Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 minutes ago, bebius said:

Προχτές το παρήγγειλα από ευρωπαϊκή αποθήκη.

Δε θα το ψάξω παραπάνω καθώς με ενδιαφέρει κυρίως το ΥΤ, το Stremio και το ΝΒΑ app. Νομίζω θα τα παίζει κομπλέ.

Θα ρίχνω κανένα βλέφαρο για τη slimbox rom που ίσως κυκλοφορήσει μελλοντικά.

Μια χαρα θα εισαι με αυτα και οχι μονο....
Μαλλον λογο Android 11 φαινεται αρκετα τιμιο το ... παντρεμα με αυτο το τσιπακι....
Περισσοτερα ομως θα περιμενουμε απο εσενα οταν το παρεις στα χερια σου!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

Καλησπέρα!

Είμαι κάτοχος Tanix TX3 και έχω φλασάρει τη Slimbox ROM.

Ενώ από τις ρυθμίσεις του slimbox φαίνεται ότι δεν είναι rooted, όταν κάνω εγκατάσταση το app του Vodafone TV, μου εμφανίζει ότι η συσκευή είναι rooted και δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή.

Έχετε καμία ιδέα πώς να το αλλάξω αυτό;

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, greg10 said:

Καλησπέρα!

Είμαι κάτοχος Tanix TX3 και έχω φλασάρει τη Slimbox ROM.

Ενώ από τις ρυθμίσεις του slimbox φαίνεται ότι δεν είναι rooted, όταν κάνω εγκατάσταση το app του Vodafone TV, μου εμφανίζει ότι η συσκευή είναι rooted και δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή.

Έχετε καμία ιδέα πώς να το αλλάξω αυτό;

Ευχαριστώ πολύ!

Δυστυχως δεν παει ετσι με την ...Vodafone TV!
Δεν νομιζω οτι μπορει να ''παιξει'' και μαλιστα σε αυτο το μποξακι....!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2022 at 7:56 ΜΜ, gatos814 said:

Μια χαρα θα εισαι με αυτα και οχι μονο....
Μαλλον λογο Android 11 φαινεται αρκετα τιμιο το ... παντρεμα με αυτο το τσιπακι....
Περισσοτερα ομως θα περιμενουμε απο εσενα οταν το παρεις στα χερια σου!

Παρέλαβα σήμερα το απόγευμα το A95X F3 Air II.

Εξωτερικά πολύ μικρό και όμορφο, και τα leds ωραία προσθήκη.

Το λογισμικό απλό αρκετά γυμνό android αλλά γρήγορο, δεν έχει μπάρα notifications και Recently Used Apps.

Ανταποκρίνεται άψογα στην πλόηγηση, σε youtube, stremio, σε εγκατάσταση εφαρμογών κ.λ.π. Ζεσταίνεται αρκετά αλλά όχι σε τρομακτικό βαθμό.

Το wifi με τρόμαξε στην αρχή, είχα ξεχάσει κλειδωμένο σε ένα channel το 5ghz στο ρούτερ, δεν το χρησιμοποιούσαμε στα κινήτα, και πλέον έχουν γεμίσει τα κανάλια από τους γύρω. Το έβαλα στο auto και το box πιάνει συνήθως 100 σε 100αρα γραμμή. Στα 8μ. χωρίς εμπόδια σχεδόν. Το 2.4ghz πιάνει πιο αργά σε σχέση με το κινητό μου.

Το remote control μάπα, ψεύτικο και με άσχημο πάτημα τα κουμπιά, μόνο η εμφάνιση και η απλότητα του αξίζουν λίγο. Είχα μπερδευτεί και νόμιζα ότι με το πλήκτρο "mouse" θα γίνεται air mouse. Tελικά απλά εμφανίζει τον κέρσορα, που είναι και απαραίτητος σε διάφορες εφαρμογές, ο οποίος κινείται πάρα πολύ αργά και ταυτόχρονα laggαρει ακανόνιστα - unplayable. Στις κινήσεις του dpad ανταποκρίνεται καλά το box.

Ψάχνοντας εφαρμογή remote control για το κινητό έπεσα στο CetusPlay, τελικά το είχε και preinstalled το box. Μου αρέσει που βγάζεις πληκτρολόγιο αλλά το mousepad laggάρει απαράδεκτα. Παιζει καμιά καλύτερη εφαρμογή;

Η καλύτερη γενικά λύση ποια είναι; Αirmouse και φωνητικές εντολές; Aπό εφαρμογές έχεις και το πλεονέκτημά της πληκτρολόγησης βέβαια. Για το ATV φαίνεται ωραίο το remote του app Google TV, που δεν μπορεί να συνδεθεί με απλό andoid os αν κατάλαβα καλά.

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, bebius said:

Παρέλαβα σήμερα το απόγευμα το A95X F3 Air II.

Εξωτερικά πολύ μικρό και όμορφο, και τα leds ωραία προσθήκη.

Το λογισμικό απλό αρκετά γυμνό android αλλά γρήγορο, δεν έχει μπάρα notifications και Recently Used Apps.

Ανταποκρίνεται άψογα στην πλόηγηση, σε youtube, stremio, σε εγκατάσταση εφαρμογών κ.λ.π. Ζεσταίνεται αρκετά αλλά όχι σε τρομακτικό βαθμό.

Το wifi με τρόμαξε στην αρχή, είχα ξεχάσει κλειδωμένο σε ένα channel το 5ghz στο ρούτερ, δεν το χρησιμοποιούσαμε στα κινήτα, και πλέον έχουν γεμίσει τα κανάλια από τους γύρω. Το έβαλα στο auto και το box πιάνει συνήθως 100 σε 100αρα γραμμή. Στα 8μ. χωρίς εμπόδια σχεδόν. Το 2.4ghz πιάνει πιο αργά σε σχέση με το κινητό μου.

Το remote control μάπα, ψεύτικο και με άσχημο πάτημα τα κουμπιά, μόνο η εμφάνιση και η απλότητα του αξίζουν λίγο. Είχα μπερδευτεί και νόμιζα ότι με το πλήκτρο "mouse" θα γίνεται air mouse. Tελικά απλά εμφανίζει τον κέρσορα, που είναι και απαραίτητος σε διάφορες εφαρμογές, ο οποίος κινείται πάρα πολύ αργά και ταυτόχρονα laggαρει ακανόνιστα - unplayable. Στις κινήσεις του dpad ανταποκρίνεται καλά το box.

Ψάχνοντας εφαρμογή remote control για το κινητό έπεσα στο CetusPlay, τελικά το είχε και preinstalled το box. Μου αρέσει που βγάζεις πληκτρολόγιο αλλά το mousepad laggάρει απαράδεκτα. Παιζει καμιά καλύτερη εφαρμογή;

Η καλύτερη γενικά λύση ποια είναι; Αirmouse και φωνητικές εντολές; Aπό εφαρμογές έχεις και το πλεονέκτημά της πληκτρολόγησης βέβαια. Για το ATV φαίνεται ωραίο το remote του app Google TV, που δεν μπορεί να συνδεθεί με απλό andoid os αν κατάλαβα καλά.

 

Αirmouse η ακομα καλυτερα....Αirmouse με φωνητικες εντολες....

Ο καλυτερος συνδυασμος!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, gatos814 said:

Αirmouse η ακομα καλυτερα....Αirmouse με φωνητικες εντολες....

Ο καλυτερος συνδυασμος!

Έχεις να προτείνεις κάποιο; Βλέπω σε ένα κατάστημα ότι για το δημοφιλές G10 γράφει ότι η φωνητική λειτουργία δε δουλεύει σε αρκετά boxes.

Edit: Βλέπω ότι στο ali πουλάνε την προηγουμένη έκδοση του box με το συγκεκριμένο controller, λογικά θα δουλέψει κανονικά.

Edited by bebius
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, bebius said:

Έχεις να προτείνεις κάποιο; Βλέπω σε ένα κατάστημα ότι για το δημοφιλές G10 γράφει ότι η φωνητική λειτουργία δε δουλεύει σε αρκετά boxes.

Edit: Βλέπω ότι στο ali πουλάνε την προηγουμένη έκδοση του box με το συγκεκριμένο controller, λογικά θα δουλέψει κανονικά.

Έχω το ίδιο και είναι μια χαρά. Ίσως όμως να έπαιρνες την έκδοση που έχει και φωτιζόμενα πλήκτρα ? (μάλλον το μετάνιωσα που δεν το πήρα με τον οπίσθιο φωτισμό πλήκτρων).https://www.aliexpress.com/item/4000994497769.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.29ee6807Qntp8H&algo_pvid=41fe664b-ab08-4251-9cba-8a42f5835078&algo_exp_id=41fe664b-ab08-4251-9cba-8a42f5835078-0&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"10000013253736029"}&pdp_npi=2%40dis!EUR!!7.09!!!0.06!!%400b0a555716529041387514614e9055!10000013253736029!sea g10 s pro

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, bebius said:

Έχεις να προτείνεις κάποιο; Βλέπω σε ένα κατάστημα ότι για το δημοφιλές G10 γράφει ότι η φωνητική λειτουργία δε δουλεύει σε αρκετά boxes.

Edit: Βλέπω ότι στο ali πουλάνε την προηγουμένη έκδοση του box με το συγκεκριμένο controller, λογικά θα δουλέψει κανονικά.

Πιστευω οτι τις βασικες εντολες μεσω google θα τις ....''ακουει''!
Και απο το συγκεκριμενο airmouse ειχαν περασει 3-4 απο τα χερια μου.....ολα ΑΨΟΓΑ!
Εξαλου ενα τετοιο εχω και εγω (αλλαζει μονο το κουμπι του δεικτη) το οποιο συνοδευε το gt king που εχω τωρα!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, bebius said:

Έβαλα παραγγελία yolo αυτό από Τσεχία και ότι γίνει. Είναι με όλα τα κομφόρ και bluetooth.

Με BT ενα airmouse ειχα μια φορα και δεν πηγαινε καθολου καλα σε μενα ...
Οχι βεβαια .... αυτο !
Ασε που μου ''ετρωγε'' και γρηγορα τις μπαταριες!
Απο τοτε δεν ξανα αγορασα με BT γιατι το πηρα με κακο ματι!
Αυτο παντως πιστευω να ειναι καλυτερο ....
Και εδω εσυ θα μας ...πεις οταν ερθει!

 

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, gatos814 said:

Με BT ενα airmouse ειχα μια φορα και δεν πηγαινε καθολου καλα σε μενα ...
Οχι βεβαια .... αυτο !
Ασε που μου ''ετρωγε'' και γρηγορα τις μπαταριες!
Απο τοτε δεν ξανα αγορασα με BT γιατι το πηρα με κακο ματι!
Αυτο παντως πιστευω να ειναι καλυτερο ....
Και εδω εσυ θα μας ...πεις οταν ερθει!

 

Παίζει και με dongle wifi αυτό, θα το δοκιμάσω αν χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Δύο θέματα που έχω εντοπίσει με το A95X F3 Air II:

1) Το Miracast με την προεγκατεστημένη εφαρμογή δεν δουλεύει από κινητό OnePlus Android 11.

2) Από sleep κάποιες φορές όταν ξεκινάει δεν δίνει σήμα στο HDMI και πρέπει να γίνει reboot.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bebius said:

Δύο θέματα που έχω εντοπίσει με το A95X F3 Air II:

1) Το Miracast με την προεγκατεστημένη εφαρμογή δεν δουλεύει από κινητό OnePlus Android 11.

2) Από sleep κάποιες φορές όταν ξεκινάει δεν δίνει σήμα στο HDMI και πρέπει να γίνει reboot.

Γιατι το βαζεις το μποξακι σε κατασταση αναμονης (sleep) ....;
Δεν εχει να το αλλαξεις απο καπου στις ρυθμισεις για να κλεινει αντ'αυτου...;
Τωρα για το Miracast ....
Το μποξακι σου συνδεεται με wifi οταν πας να κανεις την ζευξη με το κινητο σου ;

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gatos814 said:

Γιατι το βαζεις το μποξακι σε κατασταση αναμονης (sleep) ....;
Δεν εχει να το αλλαξεις απο καπου στις ρυθμισεις για να κλεινει αντ'αυτου...;
Τωρα για το Miracast ....
Το μποξακι σου συνδεεται με wifi οταν πας να κανεις την ζευξη με το κινητο σου ;

Το βάζω σε sleep με απλό πάτημα του power button. Βολεύει όταν σηκώνεσαι από την tv για 15 λεπτά π.χ.. Βλέπω στο ρωσικό φόρουμ ότι έχουν και άλλοι το ίδιο θέμα πάντως.

Το box είναι συνδεδεμένο στο ίδιο wifi με το κινητό όταν δοκιμάζω το Miracast.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, bebius said:

Το βάζω σε sleep με απλό πάτημα του power button. Βολεύει όταν σηκώνεσαι από την tv για 15 λεπτά π.χ.. Βλέπω στο ρωσικό φόρουμ ότι έχουν και άλλοι το ίδιο θέμα πάντως.

Το box είναι συνδεδεμένο στο ίδιο wifi με το κινητό όταν δοκιμάζω το Miracast.

Για μενα ....δοκιμασε να το κλεινεις αφου εχει θεμα....
Για το Miracast φανταζομαι κατι θα γινεται με το Androd 11 και αυτην την εφαρμογη ...!
Για δοκιμασε παντως απο Google Play και αυτην την εφαρμογη....
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.chromecast.app&hl=el&gl=US

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλλο καλώδιο HDMI , γιατί αυτά που βάζουν σαν παρελκόμενο των box είναι του κιλού , δοκίμασε και αντί να κλείνεις το box σε stand by για reboot , για να πάρει σήμα στο HDMI,  να κλείνεις και να ανοίγεις την TV μπας και πάρει σήμα.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, gatos814 said:

Για μενα ....δοκιμασε να το κλεινεις αφου εχει θεμα....
Για το Miracast φανταζομαι κατι θα γινεται με το Androd 11 και αυτην την εφαρμογη ...!
Για δοκιμασε παντως απο Google Play και αυτην την εφαρμογη....
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.chromecast.app&hl=el&gl=US

Να την εγκαταστήσω στο box σωστά;

5 ώρες πριν, makis1024 said:

Δοκίμασε άλλο καλώδιο HDMI , γιατί αυτά που βάζουν σαν παρελκόμενο των box είναι του κιλού , δοκίμασε και αντί να κλείνεις το box σε stand by για reboot , για να πάρει σήμα στο HDMI,  να κλείνεις και να ανοίγεις την TV μπας και πάρει σήμα.

Δε νομίζω να έχει κάτι το καλώδιο, μόνο μετά το sleep συμβαίνει. Την τηλεόραση την έβγαλα και την ξανάβαλα στο ρεύμα και τζίφος. Απλά δε θα το βάζω σε sleep μέχρι να διορθωθεί.

 

Edit: Παρεμπιπτόντως έχουν βγει μερικές custom για S905w2 Android 11 αλλά είναι για γενναίους όπως το κόβω προς το παρόν.

Edited by bebius
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, bebius said:

Να την εγκαταστήσω στο box σωστά;

 

Edit: Παρεμπιπτόντως έχουν βγει μερικές custom για S905w2 Android 11 αλλά είναι για γενναίους όπως το κόβω προς το παρόν.

Ναι...
Οσο για τα λογισμικα που λες .... απο αλλα μποξακια ειναι μαζι με ενα Android TV....
Αν θυμασαι σου ειχα πει να δοκιμασεις και με αλλα (συγκεκριμενα αυτο που ειχε ο slimhouse)  ...και οπου σε βγαλει!
Νομιζω παντως οτι αυτο με το Android TV αν σου αρεσει σαν λογισμικο μπορεις να το δωσεις μια ευκαιρια....
Αλλα στην τελικη .... εσυ ΜΟΝΟ ξερεις ποσο γενναιος ...εισαι!

😂

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό τιπ για ΟΛΑ τα TVboxes. Κατεβάστε από το Playstore ή από το λινκ το εξαιρετικό εργαλείο/apk All in one toolbox. Με αυτό (εκτός από καθαρισμό κλπ), κυρίως μπορείτε να σταματήσετε οποιαδήποτε εφαρμογή ξεκινάει αυτόματα (ακόμα και εφαρμογές του συστήματος - με φειδώ βέβαια εδώ) και από το μενού  boot speedup. Θα έχετε λοιπόν μία εξοικονόμηση σε πόρους, έλεγχο του τι ξεκινάει αυτόματα ή όχι κλπ. Θα διαπιστώσετε δε ότι ακόμα και καλύτερη θερμοκρασία μπορεί να έχετε, εφόσον υπάρχουν πιθανότατα κάποιες εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο και "απασχολούν', ίσως και χωρίς λόγο τον επεξεργαστή..

https://all-in-one-toolbox.en.uptodown.com/android

https://play.google.com/store/apps/details?id=imoblife.toolbox.full&hl=en&gl=US

 

Screenshot_20220521-083118.png

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

DIY καλώδιο USB-A male / USB-A male (αρσενικό-αρσενικό)

Όπως έχουμε πει πολλές φορές, ένα από τα πιο χρήσιμα "αξεσουάρ" για TVbox είναι ένα καλώδιο USB-A male/USB-A male (δηλαδή ένα καλώδιο USB-A αρσενικό /αρσενικό) με το οποίο μπορούμε:

- Με αυτό το καλώδιο και το κατάλληλο πρόγραμμα (USB Burning Tool) να εγκαταστήσουμε οποιοδήποτε κατάλληλο firmware (stock ή custom) για Amlogic επεξεργαστές. Το ίδιο καλώδιο μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για κουτιά με  Rockchip επεξεργαστές, με το κατάλληλο πρόγραμμα.

- Να "ξεμπρικάρουμε"/"unbrick" το κουτί μας. Σε περίπτωση που "καταφέρουμε" να μπρικάρουμε το κουτί μας, το καλώδιο αυτό σε συνδυασμό με την γνώση 2 σημείων (pins) είναι ο τέλειος τρόπος για να επαναφέρουμε σε πλήρη λειτουργία το κουτί μας.

- Επιπλέον (επικουρικά και εάν χρειασθεί) ένα τέτοιο καλώδιο μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ως τροφοδοτικό από την θύρα USB του κουτιού μας, με χρήση του τροφοδοτικού του κινητού μας !! (φωτο 1)

Το καλώδιο αυτό βέβαια μπορούμε να το βρούμε έτοιμο στην αγορά. Καλό είναι να το αγοράσουμε όσο πιο κοντό βρούμε, ει δυνατόν κάτω από 50 εκ. και κατά προτίμηση 30 εκ ή λιγότερο (30 εκ. υπάρχει εξαιρετικό της UGreen).

Όμως ακόμα καλύτερα μπορούμε να το φτιάξουμε και μόνοι μας, χρησιμοποιώντας 2 άχρηστα καλώδια που πιθανόν υπάρχουν ήδη από παλιά smartphones, μόντεμς, εκτυπωτές κλπ. Κόβουμε αυτά τα καλώδια και κρατάμε μόνο το τμήμα τους με USB-A male.Σε αυτή την περίπτωση τα κάνουμε λιγότερο από 15-20 εκατοστά σε μήκος. Ενώνουμε κάθε ένα από τα 4 εσωτερικά καλώδια/σύρματα το ένα με το άλλο, χρώμα με χρώμα απλώς συστρέφοντας καλά αυτά μεταξύ τους και μονώνοντας κάθε ένωση με ένα μικρό κομμάτι μονωτικής ταινίας. Βέβαια εάν πιάνουν τα χέρια μας και έχουμε το κατάλληλο εργαλείο, ακόμα καλύτερα εξασφαλίζουμε τις ενώσεις με καλάι. Στο τέλος σταθεροποιούμε και τα 4 καλώδια με επιπλέον μονωτική ταινία (φωτο 1). Στη φωτο1 φαίνεται ένα τέτοιο καλώδιο που έκανα χρησιμοποιώντας 2 παλιά καλώδια εκτυπωτών.

25512363.jpg

25512979.png

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Πως θα δείτε Ertflix και άλλα βίντεο μέσω Browser  !!

Παλαιότερα έχω πει πως μπορείτε να βλέπετε βίντεο στον Browser σας. Είναι δε ένας εξαιρετικός τρόπος να βλέπετε και ERTFLIX

με αυτό τον τρόπο...!!!!! Απλά χρησιμοποιήστε τον Samsung Internet Browser !!!

Έλα όμως που αποφάσισαν και αυτόν να τον μπλοκάρουν ??🤔..προσωρινά?..μόνιμα?...από λάθος?...ποιος αλήθεια ξέρει.

Για αυτό εάν τον χρησιμοποιούσατε και ξαφνικά έχασε αυτή την σπουδαία ιδιότητά του......ή εάν θέλετε μετά από αυτό το ποστ μου να τον δοκιμάσετε....κατεβάστε τον και εγκαταστήστε τον από το παρακάτω λινκ.

****ΠΡΟΣΟΧΗ.......Απενεργοποιήστε τις αυτόματες ενημερώσεις στο Playstore και μην αφήσετε την ενημέρωσή του.....μέχρι νεωτέρας !!!!!!!!!!!

https://mega.nz/file/dgUQGDaY#7LyMiNjDMAPd2mmYsRDLmgqYTy_dqtJa2CI6p0bFZpQ

 

 

 

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Meool KM6 , μπορει να βοηθησει καποιος που το εχει στην κατοχη του ή καποιος που ξερει απο το μποξακι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να χτυπήσω το νοκια 8000 αντί του mi box? Διαβάζω ότι υπερέχει σε όλα και κυρίως σε συνδεσιμότητα. Το βρήκα στα 82€ που είναι η πιο χαμηλή που έχω δει ως τώρα.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sgatzo said:

Αξίζει να χτυπήσω το νοκια 8000 αντί του mi box? Διαβάζω ότι υπερέχει σε όλα και κυρίως σε συνδεσιμότητα. Το βρήκα στα 82€ που είναι η πιο χαμηλή που έχω δει ως τώρα.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Απο το mi box παντως εχει καλυτερο hardware!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Σε tv box με android 10 και με android 7.1 στην προσπάθεια μεταφοράς/εγγραφής αρχείων στην κάρτα sd εμφανίζεται το εξής:
This device does not appear to support the android storage framework.
(Error : Action_Open_Document_Tree not implemented by device)

Εχω δοκιμάσει με Fx Explorer ,X-files και ES explorer 
Υπάρχει κάποια λύση?

Edited by jogatore
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...