Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς μπορούμε να δούμε τον ΑΝΤ1 σε tv box έγινε vod  και δεν με αφήνει Υπάρχει λύση?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1241

  • makis1024

    547

  • ath156

    1754

20 minutes ago, varajohn said:

Πώς μπορούμε να δούμε τον ΑΝΤ1 σε tv box έγινε vod  και δεν με αφήνει Υπάρχει λύση?

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ με δύο διαφορετικά box:h96 max3,vorke z6 plus.

Κατέβασα το app απ'το playstore αλλά δεν παίζει κανένα βίντεο.

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να καταλάβω τι κέρδος έχουν με αυτό  που έκαναν Δηλαδή ένας άνθρωπος που δουλεύει δεν μπορεί μετά να δει ένα σίριαλ που του αρέσει? αφού έτσι κι αλλιώς δεν μπορεί να το δει την ώρα που παίζεται πρέπει να κάθεται να το βλέπει στο κινητό?αν η μ****** ήταν εργόχειρο θα είχανε κάνει την προίκα τους

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, thanman said:

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ με δύο διαφορετικά box:h96 max3,vorke z6 plus.

Κατέβασα το app απ'το playstore αλλά δεν παίζει κανένα βίντεο.

Κάποια παρόμοια θέματα είχε και η μάνα μου με το παλιό μου Beelink GT1 και το KODI που έβλεπε σειρές.Το τακτοποίησα(τουλάχιστον προσωρινά).

Στα διάφορα builds έχουν και άλλες πηγές επιπλέον (π.χ. το "Αγριες Μέλλισες" τελευταίο επεισόδιο της 30/9/2021 μπορείτε να το δείτε μέσω link που έχει το πρόσθετο AliveGR-Σειρές-Α-"Αγριες Μέλισσες" και επιλογή Daily Motion κλπ). Δεν παρακολουθώ προσωπικά ελληνικά σήριαλ οπότε ψάξτε το.........

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα φάω τη μισή μου ζωή Για να δω τις μ@@@@@ς του ΑΝΤ1 block και βλέπουμε άλλο σήριαλ έχει γεμίσει ο κόσμος. όποιος νομίζει ότι κρέμομαι από τα α****** του να τα κόψει να πέσω

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Γνωρίζουμε εάν έχει βγει custom ROM, ATV 10 για μποξάκια με επεξεργαστές amlogic S905x & S905x3? 

Αυτο που βλέπω είναι μόνο σε ATV 9

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, zacharis said:

Παιδιά καλησπέρα. Γνωρίζουμε εάν έχει βγει custom ROM, ATV 10 για μποξάκια με επεξεργαστές amlogic S905x & S905x3? 

Αυτο που βλέπω είναι μόνο σε ATV 9

Οχι....

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Τα s905x3 δυσκολεύτηκαν οι Ρώσοι και κατά προέκταση η Ugoos να συμπεριλάβει magisk , οπότε και η μετάβαση σε Android 10 περισσότερα κακά θα φέρει παρά καλά. Σε Android 8 και 7 ήταν πολύ πιο εύκολα τα πράγματα. 

Link to comment
Share on other sites

Νέος στο φόρουμ και μόλις είδα ότι πολλοί προτείνετε box με s905x3 σε ερωτήσεις για συσκευή έως 70 ευρώ. Να πω ότι έχω εδώ κι ένα μήνα το km6 με s905x4 και πάει του σκοτωμου. Netflix έχει επίσημα μέχρι 480p αλλά κατέβασα άλλη έκδοση και παίζει 4k. Είναι Android tv και αυτή τη στιγμή κοστίζει 80 ευρώ από γνωστό κινέζικο μαγαζί. Νομίζω αξίζει για όποιον ενδιαφέρεται

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θελω προτασεις box για να παρακολουθω streaming/IPTV

Edited by Bayern4
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, nikos_nia86 said:

Νέος στο φόρουμ και μόλις είδα ότι πολλοί προτείνετε box με s905x3 σε ερωτήσεις για συσκευή έως 70 ευρώ. Να πω ότι έχω εδώ κι ένα μήνα το km6 με s905x4 και πάει του σκοτωμου. Netflix έχει επίσημα μέχρι 480p αλλά κατέβασα άλλη έκδοση και παίζει 4k. Είναι Android tv και αυτή τη στιγμή κοστίζει 80 ευρώ από γνωστό κινέζικο μαγαζί. Νομίζω αξίζει για όποιον ενδιαφέρεται

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ο s905x3 είναι πλέον ένας δοκιμασμένος επεξεργαστής, υπάρχουν πολλά κουτιά, κυρίως όμως υπάρχουν εξαιρετικές custom roms με "ενσωματωμένο" magisk κλπ. Όταν κυκλοφορεί ένας καινούργιος επεξεργαστής (όπως ο s905x4) συνήθως υπάρχουν τα προβλήματα της "παιδικής" ηλικίας (το ίδιο συνέβη όταν πρωτοκυκλοφόρησε ο s905x3). Άρα χρειάζονται καμιά φορά από 2-8 μήνες μέχρι να στρώσουν τα λογισμικά τους. Μιλάμε δε πάντοτε για αυτούς που θέλουν να ασχοληθούν με το σπορ των custom roms, ειδάλως θα πάνε σε πιστοποιημένα κουτιά (ώστε να έχουν Netflix έως 4Κ όσοι το επιθυμούν κλπ).

Άλλωστε δεν είναι δίκαιο να συγκρίνεις ένα κουτί που έχει την μισή τιμή (έχοντας πρακτικά τις ίδιες δυνατότητες) με κάποιο που έχει διπλάσια τιμή.............https://www.banggood.com/search/s905x3/0-0-0-1-3-60-0-price-0-0_p-1.html?sortType=asc

Άλλωστε ο καθένας αποφασίζει με τα δικά του κριτήρια, απαιτήσεις και οικονομικά. Είναι βέβαια καλό να ακούγονται όλες οι απόψεις και εμπειρίες με μηχανήματα (θετικές ή αρνητικές) ώστε με δική του ευθύνη ο καθένας να πάρει την τελική απόφαση. Άρα είναι χρήσιμη και η δική σου ανάρτηση.........προσωπικά όμως εάν χρειαζόμουν σήμερα κάποιο, πάλι σε s905x3 θα πήγαινα......

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ο s905x3 είναι πλέον ένας δοκιμασμένος επεξεργαστής, υπάρχουν πολλά κουτιά, κυρίως όμως υπάρχουν εξαιρετικές custom roms με "ενσωματωμένο" magisk κλπ. Όταν κυκλοφορεί ένας καινούργιος επεξεργαστής (όπως ο s905x4) συνήθως υπάρχουν τα προβλήματα της "παιδικής" ηλικίας (το ίδιο συνέβη όταν πρωτοκυκλοφόρησε ο s905x3). Άρα χρειάζονται καμιά φορά από 2-8 μήνες μέχρι να στρώσουν τα λογισμικά τους. Μιλάμε δε πάντοτε για αυτούς που θέλουν να ασχοληθούν με το σπορ των custom roms, ειδάλως θα πάνε σε πιστοποιημένα κουτιά (ώστε να έχουν Netflix έως 4Κ όσοι το επιθυμούν κλπ).
Άλλωστε δεν είναι δίκαιο να συγκρίνεις ένα κουτί που έχει την μισή τιμή (έχοντας πρακτικά τις ίδιες δυνατότητες) με κάποιο που έχει διπλάσια τιμή.............https://www.banggood.com/search/s905x3/0-0-0-1-3-60-0-price-0-0_p-1.html?sortType=asc
Άλλωστε ο καθένας αποφασίζει με τα δικά του κριτήρια, απαιτήσεις και οικονομικά. Είναι βέβαια καλό να ακούγονται όλες οι απόψεις και εμπειρίες με μηχανήματα (θετικές ή αρνητικές) ώστε με δική του ευθύνη ο καθένας να πάρει την τελική απόφαση. Άρα είναι χρήσιμη και η δική σου ανάρτηση.........προσωπικά όμως εάν χρειαζόμουν σήμερα κάποιο, πάλι σε s905x3 θα πήγαινα......
Καλά τα λες. Ξέχασα βέβαια να πω ότι το συγκεκριμένο κουτί έχει πιστοποιημενο Android tv,chromecast, φωνητική πληκτρολόγηση, Bluetooth remote, 1gb lan κλπ
Επίσης να πω ότι το δουλεύω μόνιμα με WiFi σε απόσταση 10 περίπου μέτρων από το router (χωρίς τοίχους, μόνο μια πόρτα ενδιάμεσα) και δεν έχω ποτέ αποσυνδέσεις
Ειδικά σε σύγκριση με το mi box s που βλέπω ότι προτιμούν πολλοί, είναι πολύ καλύτερο

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nikos_nia86 said:

Καλά τα λες. Ξέχασα βέβαια να πω ότι το συγκεκριμένο κουτί έχει πιστοποιημενο Android tv,chromecast, φωνητική πληκτρολόγηση, Bluetooth remote, 1gb lan κλπ
Επίσης να πω ότι το δουλεύω μόνιμα με WiFi σε απόσταση 10 περίπου μέτρων από το router (χωρίς τοίχους, μόνο μια πόρτα ενδιάμεσα) και δεν έχω ποτέ αποσυνδέσεις
Ειδικά σε σύγκριση με το mi box s που βλέπω ότι προτιμούν πολλοί, είναι πολύ καλύτερο

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



 

Η μόνη "ένσταση" εδώ είναι ότι συγκρίνεις ένα μηχάνημα (mi box s) που στο scroutz έχει 43 ευρώ με κάποιο που έχει 80 !!!! Εάν κάποιος κάνει την δουλειά του (και δεν αξιοποιήσει τα ενδεχομένως επιπλέον χαρακτηριστικά του κουτιού που λες, π.χ. 1gb lan), γιατί να μην πάρει αυτό με τη μισή τιμή? Άρα και πάλι καταλήγουμε στο ότι το "καλό ή καλύτερο" είναι ανάλογα με τις ανάγκες του καθενός.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στο Tox1 περιμένουμε καμιά αναβάθμιση;
Το περίμενα πιο σβέλτο είναι η αλήθεια..Εστω και με f.reset μετά το update που είχε πάρει με το που το άνοιξα,μπορω να πω το Vorke Z6 με S912 ηταν πιο σβέλτο..
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, nikos_nia86 said:

Νέος στο φόρουμ και μόλις είδα ότι πολλοί προτείνετε box με s905x3 σε ερωτήσεις για συσκευή έως 70 ευρώ. Να πω ότι έχω εδώ κι ένα μήνα το km6 με s905x4 και πάει του σκοτωμου. Netflix έχει επίσημα μέχρι 480p αλλά κατέβασα άλλη έκδοση και παίζει 4k. Είναι Android tv και αυτή τη στιγμή κοστίζει 80 ευρώ από γνωστό κινέζικο μαγαζί. Νομίζω αξίζει για όποιον ενδιαφέρεται

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ποια έκδοση κατέβασες και από πού μήπως κάνει και σε μένα ευχαριστώ

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

ποια έκδοση κατέβασες και από πού μήπως κάνει και σε μένα ευχαριστώ
Από αυτό το βίντεο. Έχει link από κάτω. Δεν είμαι σίγουρος ότι παίζει 4k αλλά έχει μεγάλη βελτίωση σε σχέση με το αρχικό. 1080 σίγουρα 1d6bb9a372052f90056b6034ea9dcff1.jpg

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μεταξυ του H96 Max X3 128G που ειναι σε προσφορα στο banggood η στο ΗΚ1 32G.

Με ενδιαφερει λιγο το ασυρματο να ειναι καλο, γιατι τουλαχιστον στο H96 διαβαζω οτι αναλογα το board περνεις και διαφορετικο chip wifi. Δεν ξερω αν αυτο εχει διαφορα στην αποδοση wifi η αν ισχυει το ιδιο και για το HK1.

Θελω και "ποικιλια" custom rom γιατι θα του αλλαξω τα φωτα κατευθειαν.
Υπαρχει καμια προταση;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, madmax said:

Ειμαι μεταξυ του H96 Max X3 128G που ειναι σε προσφορα στο banggood η στο ΗΚ1 32G.

Με ενδιαφερει λιγο το ασυρματο να ειναι καλο, γιατι τουλαχιστον στο H96 διαβαζω οτι αναλογα το board περνεις και διαφορετικο chip wifi. Δεν ξερω αν αυτο εχει διαφορα στην αποδοση wifi η αν ισχυει το ιδιο και για το HK1.

Θελω και "ποικιλια" custom rom γιατι θα του αλλαξω τα φωτα κατευθειαν.
Υπαρχει καμια προταση;

Επειδή τα έχω και τα 2 (το H96 max X3 από τα πρώτα και με πράσινο board).

Αρχικά συνήθως δεν χρειάζεται να πάρεις κάτι παραπάνω από 32GB, εκτός εάν έχουν ελάχιστη διαφορά ή συμβαίνει το 64 ή 128 να είναι πιο φθηνό !!!! (το έχω δει αυτό κάποια στιγμή).

Το να πάρεις από Banggoοd το H96 max X3 με μπλε board, δεν πρέπει να έχει θέμα διότι αυτά που στέλνει το banggood ΔΕΝ έχουν το τσιπάκι wifi IT6334, που συνήθως στέλνονται από Aliexpress και προς Ρωσία μεριά.........τουλάχιστον αυτό ξέρω εγώ μέχρι σήμερα..............Εάν τυχόν έπαιρνες από Ali και σου ερχόταν με IT6334, τότε θα είχες custom rom του Slimbox, αλλά όχι ugoos port 0.4.0 η 0.4.1, αλλά ugoos port 0.3.7 που την έχω φτιάξει εγώ..................

Το HK1 Box δεν έχει τέτοιο θέμα, όμως έχει εμφανισθεί τελευταία μία έκδοση με lan 100MB και όχι 1.000ΜΒ όπως μέχρι σήμερα...και αυτά όμως από ότι ξέρω στέλνονται από Aliexpress και όχι από το Banggood !!!!!!!

Γενικά όταν παραγγείλεις από το Banggood κράτα screenshot των προδιαγραφών που λέει και εάν τυχόν σου έρθει (αν και δεν το πιστεύω) π.χ. 100ΜΒ lan αντί 1.000MB κατευθείαν dispute.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Το IT6334 ειναι δλδ καπως προβληματικο στο wifi?

Ειχα ενα Η96 MAX 3318 με IT6334 και ειχε πολυ αργες ταχυτητες στο wifi παρολο που ειχε σημα.

Τα 128 οντως ειναι πολλα αλλα εχουν την ιδια τιμη με τα 32 και ειναι πιο φθηνα απο τα 64!

Απο custom σε ATV παιζουν slimbox και Vortex (που ειναι στην ουσια port απο Ugoos) ?
Εχει αλλες αξιοπιστες επιλογες?

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, madmax said:

Το IT6334 ειναι δλδ καπως προβληματικο στο wifi?

Ειχα ενα Η96 MAX 3318 με IT6334 και ειχε πολυ αργες ταχυτητες στο wifi παρολο που ειχε σημα.

Τα 128 οντως ειναι πολλα αλλα εχουν την ιδια τιμη με τα 32 και ειναι πιο φθηνα απο τα 64!

Απο custom σε ATV παιζουν slimbox και Vortex (που ειναι στην ουσια port απο Ugoos) ?
Εχει αλλες αξιοπιστες επιλογες?

 

Δεν νομίζω ότι το ΙΤ6334 είναι πιο αργό, απλώς δεν υπάρχουν ugoos ports 0.4.0 ή 0.4.1 (Vortex) για αυτό το wifi τσιπάκι. Εάν δεν σε ενδιαφέρει το wifi μπαίνουν και αυτές σε οποιοδήποτε H96 max X3 !!!! Και για να ξέρεις ο Vortex έφτιαξε την έκδοση 0.4.0 για πάρα πολλά μποξάκια, όμως για την έκδοση 0.4.1 έδωσε μόνο αυτή του AM6 και φτιάχτηκαν από άλλους ειδικές ρομ για τα άλλα κουτιά (π.χ. εγώ έφτιαξα ugoos port 0.4.1 για το X88 King μου ).

Σε slimbox υπάρχουν εκδόσεις για όλα τα κουτιά H96 max X3 !!!!

Τι άλλη επιλογή θέλεις καλύτερες από αυτές ???? Απλά δεν υπάρχουν καλύτερες.

Και όσο για τον S905X3 και τον RK3318 είναι όπως λέει το τραγούδι "Τι Λωζάνη τι Κοζάνη............".

***Όπως δε έχω πει ξανά, προσωπικά εδώ και πολύ καιρό έχω βάλει powerlines και ησύχασα......

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά..Εχω την εντύπωση οτι στο Tox 1 κάτι γίνεται γενικά με το buffer..Δε μπορώ να δω ταινία ούτε στο Kodi ούτε στο Stremio μεχρι και στο yt καμία φορά κολλάει.Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω;Δεν ειχα ποτέ τέτοια θέματα.Για να δω ταινία πλέον μόνο μπορώ αν την κατεβασω.

Link to comment
Share on other sites

@kos26k

Με τι παιζεις....
Καλωδιο η wifi ;
Εχεις δοκιμασει κανενα reset ;
Στο kodi πια εφαρμογη χρησιμοποιεις....
Μηπως καμια τορρενταδικη οπως το stremio ;

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

@kos26k
Με τι παιζεις....
Καλωδιο η wifi ;
Εχεις δοκιμασει κανενα reset ;
Στο kodi πια εφαρμογη χρησιμοποιεις....
Μηπως καμια τορρενταδικη οπως το stremio ;
Εκανα f.reset και εχω καλώδιο.Στο Kodi ολα τα builds κολλάνε.Crew,Seren,The Oath κλπ..Αλλα και το Stremio..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...