Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πάντα στο σεταρισμα υποφέρει , update εφαρμογές κτλ εξού και η θερμοκρασία. Όταν τελειώσει από την διαδικασία πάει καλά,κ εγώ το έχω με τροφοδοτικό και όχι από την tv

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

20 ώρες πριν, gkal said:

Δοκίμασε μόνο με το τροφοδοτικό του. Όχι με την τροφοδοσία της τηλεόρασης. (προφανώς δεν είναι αρκετό...)

Με το δικό του τροφοδοτικό το έχω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τότε πήγαινε το , στον Κωτσόβολο που το πήρες και πες τους για τις θερμοκρασίες και τα reboot. Έχει εγγύηση Infoquest.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πες μας για την Nusantara 3,4 καλή τελικά; καλύτερη από την Arrow os;
Ναι φυσικά πολυ καλύτερη.Με dirty flash και Σκέψου πιο γρηγορη.Ειναι γενικά πιο smooth πιο γρήγορη με πολλά χρησιμα καλουδια και fm radio..Την ερωτεύτηκα!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Ψάχνω να βρω μια έκδοση του puffin tv browser χωρις subscription. Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει. Έστω σε pm. Ευχαριστώ προκαταβολικά 

Link to comment
Share on other sites

Σημερα επεσα σε ενα βιντεακι για το νετφλιξ δεν εχω οποιος θελει το δοκιμαζει αν δουλευει

https://www.youtube.com/watch?v=5tZBlRTU6Eo

 

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αγορασα το beelink gt king με s/n 6A9X και rom 917p0_wol_bt και προπαθω να βρω custom rom για το συγκεκριμενο αλλα το μονο που βρισκω ειναι για sn S6A9X .Εχει καποιος γνωση αν μπορω να βαλω αυτη την rom η υπαρχει κινδυνος brickαρισματος του μηχανηματος.

Ευχαριστω

Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/folder/glojGShT#W_XaRarurQoYgLXhQLyIpA

Πάρε την port Ugoos 0.4.2 DDR4 , όχι την LPDDR. Δηλαδή την δεύτερη. Και μόλις την βάλεις πες μας εάν κλείνει με power off το μποξάκι ή κάνει reboot.

Και εδώ η Slimbox 14 pie 

https://school3mk-my.sharepoint.com/personal/slimhouse740_2drive_top/_layouts/15/onedrive.aspx?id=%2Fpersonal%2Fslimhouse740_2drive_top%2FDocuments%2Fslimboxtv%2F_S922X%2FBeelink_GTKing%2FP0_WOL%2Fsbx_beelink_gtking_p0_wol_pie_v14.7z&parent=%2Fpersonal%2Fslimhouse740_2drive_top%2FDocuments%2Fslimboxtv%2F_S922X%2FBeelink_GTKing%2FP0_WOL

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

Λέτε τελικά να κλείσει οριστικά το Freaktab όπως λέει ?😒 Βέβαια και παλιότερα έκλεινε για μερικές ημέρες και μετά επανερχόταν.

Θα είναι κρίμα πάντως εάν γίνει ........................................................................................

Freaktab_closing.jpg

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ath156 said:

Λέτε τελικά να κλείσει οριστικά το Freaktab όπως λέει ?😒 Βέβαια και παλιότερα έκλεινε για μερικές ημέρες και μετά επανερχόταν.

Θα είναι κρίμα πάντως εάν γίνει ........................................................................................

Freaktab_closing.jpg

 

Επειδη εχω αμεση αντιληψη για το ποιον του ενος απο τους Admins δεν μου προκαλει καμια εκπληξη...!
Κριμα βεβαια για το φορουμ σαν ... φορουμ και γι'αυτους που εγραφαν και βοηθουσανε οπως φυσικα και γι'αυτους που βοηθιοντουσαν εκει μεσα!
Αλλα ...τι να κανεις!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, gatos814 said:

 

Επειδη εχω αμεση αντιληψη για το ποιον του ενος απο τους Admins δεν μου προκαλει καμια εκπληξη...!
Κριμα βεβαια για το φορουμ σαν ... φορουμ και γι'αυτους που εγραφαν και βοηθουσανε οπως φυσικα και γι'αυτους που βοηθιοντουσαν εκει μεσα!
Αλλα ...τι να κανεις!

Βέβαια επειδή το έχω χρησιμοποιήσει πάρα πολύ και έχω ανεβάσει διάφορα εκεί, έχει τύχει τουλάχιστον 3-4 φορές τον τελευταίο χρόνο να το έχουν κλείσει για κάποιες μέρες (μέχρι και 10+ και με τις ίδιες δικαιολογίες), να έχει επανέλθει όμως κανονικά......Ελπίζω να είναι κάτι αντίστοιχο.......περίπου "παρότρυνση/εκβιασμός" για donations κλπ

Πάντως έχει εξαιρετικά θέματα εκεί, ειδικά δε ένα όπου καταγράφονταν τα πινς (για ξεμπρικάρισμα) από πάρα πολλά κουτιά....που δεν υπάρχει νομίζω άλλο παρόμοιο με τέτοια ποικιλία..........

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, ath156 said:

Βέβαια επειδή το έχω χρησιμοποιήσει πάρα πολύ και έχω ανεβάσει διάφορα εκεί, έχει τύχει τουλάχιστον 3-4 φορές τον τελευταίο χρόνο να το έχουν κλείσει για κάποιες μέρες (μέχρι και 10+ και με τις ίδιες δικαιολογίες), να έχει επανέλθει όμως κανονικά......Ελπίζω να είναι κάτι αντίστοιχο.......περίπου "παρότρυνση/εκβιασμός" για donations κλπ

Πάντως έχει εξαιρετικά θέματα εκεί, ειδικά δε ένα όπου καταγράφονταν τα πινς (για ξεμπρικάρισμα) από πάρα πολλά κουτιά....που δεν υπάρχει νομίζω άλλο παρόμοιο με τέτοια ποικιλία..........

Αληθεια ειναι αυτο που λες...
Αλλο παρομοιο φορουμ για μποξακια (και οχι μονο) και τετοια ... πραγματα δεν υπαρχει!
Αντε να μαθουμε καλα ρωσικα να ... συνεννοουμαστε!

 

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

εχω το tanix tvbox με slimbox.

δεν λειτουργεί καμία εφαρμογή υποτίτλων. ψάχνουν αλλά δεν βρίσκουν τίποτα. 

τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, JethroTull said:

εχω το tanix tvbox με slimbox.

δεν λειτουργεί καμία εφαρμογή υποτίτλων. ψάχνουν αλλά δεν βρίσκουν τίποτα. 

τι μπορεί να φταίει;

Χμμ...
Μηπως εννοεις εφαρμογες με ταινιες και σειρες που δεν βρισκουν υποτιτλους ;

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, JethroTull said:

εχω το tanix tvbox με slimbox.

δεν λειτουργεί καμία εφαρμογή υποτίτλων. ψάχνουν αλλά δεν βρίσκουν τίποτα. 

τι μπορεί να φταίει;

Έχεις αλλάξει DNS ? Google (8.8.8.8  & 8.8.4.4) ή Cloudfare (1.1.1.1 & 1.0.0.1) ?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα πάει το μυαλό μου στο DNS. Επέλεξε IP settings αντί για DHCP , static IP , IP καρφωτή , επόμενο IP του Router , 24 , DNS 1.   8.8.8.8  DNS 2.  8.8.4.4 save. Κλείσε άνοιξε wifi να πάρει την καρφωτή IP και δοκίμασε ξανά να δεις εάν έστρωσε. 

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς από δω απο Ρωσία να μας πει τι λέει εδώ;Μιλάει για το encrypted Tox1;Επισης αν καταλαβα καλά,απλά πατάς reset,βάζεις ρεύμα μπαίνει σε recovery και μετα κουμπωνεις το usb με το firmware κατευθείαν χωρίς f.reset;


Link to comment
Share on other sites

@kos26k

Θα πας κάτω αριστερά, δίπλα στο "γρανάζι" των ρυθμίσεων και θα κάνεις κλικ επάνω, οπότε θα εμφανισθούν υπότιτλοι στα Ρωσικά.

Μετά θα πας επάνω στο "γρανάζι" και θα επιλέξεις "αυτόματη μετάφραση στα Αγγλικά".🙂

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, kos26k said:

Είναι κανείς από δω απο Ρωσία να μας πει τι λέει εδώ;Μιλάει για το encrypted Tox1;Επισης αν καταλαβα καλά,απλά πατάς reset,βάζεις ρεύμα μπαίνει σε recovery και μετα κουμπωνεις το usb με το firmware κατευθείαν χωρίς f.reset;

 

Καταρχας αγαπητε συμφορουμιτη στο youtube εχεις την δυνατοτητα μεταφρασης οποτε κουτσα στραβα θα καταλαβεις τι λεει!
Τωρα εδω...
Ο τυπος απλα δειχνει τροπο για αναβαθμιση στην μαμα 1.6 βερσιον!
Διαλεγεις τι θελεις λοιπον να βαλεις και το ...βαζεις!
Αν θελεις μαμα...υπαρχει ηδη στο σαιτ της TOX ετοιμη...
Αν θελεις και μια ...ρετουσαρισμενη βερσιον πας προς ρωσια μερια και σε slimbox...
Η 1.6 παντως ειναι παρα πολυ κοντα στις τελευταιες ugoos με ολα τα καλουδια!
Εχουμε πει επισης πως αν κανεις ενα backup με μια twrp τα data σου μονο θα τα βαζεις και θα τα ξανα βαζεις σε οποιο παρεμφερες λογισμικο θελεις ετσι απλα και δεν θα χρειαζεται να ξανα παιδευεσαι με αυτο!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι δεν ασχολήθηκα με twrp σε αυτό.Εχω μπερδευτεί λιγο. Εδω βλέπω βγήκε μαμά 1.6 πριν 4 ημέρες;Αν ναι,γιατί δε μου έβγαλε update στο box;Επίσης η slimbox 1.6 ειναι βασισμένη σε αυτή τη rom.Οσο για τους υπότιτλους και άλλη φορά ασχοληθηκα αλλα δε βγαζω ακρη.Εχω το y.t vsnced..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...