Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, ath156 said:

Μην φοβάσαι και να το μπρικάρεις με το καλώδιο και ενώνοντας 2 πινς στο motherboard το επαναφέρουμε.....Άρα εάν έχεις το καλώδιο η διαδικασία έχει ως εξής:

1. Κατεβάζεις το αρχείο που σου έδωσα και το ξεζιπάρεις με κάποιο πρόγραμμα π.χ. 7-zip

2. Κατεβάζεις το USB Burning Tool 2.2.0 από εδώ:https://mega.nz/file/E0MHyaDa#n5BHOVwobmWxLmfgnD9Bn8BWjjfH4RLgesKTiiuwFzY

Το εγκαθιστάς στο PC/Laptop.

3. Ξεκινάς το USB Burning Tool και του φορτώνεις το αρχείο "vontarx3_0.4.2.img" που ξεζίπαρες στο βήμα 1. Πατάς "START" και συνδέεις την μία άκρη του καλωδίου στο USB του PC/Laptop.

4. Το H96 Max X3 πρέπει να είναι "γυμνό", δηλαδή τίποτα συνδεδεμένο επάνω του (ούτε αντάπτορας ρεύματος ούτε τίποτα). Ενώ πατάς απαλά αλλά συνεχώς το reset button (που είναι στο κέντρο της θύρας AV) με μία οδοντογλυφίδα ή ανοικτό συνδετήρα, συνδέεις την άλλη άκρη του καλωδίου σου στην μαύρη θύρα του Η96 (θύρα USB 2,0). 

Μόλις αρχίσει το "κάψιμο" επί %, σταματάς να πατάς το ρισέτ μπάτον και περιμένεις να φτάσει στο 100%. Μετά τραβάς το καλώδιο και δοκιμάζεις την νέα ρομ......ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ>

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Και το πιο σημαντικό !! Πριν από οτιδήποτε άλλο. Εάν έχεις ένα airmouse και μία καρτούλα sd 8GB ή παραπάνω κάνε το Τέλειο Backup όπως λέω εδώ: https://myphone.gr/forum/topic/73324/?do=findComment&comment=7074447

Εάν μετά θέλεις να επανέλθεις στην σημερινή σου κατάσταση, αυτό θα μπορείς να το κάνεις με 1 κίνηση.....άρα ούτε γάτα ούτε ζημιά...

 

Καλημερα αγορινα και σε ευχαριστω. Θα το δοκιμασω το βραδακι το πειραμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

λίγο άσχετο το ερώτημά μου αλλά θα το κάνω. μπορείς να εγκαταστήσεις το eon σε box cosmote; με κανονική εγκατάσταση μέσω google play ή κάπως αλλιώς;
ρωτάω γιατί αν το έχεις κάνει μέσω google play, τότε στη cosmote είναι τουλάχιστον γελοίοι. δεν μπορούσα να κατεβάσω το netflix επειδή το είχαν κλειδώσει ως ανταγωνιστικό προϊόν και δεν άφηναν το download στα δικά τους κουτια (τα οποία παρεπιμπτόντως αν εξαιρέσεις το google certified είναι για πέταμα με 1 gb ram & 8gb σκληρό και το κοστολογούν περίπου στα 80€!!!!!!!). αλλά το eon μάλλον δεν το θεωρούν ανταγωνιστικό.
συγνώμη για το ξέσπασμα!!!!
Το πρόβλημα δεν είναι της cosmote tv, αλλά του netflix.
Το netflix δεν επιτρέπει να εγκατασταθεί η εφαρμογή του, στο box της cosmote tv, και όχι το ανάποδο.
Και αυτό συμβαίνει επειδή το netflix απαιτεί (για να δώσει πιστοποίηση σε κάποια συσκευή), να υπάρχει dedicated πλήκτρο netflix στο τηλεκοντρόλ. Πράγμα,βέβαια , που η cosmote (και κατά τη γνώμη μου σωστά), δε δέχτηκε.

Και νομίζω πως γενικότερα στο android και android tv, αυτός που θέτει περιορισμούς σε συσκευές, είναι ο εκάστοτε δημιουργός της εφαρμογής και όχι ο κατασκευαστής της συσκευής.
Δηλαδή, η cosmote tv δεν μπορεί να κλειδώσει με κάποιο τρόπο τα box της να μη δέχονται την εφαρμογή της eon, αλλά μπορεί να κλειδώσει την εφαρμογή της, ώστε να μην εγκαθίστανται σε άλλα box εκτός από τα δικά της

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, ath156 said:

Μην φοβάσαι και να το μπρικάρεις με το καλώδιο και ενώνοντας 2 πινς στο motherboard το επαναφέρουμε.....Άρα εάν έχεις το καλώδιο η διαδικασία έχει ως εξής:

1. Κατεβάζεις το αρχείο που σου έδωσα και το ξεζιπάρεις με κάποιο πρόγραμμα π.χ. 7-zip

2. Κατεβάζεις το USB Burning Tool 2.2.0 από εδώ:https://mega.nz/file/E0MHyaDa#n5BHOVwobmWxLmfgnD9Bn8BWjjfH4RLgesKTiiuwFzY

Το εγκαθιστάς στο PC/Laptop.

3. Ξεκινάς το USB Burning Tool και του φορτώνεις το αρχείο "vontarx3_0.4.2.img" που ξεζίπαρες στο βήμα 1. Πατάς "START" και συνδέεις την μία άκρη του καλωδίου στο USB του PC/Laptop.

4. Το H96 Max X3 πρέπει να είναι "γυμνό", δηλαδή τίποτα συνδεδεμένο επάνω του (ούτε αντάπτορας ρεύματος ούτε τίποτα). Ενώ πατάς απαλά αλλά συνεχώς το reset button (που είναι στο κέντρο της θύρας AV) με μία οδοντογλυφίδα ή ανοικτό συνδετήρα, συνδέεις την άλλη άκρη του καλωδίου σου στην μαύρη θύρα του Η96 (θύρα USB 2,0). 

Μόλις αρχίσει το "κάψιμο" επί %, σταματάς να πατάς το ρισέτ μπάτον και περιμένεις να φτάσει στο 100%. Μετά τραβάς το καλώδιο και δοκιμάζεις την νέα ρομ......ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ>

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Και το πιο σημαντικό !! Πριν από οτιδήποτε άλλο. Εάν έχεις ένα airmouse και μία καρτούλα sd 8GB ή παραπάνω κάνε το Τέλειο Backup όπως λέω εδώ: https://myphone.gr/forum/topic/73324/?do=findComment&comment=7074447

Εάν μετά θέλεις να επανέλθεις στην σημερινή σου κατάσταση, αυτό θα μπορείς να το κάνεις με 1 κίνηση.....άρα ούτε γάτα ούτε ζημιά...

 

Τι διαφορες εχει απο την μαμα ρομ;

Link to comment
Share on other sites

I σου έστειλα

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αν εχεις ορεξη να ασχοληθεις και θελεις στειλε μου σε π.μ την ''αρχη'' του σειριακου σου αριθμου απο κατω απο το κουτακι για να ξεκινησουμε...
 
Καλησπέρα σου έστειλα πμ με αυτό που μου ζήτησες.

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, bilis123456 said:

Καλησπέρα σου έστειλα πμ με αυτό που μου ζήτησες.

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σου απαντησα.....!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, bilis123456 said:

Σε πμ??

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι.... ακριβως κατω απο το δικο σου την Παρασκευη!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ναι.... ακριβως κατω απο το δικο σου την Παρασκευη!
Cz δεν το βλέπω εκτός κ πάω κάπου λάθος.

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, bilis123456 said:

Cz δεν το βλέπω εκτός κ πάω κάπου λάθος.

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σου εστειλα καινουργιο ...
Για τσεκαρε το!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2022 at 1:35 ΠΜ, king2009 said:


 

 


Full HD είναι η τηλεόραση μου το έγραψα το μηχανάκι που έχω τρέχει κανονικά 4k. Είμαι σε απόσταση 3 μέτρα περίπου οπότε το full HD με υπερκαλύπτει. Στο monitor που είναι 1440p που έχω εκεί βλέπω μόνο 4k κάθομαι στο 1 μέτρο όμως απόσταση. 2014 την είχα αγοράσει 1080 ευρώ είναι και 3D αν χαλάσει κάποια στιγμή εννοείται πάμε σε 4k oled 65αρα.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Εδώ θα βρεις τόσο το stock firmware για το κουτί σου, όσο και ένα "Test Firmware" version 16 από τον slimbox.

https://slimboxtv.ru/transpeed-x4-x4s/

https://drive.google.com/file/d/1B3s91UeFII0Q6gqTkXAtQOq8NFQSdIGb/view    (test firmware)

Ήδη έχει βγάλει κανα δυο εκδόσεις που είχαν όμως σημαντικά θέματα/bugs. Όπως άλλωστε συμβαίνει συνήθως σε πρώιμες εκδόσεις. Θα έλεγα να μην βιαστείς να το δοκιμάσεις, αλλά να περιμένεις μέχρι να βγάλει κάποια σταθερή έκδοση. Απλά παρακολουθείς τις εξελίξεις....επιπλέον βέβαια δεν νομίζω ότι θα έχει προεγκατεστημένο Magisk, που είναι αυτό που σε "καίει"/χρειάζεσαι.

Φυσικά εάν πέσει κάτι στο μάτι μου για αυτό θα σε ειδοποιήσω.

***Μικρό τιπ: Στο πεδίο "Επιλογή Γλώσσας" βάλε την γλώσσα που προτιμάς Αγγλικά ή Ελληνικά, ώστε να καταλαβαίνεις περι τίνος πρόκειται.....

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρεις τόσο το stock firmware για το κουτί σου, όσο και ένα "Test Firmware" version 16 από τον slimbox.
https://slimboxtv.ru/transpeed-x4-x4s/
https://drive.google.com/file/d/1B3s91UeFII0Q6gqTkXAtQOq8NFQSdIGb/view    (test firmware)
Ήδη έχει βγάλει κανα δυο εκδόσεις που είχαν όμως σημαντικά θέματα/bugs. Όπως άλλωστε συμβαίνει συνήθως σε πρώιμες εκδόσεις. Θα έλεγα να μην βιαστείς να το δοκιμάσεις, αλλά να περιμένεις μέχρι να βγάλει κάποια σταθερή έκδοση. Απλά παρακολουθείς τις εξελίξεις....επιπλέον βέβαια δεν νομίζω ότι θα έχει προεγκατεστημένο Magisk, που είναι αυτό που σε "καίει"/χρειάζεσαι.
Φυσικά εάν πέσει κάτι στο μάτι μου για αυτό θα σε ειδοποιήσω.
***Μικρό τιπ: Στο πεδίο "Επιλογή Γλώσσας" βάλε την γλώσσα που προτιμάς Αγγλικά ή Ελληνικά, ώστε να καταλαβαίνεις περι τίνος πρόκειται.....
Άψογος φίλε μου πολύτιμη η βοήθεια σου. Η stock rom χωρίς root θα είναι το ιδανικότερο αλλά και ρουταρισμενη με magisk θα κάνουμε τβ δουλειά μας άψογα. Παρακολουθώ κάποια forums που ανεβάζουν roms για android box για το X4 με τα 1000mb ethernet έχουν ανέβει και βλέπω άρχισαν να βγαίνουν και για το x4s με τα 100mb ethernet. Δεν βιάζομαι καθόλου έχουμε 1 μήνα ακόμα replay οπότε σε αναμονή. Να σε καλά και πάλι για τη βοήθεια.

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου εστειλα καινουργιο ...
Για τσεκαρε το!
Στα πρωσοπικα μυνηματα δεν φενετε κάτι

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, bilis123456 said:

Στα πρωσοπικα μυνηματα δεν φενετε κάτι

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μαλλον θα πρεπει να βρεις αλλο τροπο ... προσεγγισης στο σαιτ !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα πρεπει να βρεις αλλο τροπο ... προσεγγισης στο σαιτ !
Όχι μέσω Tapatalk?

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, bilis123456 said:

Όχι μέσω Tapatalk?

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τι να σου πω....!
Εγω παντως δεν το χρησιμοποιω....
Δοκιμασε απευθειας στο σαιτ....η απο υπολογιστη!

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Έχω καταλήξει σε δύο tv boxes και θα ήθελα τη γνώμη σας, το Mecool KM2 και το nokia 8000. Θα ήθελα κυρίως να του περάσω cosmote TV και eon tv. Ποιο θα προτείνατε;


Έχω το νοκια ένα μήνα τώρα, έχει πάνω εκτός από kodi, Cosmote,eon, apple tv, Netflix, Vodafone tv, nba tv, ertflix, ant1+, Disney+ , prime, cinobo και πάει μπάλα! Έχει μείνει και 1 συν γιγα αποθηκευτικός χώρος που μεγαλώνει όσο θες με μια sd. Δεν έχει τα κολλήματα που τρώει το mi box. Δε ξέρω αν θα παίξουν αναβαθμίσεις γιατί πήρε μία ως τώρα και παπαλα, αλλά τουλάχιστον για 2 χρόνια θα είναι κομπλέ και έχει και τα πάντα από συνδεσιμότητα.
Επιπλέον με wifi συνδεδεμένο πετάει και γλυτώνεις και πατέντες για ethernet.
Πολύ τίμιο κουτάκι που αν το βρεις γύρω στα 80 για μένα αξίζει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δεν πρόλαβα το post σου και παρήγγειλα λόγω εμφάνισης κυρίως το Mecool KM2. Ελπίζω να αποδειχθεί αντάξιο!

Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2022 at 4:08 ΜΜ, king2009 said:

Άψογος φίλε μου πολύτιμη η βοήθεια σου. Η stock rom χωρίς root θα είναι το ιδανικότερο αλλά και ρουταρισμενη με magisk θα κάνουμε τβ δουλειά μας άψογα. Παρακολουθώ κάποια forums που ανεβάζουν roms για android box για το X4 με τα 1000mb ethernet έχουν ανέβει και βλέπω άρχισαν να βγαίνουν και για το x4s με τα 100mb ethernet. Δεν βιάζομαι καθόλου έχουμε 1 μήνα ακόμα replay οπότε σε αναμονή. Να σε καλά και πάλι για τη βοήθεια.

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και εδώ μπορείς να δεις τις εξελίξεις για το κουτί σου και το Coreelec, εάν φυσικά ήθελες να ασχοληθείς και με αυτό σε sd card ή σε USB memory stick: https://discourse.coreelec.org/t/report-about-amlogic-s905x4-hk1-rbox-x4/18603

Ένα από τα μεγάλα πλεονεκτήματα του Coreelec είναι ότι μπορεί να παίξει Netflix σε Full HD !!(όπως θα δεις και στο 1ο ποστ). Βέβαια εσύ έχοντας Disney+ πιθανόν δεν χρειάζεσαι Netflix......

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Εχω κ εγω το HK1 RBOX με τον s905x4 και ακομα φαινεται ειναι νωρις για roms.
Η slimbox ATV ειναι καλη για την ωρα αλλα τουλαχιστον σε μενα και αυτη αλλα και πολλες που δοκιμασα απο xda δεν μπορουν να εγκαταστησουν Kodi.
Ειτε απο το play store θα βγαλουν error "app requires external storage" ειτε οταν το κατεβασεις χωριστα σαν apk θα εγκατασταθει, θα τρεξει την πρωτη φορα μεν αλλα μετα σε καθε ανοιγμα θα σε πεταξει. Θελει καθαρισμα στην cache και παλι μια φορα θα τρεξει για το initialization που κανει και παλι τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ μπορείς να δεις τις εξελίξεις για το κουτί σου και το Coreelec, εάν φυσικά ήθελες να ασχοληθείς και με αυτό σε sd card ή σε USB memory stick: https://discourse.coreelec.org/t/report-about-amlogic-s905x4-hk1-rbox-x4/18603
Ένα από τα μεγάλα πλεονεκτήματα του Coreelec είναι ότι μπορεί να παίξει Netflix σε Full HD !!(όπως θα δεις και στο 1ο ποστ). Βέβαια εσύ έχοντας Disney+ πιθανόν δεν χρειάζεσαι Netflix......
Τι σχέση έχει ότι αν κάποιος έχει Disney+ τότε δεν του χρειάζεται το Netflix;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, junglist said:
On 6/7/2022 at 11:12 ΜΜ, ath156 said:
Και εδώ μπορείς να δεις τις εξελίξεις για το κουτί σου και το Coreelec, εάν φυσικά ήθελες να ασχοληθείς και με αυτό σε sd card ή σε USB memory stick: https://discourse.coreelec.org/t/report-about-amlogic-s905x4-hk1-rbox-x4/18603
Ένα από τα μεγάλα πλεονεκτήματα του Coreelec είναι ότι μπορεί να παίξει Netflix σε Full HD !!(όπως θα δεις και στο 1ο ποστ). Βέβαια εσύ έχοντας Disney+ πιθανόν δεν χρειάζεσαι Netflix......

Τι σχέση έχει ότι αν κάποιος έχει Disney+ τότε δεν του χρειάζεται το Netflix;

Μήπως ότι θα πρέπει να πληρώνει συνδρομή και εκεί δεν είναι ένα θέμα??? Άλλωστε ο φίλος δεν δήλωσε επιθυμία για Netflix. Παρόλα αυτά εγώ του έδωσα και λύση για Full HD Netflix.😇

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ότι θα πρέπει να πληρώνει συνδρομή και εκεί δεν είναι ένα θέμα??? Άλλωστε ο φίλος δεν δήλωσε επιθυμία για Netflix. Παρόλα αυτά εγώ του έδωσα και λύση για Full HD Netflix.
Έτσι όπως το έγραψες είναι σαν το ένα να καλύπτει το άλλο.
Καμία σχέση, η κάθε πλατφόρμα έχει τη δικιά της αξία.
Και πού είναι το περίεργο να πληρώνει συνδρομή κάποιος σε μία ή παραπάνω πλατφόρμες;
Αν μπορεί κάποιος, μαγκιά του.
Και πλέον έχουμε 2022. Το full HD είναι λίγο ξεπερασμένο. Ο κόσμος λογικά πληρώνει για 4κ, Dolby atmos κλπ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, junglist said:

Έτσι όπως το έγραψες είναι σαν το ένα να καλύπτει το άλλο.
Καμία σχέση, η κάθε πλατφόρμα έχει τη δικιά της αξία.
Και πού είναι το περίεργο να πληρώνει συνδρομή κάποιος σε μία ή παραπάνω πλατφόρμες;
Αν μπορεί κάποιος, μαγκιά του.
Και πλέον έχουμε 2022. Το full HD είναι λίγο ξεπερασμένο. Ο κόσμος λογικά πληρώνει για 4κ, Dolby atmos κλπ.

Μήπως θα έπρεπε να λαμβάνεις υπόψιν σου τα δεδομένα και τις απαιτήσεις του καθενός και ανάλογα να απαντάς?

Ο φίλος είπε ότι έχει τηλεόραση με Full HD. Τι να κάνουμε, να τον βάλουμε με το ζόρι να πάρει ? Να πάρει και ένα ηχοσύστημα μήπως? Και τίποτα δεν είναι περίεργο. Εσύ που θέλεις αγόρασε και Netflix & Disney+ & Apple TV  & Hulu & Cinobo & HBO και......μαγκιά σου.

Άλλοι μπορεί να μην θέλουν καμία συνδρομή και να καλύπτονται εξίσου καλά, "αλλιώς"......μαγκιά τους επίσης αυτό.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα έπρεπε να λαμβάνεις υπόψιν σου τα δεδομένα και τις απαιτήσεις του καθενός και ανάλογα να απαντάς?
Ο φίλος είπε ότι έχει τηλεόραση με Full HD. Τι να κάνουμε, να τον βάλουμε με το ζόρι να πάρει ? Να πάρει και ένα ηχοσύστημα μήπως? Και τίποτα δεν είναι περίεργο. Εσύ που θέλεις αγόρασε και Netflix & Disney+ & Apple TV  & Hulu & Cinobo & HBO και......μαγκιά σου.
Άλλοι μπορεί να μην θέλουν καμία συνδρομή και να καλύπτονται εξίσου καλά, "αλλιώς"......μαγκιά τους επίσης αυτό.
Δηλαδή τώρα ποσταρες για να ποστάρεις έτσι;
Τουλάχιστον γράψε και κάτι διαφορετικό.
Γιατί επαναλαμβάνεις ακριβώς τα ίδια πράγματα. Όταν γράφω " αν μπορεί" ας πάρει όσες συνδρομές θέλει, τι ακριβώς κατάλαβες εσύ;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, ath156 said:

Μήπως θα έπρεπε να λαμβάνεις υπόψιν σου τα δεδομένα και τις απαιτήσεις του καθενός και ανάλογα να απαντάς?

Ο φίλος είπε ότι έχει τηλεόραση με Full HD. Τι να κάνουμε, να τον βάλουμε με το ζόρι να πάρει ? Να πάρει και ένα ηχοσύστημα μήπως? Και τίποτα δεν είναι περίεργο. Εσύ που θέλεις αγόρασε και Netflix & Disney+ & Apple TV  & Hulu & Cinobo & HBO και......μαγκιά σου.

Άλλοι μπορεί να μην θέλουν καμία συνδρομή και να καλύπτονται εξίσου καλά, "αλλιώς"......μαγκιά τους επίσης αυτό.

Εχω χρονια cosmote tv φιλε μου και netflix και τωρα εβαλα disney+ και εκοψα το netflix. Καθε τοσο κοβουμε τη μια συνδρομη και κανουμε την αλλη ωστε να δουμε οτι καινουργιο μπηκε. Το boxaki με καλυπτει μεχρι στιγμης σε disney και netflix αψογο στην 1080p τηλεοραση που εχω κρυσταλλο εικονα στα 2.5 μετρα που βλεπω στην 55αρα και οταν με το καλο βγει καποια stock rom θα βαζω και την εφαρμογη cosmote ott για το replay και on demand που θα κοψουν τελος Ιουλιου για οσους εχουμε δορυφορικο. Να σε καλα που βοηθας στο θεμα παντα με την καλη προθεση σου. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...