Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε android δεν  γινεται εφοσον βασιζεται σε λινουξ (στο οποιο γινεται) Πχ με εντολη sh?

 

AKYPO βρηκα την εφαρμογη hiby music.

Edited by chriskan22

my tv boxes:X96 MAX X3 4/32, BEELINK KM2 , XIAOMI MI STICK 4K

Link to comment
Share on other sites

Φρέσκια παραλαβή με το πιο δυνατό Amazon Firestick 4κ max! dd422c0fe10206ed2885b27388081e01.jpg

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk


Να ενημερώσω ότι παίζει τέλεια 4κ ταινίες από Kodi, όπως επίσης μέχρι Ultra 4k σε Netflix και Disney+ που δοκίμασα.

Θεαματικό το πόσο γρήγορα φορτώνει τα πάντα, μόνο με 2 gb Ram.
Αλλά είπαμε, όταν το λειτουργικό είναι καλογραμμένο δεν θες 6gb Ram που χρειάζονται τα άλλα κουτακια.

Για 45€ αγορά, πιστεύω ότι τα αξίζει μέχρι τελευταίο cent.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk


ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να υποθέσω το Firetv stick 4k MAX cosmote TV δεν παίζει ε; 

Edited by Dreamw
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι παίζει τέλεια 4κ ταινίες από Kodi, όπως επίσης μέχρι Ultra 4k σε Netflix και Disney+ που δοκίμασα.

Θεαματικό το πόσο γρήγορα φορτώνει τα πάντα, μόνο με 2 gb Ram.
Αλλά είπαμε, όταν το λειτουργικό είναι καλογραμμένο δεν θες 6gb Ram που χρειάζονται τα άλλα κουτακια.

Για 45€ αγορά, πιστεύω ότι τα αξίζει μέχρι τελευταίο cent.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk


Καλημέρα φίλε. Μια μικρή βοήθεια για το που μπορούμε να το πάρουμε με 45 ευρώ το 4Κ max? Κάτω από 65 συν μεταφορικά δεν το βρήκα. Σε ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σου

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε. Μια μικρή βοήθεια για το που μπορούμε να το πάρουμε με 45 ευρώ το 4Κ max? Κάτω από 65 συν μεταφορικά δεν το βρήκα. Σε ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σου

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το βγάζει σε τέτοια τιμή το ίδιο το Αμαζον κατά καιρούς.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το βγάζει σε τέτοια τιμή το ίδιο το Αμαζον κατά καιρούς.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Α οκ. Ευχαριστώ φίλε

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Στο Xiaomi Mi Box μπαίνει λέτε Emuelec ή να προτιμήσω κάτι πιο φθηνό; Το θέλω αποκλειστικά για κάνα παιχνιδάκι που και που.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, akilleas said:

Καλησπέρα παιδιά.

Στο Xiaomi Mi Box μπαίνει λέτε Emuelec ή να προτιμήσω κάτι πιο φθηνό; Το θέλω αποκλειστικά για κάνα παιχνιδάκι που και που.

Να προτιμησεις καλυτερα καποιο αλλο μποξακι με καλυτερο επεξεργαστη....
Σιγουρα με Amlogic και κατι μεταξυ S905X3 η S922X (οπωδηποτε με 4 giga ram) ...
Παντως για την δικια σου περιπτωση σιγουρα και οι πιο παλοι επεξεργαστες Amlogic S905X2 (4 giga ram) και S912 (3 giga ram) θα κανουν την δουλεια σου....
Εννοω αν βρεις κατι σε ... μεταχειρισμενο!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Έχεις να προτείνεις και κάποιο μηχανάκι. Κάποιο να είναι δουλεμένο και να μην χρειάζεται να μπω στη διαδικασία για ψυκτρα ή άλλων ματσακονιών.

Να βγει από το κουτί να μπει ο Emulator και να μην ασχοληθώ ξανά.

Επίσης,πολύ βασικό, θα πρέπει να δέχεται και 2 Bluetooth χειριστήρια.

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, akilleas said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Έχεις να προτείνεις και κάποιο μηχανάκι. Κάποιο να είναι δουλεμένο και να μην χρειάζεται να μπω στη διαδικασία για ψυκτρα ή άλλων ματσακονιών.

Να βγει από το κουτί να μπει ο Emulator και να μην ασχοληθώ ξανά.

Επίσης,πολύ βασικό, θα πρέπει να δέχεται και 2 Bluetooth χειριστήρια.

Δυστυχως λιγα ειναι αυτα που out of the box θα μπορουν να σταθουν ...στο υψος τους!
Και αυτα ειναι λιγο πιο ακριβα απο τα αλλα!
Θα σου στειλω σε π.μ κανα 2 προτασεις αλλα ειμαι σιγουρος οτι 2 Bluetooth χειριστηρια δεν μπορουν να συνυπαρξουν!
Ενα τσιπακι Bluetooth εχει ...αρα μια ζευξη μονο θα μπορει να κανει!
Εκτος αν εχω ...χασει κατι εδω με το Bluetooth μιας και δεν χρησιμοποιω κατι με αυτο !!!
Οπωτε...1 Bluetooth + 1 ενσυρματο η 1 με πομποδεκτη!!!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου. 

Περιμένω τα μηνύματά σου όποτε ευκαιρήσεις.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Γραφω για να κανω ενα update για την περιπτωση μου πριν μερικες σελιδες (Ενα H96 Max X3 που κλεινει το ασυρματο μετα απο λιγο)

Το box εχει το wifi chip HCY6355 και δοκιμασα πολλες rom μπας και ειναι θεμα drivers αλλα τζιφος.
Τελικα βρηκα εδω στo XDA ενας χρηστης εχει ακριβως το ιδιο chip και η συγκεκριμενη Aidan rom του δουλεψε οποτε το να ειναι προβλημα drivers απορριπτεται οριστικα.

https://forum.xda-developers.com/t/v9-aidans-rom-s905x-s905w-s912-s905x2-s905y2-s905x3-s905w4-s922-android-tv-9-disney-google-play-certified-root.4199287/page-72#post-85897753

Αρχιζω λοιπον hardware επεμβαση κατι που ηθελα να αποφυγω. Τραβαω ενα resoldering το chip και ως εκ θαυματος αμεσως μετα το πρωτο boot το δικτυο ανοιξε κανονικα!
Ως εκει ομως καθως στο επομενο boot παλι τα ιδια! 😆

Δοκιμασα και rehoting χωρις ομως αποτελεσμα...
Τελικα αποφασισα και αγορασα αυτο το wifi dongle

https://www.e-shop.gr/tp-link-tl-wn725n-150mbps-wireless-n-nano-usb-adapter-p-PER.612497

και μετα απο πολλες δοκιμες με rom ( Το coreelec το αναγνωριζε κατευθειαν) βρηκα μια που εχει drivers και ετσι το ασυρματο λειτουργει πλεον εστω κ ετσι. Η rom που δουλεψε ειναι του Aidan η V8 και V9 (που βγηκε μολις σημερα). Γενικα αυτες οι roms οπως λεει και ο ιδιος εχουν μπολικους drivers μεσα. Κουτσουρεμενες μεν σε χαρακτηριστικα αλλα δε βαριεσαι...

Και φτανουμε στο κερασακι της τουρτας. Αποφασιζω πριν μερικες μερες να παρω αυτο:
https://www.banggood.com/HK1-X4-Amlogic-S905X4-Quad-Core-Android-11-4GB-RAM-128GB-ROM-Smart-TV-BOX-2_5G-5G-Dual-WIFI-Bluetooth-4_1-1000M-Ethernet-4K-HD-Support-Youtube-Netflix-p-1911873.html

Ωραιο λεω στο καινουργιο S905X4 και ας μην εχει υποστηριξη ακομα σε roms, παρτο δε πειραζει καλη τιμη ειναι και 1000Μ, θα το εχω με την stock rom.

Ε το παραλαμβανω σημερα και εχει ακριβως το ιδιο προβλημα στο ασυρματο... 😭

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, madmax said:

Γραφω για να κανω ενα update για την περιπτωση μου πριν μερικες σελιδες (Ενα H96 Max X3 που κλεινει το ασυρματο μετα απο λιγο)

Το box εχει το wifi chip HCY6355 και δοκιμασα πολλες rom μπας και ειναι θεμα drivers αλλα τζιφος.
Τελικα βρηκα εδω στo XDA ενας χρηστης εχει ακριβως το ιδιο chip και η συγκεκριμενη Aidan rom του δουλεψε οποτε το να ειναι προβλημα drivers απορριπτεται οριστικα.

https://forum.xda-developers.com/t/v9-aidans-rom-s905x-s905w-s912-s905x2-s905y2-s905x3-s905w4-s922-android-tv-9-disney-google-play-certified-root.4199287/page-72#post-85897753

Αρχιζω λοιπον hardware επεμβαση κατι που ηθελα να αποφυγω. Τραβαω ενα resoldering το chip και ως εκ θαυματος αμεσως μετα το πρωτο boot το δικτυο ανοιξε κανονικα!
Ως εκει ομως καθως στο επομενο boot παλι τα ιδια! 😆

Δοκιμασα και rehoting χωρις ομως αποτελεσμα...
Τελικα αποφασισα και αγορασα αυτο το wifi dongle

https://www.e-shop.gr/tp-link-tl-wn725n-150mbps-wireless-n-nano-usb-adapter-p-PER.612497

και μετα απο πολλες δοκιμες με rom ( Το coreelec το αναγνωριζε κατευθειαν) βρηκα μια που εχει drivers και ετσι το ασυρματο λειτουργει πλεον εστω κ ετσι. Η rom που δουλεψε ειναι του Aidan η V8 και V9 (που βγηκε μολις σημερα). Γενικα αυτες οι roms οπως λεει και ο ιδιος εχουν μπολικους drivers μεσα. Κουτσουρεμενες μεν σε χαρακτηριστικα αλλα δε βαριεσαι...

Και φτανουμε στο κερασακι της τουρτας. Αποφασιζω πριν μερικες μερες να παρω αυτο:
https://www.banggood.com/HK1-X4-Amlogic-S905X4-Quad-Core-Android-11-4GB-RAM-128GB-ROM-Smart-TV-BOX-2_5G-5G-Dual-WIFI-Bluetooth-4_1-1000M-Ethernet-4K-HD-Support-Youtube-Netflix-p-1911873.html

Ωραιο λεω στο καινουργιο S905X4 και ας μην εχει υποστηριξη ακομα σε roms, παρτο δε πειραζει καλη τιμη ειναι και 1000Μ, θα το εχω με την stock rom.

Ε το παραλαμβανω σημερα και εχει ακριβως το ιδιο προβλημα στο ασυρματο... 😭

Εάν θέλεις δοκίμασε το παρακάτω, για να είμαι ειλικρινής δεν θυμάμαι ακριβώς και το προβλημά σου (θα έλεγα ότι με το Η96 έχεις hardware problem, αλλά και με το καινούργιο το ίδιο ??!!),άρα:

1. Βεβαιώσου ότι έχεις δικαιώματα root. Κατέβασε από Google Play το apk "Terminal Emulator" 

2. Τρέξτο και δώσε τις παρακάτω εντολές:

su

settings put global captive_portal_mode 0

exit

reboot

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, madmax said:

Γραφω για να κανω ενα update για την περιπτωση μου πριν μερικες σελιδες (Ενα H96 Max X3 που κλεινει το ασυρματο μετα απο λιγο)

Το box εχει το wifi chip HCY6355 και δοκιμασα πολλες rom μπας και ειναι θεμα drivers αλλα τζιφος.
Τελικα βρηκα εδω στo XDA ενας χρηστης εχει ακριβως το ιδιο chip και η συγκεκριμενη Aidan rom του δουλεψε οποτε το να ειναι προβλημα drivers απορριπτεται οριστικα.

https://forum.xda-developers.com/t/v9-aidans-rom-s905x-s905w-s912-s905x2-s905y2-s905x3-s905w4-s922-android-tv-9-disney-google-play-certified-root.4199287/page-72#post-85897753

Αρχιζω λοιπον hardware επεμβαση κατι που ηθελα να αποφυγω. Τραβαω ενα resoldering το chip και ως εκ θαυματος αμεσως μετα το πρωτο boot το δικτυο ανοιξε κανονικα!
Ως εκει ομως καθως στο επομενο boot παλι τα ιδια! 😆

Δοκιμασα και rehoting χωρις ομως αποτελεσμα...
Τελικα αποφασισα και αγορασα αυτο το wifi dongle

https://www.e-shop.gr/tp-link-tl-wn725n-150mbps-wireless-n-nano-usb-adapter-p-PER.612497

και μετα απο πολλες δοκιμες με rom ( Το coreelec το αναγνωριζε κατευθειαν) βρηκα μια που εχει drivers και ετσι το ασυρματο λειτουργει πλεον εστω κ ετσι. Η rom που δουλεψε ειναι του Aidan η V8 και V9 (που βγηκε μολις σημερα). Γενικα αυτες οι roms οπως λεει και ο ιδιος εχουν μπολικους drivers μεσα. Κουτσουρεμενες μεν σε χαρακτηριστικα αλλα δε βαριεσαι...

Και φτανουμε στο κερασακι της τουρτας. Αποφασιζω πριν μερικες μερες να παρω αυτο:
https://www.banggood.com/HK1-X4-Amlogic-S905X4-Quad-Core-Android-11-4GB-RAM-128GB-ROM-Smart-TV-BOX-2_5G-5G-Dual-WIFI-Bluetooth-4_1-1000M-Ethernet-4K-HD-Support-Youtube-Netflix-p-1911873.html

Ωραιο λεω στο καινουργιο S905X4 και ας μην εχει υποστηριξη ακομα σε roms, παρτο δε πειραζει καλη τιμη ειναι και 1000Μ, θα το εχω με την stock rom.

Ε το παραλαμβανω σημερα και εχει ακριβως το ιδιο προβλημα στο ασυρματο... 😭

Δυο πραγματακια.....
Για ανοιξε το καπακι για να μαθουμε τι hardware εχει ο κινεζος στο  Χ4...
Και ...πες μας και 5+1 νουμερακια στο τζοκερ ...μπας και τα κονομησουμε!

😀

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, madmax said:

Γραφω για να κανω ενα update για την περιπτωση μου πριν μερικες σελιδες (Ενα H96 Max X3 που κλεινει το ασυρματο μετα απο λιγο)

Το box εχει το wifi chip HCY6355 και δοκιμασα πολλες rom μπας και ειναι θεμα drivers αλλα τζιφος.
Τελικα βρηκα εδω στo XDA ενας χρηστης εχει ακριβως το ιδιο chip και η συγκεκριμενη Aidan rom του δουλεψε οποτε το να ειναι προβλημα drivers απορριπτεται οριστικα.

https://forum.xda-developers.com/t/v9-aidans-rom-s905x-s905w-s912-s905x2-s905y2-s905x3-s905w4-s922-android-tv-9-disney-google-play-certified-root.4199287/page-72#post-85897753

Αρχιζω λοιπον hardware επεμβαση κατι που ηθελα να αποφυγω. Τραβαω ενα resoldering το chip και ως εκ θαυματος αμεσως μετα το πρωτο boot το δικτυο ανοιξε κανονικα!
Ως εκει ομως καθως στο επομενο boot παλι τα ιδια! 😆

Δοκιμασα και rehoting χωρις ομως αποτελεσμα...
Τελικα αποφασισα και αγορασα αυτο το wifi dongle

https://www.e-shop.gr/tp-link-tl-wn725n-150mbps-wireless-n-nano-usb-adapter-p-PER.612497

και μετα απο πολλες δοκιμες με rom ( Το coreelec το αναγνωριζε κατευθειαν) βρηκα μια που εχει drivers και ετσι το ασυρματο λειτουργει πλεον εστω κ ετσι. Η rom που δουλεψε ειναι του Aidan η V8 και V9 (που βγηκε μολις σημερα). Γενικα αυτες οι roms οπως λεει και ο ιδιος εχουν μπολικους drivers μεσα. Κουτσουρεμενες μεν σε χαρακτηριστικα αλλα δε βαριεσαι...

Και φτανουμε στο κερασακι της τουρτας. Αποφασιζω πριν μερικες μερες να παρω αυτο:
https://www.banggood.com/HK1-X4-Amlogic-S905X4-Quad-Core-Android-11-4GB-RAM-128GB-ROM-Smart-TV-BOX-2_5G-5G-Dual-WIFI-Bluetooth-4_1-1000M-Ethernet-4K-HD-Support-Youtube-Netflix-p-1911873.html

Ωραιο λεω στο καινουργιο S905X4 και ας μην εχει υποστηριξη ακομα σε roms, παρτο δε πειραζει καλη τιμη ειναι και 1000Μ, θα το εχω με την stock rom.

Ε το παραλαμβανω σημερα και εχει ακριβως το ιδιο προβλημα στο ασυρματο... 😭

Και τώρα που ξαναδιαβάζω αυτό που λες ότι "συνδέεται και αποσυνδέεται μετά από λίγο" και ότι το ίδιο συμβαίνει και στο καινούργιο !!!!

Δοκίμασες και σε άλλο ρούτερ ή να το πας και σε κανέναν φίλο με άλλο πάροχο?

Ακόμα πιο απλά μήπως έκανες hotspot το κινητό σου (με Internet από τα δεδομένα σου και όχι από τον πάροχο του σπιτιού) και να συνδέσεις εκεί κάποιο από τα κουτιά σου?

Εκτός βέβαια από το να δοκιμάσεις αυτό που ήδη σου είπα στο προηγούμενο Ποστ.

 

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Μια και είχα παρόμοιο πρόβλημα με ρούτερ της Vodafone σε Philips Android TV η λύση ήρθε με αλλαγή καναλιού. Στο ίδιο κανάλι δε, νομίζω το 6 ήτανε, δεν έβλεπε καθόλου το δίκτυο και το Air-condition.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, ath156 said:

Εάν θέλεις δοκίμασε το παρακάτω, για να είμαι ειλικρινής δεν θυμάμαι ακριβώς και το προβλημά σου (θα έλεγα ότι με το Η96 έχεις hardware problem, αλλά και με το καινούργιο το ίδιο ??!!),άρα:

1. Βεβαιώσου ότι έχεις δικαιώματα root. Κατέβασε από Google Play το apk "Terminal Emulator" 

2. Τρέξτο και δώσε τις παρακάτω εντολές:

su

settings put global captive_portal_mode 0

exit

reboot

Τι κανουν αυτες οι εντολες ακριβως;

Δεν εχει να κανει με ρουτερ και ασυρματο καθως στην περιοχη εχει και αλλα δικτυα. Αυτο οχι μονο δεν τα εμφανιζει αλλα κλεινει και ο διακοπτης του wifi μονος του.

Εχει περιεργη συμπεριφορα το HK1. Του καρφωσα ενα ethernet πισω και μολις το εβγαλα αρχισε να δουλευει το wifi.
Μετα το εκλεισα το ανοιξα και τιποτα. Μετα με restart το αναγνωρισε συνδεθηκε και εμεινε ωρα Online.
Το εκλεισα παλι το ανοιξα, συνδεθηκε αλλα δεν το  κρατησε πολυ το γυρισε στο off παλι.
Πριν λιγο το παταω ανοιγει παλι αλλα δεν σκαναρει κανενα δικτυο.

Στο 4pda που βλεπω εχουν ενα προβλημα που δεν κλεινει το boxaki εντελως αλλα κανει restart. Το κανει  και σε μενα.
Κατι κανουν με το ethernet μου φαινεται αλλα δεν το διαβασα πολυ αναλυτικα χθες. Θα ριξω λιγο διαβασμα σημερα.

Δεν θελω να το ανοιξω ακομα καθως αν ειναι hardware πάλι, θα το παρουν σαν doa απο banggood. Φανταζομαι...

Link to comment
Share on other sites

Εδω δειχνει ενας ενα ιδιο προβλημα.
Δεν ειναι συνδεεται απο αποσυνδεεται. Απλα σβηνει, γυρναει ο διακοπτης.

https://www.youtube.com/watch?v=ticHSRrJd_w

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, madmax said:

Τι κανουν αυτες οι εντολες ακριβως;

Δεν εχει να κανει με ρουτερ και ασυρματο καθως στην περιοχη εχει και αλλα δικτυα. Αυτο οχι μονο δεν τα εμφανιζει αλλα κλεινει και ο διακοπτης του wifi μονος του.

Εχει περιεργη συμπεριφορα το HK1. Του καρφωσα ενα ethernet πισω και μολις το εβγαλα αρχισε να δουλευει το wifi.
Μετα το εκλεισα το ανοιξα και τιποτα. Μετα με restart το αναγνωρισε συνδεθηκε και εμεινε ωρα Online.
Το εκλεισα παλι το ανοιξα, συνδεθηκε αλλα δεν το  κρατησε πολυ το γυρισε στο off παλι.
Πριν λιγο το παταω ανοιγει παλι αλλα δεν σκαναρει κανενα δικτυο.

Στο 4pda που βλεπω εχουν ενα προβλημα που δεν κλεινει το boxaki εντελως αλλα κανει restart. Το κανει  και σε μενα.
Κατι κανουν με το ethernet μου φαινεται αλλα δεν το διαβασα πολυ αναλυτικα χθες. Θα ριξω λιγο διαβασμα σημερα.

Δεν θελω να το ανοιξω ακομα καθως αν ειναι hardware πάλι, θα το παρουν σαν doa απο banggood. Φανταζομαι...

Εφόσον δεν βοήθησαν οι εντολές ξέχνα τες, δεν έχει σημασία τι κάνουν.....

Όμως το άλλο με το να το δοκιμάσεις με άλλο ρούτερ ή ακόμα και σε π.χ. φίλο σου με άλλο πάροχο, δοκίμασέ το....ίσως να υπάρξουν εκπλήξεις.....δεν θέλω να αναφέρω κάτι που χρειάζεται αρκετό χώρο να το αναπτύξω (πρόσφατη εμπειρία μου), είναι ίσως και αρκετά off topic (εφόσον δεν αφορά TVbox αλλά PC/laptop + πάροχο), όμως ποτέ δεν ξέρεις......

Εναλλακτικά κάνε όπως σου είπα hotspot το κινητό σου (Με Ιντερνετ από δεδομένα κινητού) και σύνδεσε εκεί το ΗΚ1...

Επίσης δεν είναι σωστό να έχεις ταυτόχρονα καλώδιο lan + ασύρματο δίκτυο, διότι δημιουργούνται διάφορα θέματα....εκτός εάν έχεις firmware με διακόπτη ON/OFF στο lan (όπως π.χ. στις ugoos ports....)...εσύ βέβαια πρέπει να έχεις στοκ Android 11 εάν δεν κάνω λάθος και δεν ξέρω τι γίνεται εκεί.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω το h96 max x3 και επειδή δεν θέλω να το πειράξω αλλάζοντας τον υπάρχει καμία εφαρμογή που να μου δείχνει στην οθόνη την ταχύτητα του ίντερνετ up-download μόνιμα στην άκρη της οθόνης στην τηλεόραση όπως μου είχατε προτείνει την εφαρμογή cpu temperature που μου το εμφάνιση το κουτί κάτω δεξιά στην οθόνη όταν ανοίγει το κουτι? Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, kostas123464 said:

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω το h96 max x3 και επειδή δεν θέλω να το πειράξω αλλάζοντας τον υπάρχει καμία εφαρμογή που να μου δείχνει στην οθόνη την ταχύτητα του ίντερνετ up-download μόνιμα στην άκρη της οθόνης στην τηλεόραση όπως μου είχατε προτείνει την εφαρμογή cpu temperature που μου το εμφάνιση το κουτί κάτω δεξιά στην οθόνη όταν ανοίγει το κουτι? Ευχαριστώ 

Καλησπέρα. Κατέβασε το παρακάτω apk, εγκατέστησέ το, πήγαινε στο "γρανάζι" πάνω δεξιά και κάνοντας κλικ εκεί ενεργοποίησε την επιλογή "Floating Widget" (μπορείς να σύρεις την σχετική ένδειξη σε όποιο σημείο της οθόνης σου δεν ενοχλεί).

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.evozi.network&hl=en_US&gl=US

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ath156 said:

Καλησπέρα. Κατέβασε το παρακάτω apk, εγκατέστησέ το, πήγαινε στο "γρανάζι" πάνω δεξιά και κάνοντας κλικ εκεί ενεργοποίησε την επιλογή "Floating Widget" (μπορείς να σύρεις την σχετική ένδειξη σε όποιο σημείο της οθόνης σου δεν ενοχλεί).

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.evozi.network&hl=en_US&gl=US

Άρχοντας είσαι φίλε. Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω αυτο το tv βοχ Mini M8S και κολησε στην πρωτη οθονη τι κανω; μπηκα στο μενου που βγαζει με το ρισετ πατησα τις πρωτες 4 επιλωγες  αλλα τιποτα   τι κανω τωρα;;  ευχαριστωIMG_20220309_080152.thumb.jpg.e95e1ab43a4f96d30ddf267763e69ffd.jpgIMG_20220309_080313.thumb.jpg.6cc3537b2911739cc4378c4724262ed7.jpg

IMG_20220309_080332.jpg

Edited by kostascbr
Link to comment
Share on other sites

Πως έφτασε να μην ανοίγει του έκανες κάτι; factory reset έκανες;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kostascbr said:

παιδια εχω αυτο το tv βοχ Mini M8S και κολησε στην πρωτη οθονη τι κανω; μπηκα στο μενου που βγαζει με το ρισετ πατησα τις πρωτες 4 επιλωγες  αλλα τιποτα   τι κανω τωρα;;  ευχαριστωIMG_20220309_080152.thumb.jpg.e95e1ab43a4f96d30ddf267763e69ffd.jpgIMG_20220309_080313.thumb.jpg.6cc3537b2911739cc4378c4724262ed7.jpg

IMG_20220309_080332.jpg

Και γιατί δεν δοκιμάζεις και την 5η που είναι και το πιο πιθανό να το επαναφέρει ("wipe data/factory reset")?

Βέβαια έτσι θα χάσεις τα δεδομένα σου και θα πρέπει να το στήσεις από την αρχή.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...