Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, kos26k said:

Καλησπέρα παιδιά,ελπιζω να είστε καλά!
Οι του Tox1 Encrypted ποια Ugoos rom έχετε πλέον;Εχω να ασχοληθω μήνες!!!

Αν μπορουσαμε να χαρακτηρισουμε τα λογισμικα του slimhouse και της ugoos .... βουνο η θαλασσα κατα το δοκουν τοτε σιγουρα η καινουργια ugslimtv του slimhouse σε πολλα απο τα μποξακια ενδιαφεροντος ειναι αυτο το λογισμικο που συνδυαζει και βουνο ....και θαλασσα μαζι!
Ειναι με διαφορα νομιζω οτι καλυτερο κυκλοφορει αυτην την στιγμη για αρκετα μποξακια!
Συνδιαζει την στιβαροτητα της ugoos και τις multi ρυθμισεις του slimhouse σε μια παρα παρα πολυ καλη ''παντρεια'' λογισμικου που ο καθενας πιστευω θα επρεπε να δοκιμασει!
Aν θελεις λοιπον να το δοκιμασεις για το δικο σου μποξακι εισαι εδω :
https://disk.yandex.ru/d/lVftNWwK7LZRJw

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

Αν μπορουσαμε να χαρακτηρισουμε τα λογισμικα του slimhouse και της ugoos .... βουνο η θαλασσα κατα το δοκουν τοτε σιγουρα η καινουργια ugslimtv του slimhouse σε πολλα απο τα μποξακια ενδιαφεροντος ειναι αυτο το λογισμικο που συνδυαζει και βουνο ....και θαλασσα μαζι!
Ειναι με διαφορα νομιζω οτι καλυτερο κυκλοφορει αυτην την στιγμη για αρκετα μποξακια!
Συνδιαζει την στιβαροτητα της ugoos και τις multi ρυθμισεις του slimhouse σε μια παρα παρα πολυ καλη ''παντρεια'' λογισμικου που ο καθενας πιστευω θα επρεπε να δοκιμασει!
Aν θελεις λοιπον να το δοκιμασεις για το δικο σου μποξακι εισαι εδω :
https://disk.yandex.ru/d/lVftNWwK7LZRJw
Πω πω βλέπω έπεσα κιολας και σε φρεσκαδούρα μόλις 5 ημερών 19/6 βλέπω χαχαχ ευχαριστώ! Αν μου θυμιζες και μονο σε ποιο usb το συνδεω,θα το εκτιμουσα ιδιαιτέρως!!!
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, kos26k said:
7 ώρες πριν, makis1024 said:
Στο usb 2.

Ευχαριστώ σήμερα θα πέσει κάψιμο λογικά..! Κατι τελευταίο.. Εχει προεγκατησμενο magisk έτσι;

Στο TOX1 γραφει η ... θυρα φλασαρισματος OTG!
Και ναι...εχει και magisk !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

@sgatzo, @jogatore Ευχαριστώ για τις προτάσεις, είναι βέβαια λίγο εκτός budget, αλλά δεν τις αποκλείω.

 

@junglist Δεν το ήξερα καν ότι υπάρχει, ενδιαφέρον.

 

@ath156 Το Mi είναι το πρώτο που σκέφτηκα αλλά με απέτρεψε η έλλειψη ethernet.

 

Και τώρα το δίλημμα...

Να κάνω την υπέρβαση και να πάω στο Nokia (ή το Mecool) ή να καταπιώ την έλλειψη ethernet και να πάω στο Mi (ή στο Amazon);  Αξίζουν τα 40€ σχεδόν παραπάνω τα box αυτά;  Πέρα από το ethernet είναι κάτι άλλο που τους δίνει πλεονέκτημα;

Η αλήθεια είναι ότι το ethernet μπορώ να το παραβλέψω, το router είναι ακριβώς δίπλα από το box δεν θα έχω θέμα πιστεύω και η χρήση που κάνω, όπως ανέφερα, είναι πολύ βασική (Netflix, Stremio, Disney+, Kodi για torrents από το desktop).

Decisions, decisions...

Εσείς τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Antonis78 said:

@sgatzo, @jogatore Ευχαριστώ για τις προτάσεις, είναι βέβαια λίγο εκτός budget, αλλά δεν τις αποκλείω.

 

@junglist Δεν το ήξερα καν ότι υπάρχει, ενδιαφέρον.

 

@ath156 Το Mi είναι το πρώτο που σκέφτηκα αλλά με απέτρεψε η έλλειψη ethernet.

 

Και τώρα το δίλημμα...

Να κάνω την υπέρβαση και να πάω στο Nokia (ή το Mecool) ή να καταπιώ την έλλειψη ethernet και να πάω στο Mi (ή στο Amazon);  Αξίζουν τα 40€ σχεδόν παραπάνω τα box αυτά;  Πέρα από το ethernet είναι κάτι άλλο που τους δίνει πλεονέκτημα;

Η αλήθεια είναι ότι το ethernet μπορώ να το παραβλέψω, το router είναι ακριβώς δίπλα από το box δεν θα έχω θέμα πιστεύω και η χρήση που κάνω, όπως ανέφερα, είναι πολύ βασική (Netflix, Stremio, Disney+, Kodi για torrents από το desktop).

Decisions, decisions...

Εσείς τι λέτε;

Για τον σκοπό που το θέλεις με το Mi Box s τα έχεις όλα αυτά και με το μικρότερο δυνατόν κόστος. Προσωπικά δεν το έχω, όμως το έχει η αδελφή μου και ένας κολλητός μου φίλος που τους το πρότεινα.......και οι 2 απόλυτα ευχαριστημένοι.....και οι 2 με χρήση wifi.

Και μία προσωπική εμπειρία...το HK1 Box και το Η96 max X3 που είναι σχετικά κοντά με το ρούτερ της 100άρας σύνδεσης που έχω, πιάνουν ίδια ή ακόμα και ελάχιστα καλύτερη ταχύτητα με το wifi (στην μπάντα 5G) παρά με ethernert με χρήση των powerlines που είχα από παλιά !!!!.....άρα εάν το βάλεις κοντά στο ρούτερ το wifi θα είναι μάλλον υπεραρκετό....

Η τελική απόφαση βέβαια δική σου.....πάντοτε σε όλα υπάρχουν τα υπέρ και κατά.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το mi 5 μέτρα από το ρουτερ και παίζει μια χαρά. Το μόνο που δεν έχω κατάφερε είναι να του περάσω έναν internet explorer.  

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, gsa1967 said:

Εγώ έχω το mi 5 μέτρα από το ρουτερ και παίζει μια χαρά. Το μόνο που δεν έχω κατάφερε είναι να του περάσω έναν internet explorer.  

Εάν δεν κάνω λάθος (έχω αρκετό καιρό που ασχολήθηκα με το κουτί της αδελφής μου) χρειάζεται να κάνεις sideload τις εφαρμογές που θέλεις να εγκαταστήσεις σε αυτό (όπως και γενικά σε Android TV -ATV συστήματα). Άρα είτε εγκαθιστάς π.χ. το AptoideTV είτε ακολουθείς κάποια παρόμοια διαδικασία https://www.mibox4.com/install-chrome-web-browser-on-my-xiaomi-mi-box-s/

https://www.youtube.com/watch?v=aoGTYzB05B4

 

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites



@sgatzo, @jogatore Ευχαριστώ για τις προτάσεις, είναι βέβαια λίγο εκτός budget, αλλά δεν τις αποκλείω.
 
@junglist Δεν το ήξερα καν ότι υπάρχει, ενδιαφέρον.
 
@ath156 Το Mi είναι το πρώτο που σκέφτηκα αλλά με απέτρεψε η έλλειψη ethernet.
 
Και τώρα το δίλημμα...
Να κάνω την υπέρβαση και να πάω στο Nokia (ή το Mecool) ή να καταπιώ την έλλειψη ethernet και να πάω στο Mi (ή στο Amazon);  Αξίζουν τα 40€ σχεδόν παραπάνω τα box αυτά;  Πέρα από το ethernet είναι κάτι άλλο που τους δίνει πλεονέκτημα;
Η αλήθεια είναι ότι το ethernet μπορώ να το παραβλέψω, το router είναι ακριβώς δίπλα από το box δεν θα έχω θέμα πιστεύω και η χρήση που κάνω, όπως ανέφερα, είναι πολύ βασική (Netflix, Stremio, Disney+, Kodi για torrents από το desktop).
Decisions, decisions...
Εσείς τι λέτε;


Ποια 40€ παραπάνω έχει το Firestick;
40-60€ έχει σύνολο.
Και Ethernet δε χρειάζεται για streaming.

Και έχω Netflix και Disney+, βλέπω σε Ultra 4k και δεν κολλάει ποτέ.
Δεν υπάρχει πιο απαιτητικό streaming από αυτή την ποιότητα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ath156 said:

Εάν δεν κάνω λάθος (έχω αρκετό καιρό που ασχολήθηκα με το κουτί της αδελφής μου) χρειάζεται να κάνεις sideload τις εφαρμογές που θέλεις να εγκαταστήσεις σε αυτό (όπως και γενικά σε Android TV -ATV συστήματα). Άρα είτε εγκαθιστάς π.χ. το AptoideTV είτε ακολουθείς κάποια παρόμοια διαδικασία https://www.mibox4.com/install-chrome-web-browser-on-my-xiaomi-mi-box-s/

https://www.youtube.com/watch?v=aoGTYzB05B4

 

Σε ευχαριστώ πολύ. 

 

Link to comment
Share on other sites

@gatos14 Η οποιος εχει το Tox1 μια χάρη.. Επειδή σε κάποια λογισμικά οπως πχ το stock υπάρχουν κάποια θέματα όσον αφορά την προβολή κάποιων εφαρμογών..Μπορεί να δοκιμάσει την εφαρμογη rumble και απλα να στείλει screenshot να δουμε αν η ugslimtv ειναι οκ σε αυτό πρωτού τη φλασαρω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα τη βοήθεια σας με το παρακάτω.

Αγόρασα μέσω banggood ένα android box, για την ακρίβεια αυτό: HK1 X4 Amlogic S905X4 Quad Core Android 11 4GB RAM 64GB ROM. (δεν ξέρω αν πωλείται ακόμα)

Λόγω ότι ήταν το 1ο κουτί μου και το ήθελα πιο πολύγια kodi, δεν πολυψάχτηκα και πήγα κυρίως με κριτικές αλλά και τα specs του.

Δυστυχώς διαπίστωσα ότι τελικά μου δημιουργεί περισσότερα προβλήματα από όσα μου έλυσε και εξηγώ.

Το kodi έπρεπε να το ξαναστήσω από την αρχή αφού δεν μπορώ να μεταφέρω τα αρχεία ήδη στημμένου σε pc ούτε μέσω του es explorer προκειμένου να το κλωνοποιήσω και να παίζει.

Το netflix και to disney+, ενώ υπάρχουν σαν εικονίδια, δεν παίζουν και εμφανίζεται το μήνυμα ότι το box δεν είναι google certified.

Επομένως έχω καταλήξει μετά από πολύ κόπο να εγκαταστήσω πάλι όλο το kodi, να βάλω το add-on του netflix και να τρέχει από εκεί και το disney+ να το βάζω μέσω pc με hdmi καλώδιο στην τηλεόραση. Σκέτη τρέλα δηλαδή.

Η αγορά ήταν με το σκεπτικό ότι επειδή δεν έχω smart tv, να πάρω ένα android box, για να κάνω τη δουλειά μου μέχρι να καταφέρω να πάρω μια καινούργια.

Θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με την αγορά νέου android box αλλά να είναι πιστοποιημένο από google και να έχει οπωσδήποτε ethernet (για να προλάβω όσους μου πουν για το mi box). Αν γίνεται να είναι και σχετικά καλά τα specs του ακόμα καλύτερα. Προσανατολιζόμουν για mekool ή για beelink αν και ξέρω ότι είναι πιο τσουχτερές οι τιμές.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και συγνώμη για την ταλαιπωρία.

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sakdim said:

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα τη βοήθεια σας με το παρακάτω.

Αγόρασα μέσω banggood ένα android box, για την ακρίβεια αυτό: HK1 X4 Amlogic S905X4 Quad Core Android 11 4GB RAM 64GB ROM. (δεν ξέρω αν πωλείται ακόμα)

Λόγω ότι ήταν το 1ο κουτί μου και το ήθελα πιο πολύγια kodi, δεν πολυψάχτηκα και πήγα κυρίως με κριτικές αλλά και τα specs του.

Δυστυχώς διαπίστωσα ότι τελικά μου δημιουργεί περισσότερα προβλήματα από όσα μου έλυσε και εξηγώ.

Το kodi έπρεπε να το ξαναστήσω από την αρχή αφού δεν μπορώ να μεταφέρω τα αρχεία ήδη στημμένου σε pc ούτε μέσω του es explorer προκειμένου να το κλωνοποιήσω και να παίζει.

Το netflix και to disney+, ενώ υπάρχουν σαν εικονίδια, δεν παίζουν και εμφανίζεται το μήνυμα ότι το box δεν είναι google certified.

Επομένως έχω καταλήξει μετά από πολύ κόπο να εγκαταστήσω πάλι όλο το kodi, να βάλω το add-on του netflix και να τρέχει από εκεί και το disney+ να το βάζω μέσω pc με hdmi καλώδιο στην τηλεόραση. Σκέτη τρέλα δηλαδή.

Η αγορά ήταν με το σκεπτικό ότι επειδή δεν έχω smart tv, να πάρω ένα android box, για να κάνω τη δουλειά μου μέχρι να καταφέρω να πάρω μια καινούργια.

Θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με την αγορά νέου android box αλλά να είναι πιστοποιημένο από google και να έχει οπωσδήποτε ethernet (για να προλάβω όσους μου πουν για το mi box). Αν γίνεται να είναι και σχετικά καλά τα specs του ακόμα καλύτερα. Προσανατολιζόμουν για mekool ή για beelink αν και ξέρω ότι είναι πιο τσουχτερές οι τιμές.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και συγνώμη για την ταλαιπωρία.

 

Με όλα αυτά που θέτεις (πιστοποιημένο + απορρίπτεις το mi box s που δεν έχει ethernet, όμως με ένα πάμφηνο αντάπτερ σε USB παίρνει και καλώδιο ethernet + κλπ) μάλλον πας στην δοκιμασμένη λύση από άλλον φίλο (με όλες τις εφαρμογές που θέλεις και εσύ) λίγα ποστ πιο πίσω:https://myphone.gr/forum/topic/73324/?do=findComment&comment=7077750

 

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

@sgatzo, @jogatore, @junglist, @ath156, παιδιά, σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις.

Θα πάω μάλλον στο Amazon για να είναι μικρό και πιο portable.

Σας ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα πιο box θα μου προτείνατε για να παίζει άνετα iptv kodi και Disney?? Aυτοι την στιγμή έχω το mi box s στην μια τηλεωραση και το beelink mini στην άλλη κ θέλω να το αντικαταστήσω

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, ath156 said:

Με όλα αυτά που θέτεις (πιστοποιημένο + απορρίπτεις το mi box s που δεν έχει ethernet, όμως με ένα πάμφηνο αντάπτερ σε USB παίρνει και καλώδιο ethernet + κλπ) μάλλον πας στην δοκιμασμένη λύση από άλλον φίλο (με όλες τις εφαρμογές που θέλεις και εσύ) λίγα ποστ πιο πίσω:https://myphone.gr/forum/topic/73324/?do=findComment&comment=7077750

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν ξέρω κατά πόσο 8gb σκληρού μπορούν να σηκώσουν kodi, netflix, disney+ και άλλες εφαρμογές που τυχόν χρειαστεί να έχω. Άρα κατά την οπτική μου χρειάζομαι min 16gb. Κάποια άλλη πρόταση από mecool ή οτιδήποτε; Και πάλι ευχαριστώ.

Edited by sakdim
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sakdim said:

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν ξέρω κατά πόσο 8gb σκληρού μπορούν να σηκώσουν kodi, netflix, disney+ και άλλες εφαρμογές που τυχόν χρειαστεί να έχω. Άρα κατά την οπτική μου χρειάζομαι min 16gb. Κάποια άλλη πρόταση από mecool ή οτιδήποτε; Και πάλι ευχαριστώ.

https://www.skroutz.gr/s/31478664/Mecool-TV-Box-KM2-4K-UHD-με-WiFi-USB-2-0-USB-3-0-2GB-RAM-και-8GB- Αποθηκευτικό-Χώρο-με-Λειτουργικό-Android-10-0-και-Google-Assistant.html

https://www.skroutz.gr/s/27857278/Nokia-TV-Box-Streaming-Box-8000-4K-UHD-με-WiFi-USB-3-1-USB-C-2GB-RAM-και-8GB-Αποθηκευτικό-Χώρο-με-Λειτουργικό-Android-10-0-και-Google-Assistant.html

και τελευταίο  αλλά ακριβό  το Nvidia  shield  !!   (του έχω προσθέσει  έναν  ssd 256gb   )

Και στα τρία  μπορείς  να επεκτείνεις  το  εσωτερικό  χώρο   !! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, sakdim said:

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα τη βοήθεια σας με το παρακάτω.

Αγόρασα μέσω banggood ένα android box, για την ακρίβεια αυτό: HK1 X4 Amlogic S905X4 Quad Core Android 11 4GB RAM 64GB ROM. (δεν ξέρω αν πωλείται ακόμα)

Λόγω ότι ήταν το 1ο κουτί μου και το ήθελα πιο πολύγια kodi, δεν πολυψάχτηκα και πήγα κυρίως με κριτικές αλλά και τα specs του.

Δυστυχώς διαπίστωσα ότι τελικά μου δημιουργεί περισσότερα προβλήματα από όσα μου έλυσε και εξηγώ.

Το kodi έπρεπε να το ξαναστήσω από την αρχή αφού δεν μπορώ να μεταφέρω τα αρχεία ήδη στημμένου σε pc ούτε μέσω του es explorer προκειμένου να το κλωνοποιήσω και να παίζει.

Το netflix και to disney+, ενώ υπάρχουν σαν εικονίδια, δεν παίζουν και εμφανίζεται το μήνυμα ότι το box δεν είναι google certified.

Επομένως έχω καταλήξει μετά από πολύ κόπο να εγκαταστήσω πάλι όλο το kodi, να βάλω το add-on του netflix και να τρέχει από εκεί και το disney+ να το βάζω μέσω pc με hdmi καλώδιο στην τηλεόραση. Σκέτη τρέλα δηλαδή.

Η αγορά ήταν με το σκεπτικό ότι επειδή δεν έχω smart tv, να πάρω ένα android box, για να κάνω τη δουλειά μου μέχρι να καταφέρω να πάρω μια καινούργια.

Θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με την αγορά νέου android box αλλά να είναι πιστοποιημένο από google και να έχει οπωσδήποτε ethernet (για να προλάβω όσους μου πουν για το mi box). Αν γίνεται να είναι και σχετικά καλά τα specs του ακόμα καλύτερα. Προσανατολιζόμουν για mekool ή για beelink αν και ξέρω ότι είναι πιο τσουχτερές οι τιμές.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και συγνώμη για την ταλαιπωρία.

 

Για πες σου λιγο αν netflix και disney+ μπορουν να απεγκατασταθουν....
Αν ναι θα σου δωσω να δοκιμασεις αλλες για να δουμε τι θα γινει.....!

 

 

 

13 ώρες πριν, bilis123456 said:

Καλησπέρα ομάδα πιο box θα μου προτείνατε για να παίζει άνετα iptv kodi και Disney?? Aυτοι την στιγμή έχω το mi box s στην μια τηλεωραση και το beelink mini στην άλλη κ θέλω να το αντικαταστήσω

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οταν λες ...beelink mini... εννοεις το beelink gt1 mini με τον Amlogic S905X2 ;

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, gatos814 said:

Για πες σου λιγο αν netflix και disney+ μπορουν να απεγκατασταθουν....
Αν ναι θα σου δωσω να δοκιμασεις αλλες για να δουμε τι θα γινει.....!

 

 

 

Οταν λες ...beelink mini... εννοεις το beelink gt1 mini με τον Amlogic S905X2 ;

αν και τα είχε by default, ναι μπορούν να απεγκατασταθούν. το περίεργο είναι ότι όταν δοκίμασα να εγκαταστήσω πάλι το disney+, το google play μου έβγαλε ότι δεν υποστηρίζεται από τη συσκευή. πάντως, πριν το εγκαταστήσω έβαλα τους κωδικούς και ενώ τους δέχτηκε κανονικά, δεν έπαιξε ποτέ γιατί φαινόταν να το "σκέπτεται" διαρκώς. όσο για το netflix όπως έγραψα και παραπάνω, βλέπω μόνο μέσω kodi. βρήκα μια εφαρμογή που ανοίγει αλλά είναι δυσχρηστη γιατί θέλει μόνο airmouse και το κανονικό χειριστήριο δεν συνεργάζεται. να πω την αλήθεια με έχει κουράσει αρκετά το συγκεκριμένο box και σκέφτομαι να το αλλάξω ούτως η άλλως καθώς έχω και στο kodi θέματα όπως ανέφερα παραπάνω. πάντως κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

τελευταία ερώτηση: να θεωρήσω πως όσα κουτιά γράφουν για google assistant είναι και google certified ή είναι άσχετο το ένα με το άλλο; προσανατολίζομαι προς το mecool km3 ή km6 deluxe αν και δεν είμαι σίγουρος για το google certified. υπάρχει κάπου λίστα με τις συσκευές που επίσημα αναγνωρίζει η google;

όσο για το shield, δυστυχώς δεν έχει usb θύρα και προβληματίζομαι αν και ξέρω ότι όλα τα παραπάνω θα λυθούν.

ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by sakdim
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sakdim said:

αν και τα είχε by default, ναι μπορούν να απεγκατασταθούν. το περίεργο είναι ότι όταν δοκίμασα να εγκαταστήσω πάλι το disney+, το google play μου έβγαλε ότι δεν υποστηρίζεται από τη συσκευή. πάντως, πριν το εγκαταστήσω έβαλα τους κωδικούς και ενώ τους δέχτηκε κανονικά, δεν έπαιξε ποτέ γιατί φαινόταν να το "σκέπτεται" διαρκώς. όσο για το netflix όπως έγραψα και παραπάνω, βλέπω μόνο μέσω kodi. βρήκα μια εφαρμογή που ανοίγει αλλά είναι δυσχρηστη γιατί θέλει μόνο airmouse και το κανονικό χειριστήριο δεν συνεργάζεται. να πω την αλήθεια με έχει κουράσει αρκετά το συγκεκριμένο box και σκέφτομαι να το αλλάξω ούτως η άλλως καθώς έχω και στο kodi θέματα όπως ανέφερα παραπάνω. πάντως κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

 

 

1 hour ago, sakdim said:

τελευταία ερώτηση: να θεωρήσω πως όσα κουτιά γράφουν για google assistant είναι και google certified ή είναι άσχετο το ένα με το άλλο; προσανατολίζομαι προς το mecool km3 ή km6 deluxe αν και δεν είμαι σίγουρος για το google certified. υπάρχει κάπου λίστα με τις συσκευές που επίσημα αναγνωρίζει η google;

όσο για το shield, δυστυχώς δεν έχει usb θύρα και προβληματίζομαι αν και ξέρω ότι όλα τα παραπάνω θα λυθούν.

ευχαριστώ προκαταβολικά.

Το Nvidia (κάτοχος  του 2017 )εχει Έχει  2 usb 3.0 !!  + μπορείς  να βάλεις ένα usb hub!!! Θα παίζει  τα πάντα+ netflix, disney κτλ σε 4κ!!!  Το ότι ειναι  google  certified  ΔΕΝ σημαίνει  ότι θα παίζει  Netflix, disney  σε full ανάλυση  !! Χρειάζονται  και οι αντίστοιχες  άδειες από τις αντίστοιχες  υπηρεσίες Netflix, disney!! Οι km3,km6  δεν υποστηρίζουν full ανάλυση  !! Μόνο με workaround λύσεις  μπορείς  μέχρι  HD  (Δεν είμαι σίγουρος  εάν εξακολουθούν  να λειτουργούν  αυτές  οι  μέθοδοι..)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε από χθες το hk1 rbox x4s. Prerooted όπως είπαμε. Έβαλα apkpure και την τελευταία έκδοση Disney + παίζει κομπλέ σε full HD στην full HD τηλεοραση που έχω. Για το cosmote ott λέει είναι ρουτ η εφαρμογή δοκιμάζω μέσω chrome ίσως παίξει απλά θέλει λίγες μέρες για να αλλάξω τη συσκευή οπότε δεν μπορώ να δοκιμάσω playback.

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...