Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

24 minutes ago, alex222800 said:

 

 

Το Nvidia (κάτοχος  του 2017 )εχει Έχει  2 usb 3.0 !!  + μπορείς  να βάλεις ένα usb hub!!! Θα παίζει  τα πάντα+ netflix, disney κτλ σε 4κ!!!  Το ότι ειναι  google  certified  ΔΕΝ σημαίνει  ότι θα παίζει  Netflix, disney  σε full ανάλυση  !! Χρειάζονται  και οι αντίστοιχες  άδειες από τις αντίστοιχες  υπηρεσίες Netflix, disney!! Οι km3,km6  δεν υποστηρίζουν full ανάλυση  !! Μόνο με workaround λύσεις  μπορείς  μέχρι  HD  (Δεν είμαι σίγουρος  εάν εξακολουθούν  να λειτουργούν  αυτές  οι  μέθοδοι..)

μιλαώ για το απλό shield όχι το pro (στο skroutz δεν το βρήκα άλλωστε). 

https://www.skroutz.gr/s/20833691/NVidia-TV-Box-Shield-TV-2019-4K-UHD-με-WiFi-2GB-RAM-και-8GB-Αποθηκευτικό-Χώρο-με-Λειτουργικό-Android-9-0-και-Alexa-Google-Assistant.html?from=timeline

 

όσο για το full hd δεν με νοιάζει. ας παίζει και σε 480p ή 720p. σημασία έχει να παίζουν. γιατί αυτή τη στιγμή παίζουν με πλάγιους τρόπους και όχι από κανονικές εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

1 hour ago, sakdim said:

μιλαώ για το απλό shield όχι το pro (στο skroutz δεν το βρήκα άλλωστε). 

https://www.skroutz.gr/s/20833691/NVidia-TV-Box-Shield-TV-2019-4K-UHD-με-WiFi-2GB-RAM-και-8GB-Αποθηκευτικό-Χώρο-με-Λειτουργικό-Android-9-0-και-Alexa-Google-Assistant.html?from=timeline

 

όσο για το full hd δεν με νοιάζει. ας παίζει και σε 480p ή 720p. σημασία έχει να παίζουν. γιατί αυτή τη στιγμή παίζουν με πλάγιους τρόπους και όχι από κανονικές εφαρμογές.

Αυτά που σου πρότεινα  τα km2, Nokia   παίζουν  μια χαρά ότι θέλεις   + με μια κάρτα  micro sd  μπορείς  να κάνεις  επέκταση   του εσωτερικού  χώρου    σε οτι μέγεθος  θέλεις  !! (ειναι plug and play) . Το Nvidia shield pro υπάρχει στο   https://www.bestprice.gr/ Αλλα είναι Ακριβό  !! 

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες ...beelink mini... εννοεις το beelink gt1 mini με τον Amlogic S905X2 ;
Ναι το gt

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, king2009 said:

Μου ήρθε από χθες το hk1 rbox x4s. Prerooted όπως είπαμε. Έβαλα apkpure και την τελευταία έκδοση Disney + παίζει κομπλέ σε full HD στην full HD τηλεοραση που έχω. Για το cosmote ott λέει είναι ρουτ η εφαρμογή δοκιμάζω μέσω chrome ίσως παίξει απλά θέλει λίγες μέρες για να αλλάξω τη συσκευή οπότε δεν μπορώ να δοκιμάσω playback.

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα σε στεναχωρήσω αλλά σε ρουταρισμένη συσκευή cosmote ott μάλλον δεν......όταν/εάν βγει Magisk για το κουτί σου βλέπουμε.

Προς το παρόν κράτα στην άκρη τα 2 pins που χρειάζονται σε περίπτωση που μπρικάρει το κουτί σου...ΑΧΡΕΙΑΣΤΑ να είναι βέβαια!!

testpoints.jpg

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, sakdim said:

αν και τα είχε by default, ναι μπορούν να απεγκατασταθούν. το περίεργο είναι ότι όταν δοκίμασα να εγκαταστήσω πάλι το disney+, το google play μου έβγαλε ότι δεν υποστηρίζεται από τη συσκευή. πάντως, πριν το εγκαταστήσω έβαλα τους κωδικούς και ενώ τους δέχτηκε κανονικά, δεν έπαιξε ποτέ γιατί φαινόταν να το "σκέπτεται" διαρκώς. όσο για το netflix όπως έγραψα και παραπάνω, βλέπω μόνο μέσω kodi. βρήκα μια εφαρμογή που ανοίγει αλλά είναι δυσχρηστη γιατί θέλει μόνο airmouse και το κανονικό χειριστήριο δεν συνεργάζεται. να πω την αλήθεια με έχει κουράσει αρκετά το συγκεκριμένο box και σκέφτομαι να το αλλάξω ούτως η άλλως καθώς έχω και στο kodi θέματα όπως ανέφερα παραπάνω. πάντως κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

τελευταία ερώτηση: να θεωρήσω πως όσα κουτιά γράφουν για google assistant είναι και google certified ή είναι άσχετο το ένα με το άλλο; προσανατολίζομαι προς το mecool km3 ή km6 deluxe αν και δεν είμαι σίγουρος για το google certified. υπάρχει κάπου λίστα με τις συσκευές που επίσημα αναγνωρίζει η google;

όσο για το shield, δυστυχώς δεν έχει usb θύρα και προβληματίζομαι αν και ξέρω ότι όλα τα παραπάνω θα λυθούν.

ευχαριστώ προκαταβολικά.

Θα σου στειλω σε π.μ να δοκιμασεις κατι και θα δουμε....

 

 

1 ώρα πριν, bilis123456 said:

Ναι το gt

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Υπαρχουν λογισμικα για αυτο το μποξακι που το ... φερνουν σε αλλο επιπεδο!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν λογισμικα για αυτο το μποξακι που το ... φερνουν σε αλλο επιπεδο!
Ναι αλλά πως τα βρησκεις κ πως τα περνάς?

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, bilis123456 said:

Ναι αλλά πως τα βρησκεις κ πως τα περνάς?

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν εχεις ορεξη να ασχοληθεις και θελεις στειλε μου σε π.μ την ''αρχη'' του σειριακου σου αριθμου απο κατω απο το κουτακι για να ξεκινησουμε...

 

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ορεξη να ασχοληθεις και θελεις στειλε μου σε π.μ την ''αρχη'' του σειριακου σου αριθμου απο κατω απο το κουτακι για να ξεκινησουμε...
 
I σου έστειλα

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, king2009 said:

Μου ήρθε από χθες το hk1 rbox x4s. Prerooted όπως είπαμε. Έβαλα apkpure και την τελευταία έκδοση Disney + παίζει κομπλέ σε full HD στην full HD τηλεοραση που έχω. Για το cosmote ott λέει είναι ρουτ η εφαρμογή δοκιμάζω μέσω chrome ίσως παίξει απλά θέλει λίγες μέρες για να αλλάξω τη συσκευή οπότε δεν μπορώ να δοκιμάσω playback.

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πάρε τηλέφωνο στην κοτε και πες ότι έκανες φορμάτ, για να σου ξεκλειδώσουν την συσκευή κ να μην περιμένεις να περάσουν οι μέρες για αλλαγή συσκευής.

Ώστε να μπορέσεις να δοκιμάσεις κ σε chrome, αλλά κ εκεί 99,999% δεν θ σου παίξει.

Με s905x3,magisk κ την βοήθεια των ath156,gatos814,manthes 2 χρόνια τώρα δουλεύει απροβληματιστα

Sony Ericsson x8|root|cwm|cypress|overclock|ginderdx 2.3.7 v24|Jimdem Tweak v24.1

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο στην κοτε και πες ότι έκανες φορμάτ, για να σου ξεκλειδώσουν την συσκευή κ να μην περιμένεις να περάσουν οι μέρες για αλλαγή συσκευής.
Ώστε να μπορέσεις να δοκιμάσεις κ σε chrome, αλλά κ εκεί 99,999% δεν θ σου παίξει.
Με s905x3,magisk κ την βοήθεια των ath156,gatos814,manthes 2 χρόνια τώρα δουλεύει απροβληματιστα
Ναι λογικά δεν θα μου παιξει περιμένω να βγει Ron αρουταριστη η magisk να παίξω μπαλίτσα. Για την ώρα εδώ και 3 μέρες με έχει καταβολεψει με το Disney+. Έχω την 55H6400 τηλεόραση δεν έχει Disney+ εφαρμογή οπότε με το box βλέπω άψογα με εξαιρετική ποιότητα εικόνας για full hd που είναι η τηλεόραση. 905x3 επρεπε να πάρω λάθος μου που δεν ρώτησα καθόλου δεν ήξερα ότι έρχονται prerooted.

Γενικά το μηχανάκι είναι πάρα πολύ γρήγορο με 2.4 wifi μηδέν αποσυνδέσεις το τηλεκοντρόλ πιανει τέλεια και δεν ζεσταίνεται καθόλου τουλάχιστον στο Disney. Μακάρι να βγει γρήγορα τρόπος για magisk η rom χωρίς root να κάνω δουλίτσα και με cosmote tv. Πήρε παράταση ένα μήνα ακόμα το replay TV στο δορυφορικό οπότε για την ώρα δεν με ενοχλεί που δεν παίζει.

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω καταλήξει σε δύο tv boxes και θα ήθελα τη γνώμη σας, το Mecool KM2 και το nokia 8000. Θα ήθελα κυρίως να του περάσω cosmote TV και eon tv. Ποιο θα προτείνατε;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, YanniZ said:

Έχω καταλήξει σε δύο tv boxes και θα ήθελα τη γνώμη σας, το Mecool KM2 και το nokia 8000. Θα ήθελα κυρίως να του περάσω cosmote TV και eon tv. Ποιο θα προτείνατε;
 

Θεωρητικα δεν εχουν διαφορες παρολο που το ενα εχει τον X2 και το αλλο τον X3 (επεξεργαστες) και θα κανουν και τα 2 τα πραγματα που θελεις....
Με μια διευκρινηση...
Σε ολα τα λογισμικα τυπου ATV η eon tv λογιζεται σαν αλλη μια TV και οχι σαν μια φορητη συσκευη...με οτι συνεπαγεται αυτο!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Υπάρχει τρόπος να βλέπω eon σε δύο τηλεοράσεις, αφού θα θεωρηθεί το box ως tv?
Έχω δορυφορική eon αλλά τη βλέπω μέσω του box της cosmote. Ουσιαστικά με ενδιαφέρει να βλέπω μέσω των δύο box ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, YanniZ said:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Υπάρχει τρόπος να βλέπω eon σε δύο τηλεοράσεις, αφού θα θεωρηθεί το box ως tv?
Έχω δορυφορική eon αλλά τη βλέπω μέσω του box της cosmote. Ουσιαστικά με ενδιαφέρει να βλέπω μέσω των δύο box ταυτόχρονα.

λίγο άσχετο το ερώτημά μου αλλά θα το κάνω. μπορείς να εγκαταστήσεις το eon σε box cosmote; με κανονική εγκατάσταση μέσω google play ή κάπως αλλιώς;

ρωτάω γιατί αν το έχεις κάνει μέσω google play, τότε στη cosmote είναι τουλάχιστον γελοίοι. δεν μπορούσα να κατεβάσω το netflix επειδή το είχαν κλειδώσει ως ανταγωνιστικό προϊόν και δεν άφηναν το download στα δικά τους κουτια (τα οποία παρεπιμπτόντως αν εξαιρέσεις το google certified είναι για πέταμα με 1 gb ram & 8gb σκληρό και το κοστολογούν περίπου στα 80€!!!!!!!). αλλά το eon μάλλον δεν το θεωρούν ανταγωνιστικό.

συγνώμη για το ξέσπασμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, YanniZ said:

Μέσω Google play κανονικά. Τα βλέπω και τα δύο από το ίδιο box της cosmote.

Μήπως θα ήταν σκόπιμο να μην τα γράφετε αυτά δημόσια και τους βάζετε ιδέες???😂 (εάν δεν το έχουν προσέξει δηλαδή).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ναι λογικά δεν θα μου παιξει περιμένω να βγει Ron αρουταριστη η magisk να παίξω μπαλίτσα. Για την ώρα εδώ και 3 μέρες με έχει καταβολεψει με το Disney+. Έχω την 55H6400 τηλεόραση δεν έχει Disney+ εφαρμογή οπότε με το box βλέπω άψογα με εξαιρετική ποιότητα εικόνας για full hd που είναι η τηλεόραση. 905x3 επρεπε να πάρω λάθος μου που δεν ρώτησα καθόλου δεν ήξερα ότι έρχονται prerooted.

Γενικά το μηχανάκι είναι πάρα πολύ γρήγορο με 2.4 wifi μηδέν αποσυνδέσεις το τηλεκοντρόλ πιανει τέλεια και δεν ζεσταίνεται καθόλου τουλάχιστον στο Disney. Μακάρι να βγει γρήγορα τρόπος για magisk η rom χωρίς root να κάνω δουλίτσα και με cosmote tv. Πήρε παράταση ένα μήνα ακόμα το replay TV στο δορυφορικό οπότε για την ώρα δεν με ενοχλεί που δεν παίζει.

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις 55αρα τηλεόραση και χαίρεσαι που βλέπεις σε full HD;;
Όταν με ένα σωστό μηχανάκι και με λίγα ευρώ/μήνα θα είχες την κανονική υπηρεσία με Ultra 4k ποιότητα..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, junglist said:

Έχεις 55αρα τηλεόραση και χαίρεσαι που βλέπεις σε full HD;;
Όταν με ένα σωστό μηχανάκι και με λίγα ευρώ/μήνα θα είχες την κανονική υπηρεσία με Ultra 4k ποιότητα..

Και εάν η τηλεόρασή του είναι Full HD πως θα δει 4Κ ? Άρα πρέπει πρώτα να μας πει το πλήρες μοντέλο για να δούμε τις δυνατότητές του.

EDIT: Άσε που τώρα που το ξαναδιαβάζω προσεκτικά το λέει καθαρά: ....για full hd που είναι η τηλεόραση..

Πάντως και εγώ στην 49άρα LG Ultra 4K TV βλέπω σε Full HD (αρκετές φορές - όχι πάντα βέβαια) και είναι απόλυτα αποδεκτή η ποιότητα. 

https://www.220-electronics.com/samsung-ua-55h6400-multi-system-led-smart-tv.html

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Εχω το h96 max x3. Απο banggood με την μαμα ρομ. Βλεπω τωρα με της ζεστες οτι χτυπαη μαξ 75 βαθμους θερμοκρασια. Θα εχω θεμα; ποσο ειναι το λογικο σε αυτο το μποξακι; τι πατεντα να του κανω να το κρυωσω καπως. Επισης λετε να πειραματιστω με αλλαγη ρομ. Το εχω ποιο πολυ για youtube,σερφαρισμσ και για iptv. Αξιζη να το πειραξω;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kostas123464 said:

Καλησπερα στην παρεα. Εχω το h96 max x3. Απο banggood με την μαμα ρομ. Βλεπω τωρα με της ζεστες οτι χτυπαη μαξ 75 βαθμους θερμοκρασια. Θα εχω θεμα; ποσο ειναι το λογικο σε αυτο το μποξακι; τι πατεντα να του κανω να το κρυωσω καπως. Επισης λετε να πειραματιστω με αλλαγη ρομ. Το εχω ποιο πολυ για youtube,σερφαρισμσ και για iptv. Αξιζη να το πειραξω;

Καλό είναι να του βάλεις ένα ανεμιστήρα από κάτω (με σύνδεση στη USB θύρα).Μόνο που όταν το κλείνεις δεν θα κλείνει και ο ανεμιστήρας γιατί οι θύρες εξακολουθούν και έχουν ρεύμα και μετά το OFF !! Άρα είτε κάθε φορά το βγάζεις από την θύρα USB είτε βάζεις ένα διακόπτη (π.χ. τύπου πορτατίφ) πριν το power adapter και το κλείνεις από εκεί τελείως. Έτσι ταυτόχρονα προστατεύεις και τον αντάπτορα από ξαφνικές αλλαγές τάσης, σε καταιγίδες/κεραυνούς όταν λείπεις κλπ.....επίσης όταν λείπεις και τυχόν γίνει διακοπή ρεύματος, με την επαναφορά του δεν θα σου ενεργοποιήσει και την TV (εάν έχεις ενεργοποιήσει και το CEC)....

Μία άλλη λύση θα ήταν τον ανεμιστήρα να τον βάλεις στην USB θύρα της TV....άρα θα ανοίγει και κλείνει με αυτήν.Διαλέγεις και κάνεις.

Όσον αφορά άλλο firmware, εάν σε καλύπτει απόλυτα αυτό που ήδη έχεις δεν το πειράζεις....παρόλο που ένα custom firmware έχει ένα σωρό άλλες δυνατότητες/options.....εάν λοιπόν ήθελες να δοκιμάσεις σου προτείνω οπωσδήποτε την ugoos port of Vortex 0.4.2....https://mega.nz/folder/5gglXSIZ#rQqeu_DWDRR79suUxKgJKg/folder/JxZFxawC

 

H96maxX3_Temperature_Mod2.jpg

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ath156 said:

Καλό είναι να του βάλεις ένα ανεμιστήρα από κάτω (με σύνδεση στη USB θύρα).Μόνο που όταν το κλείνεις δεν θα κλείνει και ο ανεμιστήρας γιατί οι θύρες εξακολουθούν και έχουν ρεύμα και μετά το OFF !! Άρα είτε κάθε φορά το βγάζεις από την θύρα USB είτε βάζεις ένα διακόπτη (π.χ. τύπου πορτατίφ) πριν το power adapter και το κλείνεις από εκεί τελείως. Έτσι ταυτόχρονα προστατεύεις και τον αντάπτορα από ξαφνικές αλλαγές τάσης, σε καταιγίδες/κεραυνούς όταν λείπεις κλπ.....επίσης όταν λείπεις και τυχόν γίνει διακοπή ρεύματος, με την επαναφορά του δεν θα σου ενεργοποιήσει και την TV (εάν έχεις ενεργοποιήσει και το CEC)....

Μία άλλη λύση θα ήταν τον ανεμιστήρα να τον βάλεις στην USB θύρα της TV....άρα θα ανοίγει και κλείνει με αυτήν.Διαλέγεις και κάνεις.

Όσον αφορά άλλο firmware, εάν σε καλύπτει απόλυτα αυτό που ήδη έχεις δεν το πειράζεις....παρόλο που ένα custom firmware έχει ένα σωρό άλλες δυνατότητες/options.....εάν λοιπόν ήθελες να δοκιμάσεις σου προτείνω οπωσδήποτε την ugoos port of Vortex 0.4.2....https://mega.nz/folder/5gglXSIZ#rQqeu_DWDRR79suUxKgJKg/folder/JxZFxawC

 

H96maxX3_Temperature_Mod2.jpg

Ευχαριστω αγορινα. Θα το δοκιμασω. Οδηγιες πως θα περασω την εκδοση που μου εδωσες;

Just now, kostas123464 said:

Ευχαριστω αγορινα. Θα το δοκιμασω. Οδηγιες πως θα περασω την εκδοση που μου εδωσες;

19giga ειναι το αρχειο πανω; τωρα το ειδα

Link to comment
Share on other sites

 

35 minutes ago, kostas123464 said:

Ευχαριστω αγορινα. Θα το δοκιμασω. Οδηγιες πως θα περασω την εκδοση που μου εδωσες;

19giga ειναι το αρχειο πανω; τωρα το ειδα

Χα..Χα...Δεν θα τα κατεβάσεις όλα !! Μόνο το "vontarx3_v0.4.2.7z".

Και μην βιαστείς....για να είμαστε σίγουροι ότι και να το μπρικάρεις θα μπορούμε να το επαναφέρουμε...πρώτα-πρώτα βρες ένα κοντό καλώδιο USB--A/USB-A male/male (κατά προτίμηση κάτω από 30εκ) ή φτιάξε ένα μόνος σου όπως λέω εδώ....https://myphone.gr/forum/topic/73324/?do=findComment&comment=7070217

 

Μετά τα λέμε όταν είσαι έτοιμος από καλώδιο.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ath156 said:

 

Χα..Χα...Δεν θα τα κατεβάσεις όλα !! Μόνο το "vontarx3_v0.4.2.7z".

Και μην βιαστείς....για να είμαστε σίγουροι ότι και να το μπρικάρεις θα μπορούμε να το επαναφέρουμε...πρώτα-πρώτα βρες ένα κοντό καλώδιο USB--A/USB-A male/male (κατά προτίμηση κάτω από 30εκ) ή φτιάξε ένα μόνος σου όπως λέω εδώ....https://myphone.gr/forum/topic/73324/?do=findComment&comment=7070217

 

Μετά τα λέμε όταν είσαι έτοιμος από καλώδιο.

Οκ ευχαριστω για ολα. Θα ξεκινησω αυριο ταπογευμα που θα καθομαι. Ελπιζω να μην το αποτελειωσω το μποξακι μιας και δεν εχω αλλο να κανω την δουλεια μου.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, kostas123464 said:

Οκ ευχαριστω για ολα. Θα ξεκινησω αυριο ταπογευμα που θα καθομαι. Ελπιζω να μην το αποτελειωσω το μποξακι μιας και δεν εχω αλλο να κανω την δουλεια μου.

Μην φοβάσαι και να το μπρικάρεις με το καλώδιο και ενώνοντας 2 πινς στο motherboard το επαναφέρουμε.....Άρα εάν έχεις το καλώδιο η διαδικασία έχει ως εξής:

1. Κατεβάζεις το αρχείο που σου έδωσα και το ξεζιπάρεις με κάποιο πρόγραμμα π.χ. 7-zip

2. Κατεβάζεις το USB Burning Tool 2.2.0 από εδώ:https://mega.nz/file/E0MHyaDa#n5BHOVwobmWxLmfgnD9Bn8BWjjfH4RLgesKTiiuwFzY

Το εγκαθιστάς στο PC/Laptop.

3. Ξεκινάς το USB Burning Tool και του φορτώνεις το αρχείο "vontarx3_0.4.2.img" που ξεζίπαρες στο βήμα 1. Πατάς "START" και συνδέεις την μία άκρη του καλωδίου στο USB του PC/Laptop.

4. Το H96 Max X3 πρέπει να είναι "γυμνό", δηλαδή τίποτα συνδεδεμένο επάνω του (ούτε αντάπτορας ρεύματος ούτε τίποτα). Ενώ πατάς απαλά αλλά συνεχώς το reset button (που είναι στο κέντρο της θύρας AV) με μία οδοντογλυφίδα ή ανοικτό συνδετήρα, συνδέεις την άλλη άκρη του καλωδίου σου στην μαύρη θύρα του Η96 (θύρα USB 2,0). 

Μόλις αρχίσει το "κάψιμο" επί %, σταματάς να πατάς το ρισέτ μπάτον και περιμένεις να φτάσει στο 100%. Μετά τραβάς το καλώδιο και δοκιμάζεις την νέα ρομ......ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ>

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Και το πιο σημαντικό !! Πριν από οτιδήποτε άλλο. Εάν έχεις ένα airmouse και μία καρτούλα sd 8GB ή παραπάνω κάνε το Τέλειο Backup όπως λέω εδώ: https://myphone.gr/forum/topic/73324/?do=findComment&comment=7074447

Εάν μετά θέλεις να επανέλθεις στην σημερινή σου κατάσταση, αυτό θα μπορείς να το κάνεις με 1 κίνηση.....άρα ούτε γάτα ούτε ζημιά...

 

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites



Και εάν η τηλεόρασή του είναι Full HD πως θα δει 4Κ ? Άρα πρέπει πρώτα να μας πει το πλήρες μοντέλο για να δούμε τις δυνατότητές του.
EDIT: Άσε που τώρα που το ξαναδιαβάζω προσεκτικά το λέει καθαρά: ....για full hd που είναι η τηλεόραση..
Πάντως και εγώ στην 49άρα LG Ultra 4K TV βλέπω σε Full HD (αρκετές φορές - όχι πάντα βέβαια) και είναι απόλυτα αποδεκτή η ποιότητα. 
https://www.220-electronics.com/samsung-ua-55h6400-multi-system-led-smart-tv.html


Full HD είναι η τηλεόραση μου το έγραψα το μηχανάκι που έχω τρέχει κανονικά 4k. Είμαι σε απόσταση 3 μέτρα περίπου οπότε το full HD με υπερκαλύπτει. Στο monitor που είναι 1440p που έχω εκεί βλέπω μόνο 4k κάθομαι στο 1 μέτρο όμως απόσταση. 2014 την είχα αγοράσει 1080 ευρώ είναι και 3D αν χαλάσει κάποια στιγμή εννοείται πάμε σε 4k oled 65αρα.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...