IiDh8Jdz-Yazig7ABm48VxMrNnLrTaoHbDWK-A

update: Για Full HD Netflix (για όσους ενδιαφέρονται) υπάρχει πάντα το Coreelec σε sd κάρτα ή στικάκι dual boot mode....μόνο που σε S905X3 από ότι λένε δουλεύει άψογα σε HD (720p) ενώ σε 1080p μπορεί να έχει μικροθεματάκια...είναι θέμα επεξεργαστή...αντίθετα σε S922  & S905X4 άψογα το Full HD (1080p).

update2: Εδώ ξαναδίνω πως θα έχετε πανεύκολα με λίγες κινήσεις το Coreelec στο H96 max X3 και ΟΛΑ να δουλεύουν τέλεια (front display, temperature, stock remote control  klp).

LCD_Clock_Only.Temperature.v3_No.NM_min.Sleep_t300.zip 3 MB · 4 downloads

How to Install Coreelec to H96 max X3 and Clones.pdf 4 kB · 5 downloads

Καλησπέρα.

Πως το περνάμε το αρχείο για την θερμοκρασία?

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, manolisvol said:

Καλησπέρα.

Πως το περνάμε το αρχείο για την θερμοκρασία?

Ευχαριστώ πολύ 

1ος τρόπος: Εγκαθιστάς το "TerminalEmulator" from Playstore και του δίνεις root rights. Εκεί γράφεις "reboot update" και μετά την επανεκκίνηση σε πάει στην στοκ recovery, όπου επιλέγεις "Apply update from EXT" και μετά είτε "Update from sdcard" or "Update from udisk" (αναλόγως εάν έχεις το ζιπ αρχείο σε sdcard or USB memory stick). Τέλος επιλέγεις το zip αρχείο και μετά ριμπούτ.

2ος τρόπος: Αφαιρείς την τροφοδοσία, πιέζεις απαλά το ρισέτ μπάτον μέσα στην AV υποδοχή και επανασυνδέεις την τροφοδοσία. Σε πάει στην στοκ ρικάβερυ και τα υπόλοιπα ίδια με 1ο τρόπο.

3ος τρόπος: Χρησιμοποιείς το TWRP (προσωρινό) και από εκεί κάνεις εγκατάσταση το zip αρχείο. Σημειώνω ότι στην 0.5.1. ugoos port το TWRP είναι ενσωματωμένο by default, άρα μέσω αυτού.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Πως θα βάλετε 2η Γλώσσα σε Keyboard+Touchpad τύπου rii-i8-mini & clones του

Screenshots step by step

 

 

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

On 31/8/2022 at 7:41 ΠΜ, ath156 said:

Πως θα βάλετε 2η Γλώσσα σε Keyboard+Touchpad τύπου rii-i8-mini & clones του

Screenshots step by step

 

 

 

On 31/8/2022 at 7:41 ΠΜ, ath156 said:

Πως θα βάλετε 2η Γλώσσα σε Keyboard+Touchpad τύπου rii-i8-mini & clones του

Screenshots step by step

 

 

 

 

20220902_141534.jpg

20220902_141146.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θα ήθελα μια βοήθεια.

Έχω το beeling gt1 amlogin s912 2/16.

Μου δούλευε τέλεια.

Κατέβασα την εφαρμογή για Disney+ δεν είχα ήχο.

Το έκανα ένα γενικό reset και μετά από αυτό όταν πάω να κατεβάσω το Kodi 19.4 matrix μου βγάζει σφάλμα .

Πολύ παλιά μου παρουσίαζε πρόβλημα η επιφάνεια αυτήν που έβαλα και κατέβασα μια άλλη αλλά δεν θυμάμαι πλέον πια.

Το συγκεκριμένο TV box δούλευε άψογα την εφαρμογή Kodi 19.4 αλλά από την στιγμή που το έκανα reset επανήλθε στην αρχική οθόνη.

Μήπως καμμία βοήθεια;

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, electricalgian said:

Καλησπέρα.

Θα ήθελα μια βοήθεια.

Έχω το beeling gt1 amlogin s912 2/16.

Μου δούλευε τέλεια.

Κατέβασα την εφαρμογή για Disney+ δεν είχα ήχο.

Το έκανα ένα γενικό reset και μετά από αυτό όταν πάω να κατεβάσω το Kodi 19.4 matrix μου βγάζει σφάλμα .

Πολύ παλιά μου παρουσίαζε πρόβλημα η επιφάνεια αυτήν που έβαλα και κατέβασα μια άλλη αλλά δεν θυμάμαι πλέον πια.

Το συγκεκριμένο TV box δούλευε άψογα την εφαρμογή Kodi 19.4 αλλά από την στιγμή που το έκανα reset επανήλθε στην αρχική οθόνη.

Μήπως καμμία βοήθεια;

 

Δοκίμασες πρώτα να κάνεις απεγκατάσταση το 'QODI" και μετά να βάλεις το KODI 19.4 ???

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, electricalgian said:

Καλησπέρα.

Θα ήθελα μια βοήθεια.

Έχω το beeling gt1 amlogin s912 2/16.

Μου δούλευε τέλεια.

Κατέβασα την εφαρμογή για Disney+ δεν είχα ήχο.

Το έκανα ένα γενικό reset και μετά από αυτό όταν πάω να κατεβάσω το Kodi 19.4 matrix μου βγάζει σφάλμα .

Πολύ παλιά μου παρουσίαζε πρόβλημα η επιφάνεια αυτήν που έβαλα και κατέβασα μια άλλη αλλά δεν θυμάμαι πλέον πια.

Το συγκεκριμένο TV box δούλευε άψογα την εφαρμογή Kodi 19.4 αλλά από την στιγμή που το έκανα reset επανήλθε στην αρχική οθόνη.

Μήπως καμμία βοήθεια;

 

 

Δυστυχως για να παιξει με ηχο η εφαρμογη θελει κυριως ... αδεια Dolby Digital και οπως καταλαβενεις αυτο δεν υφησταται σε ολα αυτα τα...κοινα μποξακια!
Ομως ολα γινονται...!!!
Για να σου δουλεψει λοιπον το Disney+ με ηχο στο μποξακι σου κανε το εξης....
Πηγαινε σε αυτο που θελεις να παιξει και βρες το βελακι για το download....
Πατησε το και περιμενε να παρει λιγο μπροστα και να δειχνει πως κατεβαζει...
Μολις δεις στην ... στρογγυλη ενδειξη οτι εχει ξεκινησει το κατεβασμα πατα το να κανει παυση !
Αυτο ειναι ...
Δοκιμασε να παιξεις τωρα αυτο που διαλεξες και θα δεις οτι εχει ... μια χαρα ηχο !!!
Μενει για το τελος και μια ακομα δουλεια για να εισαι οκ...
Μολις τελειωσει αυτο που βλεπεις πας κατω στα ''Downloads'' βρισκεις αυτο που ειδες και πατας επανω στο ''Edit'' και το τσεκαρεις ...
Θα δεις οτι τσεκαριζοντας το σου δινει την επιλογη με εναν καδο για να το διαγραψεις!!!!
Το κανεις και εισαι ετοιμος!
Καλες ...τηλεθεασεις!

😉

 

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ath156 said:

Δοκίμασες πρώτα να κάνεις απεγκατάσταση το 'QODI" και μετά να βάλεις το KODI 19.4 ???

Το έκανα πρώτα αυτό και μετά κατέβασα το Kodi 19.4.

Όταν όμως πάω να το ανοίξω με ρωτάω να το αφήσω για φωτό και αρχεία και μετά πάει να ανοίξει και γράφει η εφαρμογή Kodi σταμάτησε να λειτουργεί και με υποχρεώνει να κάνω εργοστασιακό reset γιατί όσες φορές και να επιχείρησα να το ανοίξω μου βγάζει συνεχώς το ίδιο μήνυμα.

Θα ήθελα να βγάλω το  skin το lighthouse και να φορτώσω κάποιο άλλο όπως το nova laucher αλλά δεν γνωρίζω πως μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, electricalgian said:

Το έκανα πρώτα αυτό και μετά κατέβασα το Kodi 19.4.

Όταν όμως πάω να το ανοίξω με ρωτάω να το αφήσω για φωτό και αρχεία και μετά πάει να ανοίξει και γράφει η εφαρμογή Kodi σταμάτησε να λειτουργεί και με υποχρεώνει να κάνω εργοστασιακό reset γιατί όσες φορές και να επιχείρησα να το ανοίξω μου βγάζει συνεχώς το ίδιο μήνυμα.

Θα ήθελα να βγάλω το  skin το lighthouse και να φορτώσω κάποιο άλλο όπως το nova laucher αλλά δεν γνωρίζω πως μπορώ.

Σαν μία λύση δοκίμασε να βάλεις το εξής φορκ του KODI στην έκδοση 19.4 (δεν θα έχεις διαφορά από το "αυθεντικό" KODI):https://www.wonderbox.tv/wonderbox-tv-media-centre-wbmc/ Δοκιμάζεις και λες. Μπορείς επιπλέον και να βάλεις το "κανονικό" ΚΟΝΤΙ μετά, δεν θα υπάρχει conflict μεταξύ τους.

**Σε αφήνει να ενημερώσεις το Playstore klp χωρίς πρόβλημα? διότι τελευταία έχουν αναφερθεί τέτοια θεματάκια με την στοκ ρομ.

Το δικό μου GT1 το έχω δώσει σε συγγενή μου, το έχω αφήσει με την εξαιρετική ρομ του superceleron (Android 6) από παλιά και δεν έχει κανένα θέμα με KODI κλπ. 

Σαν Launcher δοκίμασε να βάλεις τον Square Home 3   από το Playstore.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ath156 said:

Σαν μία λύση δοκίμασε να βάλεις το εξής φορκ του KODI στην έκδοση 19.4 (δεν θα έχεις διαφορά από το "αυθεντικό" KODI):https://www.wonderbox.tv/wonderbox-tv-media-centre-wbmc/ Δοκιμάζεις και λες. Μπορείς επιπλέον και να βάλεις το "κανονικό" ΚΟΝΤΙ μετά, δεν θα υπάρχει conflict μεταξύ τους.

**Σε αφήνει να ενημερώσεις το Playstore klp χωρίς πρόβλημα? διότι τελευταία έχουν αναφερθεί τέτοια θεματάκια με την στοκ ρομ.

Το δικό μου GT1 το έχω δώσει σε συγγενή μου, το έχω αφήσει με την εξαιρετική ρομ του superceleron (Android 6) από παλιά και δεν έχει κανένα θέμα με KODI κλπ. 

Σαν Launcher δοκίμασε να βάλεις τον Square Home 3   από το Playstore.

Δυστυχώς πάλι τα ίδια.Οπως και να το δοκίμασα μου βγάζει αυτό το σφάλμα είτε φορκ είτε kodi.και μου βγάζει ακριβώς στα δύο το ίδιο μήνυμα.

20220903_002945.jpg

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, electricalgian said:

Δυστυχώς πάλι τα ίδια.Οπως και να το δοκίμασα μου βγάζει αυτό το σφάλμα είτε φορκ είτε kodi.και μου βγάζει ακριβώς στα δύο το ίδιο μήνυμα.

20220903_002945.jpg

Όσο για το Disney plus  ότι μου έγραψες το έκανα και πέτυχε.

Σε ευχαριστώ.

Γιατί εάν το ήξερα δεν θα έκανα reset στο TV box και τώρα παγιδεύονται.

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, electricalgian said:

Όσο για το Disney plus  ότι μου έγραψες το έκανα και πέτυχε.

Σε ευχαριστώ.

Γιατί εάν το ήξερα δεν θα έκανα reset στο TV box και τώρα παγιδεύονται.

 

Δεν ξερω ποσο δυσκολο ειναι για σενα αλλα αφου θελεις οπωσδηποτε το kodi περνα το λογισμικο σου απο την αρχη και στησε το μποξακι σου ξανα χωρις λαθη...!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου GT1 2/16 πέρασα εδώ και καιρό την Slimbox από το Tanix TX9S και ησύχασα. 

Το μαμά χειριστήριο δεν ξέρω αν δουλευει γιατί χρησιμοποιώ ένα, MELE airmouse

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, gatos814 said:

Δεν ξερω ποσο δυσκολο ειναι για σενα αλλα αφου θελεις οπωσδηποτε το kodi περνα το λογισμικο σου απο την αρχη και στησε το μποξακι σου ξανα χωρις λαθη...!

Καλημέρα.

Όταν λες να περάσω το λογισμικό από την αρχή και να στήσω το μποξακι χωρίς λάθη τι εννοείς;

Εγώ το έκανα από την αρχή το έκανα reset πατώντας το από κάτω και τα φόρτωσα από την αρχή.

Δεν γνωρίζω εάν έκανα κάπου λαθος.

Γι'αυτό ζητάω και την βοήθεια σας.

Δεν έχω και τις καλύτερες γνώσεις αλλά το παλεύω.

Γι'αυτό και σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας.

1 hour ago, nik187 said:

Στο δικό μου GT1 2/16 πέρασα εδώ και καιρό την Slimbox από το Tanix TX9S και ησύχασα. 

Το μαμά χειριστήριο δεν ξέρω αν δουλευει γιατί χρησιμοποιώ ένα, MELE airmouse

Καλημέρα.

Μήπως μπορείς να γράψεις την διαδικασία που έκανες για να περάσεις την slimbox;

Ούτος η άλλος το χειριστήριο που δουλεύω είναι ένα απλό mouse 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, electricalgian said:

Καλημέρα.

Μήπως μπορείς να γράψεις την διαδικασία που έκανες για να περάσεις την slimbox;

Ούτος η άλλος το χειριστήριο που δουλεύω είναι ένα απλό mouse 

Θα σου γράψουν οι ειδικοί ( ath156 , gatos, makis ) πως γίνεται αυτό .

Πρέπει να περάσεις το λογισμικό μέσω εφαρμογής από υπολογιστή. 

Θα χρειαστείς όμως και ένα καλώδιο. 

Ath156 εξήγησε αν θες πως γίνεται μήπως και καταφέρει να αναβαθμίσει το bοxακι του

Είσαι εξπέρ σε αυτά.

( δεν ξέρω πως φαίνονται τα λόγια μου αλλά δεν υπάρχει καμία δοση ειρωνείας )

Ευχαριστώ 

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

@electricalgian

Η ρομ που σου ανέφερε ο φίλος @nik187 είναι Android9 και φυσικά είναι μία πολύ καλή λύση. Νομίζω όμως ότι υπάρχουν αρκετές εκδόσεις και έχει πάντοτε σχέση με το wifi module που έχει το δικό σου κουτί. Για αυτό κοίταξε από κάτω το serial number και πες το για να βρούμε την κατάλληλη. Παράλληλα εάν θέλεις μπορώ να σου ανεβάσω και αυτήν του Superceleron (Android6 - ταυτόχρονα κατάλληλη και για τους 2 τύπους wifi) με πάρα πολλά addons/features και κοντά όμως στην στοκ ρομ.

Σε κάθε περίπτωση όμως ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ είναι ένα ΚΟΝΤΟ καλώδιο που είτε μπορείς να αγοράσεις είτε πολύ εύκολα να φτιάξεις μόνος σου από 2 παλιά άχρηστα καλώδια όπως λέω εδώ:

https://myphone.gr/forum/topic/73324/?do=findComment&comment=7070217

 

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...