Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

21 minutes ago, xnikos said:

πριν κάνω οτιδήποτε τα vodafone TV & ertflix ήδη βλέπανε root...
το hide είναι το πρόβλημά μου
θα δοκιμάσω να σβήσω το su

Κατεβασε τον es file explorer και δωσε του δικαιωματα root
Μπες και ψαξε το su που θελεις στο  system-->xbin
Αν το δεις εκει μεσα το σβηνεις και κανεις επανεκκινηση
Αν απο την αλλη δεν ειναι εκει μεσα τοτε θελει αλλη προσεγγιση το ...ολο εγχειρημα και καλυτερα να το δουμε σε ... π.μ !
Καλη τυχη!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Με δική σου ευθύνη δες και την 0.4.2_4 port Ugoos του Slimbox για x96 max plus2 , οι Ρώσοι λένε ότι είναι συμβατή με X96Air_P3.

https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=969746&view=findpost&p=112498835

https://disk.yandex.ru/d/mB8YdmPr-QTwvw

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gatos814 said:

Κατεβασε τον es file explorer και δωσε του δικαιωματα root
Μπες και ψαξε το su που θελεις στο  system-->xbin
Αν το δεις εκει μεσα το σβηνεις και κανεις επανεκκινηση
Αν απο την αλλη δεν ειναι εκει μεσα τοτε θελει αλλη προσεγγιση το ...ολο εγχειρημα και καλυτερα να το δουμε σε ... π.μ !
Καλη τυχη!

εκεί μέσα είναι, από κει το είχα σβήσει και την άλλη φορά με την official και έχασα το root αλλά τα παραπάνω app πάλι βλέπανε root...
τώρα βέβαια έχω το magisk που ελπίζω να μην χαλάσει κι αυτό σε αυτήν την περίπτωση.
θα το δοκιμάσω

1 ώρα πριν, makis1024 said:

Με δική σου ευθύνη δες και την 0.4.2_4 port Ugoos του Slimbox για x96 max plus2 , οι Ρώσοι λένε ότι είναι συμβατή με X96Air_P3.

https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=969746&view=findpost&p=112498835

https://disk.yandex.ru/d/mB8YdmPr-QTwvw

σε τι να υπερτερεί δλδ απ΄την v0.3.8.1?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xnikos said:

εκεί μέσα είναι, από κει το είχα σβήσει και την άλλη φορά με την official και έχασα το root αλλά τα παραπάνω app πάλι βλέπανε root...
τώρα βέβαια έχω το magisk που ελπίζω να μην χαλάσει κι αυτό σε αυτήν την περίπτωση.
θα το δοκιμάσω

σε τι να υπερτερεί δλδ απ΄την v0.3.8.1?

Το magisk σε ολα τα λογισμικα ugoos ειναι πατσαρισμενο στο boot
Που σημανει οτι οτι και να γινει δεν χανεται!
Τωρα...αν για οποιοδηποτε λογο δεν γινεται τιποτα απλα δωσε το λινκ (σε π.μ) με το λογισμικο να σου το ''καθαρισω'' και να κανεις την δουλεια σου!
Αν απ την αλλη ταιριαζει το λογισμικο που σου λεει ο @makis1024 τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα γιατι το λογισμικο μετα απο αυτην την εκδοση (0.3.8.1) ειναι πιο προσεγμενο στην διαχεiριση του εκαστοτε root οποτε μην το φοβασε...
Ασε που δεν θελει και ολα αυτα τα πραγματα που ζητουσε ... η 0.3.8.1 για να εγκατασταθει!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, xnikos said:

πριν κάνω οτιδήποτε τα vodafone TV & ertflix ήδη βλέπανε root...
το hide είναι το πρόβλημά μου
θα δοκιμάσω να σβήσω το su

Σου στέλνω σε Προσωπικό Μήνυμα ένα αρχείο PDF που είχα κάνει παλιά ειδικά για την έκδοση 0.3.8 με ορισμένα απλά βήματα για να περνάς το Safety Net και άλλα.........Το δοκιμάζεις και μου λες εάν βοήθησε.....

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, xnikos said:

εκεί μέσα είναι, από κει το είχα σβήσει και την άλλη φορά με την official και έχασα το root αλλά τα παραπάνω app πάλι βλέπανε root...
τώρα βέβαια έχω το magisk που ελπίζω να μην χαλάσει κι αυτό σε αυτήν την περίπτωση.
θα το δοκιμάσω

σε τι να υπερτερεί δλδ απ΄την v0.3.8.1?

H 0.3.8 ήταν η πρώτη στην οποία συμπεριέλαβε η Ugoos πιλοτικά το ενσωματωμένο magisk , ακολούθησαν 0.4.0 , 0.4.1 και τελικά η τελευταία 0.4.2. Σίγουρα η 0.4.2 είναι απαλλαγμένη από τις " παιδικές ασθένειες" της 0.3.8 της Ugoos όσον αφορά SuperSU binary. Αρκεί να είναι συμβατή , όπως είπε ο @gatos814 βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν με την βοήθεια όλων σας πέρασα την 0.4.2 στο X96air_P3. συγκεκριμένα την sbxtv_x96max_plus2_pie_042_4 από το link του makis1024. νόμιζα θα έιναι ugoos αλλά τελικά είναι slimbox...ή και τα 2? πάντως μια χαρά φαίνεται
περισσότερες ρυθμίσεις και παραμετροποίηση και σίγουρα γρήγορη!

όσον αφορά το magisk hide δεν βλέπω δυστυχώς διαφορά από πριν...
έφτασα να περνάω το safety net, αλλά το vodafone TV επιμένει...!
και το ertflix δεν ανοίγει καν, ενώ με την official άνοιγε κανονικά απλά δεν έπαιζε τα video λόγω root
βέβαια υπάρχει κι η λύση του browser για αυτό, αλλά για το vodafone TV...τίποτα

αλήθεια τα εικονίδια μεγαλώνουν? δεν βρήκα ρύθμιση

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, xnikos said:

λοιπόν με την βοήθεια όλων σας πέρασα την 0.4.2 στο X96air_P3. συγκεκριμένα την sbxtv_x96max_plus2_pie_042_4 από το link του makis1024. νόμιζα θα έιναι ugoos αλλά τελικά είναι slimbox...ή και τα 2? πάντως μια χαρά φαίνεται
περισσότερες ρυθμίσεις και παραμετροποίηση και σίγουρα γρήγορη!

όσον αφορά το magisk hide δεν βλέπω δυστυχώς διαφορά από πριν...
έφτασα να περνάω το safety net, αλλά το vodafone TV επιμένει...!
και το ertflix δεν ανοίγει καν, ενώ με την official άνοιγε κανονικά απλά δεν έπαιζε τα video λόγω root
βέβαια υπάρχει κι η λύση του browser για αυτό, αλλά για το vodafone TV...τίποτα

αλήθεια τα εικονίδια μεγαλώνουν? δεν βρήκα ρύθμιση

x96 max_plus2 υπάρχει και clean port ugoos pie 0.4.2 από τον XVortex (με το λινκ αυτό μπορεί να δει κάποιος όσες έχει κάνει ο ίδιος ο Vortex για όλα τα κουτιά).https://mega.nz/folder/5gglXSIZ#rQqeu_DWDRR79suUxKgJKg/folder/V8B1hCDL

*έχεις και ΠΜ - κάνε σωστά το βήμα 3 εάν δεν έχει γίνει έτσι.........

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, xnikos said:

λοιπόν με την βοήθεια όλων σας πέρασα την 0.4.2 στο X96air_P3. συγκεκριμένα την sbxtv_x96max_plus2_pie_042_4 από το link του makis1024. νόμιζα θα έιναι ugoos αλλά τελικά είναι slimbox...ή και τα 2? πάντως μια χαρά φαίνεται
περισσότερες ρυθμίσεις και παραμετροποίηση και σίγουρα γρήγορη!

όσον αφορά το magisk hide δεν βλέπω δυστυχώς διαφορά από πριν...
έφτασα να περνάω το safety net, αλλά το vodafone TV επιμένει...!
και το ertflix δεν ανοίγει καν, ενώ με την official άνοιγε κανονικά απλά δεν έπαιζε τα video λόγω root
βέβαια υπάρχει κι η λύση του browser για αυτό, αλλά για το vodafone TV...τίποτα

αλήθεια τα εικονίδια μεγαλώνουν? δεν βρήκα ρύθμιση

Δυστυχως οι εφαρμογες που θες δεν προκειται να παιξουν σε κανενα μποξακι με ''καθαρο''Android!
Για την δε Vodafone δεν νομιζω να παιζει ουτε σε μποξακια με ''patched ATV'' (χωρις να ειμα απολυτα σιγουρος)...
Απεναντιας θα εχεις πολλες ελπιδες με μια ''patched ATV'' να παιξεις την εφαρμογη της ertflix....
Δεν φταει ΛΟΙΠΟΝ ουτε το safety net ουτε το ποιος ... εκανε το λογισμικο εδω !!!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, xnikos said:

λοιπόν με την βοήθεια όλων σας πέρασα την 0.4.2 στο X96air_P3. συγκεκριμένα την sbxtv_x96max_plus2_pie_042_4 από το link του makis1024. νόμιζα θα έιναι ugoos αλλά τελικά είναι slimbox...ή και τα 2? πάντως μια χαρά φαίνεται

 

Είναι port Ugoos του Slimbox 0.4.2_4 , οι σκέτες Slimbox είναι οι 14,14.1, 14.4 και πάει λέγοντας. Υπάρχει βέβαια και η port Ugoos του Vortex 0.4.2 όπως προαναφέρθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για αυτά που το θέλεις υπάρχουν πολλά μποξάκια με amlogic s905x3 ή και s905x4 που θα σε καλύψουν περισσότερο, από το Google Chromecast tv stick. Τα s922 ξεφεύγουν στην τιμή.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, makis1024 said:

Για αυτά που το θέλεις υπάρχουν πολλά μποξάκια με amlogic s905x3 ή και s905x4 που θα σε καλύψουν περισσότερο, από το Google Chromecast tv stick. Τα s922 ξεφεύγουν στην τιμή.

Με ενδιαφέρει να έχει android tv. Θέλω να αποφύγω το xiaomi Mi box S. Οπότε η καλύτερη λύση από ότι βλέπω είναι το MECOOL KM6. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Edited by enterhere
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, enterhere said:

Με ενδιαφέρει να έχει android tv. Θέλω να αποφύγω το xiaomi Mi box S. Οπότε η καλύτερη λύση από ότι βλέπω είναι το MECOOL KM6. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Αρχικά να πω ότι μιλάς για ένα κουτί που κάνει περίπου 95 ευρώ (από εξωτερικό) και γύρω στα 125 εδώ ? σωστά?

Επίσης επειδή δεν το έχω ψάξει καλά το mecool δεν παίζει Netflix?  το Xiaomi Mi box S παίζει Netflix? Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει το Netflix, αλλά έτσι από περιέργεια/πληροφόρηση. Νομίζω ότι η μόνη σημαντική διαφορά είναι ότι παίζει AV1 (και DV)?

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στο θεμα μου με το box που κλεινει μονο του το wifi και δεν εντοπιζει δικτυα.
Προσπαθησα να εντοπισω τις 3 MAC (Bluetooth,Wifi,Ethernet) οπως μπορουσα, ειτε μεσα απο το ρουτερ ειτε απευθειας απο την ROM...

Μπερδευτηκα με το αποτελεσμα καθως με λιγα λογια φαινοταν οτι αλλαζαν οι MAC καθε φορα που αλλαζα ROM!

Η διαδρομη ηταν καπως ετσι:  Slimbox--->stock--->Slimbox

Να σημειωσω οτι δοκιμασα και "erase all" και οτι παρολη την ανωμαλια των MAC ειχα κανονικα ιντερνετ μεσω Ethernet αλλα και συνδεση bluetooth (κατι που οταν παρουσιαστηκε το προβλημα δεν ειχα.Το bluetooth δεν ανοιγε καν)

slimboxrom.thumb.png.45fd56631e594e4988a2f7be0fcb74e3.png

stock_rom_with_licences.thumb.png.5e41e24392e4b33b12bded3117de0140.png

slimboxrom2.thumb.png.782381e0dad06ff0752f70d52e5b9673.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, madmax said:

Επανερχομαι στο θεμα μου με το box που κλεινει μονο του το wifi και δεν εντοπιζει δικτυα.
Προσπαθησα να εντοπισω τις 3 MAC (Bluetooth,Wifi,Ethernet) οπως μπορουσα, ειτε μεσα απο το ρουτερ ειτε απευθειας απο την ROM...

Μπερδευτηκα με το αποτελεσμα καθως με λιγα λογια φαινοταν οτι αλλαζαν οι MAC καθε φορα που αλλαζα ROM!

Η διαδρομη ηταν καπως ετσι:  Slimbox--->stock--->Slimbox

Να σημειωσω οτι δοκιμασα και "erase all" και οτι παρολη την ανωμαλια των MAC ειχα κανονικα ιντερνετ μεσω Ethernet αλλα και συνδεση bluetooth (κατι που οταν παρουσιαστηκε το προβλημα δεν ειχα.Το bluetooth δεν ανοιγε καν)

 

Οι mac αλλάζουν με αυτές τις "ειδικές" ρομ....

Εφόσον δεν σου δίνει wifi ούτε στο Coreelec θα έλεγα ότι είναι πρόβλημα hardware..επιμένω ότι πιθανόν να προκλήθηκε αρχικά κάποια στιγμή παλιότερα από υψηλή θερμοκρασία...ή και για άλλο λόγο....στο Coreelec απέδειξα ότι και σχεδόν οποιοδήποτε Wifi stick (που έχει linux drivers) βάλεις θα παίξει επειδή έχει τέλεια διαχείριση drivers....

Εάν θέλεις κάνε μία ακόμα δοκιμή με το Coreelec......απλά πίεζε συνεχώς ελαφρά το wifi module στο motherboard.....

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, madmax said:

Επανερχομαι στο θεμα μου με το box που κλεινει μονο του το wifi και δεν εντοπιζει δικτυα.
Προσπαθησα να εντοπισω τις 3 MAC (Bluetooth,Wifi,Ethernet) οπως μπορουσα, ειτε μεσα απο το ρουτερ ειτε απευθειας απο την ROM...

Μπερδευτηκα με το αποτελεσμα καθως με λιγα λογια φαινοταν οτι αλλαζαν οι MAC καθε φορα που αλλαζα ROM!

Η διαδρομη ηταν καπως ετσι:  Slimbox--->stock--->Slimbox

Να σημειωσω οτι δοκιμασα και "erase all" και οτι παρολη την ανωμαλια των MAC ειχα κανονικα ιντερνετ μεσω Ethernet αλλα και συνδεση bluetooth (κατι που οταν παρουσιαστηκε το προβλημα δεν ειχα.Το bluetooth δεν ανοιγε καν)

slimboxrom.thumb.png.45fd56631e594e4988a2f7be0fcb74e3.png

stock_rom_with_licences.thumb.png.5e41e24392e4b33b12bded3117de0140.png

slimboxrom2.thumb.png.782381e0dad06ff0752f70d52e5b9673.png

Σου το ανεφερα και πιο πριν οτι δεν εχει να κανει με τις MAC το προβλημα σου.....
Αυτην που θεωρεις εσυ ''μαμα'' προφανεστατα δεν ειναι ....''μαμα''!
Αποδειξη το οτι εσυ ανοιγεις το wifi και αυτο κλεινει....!
Ετσι ακριβως κανει οταν δεν ειναι το σωστο λογισμικο με τους σωστους drivers ...
Αν δεν υπαρχει αλλο προβλημα hardware οπως το τροφοδοτικο τοτε μονο οι σωστοι drivers με το σωστο λογισμικο θα σου ... δωσουν την λυση!
Ακομα και εκεινη η ''μουφα'' Android 10 που σιγουρα εχει τους σωστους drivers για το κουτακι σου!
Εδω ... πιστευω και ελπιζω οτι καποια στιγμη ισως οι φιλοι μας οι ρωσοι βρουν κατι.....!

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν θεμα drivers δε θα δουλευε ποτε!

Ακομα και τωρα που ειναι χαλασμενο, αν το αφησω καποιες μερες εκτος ρευματος και το ανοιξω τοτε υπαρχουν πολλες πιθανοτητες το wifi να δουλευει!

Τουλαχιστον ετσι εγινε και προχθες παλι που το δοκιμασα. Μολις εκανα restart παπαλα.
Ουτε στο 4pda ειδα καποιον να εχει ιδιαιτερα προβληματα με αυτο το wifi module!

 

42 minutes ago, ath156 said:

Οι mac αλλάζουν με αυτές τις "ειδικές" ρομ....

Εφόσον δεν σου δίνει wifi ούτε στο Coreelec θα έλεγα ότι είναι πρόβλημα hardware..επιμένω ότι πιθανόν να προκλήθηκε αρχικά κάποια στιγμή παλιότερα από υψηλή θερμοκρασία...ή και για άλλο λόγο....στο Coreelec απέδειξα ότι και σχεδόν οποιοδήποτε Wifi stick (που έχει linux drivers) βάλεις θα παίξει επειδή έχει τέλεια διαχείριση drivers....

Εάν θέλεις κάνε μία ακόμα δοκιμή με το Coreelec......απλά πίεζε συνεχώς ελαφρά το wifi module στο motherboard.....

Ναι δεν ηξερα οτι οι mac αλλαζουν αναλογα με τις ROM και δεν εχω καταλαβει κιολας τι κανει ο φακελος licence που εχει καποια ini μεσα με διαφορες mac.

Και μενα hardware μου μυριζει αλλα δεν μπορω να ξερω αν ειναι απο το wifi chip η το cpu.
Ταυτοχρονα μιλαω με banggood , μου εστειλαν μια rom αλλα τζιφος...
Πιεζω λιγο παραπανω μπας και παρω κανα τιπ...

Αυτο εδω ο τυπος εχεις ιδιο προβλημα με μενα:

https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=978030&st=4560#entry110745019

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, madmax said:

Αν ηταν θεμα drivers δε θα δουλευε ποτε!

Ακομα και τωρα που ειναι χαλασμενο, αν το αφησω καποιες μερες εκτος ρευματος και το ανοιξω τοτε υπαρχουν πολλες πιθανοτητες το wifi να δουλευει!

Τουλαχιστον ετσι εγινε και προχθες παλι που το δοκιμασα. Μολις εκανα restart παπαλα.
Ουτε στο 4pda ειδα καποιον να εχει ιδιαιτερα προβληματα με αυτο το wifi module!

 

Ναι δεν ηξερα οτι οι mac αλλαζουν αναλογα με τις ROM και δεν εχω καταλαβει κιολας τι κανει ο φακελος licence που εχει καποια ini μεσα με διαφορες mac.

Και μενα hardware μου μυριζει αλλα δεν μπορω να ξερω αν ειναι απο το wifi chip η το cpu.
Ταυτοχρονα μιλαω με banggood , μου εστειλαν μια rom αλλα τζιφος...
Πιεζω λιγο παραπανω μπας και παρω κανα τιπ...

Αυτο εδω ο τυπος εχεις ιδιο προβλημα με μενα:

https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=978030&st=4560#entry110745019

Σου ζήτησα να χρησιμοποιήσεις το Coreelec και ταυτόχρονα να πιέζεις ελαφρά το wifi module...δεν ισχυρίζομαι ότι αυτό θα σου λύσει το πρόβλημα, αλλά υπάρχει μικρή πιθανότητα να το κάνει.......και να το εξηγήσω....κάποιες φορές από υψηλές θερμοκρασίες χαλάνε οι κολλήσεις διαφόρων εξαρτημάτων και είτε δεν κάνουν καθόλου επαφή είτε κάνουν και μετά από κάποια ώρα την χάνουν...κάτι τέτοιο μου λέει και το ότι μια λειτουργεί και μία όχι.....δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις.......

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, madmax said:

Αν ηταν θεμα drivers δε θα δουλευε ποτε!

Ακομα και τωρα που ειναι χαλασμενο, αν το αφησω καποιες μερες εκτος ρευματος και το ανοιξω τοτε υπαρχουν πολλες πιθανοτητες το wifi να δουλευει!

Τουλαχιστον ετσι εγινε και προχθες παλι που το δοκιμασα. Μολις εκανα restart παπαλα.
Ουτε στο 4pda ειδα καποιον να εχει ιδιαιτερα προβληματα με αυτο το wifi module!

 

Ναι δεν ηξερα οτι οι mac αλλαζουν αναλογα με τις ROM και δεν εχω καταλαβει κιολας τι κανει ο φακελος licence που εχει καποια ini μεσα με διαφορες mac.

Και μενα hardware μου μυριζει αλλα δεν μπορω να ξερω αν ειναι απο το wifi chip η το cpu.
Ταυτοχρονα μιλαω με banggood , μου εστειλαν μια rom αλλα τζιφος...
Πιεζω λιγο παραπανω μπας και παρω κανα τιπ...

Αυτο εδω ο τυπος εχεις ιδιο προβλημα με μενα:

https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=978030&st=4560#entry110745019

Για να χαλασει ενα τετοιο τσιπακι (wifi) πρεπει να εχει ''φαει'' μια υπερταση ....
Δηλαδη αν δεν τροφοδοτειται σωστα...
Και τι εννοω...
Μετα το ρευμα των 5V που παιρνει η πλακετα απο το τροφοδοτικο υπαρχει ενα κεντρικο τσιπακι που διαχειριζεται τις διαφορες τασεις που χρειαζονται τα διαφορα μερη της πλακετας οπως το τσιπακι του wifi η του ethernet η οθονιτσα τα usb και παει λεγοντας....
Αν δεν του εδωσες λοιπον παραπανω ταση με λαθος τροφοδοτικο σπανιο εως απιθανο να χαλασει ....!!!
Αλλος λογος που μπορει επισης να χαλασει ενα τετοιο τσιπακι (wifi) ειναι οι υψηλοτατες θερμοκρασιες τυπου πανω απο 100 κελσιου πραγμα ... ΑΔΥΝΑΤΟΝ μιας και δεν τραβανε τετοιο μεγαλο ζορι αυτου του ειδους τα τσιπακια!
Μονο του λοιπον ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ ενα τετοιο τσιπ με τιποτα!
Τωρα γιατι σου δουλευει κατα καιρους.....
Μα πολυ απλα γιατι αυτοι οι drivers που εχουν τα λογισμικα που βαζεις ''ταιριαζουν΄'' εστω και στο ελαχιστο με το τσιπακι σου και το ''ξεγελανε'' .... αλλα επειδη δεν ειναι καθε αυτου γι'αυτο στην επανεκκινηση ..... ερχεται στα ισια του !
Δυστυχως ετσι εχει η κατασταση και ΑΝ ποτε βρεις το πραγματικο μαμα λογισμικο θα δεις και εσυ οτι ειναι ετσι!!!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μια ερώτηση έχω. Έχω το h96 max x3 το 32g και κάρτα μνήμης 128g. Υπάρχη κάποια εφαρμογή που να μπορώ να κατεβάσω ταινίες και σειρές όπως το νετφλιξ η κάποια άλλη εφαρμογή που να τα αποθηκεύω και να τα βλέπω μετά χωρίς να έχω πρόσβαση σε ιντερνετ; Επίσης ποια έκδοση νετφλιξ μπορώ να του βάλω ώστε να μην έχω προβλήματα; Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Για Netflix δοκίμασε την έκδοση 6.22.0 31619, που είναι και 540x960.  Για τις άλλες εφαρμογές που ψάχνεις δοκίμασε stremio , popcorntime, Cinema hd, bee tv , Tea tv.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, makis1024 said:

Για Netflix δοκίμασε την έκδοση 6.22.0 31619, που είναι και 540x960.  Για τις άλλες εφαρμογές που ψάχνεις δοκίμασε stremio , popcorntime, Cinema hd, bee tv , Tea tv.

Ευχαριστώ αρχοντα. Θα δοκιμάσω το netflix. Άρα αυτό που έχει εγκαταστημένο το μποξ το πετάω και βάζω αυτό που μου είπες. Οι άλλες εφαρμογές που αναφέρθηκε μπορείς να κατεβάσεις πραγμα και να το δεις μετά χωρίς να έχεις πρόσβαση σε ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς να κατεβάσεις περιεχόμενο και να το δεις μετά offline. Το stremio θα χρειαστεί add-ons , το popcorn time δεν χρειάζεται και είναι της ίδιας φιλοσοφίας torrentάδικα , τα άλλα είναι streaming μέσω διαφόρων κεντρικών servers. Άλλαξε και DNS για να μην έχεις πρόβλημα στα torrentάδικα apks για να μην έχεις πρόβλημα π.χ Google DNS , VPN εάν θέλεις δουλεύεις και εάν το σηκώνει η γραμμή σου.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...